Jump to content
BulForum.com

- Гледах...


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ъхъ... и един по един изгиват неясно от какво и накрая стана точно нищо. Той по средата ми изтъпя мощно но на инат го догледах. Легендата не ми беше ЧАК толкова тъп

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

george-romeros-survival-of-the-dead-2009-they-rise-from-death-upcoming-movie-350x458.jpg

 

Survival.Of.The.Dead.2009

По принцип не очаквам много от подобни филми със зомбите, но този беше особено скучен и глуповат. 3/10

Link to comment
Share on other sites

WINTER'S BONE /Зимни дарове/ - 2010 г. През цялото време нищо не се случва в този филм реално. Чувам, че гласят изпълнителката на главната роля за номинация за Оскар. Миииии, не бих казал, че заслужава:) Очаквах доста повече, имайки предвид, че е печелил някакви награди по разни престижни кинофестивали уж.

Link to comment
Share on other sites

WINTER'S BONE /Зимни дарове/ - 2010 г. През цялото време нищо не се случва в този филм реално. Чувам, че гласят изпълнителката на главната роля за номинация за Оскар. Миииии, не бих казал, че заслужава:) Очаквах доста повече, имайки предвид, че е печелил някакви награди по разни престижни кинофестивали уж.

Напълно съм несъгласна с това мнение, но ти си знаеш най-добре. Не знам какво си очаквал да се случи "реално", но за мен се случват достатъчно много неща, за да ми хареса филма и да ми въздейства. Просто проследява един важен период от живота на едно момиче, което е поставено в абсурдна ситуация и показва през какви трудности минава, за да се погрижи за семейството си и да извоюва своето място в обществото. Е да, мястото на действието не предполага много екшън, не сме свикнали да възприемаме представената във филма картинка като реалност, но те уверявам, че някъде там тези места и случки съществуват.

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм несъгласна с това мнение, но ти си знаеш най-добре. Не знам какво си очаквал да се случи "реално", но за мен се случват достатъчно много неща, за да ми хареса филма и да ми въздейства. Просто проследява един важен период от живота на едно момиче, което е поставено в абсурдна ситуация и показва през какви трудности минава, за да се погрижи за семейството си и да извоюва своето място в обществото. Е да, мястото на действието не предполага много екшън, не сме свикнали да възприемаме представената във филма картинка като реалност, но те уверявам, че някъде там тези места и случки съществуват.

 

 

Аз именно поради това, което ти изтъкна, се реших да го гледам филмът. Това очаквах. Да видя бруталната американска затънтена и до голяма степен непозната и труднопоносима реалност. Но не можа да ми въздейства така. Това очаквах, а не го получих. Може би, очакванията са ми били по-големи, не зная. А, може би, просто не съм бил с правилната нагласа към този филм. А, иначе, филми за тежки битови ситуации, колкото искаш. Искаше ми се този да е с нещо по-различен, но не беше особено интересно представена картинката,а по-скоро скучно.

Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

Аз именно поради това, което ти изтъкна, се реших да го гледам филмът. Това очаквах. Да видя бруталната американска затънтена и до голяма степен непозната и труднопоносима реалност. Но не можа да ми въздейства така. Това очаквах, а не го получих. Може би, очакванията са ми били по-големи, не зная. А, може би, просто не съм бил с правилната нагласа към този филм. А, иначе, филми за тежки битови ситуации, колкото искаш. Искаше ми се този да е с нещо по-различен, но не беше особено интересно представена картинката,а по-скоро скучно.

Е ясна е работата - аз го гледах нямайки грам представа какво да очаквам и съответно бях открита за въздействието му, а ти си бил предварително подготвен какво очакваш да видиш. При много филми се получава така :)

Link to comment
Share on other sites

Няма да съжалявате, ако пропуснете тези два филма:thetownposter.jpg

  За този няма как да не се съглася. Един от най-прехвалените филми за тази година. Нито банковите обири бяха нещо особено, нито актьорската игра бе на добро ниво, а да не говорим за изтъркания сюжет и бездарни диалози. Е, има и къде-къде по-лоши филми от този, но след Gone Baby Gone Бен Афлек май вдигна летвата прекалено високо. Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

Stone_movie.jpg

 

Stone

 

 

робърт де ниро, едуард нортън, а между тях мила йовович ... в един супер слаб филм. не знам как тези актьори са се навили да играят в подобна лента.

