Jump to content
BulForum.com

- Гледах...


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

machete-machete-poster_327x479.jpg

Много се изговори в другата тема, но никой не се сети да го сложи тук ТОЗ филм. А аз се чувствам още по-пре*бан, защото дадох 9 лева да го гледам на кино :D

Link to comment
Share on other sites

RED - тъп, тъп, тъп филм! Нямам думи за това как са се изложили със сюжета, героите (макар че Брус Уилис ми е любим актьор) са толкова плоски, а и тая, дето я бяха намесили като негово гадже. Заспах минимум 10 пъти, будих се и от скука пак заспивах. На Жоро му хареса, защото имаше пушканици...

Link to comment
Share on other sites

Тази дето са я намесили за негово гадже, е актрисата от сериала "Трева" и е една от най-харизматичните актриси в последните години.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

RED - тъп, тъп, тъп филм! Нямам думи за това как са се изложили със сюжета, героите (макар че Брус Уилис ми е любим актьор) са толкова плоски, а и тая, дето я бяха намесили като негово гадже. Заспах минимум 10 пъти, будих се и от скука пак заспивах. На Жоро му хареса, защото имаше пушканици...

 

аз пък само заради брус уилис не искам да го гледам:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

PSYCHOSIS - 2-ият английски филм, който не ми харесва, забсолютна загуба на време за мен.... но пък и без това е студено ;)

 

RED още не съм го гледал, както и DEVIL's PLAYGROUND

 

на мен MACHETE ми хареса

Link to comment
Share on other sites

RED - тъп, тъп, тъп филм! Нямам думи за това как са се изложили със сюжета, героите (макар че Брус Уилис ми е любим актьор) са толкова плоски, а и тая, дето я бяха намесили като негово гадже. Заспах минимум 10 пъти, будих се и от скука пак заспивах. На Жоро му хареса, защото имаше пушканици...

Аз чак толкова силно няма да се изразя, но да речем, че още в първата 1/3 от филма станах и почнах да върша домакинска работа, а който ме познава знае, че това ми действие е крайно необичайно и символизира нямане какво друго да правя и безкрайна досада.

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

"Мисия Лондон" - скука, скука, скука. Може ми пиарът му беше повече, не знам... Ама очаквах нещо много повече.

Link to comment
Share on other sites

"Мисия Лондон" - скука, скука, скука. Може ми пиарът му беше повече, не знам... Ама очаквах нещо много повече.

 

:) Срамота е да се сложи този филм в тази тема. Знам, че всичко е въпрос на вкус, но поне няколко неща трябва да се отбележат и да се адмирират (уважават, и възхищават в една дума).

Преди всичко, това е огромен скок за нашето кино, не виждам кой може да го отрече.

Второ, поне малко чувство на национална принадлежност можем да проявим.

И трето, да гледаш фимлът свален от Арена си е чиста обида за родното кино - откъдето и да го погледнеш.

 

И всъщност четвърто, на мен филмът ми хареса максимално. И се смях и му се радвах и останах напълно доволен от времето, което прекарах в киното!

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Тъй като знам, че ти си най-големият възможен разбирач на филми, се въздържам да ти кажа : "Гледай си..."

 

Скок за нашето кино и филм със смисъл е "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде".

Както казах, "Мисия Лондон" беше разочарование. И да, раздвам се, че не дадох пари да го гледам на кино.

Най-малко пък можеш да ми кажеш, че нямам чувство за национална принадлежност и да не си ми майка, да ми кажеш, аджеба от какво мога и трябва да се срамувам. Хайде като решиш да ни намериш с Жоро във Фейсбук, виж какво ми стои като послание на стената. Може и да ти светне, че може да си най-големият националист, но което не струва, не струва. Аз поне съм се опитала да бъда малко обективна. Факт е, че от скука щях да заспя поне 2-3 пъти. Жоро също споделя мнението ми. Така че преди да се излагаш отново, разбирачо, по-добре направи като Юлиан Вергов, брой си там, докато не стигнеш 0 и не се занимавай с мен.

Link to comment
Share on other sites

А сега някой е казал, че Аватар 2 и 3 ще са комерс бозици и ще го изключим от форума! Още повече да не се обелва и дума против зБЛЪСЪКА НА ТИТАНИТЕ, който също беше неповторим.

 

Въобще има в този форум някакъв заговор срещу всички "светли" примери във филмовото изкуство. Ще трябва да се направи нещо по въпроса.

:punk :punk :punk :punk :punk :punk

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Сблъсъка на Титаните беше направо "шедьовър" :lol: :lol:

Иначе как не ви е срам да paste-нете Мисията в темата с минусите.Язък :lol: :lol: :lol: :lol:

Та даже и на кино не сте го гледали :D:D Язък :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тъй като знам, че ти си ...

gal4e, напоследък си станала много агресивна :), някой, ако ти каже нещо навъпреки или не е съгласен с мнението ти, направо си готова да му скочиш на веждите. Я съм на 90% съгласен със светлия (без тази част "не виждам кой може да го отрече", защото все някой ще го отрече :) ).

 

И в момента не мога да се сетя за филм, който да поставя в тази тема, но като го направя, ще си едитна мнението, за да не се счита като offtopic :P.

