Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

значи апачето работи т.е. като цъкна на localhost изписва it works! ... обаче "отвън" не се достъпва. интересното е, че това става и с друг подобен клиент - hfs

 

п.п. това май трябваше да го напиша в темата за настройките на рутера или за апачето :unsure:

 

Рутера дали препраща порт 80. И провери администрацията на рутера дали е на този порт че може тя да е проблема. Ако трябва смени рутера да се администрира през порт 88 примерно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Айдье. От днес почна да ми се обяснява в любов win7, че не е истински. Някой да знае за излязло решение по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Айдье. От днес почна да ми се обяснява в любов win7, че не е истински. Някой да знае за излязло решение по въпроса?

 

Активатор?

Link to comment
Share on other sites

Пробвах, не става. Да уточня. Не става въпрос с проблема за финална версия и RTM. Това го оправих. Сега ми иска активация. Свалих няколко активатора не стават. Ако знаете работещ?

Link to comment
Share on other sites

Имало един KMS сървър дето активирал едва ли не всичко... я провери него. Не съм пробвал лично обаче, защото мойте се активираха най-легално но така ми казаха познати на които може да се вярва.

Link to comment
Share on other sites

Рутера дали препраща порт 80. И провери администрацията на рутера дали е на този порт че може тя да е проблема. Ако трябва смени рутера да се администрира през порт 88 примерно.

да, препраща го:

 

tlwr841n.png

 

рутера има някакъв remote management, който беше на порт 80, но го смених на 8087, за да мога порт 80 да го ползвал за сървъра:

 

tlwr841n.png

 

 

... но без резултат.

Link to comment
Share on other sites

От наколко дена и аз съм с 7цата и ми се получава доста гаден проблем когато работи uTorrent. Пусна ли клиента, буквално не мога да влезна никъде в нета... получавам вездесъщото - Server not found. По съвет на Нетрут ограничих конекциите на клиента до 50, но проблема продължава да си го има. На предишния ми компютър бях с ХР и конекциите на клиента бяха фиксирани на 200... и изобщо нямах ядове. За това си мисля, че трябва да се бъзикнат някакви настройки из Уиндоуса, но седмицата ми е доста мъглява все още.... Някой да има идея какво и къде точно трябва да се пипне?

 

П.с. Уина ми се води ултимейт - ако има значение....

Link to comment
Share on other sites

Да, наистина за ХР имаше някакви неща да се увеличат какво беше, нещо half open connections или подобно. Отдавна не съм с десктоп Windows-и, но ако и в 7 има такива простотии, заедно с другите простотии, които са сътворили, май не е далеч времето, когато може да сменя лагерите и аз.

 

Пробвай с последната версия на уторент, пробвай да го ограничиш на 10 конекции, и от опциите изключи ползването на уиндоус кеша, бяха 2 чекбокса някъде в Cache мисля.

Щом под ХР на същата връзка си нямал проблеми, значи в 7-цата е проблема. Да не е кракната по някакъв начин, скативатор, лоадер? Доста проблеми май създават тия лоадери.

Link to comment
Share on other sites

Ако намериш хубав активатор няма проблеми. Аз ползвам Windows 7 Loader 1.7.7 от няколко месеца на поне 10 PC-та и проблеми няма.

 

Иначе мизерията която я имаше с half-open connections при XP SP2/3(за която също има фикс) е напълно премахната в Windows Vista SP2 и Windows 7. Проблема, за който говориш забелязах, че се получава от бъгави драйвери на LAN картата. При мен специално и тези, които ми сложи Windows-а и тези от производителя създаваха проблеми, но за щастие лесно се решават. Отиди в настройките на драйвера на LAN-ката от Device Manager-a, в таба Advanced правиш disabled следните неща(ако са налични):

 

Flow Control

Interrupt Moderation

и всички останали, които в името си имат думата "offload"

 

Уж са за някви подобрения и защити, но аз проблеми нямам откакто ги спрях. :)

Link to comment
Share on other sites

... Отиди в настройките на драйвера на LAN-ката от Device Manager-a, в таба Advanced правиш disabled следните неща(ако са налични):

 

Flow Control

Interrupt Moderation

и всички останали, които в името си имат думата "offload"

 

Уж са за някви подобрения и защити, но аз проблеми нямам откакто ги спрях. :)

 

Благодаря на отзовалите се, ще пробвам да почовъркам из настройките на ланката и после ще пиша какво се е получило....

 

Edit. Така, направих нещата казани по-горе и май има ефект...

Link to comment
Share on other sites

А защо не активирате със SLIC а ползвате разни измислени loader-и?

 

Като спомена много искам да знам какво означава това съкращение. :)

Link to comment
Share on other sites

SLIC не изисква ли модиран BIOS под някаква форма, доколкото четох?

За Volume активиране, начинът е KMS. VLK едишъните отдавна съществуват, но явно вече отново е лесно (относително) за пиратите да ползват подобна версия, активирана доста успешно (макар успеваемостта понякога да не е 100%, но успешно ли е първия път, си ОК занапред), без да се пипа или краква каквото и да е по OS. Разбира се, с неудобството да изпълняваш определена кратка процедура на всеки 180 дни. Просто така работи VL в случая.

Link to comment
Share on other sites

SLIC не изисква ли модиран BIOS под някаква форма, доколкото четох?

