Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Само на мен ли скайп ми се издуха и не иска да се свърже:wacko:

 

не, на всички - поредния масов блокаж :D но нека свикваме, все пак вече е собственост на MS :D

Link to comment
Share on other sites

Евала на Микромек... или купиха нещо счупено или го купиха и го дочупиха. ХВАЛА!

Нали не мислиш, че месец след като ги купиха, веднага почнаха техни програмисти да го пишат и да променят протокола? Да не говорим, че в обращение са най-различни стари версии на скайп.

По-скоро е нещо чупено, и се радвам да се чупи катастрофално та веднъж завинаги да се куртулишим :) .

Напоследък доста често почнаха с проблемите, траещи с часове, а май и дни. Башка останалите, които си ги има винаги.

Link to comment
Share on other sites

А не е ли възможно сриването да се дължи на това, че досега се полваше 95% от авантаджии като българите, които искаме да говорим безплатно, щото телефоните са невероятно скъпи :D а сега като M$ го купиха е твърде вероятно феновете им в тяхната страна да са почнали да го ползват, понеже M$ са яката работа и имат безполезен софтуер за всичко?

Link to comment
Share on other sites

М$ го купиха но още не е минал в тяхно владение. Не е приключена продажбата, в случая си е няква боза изцяло на Скайп.

Link to comment
Share on other sites

Честито на печелившите Skype вече не се предлага за Windows Mobile. Ако подобна глупост направят и с Андроит версията, набързо ще се само-погребат.

https://support.skype.com/en/faq/FA10411/Why-can-t-I-download-Skype-Lite-or-Skype-for-Windows-phones

Why can’t I download Skype Lite or Skype for Windows® phones?

Unfortunately, Skype Lite – a version of Skype for your mobile phone – and Skype for Windows phones are no longer available for download from our site.

 

We’ve chosen to withdraw Skype Lite and Skype for Windows phones because we want to offer our new customers an improved mobile experience – much like the version that has proved so popular on the iPhone, and which is now available on Symbian phones. Our focus is on providing a rich user experience that allows you to enjoy free Skype-to-Skype and low cost calls as easily on the move as you do at your desktop.

 

We felt that Skype Lite and Skype for Windows phones were not offering the best possible Skype experience.

 

Can I still use Skype Lite if I already have it?

Yes. People who have already installed Skype Lite can continue to use it throughout 2010.

 

Can I still use Skype for Windows phones if I already have it?

Yes. People who have already installed Skype for Windows phones can of course continue to use it.

 

Is there another version of Skype I can use on my Windows Phone?

Yes. If you are on the Verizon network then you can download the Skype mobile™ application onto supported Windows Mobile™ handsets. Visit the Skype mobile™ webpage or the Verizon support pages for more details.

 

Както виждате нещата са в подобно положение от поне 7--8 месеца :)

Link to comment
Share on other sites

Ааа скайпа ми се бъгяса ужасно :D Съобщенията в чата се обърнаха и сега старите съобщения ми ги показва отдолу,а като си чатя с някой ми излизат отгоре на прозорчето и непрекъснато трябва да скролвам...защо се получи така не знам.Проверих навсякъде по настройките,но не открих някакво решение.Помагайте че е зор :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Честито на печелившите Skype вече не се предлага за Windows Mobile. Ако подобна глупост направят и с Андроит версията, набързо ще се само-погребат.

https://support.skyp...-Windows-phones

 

 

Както виждате нещата са в подобно положение от поне 7--8 месеца :)

 

Скайп за Android е шега. Аз лично го държа само за екстремни ситуации. Да не говорим, че веднъж ако го пуснеш, няма спиране докато не рестартираш телефона. А това, че получава всички съобщения, които не си ги писал през телефона и те известява за всяко едно е най-голямата тъпотия на света. Пример: писал си си с някой на компютъра 150 съобщения/реплики, но си изключваш компютъра и си пускаш скайпа на телефона, за да продължиш чата в движение. Ще си получиш всичките 150 реплики/съобщения, че и ще те извести за всяко едно от тях. 150 пъти.

