Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

ЛИНК

Ето ви инфо за това какво всъщност прави SLIC и как windows ОЕМ версията се сработва с него.

Не бих казал, че е съвсем безопасно! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

То въпроса е колко често и кога последно, WindowsUpdate-ваш :) . А и не е казано, че всеки, който е с подобен активатор/лоадер ще пострада. Самата идея че някакъв софтуер е ползван дори за вкарване на нещо в BIOS или емулатор, на мен лично не ми допада. А и както някой сподели, след подобни манипулации в BIOS има и немалко 'изгорели'.

 

Windows update-a ми е на автоматичен режим, всеки ден в 15:00 ако има нещо се инсталира. :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ползвате ли виртуална рам памет в win7?

И колко е тя (1.5 пъти по-голяма от физическия RAM по правило или :) ? )

Или оставяте windows-а да е определи.

Аз по принцип е правя 2 пъти по-голяма или е изключвам.

Link to comment
Share on other sites

Ползвате ли виртуална рам памет в win7?

И колко е тя (1.5 пъти по-голяма от физическия RAM по правило или :) ? )

Или оставяте windows-а да е определи.

Аз по принцип е правя 2 пъти по-голяма или е изключвам.

Освен ако си зле с диска, не виждам смисъл да се изключва виртуалната! Това е дискутирано и в много други форуми. И наистина все още май важи правилото за 1.5 :) . Виндовса не е толкова глупав ако имаш свободна памет, да ползва виртуална и да ти пада производителност. Той все още ползва от нея по всяко време, но ако поразровиш ще видиш, че това не е свързано с намалена производителност.

Аз съм забил 12ГБ pagefile, и така общата виртуална ми е 20GB :) . Прекрасно разбирам, че никога не напълвам и 8, но като не пречи, да се разполага. Без да съм запознат особено, някъде четох нещо, че се мапват страници от паметта към виртуалната по някакъв начин, и затова поне 1х RAM-a е добре да е поне, а за 1.5 имаше някакви други съображения.

Ако имаш диск, ръгай фиксиран 1.5х в системния дял и забравяш. Не ставай поредния, загубил времето си в излишни притеснения :) . Ако нямаш диск, намаляш размера очевидно, но ако имаш, дръж 1.5 правилото и спи спокойно като мен.

Link to comment
Share on other sites

вчера реших да си закача преден панел с четци за карти и usb порт:

 

18784-winghangpc-cr05-3-5-usb-sim-internal-card-reader-1.jpg

... нещо подобно е.

 

джаджата се "връзва" се за usb на дъното. при Windows XP си го разпознаваше и нямаше проблем с нея, но при Windows 7 не може да го инсталира. някакви идея що "по-умната"(уж) операционна система не може да се справи :)

Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало да има проблем. Да не си завъртял конектора?

 

ръгай фиксиран 1.5х в системния дял и забравяш.

А ако имаш няколко харда и го сложиш на друг (несистемен) дали има полза? Или мемори мениджмънта на новите уиндоуси не е като преди да пише всичко в пейджфайла?

Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало да има проблем. Да не си завъртял конектора?

 

А ако имаш няколко харда и го сложиш на друг (несистемен) дали има полза? Или мемори мениджмънта на новите уиндоуси не е като преди да пише всичко в пейджфайла?

Преди време когато бях с друг Виндовс и си бях взел нов по-бърз диск, го пробвах, преместих суапа на новия диск, в първи дял!, т.е. най-бързия, и така бях 1 месец. НИКАКВА разлика не усетих. Тогава да съм бил с де да знам, 1 или 2 ГБ РАМ, нещо такова. И с Win2003.

Винаги си правя фиксиран размера, в системния дял, след инсталация, и така. Според task manager явно винаги държи някакви МБ-ти в суапа, но не съм задълбавал, защото и без суап съм пробвал, пак никаква разлика, освен че някои програми ревяха че искат да има някакъв, но това отдавна. Не съм задълбавал в големи проби нататък. Мисля, че отдавна Вин-а е достатъчно умен, че колкото и суап да му дадеш, той да не го ползва така, че да забавя системата. Както писах, 12ГБ суап съм задал, и всичко си ми лети просто. РАМ-а си се ползва нормално според показанията, просто по-доволен надали мога да бъда. Тъй че спокойно, ако имате дисково пространство, 1.5х и спете спокойно. Освен ако разбира се РАМ-а ви е малко и пускате тежки програми, които дори на 1.5х ще им е тясно, тогава увеличавате според зависи и така. Има компромис докъде да се увеличава и откъде ще е по-изгодно да се сложи още РАМ. Примерно с 1 ГБ РАМ и 10ГБ суап да пускате фотошоп цс4 и да работите с 5ГБ-ови файлове, може и да може, но очевидно това е екстремен пример, в който ще чакате векове за всяка операция, незасивимо че шопа ще вижда примерно 10.5ГБ виртуална памет (виртуалната е общата, която се числи в кюпа).

Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало да има проблем. Да не си завъртял конектора?

 

 

А ако имаш няколко харда и го сложиш на друг (несистемен) дали има полза? Или мемори мениджмънта на новите уиндоуси не е като преди да пише всичко в пейджфайла?

не ... то няма как да го завъртя наобратно, щото влиза само по определен начин.

 

snagprogram0000.png

 

трябва да се разпознае като USB контролер, давам му да сложи някакви драйвери дето са универсални, но ми вади съобещение, че устройството няма да работи с тях.

 

странно ... usb-то проработи, но ми изчезна единия хард, който е на sata (системния е на ata)

Link to comment
Share on other sites

моя въпрос не е много за тук ама да попитам

на сървър 2008/2008 р2 има ли WEI ако има от къде се включва ?

Не. Аз поне не съм го срещал никъде. Закакво ти е? Може да има някаква врътка да се инсталира ако го няма, но поне из интерфейсите го няма никъде. То даже сайдбара май го няма в 2008, аз и никога не съм го одобрявал, нито ми липсва, даже се радвам, че такива глупости ги няма в сървъра само да товарят излишно.

След 2008 вече ако питаш мен няма никакъв смисъл да слагаш 2008 R2 вместо 7 да кажем, освен ако имаш обективна причина (ползване предимно като сървър, възможност да инсталираш SQL 2005/8 enterprise, и някои подобни). Даже R2 вече няма и суперфеч, което за мен лично е точката от която едва ли следващия ми инстал ще е отново Server. Текущия ми 2008 се държи прекрасно вече над 2 години и скоро едва ли ще го сменя, но ако го направя в близката година, ще е с Win7 почти сигурно. Има суперфеч там. Ако в R2 го имаше, вероятно него щях да сложа основно защото свикнах вече с Server Manager, обикновено глупостите са спрени по дефолт и аз само пускам каквото ми трябва без да има опасност да забравя да спра някоя шарена глупост от Виста/7 примерно, а и наследството от 2003 и неговата стабилност. Но вече все по-близки станаха Server и не-сървър, така че..

Link to comment
Share on other sites

sidebar има за инсталирване

а иначе не ми трябва просто спорихме с един приятел xmas.gif

 

а 2010 или 2011 беше пробвал ли си го хоум сървър

Link to comment
Share on other sites

sidebar къде го има за инсталиране?! В Retail 2008 го няма, а трябва принципно да е част от Desktop Experience. Щом го няма като част от Roles/Features на самия Win, или дори като официална притурка от MS, за мен просто го няма :) .

 

Home Server не ползвам. Базирано на Win2003, мерси съм. А дори новото, което ще излиза, си остава орязано R2, и така и така повечето българи надали биха дали колкото и да струва, ако ще пиратстват, биха сложили истински сървър, а и ние нали не сме като американците, ако ще е гарга да е рошава, хем да понаучим истинската OS как работи. Отделно с една 7-ца хората пак успешно си правят и домашен сървър. Не съм отделял внимание на Home server и не виждам с какво би привлякъл внимание спрямо нормална 7-ца, освен с цената примерно. От малкото което разгледах като сравнения на features, изобщо не заслужава вниманието ми :) .

Link to comment
Share on other sites

Има го или някак успях да го инсталирам но го сложих за да ми показва какво е времето отвън. По-добре той отколкото този на yahoo :)

Link to comment
Share on other sites

От както съм със 7ца, имам много шибан проблем.

Връзката ми е през рутер Netgear RP614 v4, към него в момента са вързани два компютъра, личният ми който е с Вин 7 и на щерката който е с ХР. Напоследък изобщо не мога да отворя форума, както и някои други сайтове ако съм през рутера, а от другия компютър си влизам навсякъде без роблеми. Интересното е, че ако се закача директно към медия конвертора... и от моят компютър нямам ядове... По настройките на рутера нищо не е пипано (така си е още от както си бях и аз с ХР) в настройките на Вин-а ми също не е бърникано - в смисъл не са налагани никакви забрани за влизане в сайтове... Някой да има идея кой котлон е включен и за какво иде реч?

Link to comment
Share on other sites

От както съм със 7ца, имам много шибан проблем.

Връзката ми е през рутер Netgear RP614 v4, към него в момента са вързани два компютъра, личният ми който е с Вин 7 и на щерката който е с ХР. Напоследък изобщо не мога да отворя форума, както и някои други сайтове ако съм през рутера, а от другия компютър си влизам навсякъде без роблеми. Интересното е, че ако се закача директно към медия конвертора... и от моят компютър нямам ядове... По настройките на рутера нищо не е пипано (така си е още от както си бях и аз с ХР) в настройките на Вин-а ми също не е бърникано - в смисъл не са налагани никакви забрани за влизане в сайтове... Някой да има идея кой котлон е включен и за какво иде реч?

