Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

Инсталирах Skype 1.0, но имам проблеми с връзката - накъсва и говора е неразбираем. В момента съм на тарифа И+ и според инфото на сайта на Skype би трябвало да има безпроблемна връзка при такава скорост.

Ако някой ползва тази програма, нека сподели своето мнение за нейната функционалност.

 

Links:

тук

и тук

 

Edit: Излезе нова версия 1.2.037. Можете да я свалите директно от сайта http://www.skype.com

Разбира се къде без него? Програмката кърти! :punk :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Aз съм я имсталирал ,ама почти не я ползвам. Използвам си ICQ-то. Нещо не ми харесва много за свга, пък и не го използвам за говорене, а за писане така че ъщата работа.

Link to comment
Share on other sites

А бе то и на мен не ми харесва особено, ама повечето ми приятели го ползват. :) И от няма накъде и аз почнах, макар че не обичам никоя от тези програми, защото не обичам чата. Предпочитам да се гледаме на живо и на кафе. :)

Link to comment
Share on other sites

Тва пък ICQ е ужас, намразих го много. Skype е 100 пъти по-добро и лесно за използване

Много са ми интересни подобни мнения, намразих вика ICQ-то :)

И какво си му намразил ако не е тайна, че чак Skype да е 100 пъти по-добър?!

ПОлзвам ICQ от около 6-7 години, сега и скайп, ICQ е доста по-добре устроен и като протокол, и като изпълнение, най-малкото го няма досадния бъг с онлайн известяването. Сигурно сте имали преживелици със стандартния ICQ клиент, който сега е на AOL. Него спрях да ползвам още от версия 2003b. От 3-4 години ползвам само Miranda, и се родих. Лека, сигурна, с доста плъгини, просто съм в мир с ICQ отдавна. Скайп е доста по-тежка програма, използва много памет, малко по-мудна е (от Миранда), и общо взето става само за разговори, и тук-таме чат с някой като теб, който мрази ICQ и се налага да чатим през скайп.

Link to comment
Share on other sites

Много са ми интересни подобни мнения, намразих вика ICQ-то :)

И какво си му намразил ако не е тайна, че чак Skype да е 100 пъти по-добър?!

ПОлзвам ICQ от около 6-7 години, сега и скайп, ICQ е доста по-добре устроен и като протокол, и като изпълнение, най-малкото го няма досадния бъг с онлайн известяването. Сигурно сте имали преживелици със стандартния ICQ клиент, който сега е на AOL. Него спрях да ползвам още от версия 2003b. От 3-4 години ползвам само Miranda, и се родих. Лека, сигурна, с доста плъгини, просто съм в мир с ICQ отдавна. Скайп е доста по-тежка програма, използва много памет, малко по-мудна е (от Миранда), и общо взето става само за разговори, и тук-таме чат с някой като теб, който мрази ICQ и се налага да чатим през скайп.

Не ползвам ICQ, a samo Skype и ми е интересно дали става за и за аудио разговори някоя версия на ICQ, за да сравняваш програмите?

Също така, някой знае ли MSN Messenger дали става за аудио разговори и какви са изискванията ( версии и т.н.)

Link to comment
Share on other sites

Ами то си има такава опция отстрани и на двете, на ICQ беше Send a voice сhat invitation (от дясно), а на месенджъра вече забравих но и там го има. Има и Send Video Request, ама незнам, би трябвало да е за видео чат. А за изисквания незнам. Разликата между ICQ и Skype е че второто може да се ползва и като телефон.

Link to comment
Share on other sites

Начи относно Voice Chat-а в ICQ-ужасен е! Накратко-като радиостанция е направен. Трябва да държиш интервала натиснат за да говориш. Когато си казал каквото имаш да казваш пускаш интервала и слушаш какво има да каже отсрешния човек. Звука е ужасен. Като цяло ICQ неможе да се мери със Skype относно Voice Chat-a, но ако трябва да избирам една от двете програми предпочитам ICQ Lite +extras щото има игри, а пък аз съм детски гъз :D

Link to comment
Share on other sites

Не искам да сравнявам ICQ и Skype, лично за мен едното е за Instant Message комуникация с приятели/колеги, да не забравяме, че ICQ съществува от десетина години и е нарицателно вече, докато skype съществува отколко, че не се сещам, и го ползвам предимно за разговори, естествено става и за чат, но има доста недостатъци все още, да не забравяме един доста важен - бъга в протокола с онлайн известяването. От друга страна за ICQ съществуват МНОГО плъгини, програми, разширения, за най-различен вид софтуер (както Уинамп например има поддръжка в страшно много софтуер), изгладени в годините и т.н. Но мисля, че само хора, които се замислят за подобна поддръжка, биха разбрали за какво говоря. Скайп - хубаво, за разговори засега няма равен, като оправят някои от бъговете му, също става за чат, остава отворен въпроса за популярността му сред огромната част от населението, което е свикнало с ICQ, вкл. мен, и програми като Миранда са в пъти по-леки от скайп, който по бегъл поглед в таск мениджър минава 25 МБ заемана памет, а в ТаскИнфо не искам да говоря колко обща памет използва.

