Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Интересно обаче колко е "общ" Дали целия скайп,или по райони/континенти

Да му мисли който си е платил :)

 

Аха, има си и официални съобщения за проблема

 

А толкова децентрализирана система да успее да се скапе ?!

Link to comment
Share on other sites

Това да ни е за урок да се научим да ползваме алтернативни месинджъри, а не повечето потребители да са зомбирани в Skype.

Link to comment
Share on other sites

Ето какво казват:

 

We are currently experiencing some problems with our network. Our engineers and site operations team are working non-stop to get things back to normal - thanks for your continued patience.

Link to comment
Share on other sites

Да почнем с конспирациите - аз подозирам че това е DDOS атака от конкуренцията. Примерно гугъл :)

Мхмм познайте къде ми се пренесоха разговорите ..... Gtalk ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе то хубаво говорите всички, колко е скапан Скайпа. Но като гледам сте от специалист нагоре, т.е. нормално.

Ама защо не се пробвате да обясните на масата хора, които поназнайват съвсем малко от РС -та, колко много и по-добри алтернативи има ?

 

Аз самия опитвах с разни алтернативи да мина /не знам защо и аз не го харесвах дълго време/, но като всеки ти казва: "Ами скайпа ми е ..." и просто капитулираш.

 

Та мисълта ми е, че не е в Скайп проблема, а в конкуренцията му. Освен техническата страна, всеки продукт си има и маркетингова страна - пък там засега Скайп царува.

Link to comment
Share on other sites

Скайп има едно голямо предимство: РАБОТИ дори зад firewall за разлика от повечето останали където за да сработи трябва да нагласиш не знам си какви неща. Ей вчера за да ми пратят файл по gtalk трябваше и 2мата да си отворим на firewall-ите порт 5222.

 

Иначе за чат нищо сложно няма в gtalk или icq примерно (като оставим настрана шибаните реклами в icq които дразнят и по-големи от това май не можаха да ги направят)

Link to comment
Share on other sites

icq-то ми харесваше, но и малкото, с които си чатех минаха на скайп и до там. Иначе рекламите не са ми пречели, защото се махаха с разни пачове. Минус беше, че файловете се пращаха с отчайваща скорост...

Link to comment
Share on other sites

icq-то ми харесваше, но и малкото, с които си чатех минаха на скайп и до там. Иначе рекламите не са ми пречели, защото се махаха с разни пачове. Минус беше, че файловете се пращаха с отчайваща скорост...

То пък със skype файловете се пращат истински когато говориш

Link to comment
Share on other sites

Скайп има едно голямо предимство: РАБОТИ дори зад firewall за разлика от повечето останали където за да сработи трябва да нагласиш не знам си какви неща. Ей вчера за да ми пратят файл по gtalk трябваше и 2мата да си отворим на firewall-ите порт 5222.

 

Иначе за чат нищо сложно няма в gtalk или icq примерно (като оставим настрана шибаните реклами в icq които дразнят и по-големи от това май не можаха да ги направят)

Дядомраз, знаем че за ICQ не е нужно да се слага техния клиент, а алтернативи 1 милион. Това го прави предпочитан за мен все още.

За файруолите нещо се бъркаш.. Нито за ИЦЯ, нито за гталк съм настройвал каквото и да е в рутери/файруоли, и си работят. Даже вчера и файлове обменяхме с приятел през ICQ.

Ползвам Миранда :) .

Скайп, освен че има видео в едно, НИЩо друго не му е по-хубавото, а само лоши неща мога да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Дядомраз, знаем че за ICQ не е нужно да се слага техния клиент, а алтернативи 1 милион. Това го прави предпочитан за мен все още.

За файруолите нещо се бъркаш.. Нито за ИЦЯ, нито за гталк съм настройвал каквото и да е в рутери/файруоли, и си работят. Даже вчера и файлове обменяхме с приятел през ICQ.

Ползвам Миранда :) .

Скайп, освен че има видео в едно, НИЩо друго не му е по-хубавото, а само лоши неща мога да кажа.

Имам рутер и ползвам Miranda IM.

Пращам файлче на човек с официалният клиент на ICQ=transfer failed.

Подозирам, че рутера се гъбарка, защото съответният порт не е отворен.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай в миранда да включиш Enable uPnP port mapping, предполагам това е причината за непровалените трансфери при нас. От другата страна също ползват Миранда. Но и по принцип откакто съм с рутер, не съм имал проблеми с трансфер на фалове през ИЦЯ.

Link to comment
Share on other sites

Трябва и рутерът да я поддържа И да е включена от интерфейса му.

Но не съм запознат при ICQ как точно става трансфера (аз лично избягвам да пренасям файлове през месинджъри) и дали зависи от допълнителна конекция, но е факт, че не съм имал проблеми скоро, вече от другата страна какви клиенти са ползвали не съм гледал, освен вчера че беше миранда.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...