Аз залагам на проблеми с DNS. И аз отдавна ми започнаха проблеми с булфорум, засега с други сайтове не съм забелязал, и откакто ръгнах IP-то на форума в HOSTS файловете на всички машини, проблеми никакви. Булфорум има проблем с DNS, за мен. Защото и от други доставчици приятели сами се оплаквали.

Вероятно ХР-то може да кешира по-дълго записи вътрешно или не знам, но и сега с nslookup показва проблем с ДНС.

Пробвай с nslookup като зададеш DNS сървъра на доставчика ти, да заявиш резолвиране на булфорума, с и без www. отпред. Ако не даде отговор за IP на едната заявка, и при теб това ще е проблема. Пробвай и от ХР-то какво ще даде. Но задължително с команда server в nslookup промпта, задаваш днс сървъра на доставчика, от който получаваш нета, а не дефолтния на рутера, за всеки случай.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Нагласи си още някой DNS а конкретно за форума аз бих зачукал IP-то му в hosts файла както теди ти каза.

 

 

А аз да взема да похваля колко удобно е старт менюто - 1 копче и излиза, пиша нещо, то намира програмата с до 4-5 букви, ентер и тръгва... направо спрях quick launch-a - така пускам програма само за времето което ми е нужно да се протегна да докопам мишката :)

Link to comment
Share on other sites

А е толкова по-лесно да натиснеш start бутона (на клавиатурата) после да напишеш pho и да пуснеш PhotoShop или fir и да пуснеш FF... докато хванеш мишката, докато я закараш до бутона да се прицелиш в него, и аз съм го пуснал вече отдавна... А Пин-натите програми са с цел да се запази някаква подредба - ей за това също отдавна мечтаех - VisualStudioto да ми е най-в ляво, след него да е конзолата за базата данни, след това да е браузъра а не което пусна първо то да цъфне най-отпред.

Link to comment
Share on other sites

Аз отдавна бях разкарал quick launch-a. Още докато бях с вин2003. За мен това е едно от беполезните неща, които харчат място в таскбара. Къде по-удобно беше просто да "зачукам" шорткътите в самото старт меню. Вярно, на два клика разстояние бяха, докато с QL-а само на един. Но за да се ползва QL според мен трябва да си от тия хора, които за всяко нещо пускат програмата, правят нещото, спират я, и така постоянно, или пък са с много малко RAM. Кое ще е това нещо, което по 100 пъти на ден ще пускам и спирам като програма.. Да не говорим пък да забия ICQ/Miranda или квото е, там. Дето се пуска веднъж на ден или на сесия.

С менюто на Виста/7 наистина вече е още по-безполезно QL. А за да работи ефективно, все пак е необходимо малко да се преструктурират шорткътите, да се преименуват/премахнат някои дублиращи, които само биха пречели на бързото намиране на подходящия, а не като напиша fir , на първо място да вземе да ми излезе Firefox (Safe Mode) примерно.

Нямам спомен кога за последно с мишка съм ровел из старт менюто да търся из фолдерите къде е нещото което да стартирам. С максимум 3-4 букви писане и вече е стартирано.

За по-начинаещи, които все пак с клавиатурата не са на ти, предполагам, че с мишката все пак е по-ненатоварващо. Е, аз пак в старт менюто директно съм си забил поне 20-30 шорткъта, които ползвам в 95% от времето, дори да пожелая с мишката да пусна нещо ако съм се иблегнал на стола.

 

А за пиннатите икони в таскбара... донякъде е по-добре от QL. И пак трябва да имаш програми, които стартираш или винаги докато работиш с компа, или ... друг смисъл няма, след като така или иначе бутоните по таскбара могат да се разместват по всяко време.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Едно въпросче - закупих си win7, мога ли да си го сложа на 2 различни компютъра с 2 различни IP-та ?

 

Мисля че можеш без проблем но се активира максимум 5 пъти после трябва да се обясняваш по телефона с МС че искаш да го активираш и защо ти се налага, какво е станало със старата машина и т.н. Поне с XP-то беше така, с W7 още не съм пробвал

Link to comment
Share on other sites

Добре де, не е ли добре да прати запитване към съпорта на МС за този въпрос? Щото аз така правя. Имам неразрешима дилема, та за какво е съпорта, за к'во им се плаща, да ги тормозим. :)

Can I use my product key on more than one computer?

 

You can't use the same Windows product key to activate Windows 7 on more computers than the Microsoft Software License Terms allow. Usually, the license terms allow the product key to be used on only one computer.

 

If you use your installation disc or a USB flash drive to install Windows 7 on a second computer, you'll need to buy an additional copy of the same edition of Windows 7 to obtain a new product key. For more information, see Get a new Windows product key.

 

Article ID: MSW700067

LINK - http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Activating-Windows-frequently-asked-questions

Link to comment
Share on other sites

По принцип нали лиценза ти е за еди колко си компютъра, можело е като го купуваш да платищ още малко и да вземеш за два (по-евтино от два поотделно).

Направо слагай активатор на втория, поне диска ти оригинален нечовъркан.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...