Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

Е все пак унинсталнах си старата версия и си сложих новата след което всичко ми се оправи.Е ако се появи пак нова тогава ша му мисля кво да правя.

10x все пак. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
При мен се активира след около 1 час.

При мен още не активирано :cry Къде сгреших :confused Вчера около 21:00 си "получих" подаръка ама минаха 12 часа и нищо не съм видял от този "подарък" :cry

 

EDIT:

Всичко се оправи. Трябвало е да изчакам 24 часа явно :D

Link to comment
Share on other sites

аз незнам кво правих струвах обаче ся ми изписва че имам 0.20 евро остатак от кредита си :bgrin: тез пари стигат ли за да наберя някой номер ?

Link to comment
Share on other sites

На адреса по-долу може да се видят цените и да се прецени къде да се обадиш.

http://skype.com/products/skypeout/rates/all_rates.html

 

Сега видях че са сложили и online calculator - http://skype.com/products/skypeout/rates/dialing.html

Желателно е да проверите номера преди да се обадите за да не се набутате с някой "shared cost number" като мене :(

Link to comment
Share on other sites

май не стигат за обаждане до България

 

Bulgaria              € 0.074      € 0.085

Bulgaria - Mobile  € 0.215  € 0.247

Bulgaria-Sofia          € 0.032  € 0.037

 

Стигат, но не и за мобилни.

Link to comment
Share on other sites

добре ако искам с тези 0.20евро да званна в нас какви кодове трябва да набера? :)

в смисал да речем номера ми е xx-xx-xx покажете какво трябвада се напише още

Link to comment
Share on other sites

добре ако искам с тези 0.20евро да званна в нас какви кодове трябва да набера? :)

в смисал да речем номера ми е xx-xx-xx покажете какво трябвада се напише още

0035932номера ти.

Link to comment
Share on other sites

А как да си активирам СкайпАут кредита, в коя банка?

 

И аз се интересувам от същото за Бг-банка , никой ли не го е правил или е голяма тайна ?

Link to comment
Share on other sites

За плащане към Скайп е необходимо да имате акаунт в moneybookers.com и съответно банкова сметка. Задължителните изисквания са акаунта в moneybookers и банковата сметка да бъдат на ваше име. След като заредите банковата си сметка с пари прехвърляте с банков превод определена сума по банковата сметка на moneybookers(имат такава в СИБанк). След това прехвърляте част от парите (10Е) към скайп. Процедурата с превеждането към moneybookers отнема 2-3 работни дни, след това от moneybookers към скайп става за секунди.

Трябва да се има в предвид че не се толерира директно кешово превеждане на пари към moneybookers!

Link to comment
Share on other sites

тъкмо видях че са намалили цената с 20 и нещо процента. списъка е стара, нова цена и разлика в %-и. Скоро може и да стане най-евтиния начин за обаждане, но все още не е. Цените са в евро, а други предлагат съшите тарифи ама в долари. да почакаме и ще видим.

 

Bulgaria 0.074 0.055 25.68%

Bulgaria-Sofia 0.032 0.025 21.88%

Link to comment
Share on other sites

From http://download.bg/news_view.php?id=3788

 

Gizmo - конкурент на Skype?

 

Gizmo Project представи за бета тест своята VoIP-система за провеждане на безплатни разговори. Първите потребители, които използваха Gizmo я определиха като първата реална алтернатива на Skype. От Download.BG можете да си изтеглите версията за Windows.

 

Потребителите на Gizmo (http://www.gizmoproject.com/) могат да говорят без ограничение във времето, а позвъняването на телефонни номера в САЩ се таксува по 1,8 цента за минута (това е с 10% по-евтино от аналогичната услуга на Skype).

 

Gizmo притежава редица полезни функции. Възможно е да видите на картата на света откъде ви се обажда един или друг потребител. Можете да задържите обаждането, докато в същото време звучи музика (Call Hold), да блокирате линията с вежлив или груб тон, да запишете гласа си и да изпратите записа, да запишете разговора за своя архив. Чрез Interactive Voice Applications получавате новини, прогнозата за времето или борсова информация. Предвиден е и индикатор на качеството на връзката, познат ни от GSM-ите.

 

Според разработчиците на Gizmo, основната разлика със Skype, е откритостта на мрежата. В IM-сектора доминират пет несъвместими помежду си мрежи, което затруднява общуването. Skype също е затворена мрежа. Създателите на Gizmo се придържат към отворените SIP-стандарти. По този начин всяко мрежа, базирана на отворени стандарти ще е съвместима с Gizmo.

 

Бета тестерите отбелязват превъзходното качество на звука на Gizmo.

Link to comment
Share on other sites

From http://download.bg/news_view.php?id=3788

 

Gizmo - конкурент на Skype? 

 

Gizmo Project представи за бета тест своята VoIP-система за провеждане на безплатни разговори. Първите потребители, които използваха Gizmo я определиха като първата реална алтернатива на Skype. От Download.BG можете да си изтеглите версията за Windows.

 

Потребителите на Gizmo (http://www.gizmoproject.com/) могат да говорят без ограничение във времето, а позвъняването на телефонни номера в САЩ се таксува по 1,8 цента за минута (това е с 10% по-евтино от аналогичната услуга на Skype).

 

Gizmo притежава редица полезни функции. Възможно е да видите на картата на света откъде ви се обажда един или друг потребител. Можете да задържите обаждането, докато в същото време звучи музика (Call Hold), да блокирате линията с вежлив или груб тон, да запишете гласа си и да изпратите записа, да запишете разговора за своя архив. Чрез Interactive Voice Applications получавате новини, прогнозата за времето или борсова информация. Предвиден е и индикатор на качеството на връзката, познат ни от GSM-ите.