Вярно, скайп има известна API поддръжка към него, от което пък следва, че ако third party софтуер иска да има достъп до скайп-протокола, трябва да мине през програмата Skype! Няма все още плъгини или програми които да използват скайп протокола без намесата на оригиналната програма!

Който иска ще разбере за какво говоря.

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам какво представлява функцията Send Voicemail и по-точно как се използва?Това само за Skype Out абонатите ли е или за всички?

 

Едит:Сам си отговорих :)

Link to comment
Share on other sites

А уе някои от приятелите ми ги чувам много слабо!Някой знае ли защо!?

Пробвахме от настройките на микрофона и др. но не става :)

Link to comment
Share on other sites

Връзката с визио е уникално ужасна. Тихо, едвам се разбира и много шум. Тия тъпи ограничения са голяма простотия. Примерно с Лондон се чува перфектно

Link to comment
Share on other sites

някой ползва ли SkypeOut и ако да, какви са му впечатленията  :huh:

Да,и мен ме интересува много,някой да сподели впечатленията си :unsure: И най вече типа на картата с която е платил :confused

Link to comment
Share on other sites

А уе някои от приятелите ми ги чувам много слабо!Някой знае ли защо!?

Пробвахме от настройките на микрофона и др. но не става :)

 

... и при мен е така. и то "евриком към евроком" :huh:

Link to comment
Share on other sites

... и при мен е така. и то "евриком към евроком"  :huh:

Има една настройка Volume Control->Options->Advanced->Microphone(Advanced)->Microphone Boost. Слагате отметка и всичко е 6. ;)

Link to comment
Share on other sites

Има една настройка Volume Control->Options->Advanced->Microphone(Advanced)->Microphone Boost. Слагате отметка и всичко е 6. ;)

Днао да стане!

Но разликата май не е от интернет доставчика.Имам приятел на ггбит го чувам перфектно а и още 1 на ггбит не се чувам много долре с него и насича.

А с Лангейм ужас.Едно бръмчене такова гаднооо :)

Link to comment
Share on other sites

SkypeOut работи идеално.

За оправяне на тихият микрофон - http://forum.skype.com/viewtopic.php?t=26077

Това с <MicVolume>255</MicVolume> работи идеално.

Относно лошата връзка с потребители на Визио/Евро.нет вижте темите за войната м/у доставчиците.

Link to comment
Share on other sites

SkypeOut работи идеално.

За оправяне на тихият микрофон - http://forum.skype.com/viewtopic.php?t=26077

Това с <MicVolume>255</MicVolume> работи идеално.

Относно лошата връзка с потребители на Визио/Евро.нет вижте темите за войната м/у доставчиците.

На линка, който си дал има доста полезна информация. Мисля, че alchemy трябва да го добави в първия пост. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да,и мен ме интересува много,някой да сподели впечатленията си :unsure: И най вече типа на картата с която е платил :confused

 

Не е задължително да плащащ с карта. Можеш да платиш и с обикновен банков превод по сметка на СИБанк София, мисля че беше. Като си влезеш с акаунта, за да платиш и си избереш местоположението, сайта автоматчно те прехвърля към инструкциите за плащане по банков път. Минималният превод е 10 евро.

Link to comment
Share on other sites

На линка, който си дал има доста полезна информация. Мисля, че alchemy трябва да го добави в първия пост. ;)

Полезна за тея които разбират английски! :D

Аз нищо не разбрах :bgrin:

Някой ако може да обясни на български! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Някой ще ми каже ли как да си направя така че да не ми изписва долу кой е онлайн и такива.Пробвах на статус Do Not Distrub ама пак ми ги изписва.Някой ако знае няква настройка нещо!? :)

Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми каже ли как да си направя така че да не ми изписва долу кой е онлайн и такива.Пробвах на статус Do Not Distrub ама пак ми ги изписва.Някой ако знае няква настройка нещо!?  :)

От Tools->Options->Notifications размаркираш Display notification if someone comes online. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...