Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Acronis Disk Director Suite ли е продукта който ми трябва?

 

_________________

 

Защото и някакви "Acronis Partition Expert 2003" виждам?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

paragon partition manager 8.5 работи под уин7 без грешка. и все пак обясни какво точно искаш да направиш ? да инсталираш линукс върху Д: ? да уголемиш партишъна?

Link to comment
Share on other sites

не става така. ограничението на харддиска е 4 primary партишъна. тоя Д: толкова ли ти е важен, не можеш ли да инсталираш там? първия партишън 100мб за какво е - за мбр ли?

Link to comment
Share on other sites

Идея нямам за какво е и как стана това мазало. Уж за това направих 3бр за да е всичко подредено. 1 за win, 1 за файлове (снимки и др. простотии), 1 за филми, игри и програми.

 

___________________

 

Сега ме светнаха да вляза под Hiren's BootCd и от там с дяловите мениджъри да изтрия тоя първия 100мб, да го форматна в NTFS и свободното място да го хакна към него.

Link to comment
Share on other sites

Идея нямам за какво е и как стана това мазало. Уж за това направих 3бр за да е всичко подредено. 1 за win, 1 за файлове (снимки и др. простотии), 1 за филми, игри и програми.

 

___________________

 

Сега ме светнаха да вляза под Hiren's BootCd и от там с дяловите мениджъри да изтрия тоя първия 100мб, да го форматна в NTFS и свободното място да го хакна към него.

Тоя 100МБ дял се създава от инсталацията на Windows 7/2008 R2. Аз лично не бих го барал.

Аз лично ако ще правя такива дори малко опасни упражнения, бих сложил другата ОС на друг диск. Аз реално всяка OS ми е на различен диск. Или поне си вземи един диск за такива експерименти.

Link to comment
Share on other sites

Отказах се вече, просто ще инстална на другите дялове. Ебахти и простия Windows. Честно. Тука не барай, там не барай. Само това, че не се поддържа linux от игрите го спасява за мен - нито имам кой знае какви изисквания към текстообработка, нито към някакви специални програми, които да ги няма за linux.

Link to comment
Share on other sites

Отказах се вече, просто ще инстална на другите дялове. Ебахти и простия Windows. Честно. Тука не барай, там не барай. Само това, че не се поддържа linux от игрите го спасява за мен - нито имам кой знае какви изисквания към текстообработка, нито към някакви специални програми, които да ги няма за linux.

 

И в този ред на мисли "ебах тъпия linux, честно, не мога на същия дял на който съм сложил linuxa да инсталирам и windows" :lol:

 

Иначе си се resize-ват дяловете, аз точно дяла с windows взех че resize-нах.. не знам защо не ти е тръгнал акрониса на W7 но верно не съм го пробвал. Толкова като трябва премести файловете от единия дял на другия, забърши целия дял (примерно в филмите) и направи на негово място 2 нови. Толкова много ли е информацията че да не можеш да го направиш това упражнение?

Link to comment
Share on other sites

Винаги има Hiren's Boot CD...Избягвам да върша операции по разделяне и сливане на дялове през програми стартирани в самият Windows...

Лично на мен Acronis Disk Director, който го има в Hiren's Boot CD ми е любимата програма за разделяне на дялове...От Paradon Part. Manager съм патил лошо...

Само да спомена момента с дефрагментирането преди преоразмеряването...

Link to comment
Share on other sites

момко ако не си се отказал, твоят начин е с програмата която ти казах правиш партишъните Д: и Е: логически, след това отделяш място за нов primary partition на който да се инсталира убунту.

Link to comment
Share on other sites

А може ли да питам тук в темата за WIN7. Имам лап топче..не е кой знае какво. Core2Duo T5400 2GHz, 2GB RAM DDR2 800MHz(май).....и вградено видео. 4500MHD ли как се водеше. Ще се държи ли добре с WIN7 или да си седя на XP и да не се тормозя?

Link to comment
Share on other sites

Няма да имаш грижи на 7-ца. Ако се поореже качествено ще си с доста по-стабилна и по-бърза операционна система. Но няма да е проблем да си бачка неорязана.

Link to comment
Share on other sites

Чудничко е лаптопчето. 7цата се държи доволно добре на Celeron/1.6ghz с 1gb ram. Е пак зависи какво правиш но за ровичкане в нетЯ е дори по-добре от XP-то.

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се да инсталирам Фотошоп на моята седмица х64 и упорито крашва инсталацията. Свалих това от Замунда - Adobe Photoshop CS4 Extended [CLEAN] [blaze69]. Е ли възможно да е несъвместимост при все че пише, че Фотошопа е и с версия х64? Принципно спешно ми трябва Фотошоп на машината, че ще правя едни етикети.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Само да споделя, и аз оня ден свалих същата версия на CS4.

