Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

От известно време имам странен проблем. Паметта ми се товари м-у 75% и 98% и това при затворени абсолютно всякакви програми за които се сещам. Таск мениджъра също не показва процеси които да теглят толкова ресурси. Някакви идеи какво мога да пипна, та да се оправи тази работа ??

 

П.с. Рама е 2х2ГБ dual chanel

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

От известно време имам странен проблем. Паметта ми се товари м-у 75% и 98% и това при затворени абсолютно всякакви програми за които се сещам. Таск мениджъра също не показва процеси които да теглят толкова ресурси. Някакви идеи какво мога да пипна, та да се оправи тази работа ??

 

П.с. Рама е 2х2ГБ dual chanel

Да не би да наблюдаваш суперфеча..., по какво съдиш, че паметта ти се "товари"? Усещането при работа с компа влошило ли се е?

Дай шот на таск мениджър, performance таба.

Link to comment
Share on other sites

Те ти го шота:

bdd57f1880e5626e.jpg

И да, на моменти до толкова, че ме обзема тиха лудост и започвам да си търся дискът с ХР-то....

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем. В няколко сайта и на субтитрите на филмите вместо български букви ми излизат иероглифи. Как да го оправя?

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем. В няколко сайта и на субтитрите на филмите вместо български букви ми излизат иероглифи. Как да го оправя?

 

В регионалните ти настройки избери Bulgarian - това е последния таб Administrative - Current language for non-Unicode programs. За филмите предполагам, че си си настроил кодовата таблица на плейъра да е кирилица.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча от къде да си сваля сгодна седмица? Тоест с работещи ключове и без нежелани екстри...

Link to comment
Share on other sites

http://zamunda.net/details.php?id=203355&hit=1 тази е перфектна само внимавай като поиска сериен номер просто му даваш next както е написано в упътването и после никога няма да прави проблеми включително при windows update

Само имай предвид, че тази явно е "пипана", и не е оригинално ISO и т.н., щом само инсталираш и не пипаш нищо. Ако си от хората като мен, и държиш на абсолютно неопетнен image, може да се замислиш за непипан. Има и такива по тракерите. Нататък вече сам можеш да си избереш "метод"..

Аз лично активирах 2 7-ци (Pro и Enterprise) като тестови, с volume license, работещи перфектно и в крайна сметка почти няма разлика от легално активираните, но занимавката си е малко повече, и не е съвсем за всеки, затова се предпочитат повече лесните активатори и шитове.

Link to comment
Share on other sites

Аз пак да си питам същото:

От известно време имам странен проблем. Паметта ми се товари м-у 75% и 98% и това при затворени абсолютно всякакви програми за които се сещам. Таск мениджъра също не показва процеси които да теглят толкова ресурси. Някакви идеи какво мога да пипна, та да се оправи тази работа ??

 

П.с. Рама е 2х2ГБ dual chanel

Положението започва да става нетърпимо. Одеве тъпата боза ме попита дали не искам да си променя цветовата схема на основна, щото компютърът ми започвал да се задъхва поради.... :ohmy: - липса на ресурс...., през това време натоварването на паметта пак беше към 85%. Дет съ вика - 'Ба маа му, Рангилье...

Link to comment
Share on other sites

В task manager пусни колона Memory - working set и виж кой процес ти ползва най-много памет. Дали ще забележиш нещо необичайно. Или пък прегледай самите процеси - някой по-странен дали ще ти направи впечатление. Аз често питам гугъла за някои ехе-та със странни имена, да видя дали са на нещо познато или нещо се е пуснало без да пита. Или някой див service ти товари/ антивирус нещо. Виж кое използва CPU-to.

За ХР имаше една много хубава програмка ProcessXР - показваше доста неща и то по-подробно, ама не знам дали има аналог в момента за 7-цата.

Link to comment
Share on other sites

Аз пак да си питам същото:

 

Положението започва да става нетърпимо. Одеве тъпата боза ме попита дали не искам да си променя цветовата схема на основна, щото компютърът ми започвал да се задъхва поради.... :ohmy: - липса на ресурс...., през това време натоварването на паметта пак беше към 85%. Дет съ вика - 'Ба маа му, Рангилье...

Някой мемори леак, sigurno nqkoj drajwer. Виж броя handles, threads да не са прекалено много. Аз в момента имам към 1400 треда, и ~100,000 handles, но нормална машина трябва да е с доста по-малко handles, а тредовете и те, зависят и от броя процеси..

Виж и с Process Explorer дали не може да се разбере нещо.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча от къде да си сваля сгодна седмица? Тоест с работещи ключове и без нежелани екстри...

 

От MSDN ама ти трябва абонамент :)

 

 

Галине, на жена ми машината е с 1х2гб и не е давала подобни съобщения въпреки че малкия има навика освен да гледа филмче в същия момент да пусне TheSims 3, NeedForSpeed (не знам колко) и WarCraft 3. A и някой браузър с youtube в него и да си пусне да гледа за колите или влакчетата. После жена ми мрънка че и отнема 5 минути докато спре всичко дето е напускал но подобно съобщение не съм виждал. Не знам какво правиш и какви драйвери си накичил но проблема много вероятно да е там.

Link to comment
Share on other sites

Само имай предвид, че тази явно е "пипана", и не е оригинално ISO и т.н., щом само инсталираш и не пипаш нищо. Ако си от хората като мен, и държиш на абсолютно неопетнен image, може да се замислиш за непипан. Има и такива по тракерите. Нататък вече сам можеш да си избереш "метод"..

Аз лично активирах 2 7-ци (Pro и Enterprise) като тестови, с volume license, работещи перфектно и в крайна сметка почти няма разлика от легално активираните, но занимавката си е малко повече, и не е съвсем за всеки, затова се предпочитат повече лесните активатори и шитове.