 

Gtalk разбира кога ми е включен телефона и кога не и ми разпределя съобщенията между Desktop и телефон, за да не се дублират ненужно и да получавам ненужни известия на телефона си докато чатя на компютъра примерно. При Скайп, най-великата програма от най-великите програми - тая функция я няма. Там си получаваш съобщенията навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Скайп за Android е шега. Аз лично го държа само за екстремни ситуации. Да не говорим, че веднъж ако го пуснеш, няма спиране докато не рестартираш телефона.

че няма нищо общо с версията за iOS е така, но можеш да го спираш като ползваш task manager или като се логнеш out от самия скайп

Link to comment
Share on other sites

Там си получаваш съобщенията навсякъде.

 

Нещо което изключително много ми харесва, защото като съм в офиса мога да кажа на някой нещо и половин час след това като ми отговори а 1 час по-късно като се върна в къщи и си пусна лаптоп ще разбера какво ми е писал и после като му отговоря компютъра ми в офиса ще го регистрира също а не половината неща да са на една машина другата на друга.

 

Това с получаването на съобщенията навсякъде е нещо което ми е страшно удобно

 

Ааа скайпа ми се бъгяса ужасно :D Съобщенията в чата се обърнаха и сега старите съобщения ми ги показва отдолу,а като си чатя с някой ми излизат отгоре на прозорчето и непрекъснато трябва да скролвам...защо се получи така не знам.Проверих навсякъде по настройките,но не открих някакво решение.Помагайте че е зор :wacko:

 

Оправи си датата на компютъра

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим, че веднъж ако го пуснеш, няма спиране докато не рестартираш телефона.

К'во се оплакваш, нали не ти се налага да преинсталираш всеки път приложението, когато ти дропне Интернет връзката...

 

С нетърпение чакам някоя ОС алтернатива да го измести. :)

Link to comment
Share on other sites

че няма нищо общо с версията за iOS е така, но можеш да го спираш като ползваш task manager или като се логнеш out от самия скайп

 

Няма Log out, а с таск мениджър не можеш да му направиш нищо. Или рестарт на телефона или си сваляш приложението Quit Skype от маркет-а.

 

Нещо което изключително много ми харесва, защото като съм в офиса мога да кажа на някой нещо и половин час след това като ми отговори а 1 час по-късно като се върна в къщи и си пусна лаптоп ще разбера какво ми е писал и после като му отговоря компютъра ми в офиса ще го регистрира също а не половината неща да са на една машина другата на друга.

 

Това с получаването на съобщенията навсякъде е нещо което ми е страшно удобно

 

Е добре де. Трябва ли всичко да ми пищи като получавам съобщение на скайп? 150 пъти мелодията за Notification не ти ли се вижда леко безсмислено при положение, че съобщенията съм ги прочел вече? И това е хипотетичен вариант. Ами ако съм чатил с 10 човека в продължение на 5-6 часа. Тва са си хиляди съобщения. И за всичките, мобилното приложение ще ме извести чинно. Ако не по време на писането на съобщенията, заедно с компютъра, то след като пусна приложението, ще ми ги сипе наведнъж. През това време програмата е неизползваема. 20-30 минути получаваш съобщения от предишни чатове. За 20-30 минути може да си свърша работата дето съм щял да ставам от компютъра заради нея и да се прибера в къщи, където мобилното приложение ще ми е безполезно.

 

Gtalk също пази всичките съобщения. Самоче не известява по 2-3 пъти за всяко, а само за тия дето не си ги видял в даден период.

Link to comment
Share on other sites

Няма Log out, а с таск мениджър не можеш да му направиш нищо. Или рестарт на телефона или си сваляш приложението Quit Skype от маркет-а.

 

Има. Отиваш на предпоследния таб и там с меню бутона имаш sign out

 

Е добре де. Трябва ли всичко да ми пищи като получавам съобщение на скайп? 150 пъти мелодията за Notification не ти ли се вижда леко безсмислено при положение, че съобщенията съм ги прочел вече? И това е хипотетичен вариант.

 

Що ти малък ли си като те дразни да направиш logoff на едното? И пак толкова хипотетично ти защо си пуснал звуците на скайп? Аз много се дразня на всевъзможни дразнители. Когато го видя - тогава. Ако някой му е много важно да ми звъни на телефона. Другото е когато го забележа.