Нямах проблеми при инсталирането ѝ под Win2008 x64, значи предполага се, че не е от самия торент. Или не е свален добре торента, или имаш друг проблем, или под Win7 нещо не се поддържа (съмнява ме) или ти липсва.

Да знаеш, че CS4 в над 90% от случаите, като чета, до няколко месеца се разрегвал и ще ти писне че си пират. Подсигури се и с други методи ако стане нещо след 3 месеца.

CS3 за мен е по-безопасен в това отношение. Но пък CS4 си има някои нови врътки дето ми харесват и не знам.. :) .

Link to comment
Share on other sites

I аз съм с W2008 x64 (R2) и при мен се инсталира точно от този торент без проблем.

 

Всъщност проблем ми направи - нещо ми размаза StarCraft-a и ми прецака играта, която бях почнал, защото след като се инсталира PhotoShop-a пльосна най-отгоре онзи прозорец за регистрацията, но това е друга тема. Инсталира се и работи.

Link to comment
Share on other sites

силно ме интересува как точно ти се чупи инсталатора при теб. и ако случайно някой каже как се преборва тва чудо още повече ме интересва

 

напъвал съм същата версия на прозорец7х32 и на Виста. Инсталатора се разпищява търсейки някакво DWD някъде а такъв имидж нямам, камо ли такава буква за драйв, каквато търси. В торента имиджи няма. Пробвал съм и други екстендет версии на ЦС3 и ЦС4 и неизменно се троши по същия начин. Едно ЦС4 мастер също напънах , но то умря малко по-различно - не помня как. Довечера ще си припомня. Отделно дето на крайния клиент за който се боря е с уникална виста (вече на 4 години!) и още не съм му сдавил админските права да променя hosts файла.

 

 

Мобстън, при мен нищо не търси, просто почва уж да инсталира, стига до 10-15% и крашва с плаката failed to install photoshop x64. Спрях и антивирус и всичко - все тоя чеп. Теди ми дава добра идея - ще пробвам да сложа версия 3.

Link to comment
Share on other sites

Мобстън, при мен нищо не търси, просто почва уж да инсталира, стига до 10-15% и крашва с плаката failed to install photoshop x64. Спрях и антивирус и всичко - все тоя чеп. Теди ми дава добра идея - ще пробвам да сложа версия 3.

 

Az imam edin CS4 Standalone na Win 7 64 bit. Raboti si bezotkazno. Ne znam dali e orqzan, no kakvoto mi trqbva go ima. Mai e TOZI

Link to comment
Share on other sites

аз съм с Adobe.CS4.Master.CollectionRetail-TSL и единствения проблем е, че 64 битовата версия на photoshop не върви (тя само тя има 64 битова версия, до колкото аз съм запознат с продукта). Иначе всичко останало работи без проблем на 64 битова 7-ца като 32-битово приложение.

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се да инсталирам Фотошоп на моята седмица х64 и упорито крашва инсталацията. Свалих това от Замунда - Adobe Photoshop CS4 Extended  [CLEAN]   [blaze69]. Е ли възможно да е несъвместимост при все че пише, че Фотошопа е и с версия х64? Принципно спешно ми трябва Фотошоп на машината, че ще правя едни етикети.

1. Етикети се правят с Photoshop само в краен случай.

 

2. Свали си някой Creative Suite. Тия единичните много често са омазани. Самоче Creative Suite-a ще ти сложи една камара работи, дето можеби никога няма да ги ползваш и ще ти заеме още сумати място.

 

 

Само да споделя, и аз оня ден свалих същата версия на CS4.

Нямах проблеми при инсталирането ѝ под Win2008 x64, значи предполага се, че не е от самия торент. Или не е свален добре торента, или имаш друг проблем, или под Win7 нещо не се поддържа (съмнява ме) или ти липсва.

Да знаеш, че CS4 в над 90% от случаите, като чета, до няколко месеца се разрегвал и ще ти писне че си пират. Подсигури се и с други методи ако стане нещо след 3 месеца.

CS3 за мен е по-безопасен в това отношение. Но пък CS4 си има някои нови врътки дето ми харесват и не знам.. :) .

 

Аз нямам проблем с разрегистрирането от както е излезнал. Можеби тези, които не могат да го поддържат регистриран, не са си оправили hosts файла и при това положение, 3 месеца са си много, защото по принцип още на 2-ро, 3-то стартиране си търси легалния ключ.

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, свали си InDesign пакета, там фотошопа си е супер, пък и има някой други нещица, които винаги са от полза, а за деактивацията (по-точно проверката)... просто добавяш в хостс файла сайтовете на адобе с адрес към локалхост и всичко си работи повече от добре.

Не знам дали ще стане на 64 битов седмак, обаче си работеше добре на 86 като го пробвах.

Сега под линукса пак ми работи перфектно, за разлика от цс3, които упорите отказва да се инсталира подобно на случката при теб с цс4, което много ме изнервя, защото пък цс3 има по-добър интерфейс лично за мен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...