За Volume активиране, начинът е KMS. VLK едишъните отдавна съществуват, но явно вече отново е лесно (относително) за пиратите да ползват подобна версия, активирана доста успешно (макар успеваемостта понякога да не е 100%, но успешно ли е първия път, си ОК занапред), без да се пипа или краква каквото и да е по OS. Разбира се, с неудобството да изпълняваш определена кратка процедура на всеки 180 дни. Просто така работи VL в случая.

SLIC наистина модифицира BIOS, така съм чел поне и аз.

Лично аз не бих го приложил, не ми се пипа BIOS за глупости...Защото четох в друг форум как след прилагането му, BIOS блокирал още на флопи и собственикът на дъното не можел да върне оригиналният BIOS=търсиш друг с такова дъно и правиш рискови маневри или...отиваш някъде, където имат програматор за да го програмират.

Link to comment
Share on other sites

SLIC наистина модифицира BIOS, така съм чел поне и аз.

Лично аз не бих го приложил, не ми се пипа BIOS за глупости...Защото четох в друг форум как след прилагането му, BIOS блокирал още на флопи и собственикът на дъното не можел да върне оригиналният BIOS=търсиш друг с такова дъно и правиш рискови маневри или...отиваш някъде, където имат програматор за да го програмират.

Именно. Въпреки че имало и soft активатори, които просто емулират OEM биос без да барат самия БИОС. Но не съм запознат с втория начин, и аз не бих заложил на подобни глупости, още повече след като има и по-нормален начин. Той всъщност си важи и за Vista, и двата настоящи Server-а.

Link to comment
Share on other sites

Въпросният Windows 7 Loader, изобщо не пипа нищо по BIOS-а, просто стофтуерно залъгва някак си OS-a, че е с OEM-ски BIOS, това доколкото знам става още на ниво boot, като същевременно инсталира OEM-ски leak-нат ключ. Програми като Everest и подобни си засичат хардуера както си е, без да има никакви грешки и проблеми. Също така флашвах BIOS-а на един френд вече след инсталиран Windows 7(наложи се заради новата му видео карта) и след това Windows-а продължи да си работи, т.е. нищо не е пипано на ниво хардуер. :)

Link to comment
Share on other sites

Въпросният Windows 7 Loader, изобщо не пипа нищо по BIOS-а, просто стофтуерно залъгва някак си OS-a, че е с OEM-ски BIOS, това доколкото знам става още на ниво boot, като същевременно инсталира OEM-ски leak-нат ключ. Програми като Everest и подобни си засичат хардуера както си е, без да има никакви грешки и проблеми. Също така флашвах BIOS-а на един френд вече след инсталиран Windows 7(наложи се заради новата му видео карта) и след това Windows-а продължи да си работи, т.е. нищо не е пипано на ниво хардуер. :)

Да, въпросните soft активатори. Само дето самото споменаване на "залъгва" вече значи пипнато някъде (ок, хардуерно не се пипа, но софтуерно се пипа, подобно на нормалните кракове/лоадери де), лоадера е third party код, който "лъже" OS-a, освен това ползваш леак-нат ключ, и опасност от блеклистване ;)

Начинът с VL+KMS ползва съвсем легални клиент-ключове, които даже някъде по сайта на MS са дадени :) . И в този случай съществува опасност разбира се, но 1) по-малка, защото е VL, 2) не се пипа нищо нито по хардуер, нито се инсталира 3rd party софт/лоадер и т.н. 3) този метод го има и работи още от Виста и всичко нагоре. 4) => щом досега още работи, вероятно с голяма вероятност ще си продължи да е безопасен и от MS са счели, че няма да си правят труда за него, а и вероятно не е толкова лесно да се ограничи, а и едва ли много хора го ползват като цяло при наличието на лесните активатори, торенти и т.н., а и изисква специални VL версии на Windows-a, които и те са достъпни по торентите (за предпоследното не съм много сигурен, май и за нормалните Retail/OEM става, но не съм се интересувал точно за това).

Ама айде стига съм писал по тоя въпрос, че .. :)

Link to comment
Share on other sites

Да, наистина за ХР имаше някакви неща да се увеличат какво беше, нещо half open connections или подобно. Отдавна не съм с десктоп Windows-и, но ако и в 7 има такива простотии, заедно с другите простотии, които са сътворили, май не е далеч времето, когато може да сменя лагерите и аз.

 

Няма ги тия неща в Win 7. 

 

 

От днес и на мен ми стана черен екрана и ми изписа, че не е genuine.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Въпросните soft активатори се откриват много лесно и от microsoft пускат редовно update-и, след които се налага да си активираш Windows-а по нов метод. На всички компютри (освен тези, които са ми с лицензиран windows) съм с BIOS с добавена SLIC таблица и OS е активирана веднъж и завинаги - без каквито и да е crack-ове, loader-и и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Въпросните soft активатори се откриват много лесно и от microsoft пускат редовно update-и, след които се налага да си активираш Windows-а по нов метод. На всички компютри (освен тези, които са ми с лицензиран windows) съм с BIOS с добавена SLIC таблица и OS е активирана веднъж и завинаги - без каквито и да е crack-ове, loader-и и т.н.

4 месеца вече не го е засякал моя активатор.

Link to comment
Share on other sites

И моя е от Ноември, макар че тогава бях с по-стара версия на loader-a и проблеми нямам. :)

То въпроса е колко често и кога последно, WindowsUpdate-ваш :) . А и не е казано, че всеки, който е с подобен активатор/лоадер ще пострада. Самата идея че някакъв софтуер е ползван дори за вкарване на нещо в BIOS или емулатор, на мен лично не ми допада. А и както някой сподели, след подобни манипулации в BIOS има и немалко 'изгорели'.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...