 

 

 

Gtalk също пази всичките съобщения. Самоче не известява по 2-3 пъти за всяко, а само за тия дето не си ги видял в даден период.

 

По 1 път за всяко даже за няколко. Пак ти казвам - като те дразни звука - изключи го. Това което обясняваш е че не може да ти чете мислите и че на теб друга програма ти е по-удобна - ами чудесно - ползвай нея. На мен това така ме устройва и ми е по-удобно така.

Link to comment
Share on other sites

Има. Отиваш на предпоследния таб и там с меню бутона имаш sign out

Ама те говореха за тотален изход от програмата, а не просто sign out от акаунта си.

 

Що ти малък ли си като те дразни да направиш logoff на едното? И пак толкова хипотетично ти защо си пуснал звуците на скайп? Аз много се дразня на всевъзможни дразнители. Когато го видя - тогава. Ако някой му е много важно да ми звъни на телефона. Другото е когато го забележа.

А така, и аз изключвам всякакви звуци. Особено понеже нерядко съм със слушалки и слушам някаква музичка примерно, ако нещо изреве мога да получа удар. Имам една програма, която обаче не може да ѝ се изключи звука, поне може да се зададе custom WAV, записал съм тишина 2 секунди и съм го задал.

 

По 1 път за всяко даже за няколко. Пак ти казвам - като те дразни звука - изключи го. Това което обясняваш е че не може да ти чете мислите и че на теб друга програма ти е по-удобна - ами чудесно - ползвай нея. На мен това така ме устройва и ми е по-удобно така.

'Чудесно' - ама не познавам някой да ползва скайп по желание - ако другите го ползват, ще ползваш друга програма другия път. Ако хакнат протокола на скайп и се появят алтернативи, или познатите му минат на други алтернативи, тогава да. Слава богу засега скайп не се налага да ползвам. Трябва наистина нещо много драматично да има за да ползвам скайп (примерно много важен и упорит приятел/клиент да ползва само скайп и НИЩО друго да не възприема и т.н.). Но понеже ползвам (или спокойно мога да ползвам) всеки друг месинджър, не мисля, че ще се стигне чак дотам, един сериозен човек би ми влязъл в положение и би ползвал ПОНЕ и нещо друго, каквото и да е, да не е скайп.

Link to comment
Share on other sites

Що ти малък ли си като те дразни да направиш logoff на едното? И пак толкова хипотетично ти защо си пуснал звуците на скайп? Аз много се дразня на всевъзможни дразнители. Когато го видя - тогава. Ако някой му е много важно да ми звъни на телефона. Другото е когато го забележа.

 

По 1 път за всяко даже за няколко. Пак ти казвам - като те дразни звука - изключи го. Това което обясняваш е че не може да ти чете мислите и че на теб друга програма ти е по-удобна - ами чудесно - ползвай нея. На мен това така ме устройва и ми е по-удобно така.

 

Не ме разбираш май какво искам да ти кажа.

 

Чатиш си на компютъра. Скайпа на телефона е изключен. Тръгваш да излизаш. Изключваш Скайпа на компютъра и включваш тоя на телефона. В момента в който той се логне, започва да получава всичките съобщения 1 по 1. Дори и да не вади Notification, което за телефон е лееееко безсмислено, защото трябва да седиш с телефона постоянно в ръката и да го гледаш, за да видиш, дали някой ти пише, той започва да вади съобщенията едно по едно от всички хора, които в момента са онлайн и си имате общ чат воден на компютъра. Докато получава съобщения, е неизползваем.

 

А Gtalk не знам дали ми чете мислите или не, но до сега няма нещо дето да е направил неправилно с прехвърляне на съобщения компютър/телефон. Само като някой ти пише от определени мобилни устройства не го засича и постоянно вади Notification на телефона редом с тоя на компютъра. Като Скайп.

 

Ако зависеше от мен, постоянно щях да ползвам Gtalk, но не мога да си чатя с 3-ма човека само.. Другите са от типа дето единствената им алтернатива на Skype е Facebook. Няма други програми за чат.

