Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

надявам се успешно да си го кракнал - използвам едни стари dll-и, които се казват нещо като LifetimeWorkAroundCS4. Ако ти изтиче trial периода, ще ти ги пратя, не се притеснявай. Почти ти гарантирам, че PSx64 няма да тръгне : ))

Link to comment
Share on other sites

аз съм с Adobe.CS4.Master.CollectionRetail-TSL и единствения проблем е, че 64 битовата версия на photoshop не върви (тя само тя има 64 битова версия, до колкото аз съм запознат с продукта). Иначе всичко останало работи без проблем на 64 битова 7-ца като 32-битово приложение.

При мен пък на Win7 x64 prof. ми върви шопа х64 от същото нещо, но с крака от пакета по някое време фотошопа спираше да работи и от тогава го ползвам с този крак и всичко е пушка.

Link to comment
Share on other sites

ами то хубаво го ползваш, ама Norton Internet Security го засича като някакъв вирус - не успях да прочета по късните часове какво пишеше в details.

Link to comment
Share on other sites

Не бях влизал в тази тема от седмица...

Щайги с по 256RAM и 1Ghz процесор например какво да им сложа...

Казвам го пак: Windows Fundamentals For Legacy PCs

 

На всеки стар PII или PIII работи не по-зле от 2000, a всъщност е много по-съвременния XP SP3 wink.gif

Проблеми с рама не съм забелязал да има.

 

Колкото до гадните цветове на XP темата и на мен не ми харесва, ползвам темата на XP Embedded, която е оригинална М$ и не иска пачване на dll-и

img1.preview.PNG

Link to comment
Share on other sites

от една седмица имам проблем с флаш клипове в сайтове като youtube, vbox7 и т.нат. ... картината върви след звука. от какво може да е това? не съм слагал никакви допълнителни кодеци, но пък преди си вървеше без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Как да си оправя системата така че субтитрите да не ми излизат на йероглифи? единственото което открих в контрол панела е клавиатурна подредба инякакво систем локале което сменя езика на абсолютно целия уиндоус ана мен ми трябва просто да ми изписва праилно субтитрите

Link to comment
Share on other sites

Как да си оправя системата така че субтитрите да не ми излизат на йероглифи? единственото което открих в контрол панела е клавиатурна подредба инякакво систем локале което сменя езика на абсолютно целия уиндоус ана мен ми трябва просто да ми изписва праилно субтитрите

Кои субтитри, с какво гледаш филмите? Проблемът ти не е в Windows (силно вероятно), а в плеъра или кодека, или това, което ползваш за субтитри. Аз примерно ползвам ffdshow за всичко, и в неговите опции са ми и тия неща. Избери шрифт и енкодинг нещо Cyrillilc или подобно.

Link to comment
Share on other sites

Как да си оправя системата така че субтитрите да не ми излизат на йероглифи? единственото което открих в контрол панела е клавиатурна подредба инякакво систем локале което сменя езика на абсолютно целия уиндоус ана мен ми трябва просто да ми изписва праилно субтитрите

 

Смени си шрифта с такъв поддържащ кирилица. Ако кажеш и кой ти е плеъра мога да ти дам и по-точни инструкции

Link to comment
Share on other sites

right click -> options -> subtitles -> default style -> font - цъкаш на бутона отгоре и като избираш шрифта най-отдолу има едно поле "script" там избираш Cyrillic

Link to comment
Share on other sites

Блокирал е тотално от прецакани устройства, случвало се е целия компютър да се изключи и след това да не иска да тръгне, но не виждам защо това те учудва. По-скоро се радвай че е сработила интелигентна защита а не са тръгнали да излизат някакви пушеци примерно от захранването или дъното :)

Link to comment
Share on other sites

samkijot вероятно има предвид 7-цата да реагира по този начин вследствие бъг примерно. Щом е писал в тази тема.

Не бих се учудил, я някой лош драйвер все още, или бъг. Ако не го прави с никоя друга OS на същата машина, определено е камък в градината на 7. Или драйвера, ако е вграден.

Даже скоро гледах тестове разни, при които уж се целяло ускоряване спрямо виста на много от нещата, едно от които разпознаването на USB устройства, но се оказва точно обратното :) . Затова аз изобщо няма да бързам да слагам 7-ци и глупости.

Link to comment
Share on other sites

от скоро почна да прави така. Ама аз лично не си ползвам много често USB-тата и една приятелка си ръгна usb-то и се рестартира. И вчера си ръгнах телефона и нищо, ама днес като го ръгнах и се рестартира. Първо помислих, че е само единия хъб (вход), ама и на другия прави тоя проблем (2 отпред имам). Възможно е след някой ъпдейт да е започнало да го прави, възможно е и от някой софтуер - не знам, за това питам дали на някой му се е случвало, за да знам къде да се ровя, защото ни най-малка представа имам от кога е започнало, просто защото рядко ги ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Ако причината е някой драйвер или вин-а, виж в Event Viewer, трябва да пише нещо. Ако е хардуерно, пробвай с лайв ЦД, или е нещо от хардуера. С друга OS пробвай.

Link to comment
Share on other sites

@tedy.мисля че това е: The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. До сега никога не бях отварял тоя event log и дори бях тръгнал да и пиша, че нищо не разбирам от него, но като изчаках случайно някакво време и се заредиха логовете :P Прегледах ги и намерих още нещо съмнително : An error was detected on device \Device\Harddisk2\DR2 during a paging operation имам и на няколко места по няколко пъти Display is not active. Както и да е де, възможно ли е това да е реалната причина lost power unexpectedly

Link to comment
Share on other sites

някой успял ли е да подкара apache http server под windows 7 и зад рутер? :unsure:

Защо, какъв е проблема при инсталирането при теб? А как да се види Апаче зад рутер е съвсем отделна тема за настройка на рутер/файруол.

Link to comment
Share on other sites

значи апачето работи т.е. като цъкна на localhost изписва it works! ... обаче "отвън" не се достъпва. интересното е, че това става и с друг подобен клиент - hfs

 

п.п. това май трябваше да го напиша в темата за настройките на рутера или за апачето :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...