Link to comment
Share on other sites

Скокът за българското кино започна със "Писмо до Америка"...Едва след това дойдоха "Източни пиеси", "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде". "Мисия Лондон" е пример за завръщането на българското комерсиално кино. Така че, филмът си е много добър.

Link to comment
Share on other sites

Sothbiss, знаеш ли защо съм агресивна? Защото по друг начин нищо не става. И Светлия да ми обяснява от какво трябва и не трябва да ме е срам. Хич не ме е срам, че си дадох 5-те лв., за да ида на кафе, а не да гледам бозата, наречена "Мисия Лондон" на кино. Ама хич.

 

На вкус и цвет, тавариш нет. Нали знаеш, на мен филмът не ми хареса, к'во като е български. Ама сте седнали да ме убеждавате как така, ама защо, ама онака. Радвам се за тези, на които им е харесал. И не ми пука, че не сте съгласни с мнението ми.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Какво скочихте на Галчето сякаш е напълно недопустимо някой да не хареса Мисия Лондон. Какво като е български, всички го оценяме, но и всички си имаме вкус, който не може да бъде изкривяван и променян спрямо националната ни принадлежност. Ако на нея не и е харесал - добре, има нужда и от конструктивна критика, как иначе ще мърдаме напред. Силно се съмнявам, че в цяла България Галчето е единствения човек, който се изразява негативно по въпроса. На мен лично ми хареса филма, но все пак любимият от последните години за мен си остава "Писмо до Америка". Всеки път ме трогва, а това говори достатъчно за един филм.

Link to comment
Share on other sites

Така че, филмът си е много добър.

 

Съгласен, филмът е добър за това, което е.

 

Галя, дръж се по-прилично ако обичаш. Никой не те кара да си променяш личното мнение. Което не лишава останалите от правото на такова!

 

----------------------------------------------

 

THE AMERICAN - ужасно глупав филм! Интересно започна (въпреки грешките в първата сцена), очаквах с нетърпение да стане нещо интересно и - нищо не се случи...

Link to comment
Share on other sites

Но правото на избор не те лишава от правото на лош вкус. Да филмът е пошъл, глупав и прочие. Но е завръщането на България в киното за широката публика. Я някой да каже, дали му е харесал "Писмо до Америка" на първо гледане?Ако има и 10 души тука дето са го гледали де...

Link to comment
Share on other sites

... че ти си най-големият възможен разбирач на филми,.."Гледай си..."

...да не си ми майка,... Може и да ти светне... преди да се излагаш отново, разбирачо,... и не се занимавай с мен.

 

:) гал4енцето каква е тая агресия. Въх добре, че не съм ти някъде подръка. Обещавам повече да не коментирам твой пост, ако ще е такава тежка реакцията ти.

Аз затова и сложих усмивка в началото, ама нейсе.

 

И по отношение на това дето го имаш във фейсбук, не знам како е, но мога да се досетя. Лек коментар само. :)

Някак в последно време се научихме да изчерпваме правенето, защитаването, борбата за каквато й да е кауза - само с поставянето на някакъв надпис или иконка във Фейсбук, Скайп и прочее. Нито е правене, нито е борба, нито е защитаване на каквото й да е, подобно "действие". То даже и глагол не е, за мен. Или ако е глагол, то е глагола извинение.

 

---

Иначе уважавам мнението ти, но щях да го уважавам далеч повече, ако просто беше "отделила" 5 лева да отидеш на кино. Защото, ако този филм не ти е допаднал, как очакваш да се появи по-добър, като дори и 5 стинки не даваш, за да помогнеш. :confused

 

... Я някой да каже, дали му е харесал "Писмо до Америка" на първо гледане?Ако има и 10 души тука дето са го гледали де...

 

Grimjaur този филм не бях го чувал до момента, как да го гледам ? Затова и уважавам продукта наречен "Мисия Лондон", защото се постара в почти всички посоки, включително и това да го чуем всички.

Link to comment
Share on other sites

http://bg.wikipedia....%B8%D0%BA%D0%B0

 

 

Ами как ще го знаете...

 

Писмо до Америка

 

A Letter To America

2000, Драма Според древна легенда в това забравено от Бога и света място, наречено България, имало песни, които възкресявали. Ще повярваш ли? Ще тръгнеш ли да търсиш песен против смъртта?

 

УЧАСТНИЦИ

ЗА ФИЛМА

Емигриралият в САЩ Камен катастрофира и изпада в кома. От американското посолство в София отказват виза на най-добрия му приятел Иван.В отчаянието си той тръгва да търси бабата на Камен. Тя знае стара народна песен, която според легендата прогонвала смъртта.На път за нейното село Иван среща всякакви хора и снима техните истории с видеокамера, изпълнен с надежда, че приятелят му ще оживее и ще ги види.

 

Бабата вече е умряла, но песента още се пее. Дали силата й ще стигне до другия край на земята?

 

Както казах и по-горе: с този филм започва възраждането на българското кино. А "Светът е голям и спасение дебне от всякъде" само малко копира идеята.

http://zamunda.net/details.php?id=62067&hit=1

Ето ви го даже.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

"Избраният". Има неща, върху които да се замислиш, но като цяло не ми хареса особено...

 

The+Chosen+One+2010.jpg

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...