Link to comment
Share on other sites

И аз не харесвам скайп ама Gtalk не могат сериозно да очакват да станат масови ако нямат даже емотикони, няма избор на скин поне (цвят на прозореца). Вярно, работи добре, чистичко е ама не става така.

А Кю-то го пробвах тия дни, много шарено, много джиджано ама чак претрупано и дизайна му е пълно дърво (за мен).

Link to comment
Share on other sites

А Gtalk не знам дали ми чете мислите или не, но до сега няма нещо дето да е направил неправилно с прехвърляне на съобщения компютър/телефон. Само като някой ти пише от определени мобилни устройства не го засича и постоянно вади Notification на телефона редом с тоя на компютъра. Като Скайп.

Не чете, ама са го измислили, имаш си акаунт и поща и всичко е свързано към тях, сихронизацията е по-добра... та като се маркира като прочетено веднъж не ти го навира пак като заредиш друг клиент или влезнеш от другаде. :) Докато в скайп ако не е кеширано, т'ва съответно означава пропуснато и като тръгне да синхронизира сървър с клиент и става една каша и трафика полудява... кеф ти недосмислици.

Ама дедото упорите се опитва да те убеди, че недоизпипаната работа там е нещо като плюс! хахаха

Ако го бяха направили "show last messages since my past login" тогава окей... ама не е така!

Link to comment
Share on other sites

И аз не харесвам скайп ама Gtalk не могат сериозно да очакват да станат масови ако нямат даже емотикони, няма избор на скин поне (цвят на прозореца). Вярно, работи добре, чистичко е ама не става така.

А Кю-то го пробвах тия дни, много шарено, много джиджано ама чак претрупано и дизайна му е пълно дърво (за мен).

Официалния гталк клиент е така, и аз не го ползвам отдавна. Истината е в ползването на алтернативи, поне за текстовия чат. Миранда примерно. Jabber е отворен, и това е възможно. Имаш избор почти всеки мултипротоколен клиент поддържа jabber/gtalk. Недостатъкът е неподдържането още на аудио-разговори от тези алтернативи.

Никой няма да стане масов докато не оправят тия недостатъци. Трябва да се направи единен стандарт за текст/аудио/видео на база на нещо отворено като jabber (мисля че има такива), и да се правят програми, а не като скайп - затворено всичко и само техния софтуер да е "алтернативата".

Link to comment
Share on other sites

И аз не харесвам скайп ама Gtalk не могат сериозно да очакват да станат масови ако нямат даже емотикони, няма избор на скин поне (цвят на прозореца). Вярно, работи добре, чистичко е ама не става така.

А Кю-то го пробвах тия дни, много шарено, много джиджано ама чак претрупано и дизайна му е пълно дърво (за мен).

 

Има емотикони. Дори са 3 типа с различна анимацийка. Както ти харесва. И този с който чатиш вижда твоите икони с анимацията която ти си си избрал, а не с неговата.

 

Gtalk не се опитва да се наложи като нищо. Там е въпроса. Те си го развиват в собствения си кръг и Android платформата много печели от това. Лично на мен ми е супер удобно да чатя и да ползвам интегрираният Gtalk. Хората вече знаят, че могат да ми пишат на Gtalk, вместо да ми пишат на съобщение, за което да платят или на Скайп, който ще видя само ако съм си у нас.

 

Ако Google решат да развият Gtalk, то тогава надали Skype ще ги спре (особенно при положение, че е супер нестабилен в момента). С тоя унифициран акаунт за YouTube, Gmail, Gtalk, Android Market и всички Google приложения, надали на някой ще му е трудно да свикне.

 

В нашата компания имахме акаунти за неограничени US разговори, включени минути и какво ли още не. От някоя от идните седмици, махаме Skype акаунтите и минаваме към друг доставчик на VoIP услуга. Точно защото за 2 седмици, Скайп беше 2 пъти долу.

Link to comment
Share on other sites

Ама те говореха за тотален изход от програмата, а не просто sign out от акаунта си.

ами като се логнеш аут, програмата се затваря напълно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...