 

Според разработчиците на Gizmo, основната разлика със Skype, е откритостта на мрежата. В IM-сектора доминират пет несъвместими помежду си мрежи, което затруднява общуването. Skype също е затворена мрежа. Създателите на Gizmo се придържат към отворените SIP-стандарти. По този начин всяко мрежа, базирана на отворени стандарти ще е съвместима с Gizmo.

 

Бета тестерите отбелязват превъзходното качество на звука на Gizmo.

ужас! Много бъгава програма с много слаб звук

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

нов конкурент ...

 

http://www.google.com/talk/

http://desktop.google.com/download/googlet...etalk-setup.exe

 

From http://download.bg/news_view.php?id=3814

 

Google се готви да пусне в действие своя услуга за текстов и гласов чат

24 Август 2005, Сряда, intruder_bg

 

Продуктът за бъбрене на гальовния гигант Гугъл (Гугли :) ще се казва Google Talk.

 

 

Google се готви да добави нов продукт към редицата си, предлагащ услуга за разменяне на лични съобщения (чат), наречен Google Talk, докладва вестника Los Angeles Times, цитирайки неназовани източници (потайна работа).

Google Talk ще позволява на РС потребителите да осъществяват текстови и гласови разговори с микрофон и слушалки, казва вестника, цитирайки някой, който вече е виждал услугата в действие, чиито сорс кодове се тестват вече поне от месец.

Комбинираната услуга за бъбрене с текст и глас от най-мощната търсачка Google би разширила предлагането от страна на фирмата върху терен, доминиран от конкуренти като America Online Inc., Yahoo Inc. и любимеца на всички GNU GPL ползватели Microsoft Corp. A новият продукт на компанията ще трябва, и най-вероятно ще успее, да се бори за потребители рамо до рамо с друг световен лидер – Skype, който вече е привлякъл десетки милиони потребители, особено в Европа.

Независимият журналист Om Malik пък обяви в своя блог (http://gigaom.com/), основавайки се на технически улики, че Google смята да стартира своята чат функция на базата на друга система, разпространявана с отворен код, в лицето на небезизвестния Jabber.

Важното е, че истината ще изплува до дни в световното Интернет пространство.

Link to comment
Share on other sites

Супер!

Да се надяваме, че професионалистите от Google ще продължат в същия дух както страхотната им търсачка и E-mail услуга! Надявам се че и този продукт ще е така страхотен, за разлика от Skype, от който се отказах преди 3 месеца и който не смятам отново да инсталирам поради редица бъгове, които са ми достатъчни повече да не я погледна.

Ще чакам отзиви за тази програма, че е добра, за да рискувам да я пробвам ;)

 

EDIT:

johan, оплаквам се не без причина, то е ясно. Оплакват се и доста познати по същите критерии.

На няколко уиндоуса, с всички поредни версии от 1.1.х нагоре проблемите се увеличават вместо да намалят. Е, не знам, може нещо в софтуера който ползвам винаги да има нещо, но особено последните версии са адски бъгави, и оплаквания от същите бъгове има в големи количества във форума на скайп, значи не съм единствен. Ако поровиш достатъчно във форума им, ще намериш мнооого постове, в които дори skype stuff се съгласяват, че някои особености на софтуера им са напълно непрофесионални, има редица неща по цялата реализация на скайп в подкрепа на това, и дори и аз немалко пъти съм им обръщал внимание във форума им. При което един от т.нар. super users един път ме обвини, че нещо лично съм имал против тази програма или разработчиците й, можеш ли да повярваш на подобен фанатизъм в сляпа подкрепа на една програма, която отвсякъде си личи колко нескопосано е направена?! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Понеже от самото начало следя тази Тема

Прочетох всичките ти постове. Аз лично от доста време използвам Skype.

Абсолютно никакви проблеми сам нямал с нея. Постоянно я update.

Интересно ми, е че ти доста се оплакваш от нея

 

Последно което ми направи впечатление, е че от няколко build-a на сам задължително требва да се update към новата версия.

Не сам ровил по настройките ако случайно може да се изключи.

 

 

 

Супер!

Да се надяваме, че професионалистите от Google ще продължат в същия дух както страхотната им търсачка и E-mail услуга! Надявам се че и този продукт ще е така страхотен, за разлика от Skype, от който се отказах преди 3 месеца и който не смятам отново да инсталирам поради редица бъгове, които са ми достатъчни повече да не я погледна.

Ще чакам отзиви за тази програма, че е добра, за да рискувам да я пробвам ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае как да активирам GTalk в BG? искам да я пробвам. а дали ще може да се използва като Skype. без да се плаща за internet2phone или за акаунт.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае как да активирам GTalk в BG? искам да я пробвам. а дали ще може да се използва като Skype. без да се плаща за internet2phone или за акаунт.

Каква активация? Аз съм си го инсталирал, но поради липса на хора с които да говоря, го използвам само като notifier.

Link to comment
Share on other sites

Може да пробвате PicoPhone, дами и господа. 57,3 КБ, не иска инсталация. Няма иконки като на Скайп или търсачка, но пък си има чат, говорене, даже и конферентна връзка май може да се прави ама не съм го пробвал още това........идеална за хора които искат само един прост разговор, без постоянно пращане/получаване на информация към/от други компютри (което товари връзката).

Link to comment
Share on other sites

Каква активация? Аз съм си го инсталирал, но поради липса на хора с които да говоря, го използвам само като notifier.

 

За създаването на акаунт ми иска Activation Code, който се праща със СМС на US абонати.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...