Определено бягам от "пипани". По-скоро бих предпочел нормално ISO с включен ключ. Ако някой може да даде линк към такава работеще седмица - бих му бил много благодарен.
Link to comment
Share on other sites

Определено бягам от "пипани". По-скоро бих предпочел нормално ISO с включен ключ. Ако някой може да даде линк към такава работеще седмица - бих му бил много благодарен.

Такъв надали ще намериш. Няма и как, защото серийния номер трябва да се активира, а като го свалят 1 милиард души тоя вин, се сещаш, че няма как да мине номера, с един и същ с/н.

Номера минава по определен начин с volume версии, но е играчка.

 

Тая пипаната я ползвам вече 5-6 месеца. Имам я на две машини, отделно съм я инсталирал на още 3-4 и засега проблеми няма.

Май пипача е знаел къде и как да пипне.

Не казвам, че има, има си и "добре" пипани версии, просто за хора като мен, са си пипани, а и никога не знаеш откъде ще изскочи заека, виждал съм доста примери с версии работещи месеци наред и по някое време изпищяват :) . След като по принцип има начин и с напълно оригинално ISO да стане работата без пипания. Но риск винаги има, който и начин да се ползва. Затова аз лично преди да сложа нещо, се тества месеци наред дали ще работи, в vmware.

Link to comment
Share on other sites

От MSDN ама ти трябва абонамент :)

 

 

Галине, на жена ми машината е с 1х2гб и не е давала подобни съобщения въпреки че малкия има навика...

Ники, единственият драйвер който съм качил аз е този за видео картата, но той си е от дискът който върви с картата, дори не съм му търсил ъпдейти!

 

Одеве тъкмо бях наточил дискът с х64 ХР и реших да дам последен шанс на седмичката..., най-яката простотия е, че проблемът се оказа в Windows Media Player Network Sharing Service. Това лайно тегли около 60% от паметта, като го килна от таск мениджъра, натовареноста пада до нормалните (според мен) 22-25%. Лошото в случая е, че нещото по някое време се самопуска или го пуска нещо друго... и лагът отново започва. Медия плейъра не го използвам изобщо и съответно никога не съм го пускал. Сега в задачата се пита - как да го изгася това нещо, че да не ми се включва вече?

Link to comment
Share on other sites

Administrative Tools -> Services

Хехе...,нъл' са сещаш - Не е важно колко имаш в главата, а на време да ти идва :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча от къде да си сваля сгодна седмица? Тоест с работещи ключове и без нежелани екстри...

 

 

Тия уж не са бутани http://forums.mydigi...ws-7-Repository

Аз ползвам 32 битовия на 2 лаптопа от втория ден след излизането.

Ключове даваш че нямаш и после с лоудърите...

Link to comment
Share on other sites

Добрем..изтървах ъпдейта и в момента ... win is not genuine.... обаче не ми дава нов метод за да го активирам....с нито 1 активатор не става....нещо пропускам ли и как да го оправя това?

Link to comment
Share on other sites

Добрем..изтървах ъпдейта и в момента ... win is not genuine.... обаче не ми дава нов метод за да го активирам....с нито 1 активатор не става....нещо пропускам ли и как да го оправя това?

Ми щом с нито един не става, намирисва на преинстал :) .

Пробва ли и лоудъри разни?

Link to comment
Share on other sites

Ми щом с нито един не става, намирисва на преинстал :) .

Пробва ли и лоудъри разни?

 

с квото може съм пробвал като активатори и лоудъри...никакъв ефект....чудя се и аз дали да не преинсталирам или да му направя рековър някакъв нз...

Link to comment
Share on other sites

Разгледай уиндоус ъпдейта и кажи нов ли е тоя ъпдейт и как се казва.

Февруари беше излязал един KB 971033, който прецака тогавашните активатори на 2 мои компютъра и повече не ставаше с тях, после изтеглих активатор от предните страници на темата и досега си работят.

 

Мисълта ми беше ако са изкарали нов ъпдейт да знам да не цъкам инсталиране на всичко ново :)

Link to comment
Share on other sites

Разгледай уиндоус ъпдейта и кажи нов ли е тоя ъпдейт и как се казва.

Февруари беше излязал един KB 971033, който прецака тогавашните активатори на 2 мои компютъра и повече не ставаше с тях, после изтеглих активатор от предните страници на темата и досега си работят.

 

Мисълта ми беше ако са изкарали нов ъпдейт да знам да не цъкам инсталиране на всичко ново :)

Добре де, тия конкретни ъпдейти, които прецакват, в описанието им не пише ли за какво се отнасят, или MS са почнали да лъжат в описанията?

Щото като се цъкне да се види описанието на всеки ъпдейт, там би трябвало да пише все пак за какво е и да не се слага ако е за активациите.

Не знам кой е луд в днешно време да е пуснал автоматично windowsupdate ако не си е купил ОС-а.

Link to comment
Share on other sites

Разгледай уиндоус ъпдейта и кажи нов ли е тоя ъпдейт и как се казва.

Февруари беше излязал един KB 971033, който прецака тогавашните активатори на 2 мои компютъра и повече не ставаше с тях, после изтеглих активатор от предните страници на темата и досега си работят.

 

Мисълта ми беше ако са изкарали нов ъпдейт да знам да не цъкам инсталиране на всичко ново :)

Същия тоя вчера и на мен ми изскокна отново да се прави, въпреки, че бях казал да го скрие. Добре че имам едно на ум и проверявам за 033 преди да ъпдейтвам вин-а. Та пак му казах да се скрие, ама до кога ли?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...