Link to comment
Share on other sites

127 часа. Ако може ни върнете 2-та часа, в които го гледахме. Несъмнено актьоркста игра е 6+, но самият филм не ни хареса. Очаквахме друг тип "драма".

 

Ако си падате по психарии го гледайте.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Подкрепям за 127 часа :ph34r:

 

 

Актьорска игра - страхотна. Идеята да ни откажат да вечеряме - изпълнена. Гнусен - на 100 %. Психарски - 200 %.

 

 

Яд ме е, че не прочетох коментарите преди да го гледаме. Видях, че тук го хвалите и направо го изтеглихме.

 

Wild Target

 

MV5BMTQ1ODIzNDYyMl5BMl5BanBnXkFtZTcwMTc1NDk5Mw@@._V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

 

Имаше и забавни моменти, но като цяло позаспивах на 90 % от филма.

Харесаха ми актьорите, тези хубавци, които играят и в "Love actually", мацката е супер яка.

Само това му е хубавото. Иначе е загуба на време.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Let-Me-In.jpg

За всички, които са гледали оригинала Let the right one in, американския вариант е напълно безмислен. Не знам защо по дяволите са се изхабили пари и време да се направи този филм. Нима американците не могат едновременно да гледат филм и да четат субтитри и затова направо си направиха филм на английски? Не разбирам...

Link to comment
Share on other sites

Простащината и некадърността им струи от всеки римейк на хубав филм. Брутални бездарници са. Аз в никакъв случай не бих гледал техен римейк на филм от тази класа.

Link to comment
Share on other sites

Мен лично Let The Right One In ме впечатли само като атмосфера и различен поглед над вампирите, но беше прекалено бавен.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

американския вариант е напълно безмислен

Появи се американски вариант на английския сериал Skins - страх ме е да го пробвам, защото не искам да си разваля удоволствието от оригинала.

То и да беше само това...

Link to comment
Share on other sites

Mr. Brooks

 

Една приятелка ми го препоръча... Голяма грешка. Актьорската игра на Кевин Костнър е на ниво, но всичко останало е меко казано загуба на време... Нито е разяснено нещо, малко "висящ" филм, създаден от нищото, пък и отиващ натам...

 

MV5BMTk3MTUyODA0OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDEzMjY0MQ@@._V1._SY317_.jpg

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Галя, ти броиш ли до 10 преди да напишеш подобни коментари? Започвам да си мисля, че трабва да гледаш Листопад, вероятно ще ти хареса.

Link to comment
Share on other sites

Галя, ти броиш ли до 10 преди да напишеш подобни коментари? Започвам да си мисля, че трабва да гледаш Листопад, вероятно ще ти хареса.

 

Не само аз не го харесах, Жоро също. Нали знаеш за вкуса (казала котката и облизала малкото под опашката)?! Не ни хареса и това е. Наистина, не си кривя душата или да преиначавам фактите. Няма нужда да броя до 10...

Мнението е като г*за и оправданията, всеки си ги има и си ги носи.

И макар че беше груб, не ти се сърдя.

Мразя "Листопад", "Косопад", "Забраненият плод", "Мечтатели" и не знам още какви "сериали" на комшиите...

Link to comment
Share on other sites

Бруукс е класа. Обаче аз ти препоръчах още по-психарски (че и по истински случай).

 

ОФФ : Няма смисъл да спорим за филми, нито аз ще ви убедя, нито вие мен :)

 

Този, на който не можахме да намерим субтитрите ли? Наемам се да го гледам без, ама като знам какъв е изкилифещен истинският английски... сигурно няма да успея да го догледам така.

Link to comment
Share on other sites

Този, на който не можахме да намерим субтитрите ли? Наемам се да го гледам без, ама като знам какъв е изкилифещен истинският английски... сигурно няма да успея да го догледам така.

 

Нем, виж другата тема ;)

 

Онзи без титрите е един драматичен поглед към душата на един мъж загубил безвъзвратно красотата в живота си без да го осъзнава. Докато не среща отново погледа на най-обичаните очи и вижда в отражението изпразненото си сърце и пусто минало и настояще.

 

(доколкото може да направим малък "преглед" на въпросния филм)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

 

 

Мерси, мерси. След "Hard Candy" и "Mr. Brooks" не ща и да чуя за психарски филми... Особено след първия едва не си теглих ножа...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...