Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

Преди 2 дена на един приятел му отиде акаунта на кино. Както винаги от месеци наред, се опитал да поговори за поредна вечер, и хоп - невалидна парола и т.н. Не може да си влезе. Накрая се принуди да открие нов акаунт, при което загуби контактите си (аз не знам дали скайп ги пази и локално, както е при ICQ).

Аз лично няма да си кривя душата, скоро пак започнах да ползвам по малко скайп, но НИКОГА в операционната си система, а във виртуална машина с Windows XP. Просто защото има хора, които държат единствено на него и не искат да пробват нещо по-леко и добро като GTalk например. А аз не искам да прецаквам основната си работна ОС.

 

Скайпа има опция за архивиране на контакт листа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
Къде е тая опция?

 

BG: Инструменти->Архивиране на списъка със абонати->Резирвирай във файл

 

EN: Tools-> Archive contacs -> Back up Contacks to File

Link to comment
Share on other sites

Ами имам предвид, че отсрещния, който е на гигабит не излъчва добре към мен, или аз не приемам толкова бързо. Но по мое мнение с Festoon беше по-добре. Дано в следващите версии го пооправят малко.

глей ся няма как причината да е в тоя на гигабит, щото той има много по-добра локална връзка от евроком, а ваща връзка с него се води локална

Link to comment
Share on other sites

глей ся няма как причината да е в тоя на гигабит, щото той има много по-добра локална връзка от евроком, а ваща връзка с него се води локална

 

 

Може и проблема да е в модела камера. Абе квото и да е. Важното е, че успях с малко да си оправя качеството на камерата. А пък и друг приятел като ми се обади, с неговата камера беше по-добре. Пък и светлината играе важна роля.

Link to comment
Share on other sites

BG: Инструменти->Архивиране на списъка със абонати->Резирвирай във файл

 

EN: Tools-> Archive contacs -> Back up Contacks to File

Нямам такова нещо с версия 1.4.0.84

Link to comment
Share on other sites

puf, do sega nikoga ne sum imal problemi sus skype no eto 4e i moq red doide....

vsi4ko po4na taka:

pusnax si ghost-a, podkarax image-a i sled malko XP be6e kato novo.

sled tova skype mi izpisa 4e ima nova vrsiq, az q svalix, no i dadox da q instalirq bez da sum izril stara/ i predi sum pravil taka i nqma6e problemi/

sled tova ve4e ne moga da se connect-a

ne znam, vse edno 4e firewall q block-va a e vku4en v exeptions.! :( kakvo stava ne znam! sega svalix i poslednata 2 beta versiq i pak ne stava.

 

help

Link to comment
Share on other sites

Нямам такова нещо с версия 1.4.0.84

 

 

Ами аз мисля, че тази опция е за 2.0

Link to comment
Share on other sites

puf, do sega nikoga ne sum imal problemi sus skype no eto 4e i moq red doide....

vsi4ko po4na taka:

pusnax si ghost-a, podkarax image-a i sled malko XP be6e kato novo.

sled tova skype mi izpisa 4e ima nova vrsiq, az q svalix, no i dadox da q instalirq bez da sum izril stara/ i predi sum pravil taka i nqma6e problemi/

sled tova ve4e ne moga da se connect-a

ne znam, vse edno 4e firewall q block-va a e vku4en v exeptions.! :( kakvo stava ne znam! sega svalix i poslednata 2 beta versiq i pak ne stava.

 

help

 

като изключиш firewall-а тръгва ли? има няколко файл в

 

C:\Documents and Settings\Windows User Name\Application Data\Skype\Skype User Name

 

един от тях (сори, не помня кой вече - остарявам) съдържа данните за peer-ите и други. трий наред - както беше казано много отдавна - господ ще познае своите - фаиловете ще се създадат пак.

Link to comment
Share on other sites

Тадааа. Версия 2 на Skype вече е извън бета.

 

Първата официална 2.х.х.х версия е (пак?) 2.0.0.69. Аз не виждам промени в changelog-а спрямо последната бета, но сигурно има.

 

http://www.skype.com/download/

 

edit: Botev1912, както съм казвал одъртявам :-) не помня какво съм писал даже така е - верията са я сменили.

Link to comment
Share on other sites

Новата версия 2.0 не е вече бета, но видео модулът и все още е. Иначе е доста веселяшка. Онези, които си падат по разнообразието от цветове и звуци, сигурно много ще я харесат. Прочетох и за допълнителен модул на други разработчици, изпълняващ ролята на телефонен секретар, но имаше отзиви, че обърквал звука на компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Новата версия 2.0 не е вече бета, но видео модулът и все още е. Иначе е доста веселяшка. Онези, които си падат по разнообразието от цветове и звуци, сигурно много ще я харесат. Прочетох и за допълнителен модул на други разработчици, изпълняващ ролята на телефонен секретар, но имаше отзиви, че обърквал звука на компютъра.

 

Дам в download.bg го има този секретар. Но мисля, че трябва да ти е пуснат компа, за да го чуят отсреща.

 

Eто линк за интересуващите се.

Link to comment
Share on other sites

Новата версия 2.0 не е вече бета, но видео модулът и все още е. Иначе е доста веселяшка. Онези, които си падат по разнообразието от цветове и звуци, сигурно много ще я харесат. Прочетох и за допълнителен модул на други разработчици, изпълняващ ролята на телефонен секретар, но имаше отзиви, че обърквал звука на компютъра.

Те звуците хубави,само че никога няма да го чуеш кога ти звънят :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много ме дразнеше стария звън на скайп-а,ама новият е отврат.

Те звуците хубави,само че никога няма да го чуеш кога ти звънят :lol:

Според мен трябва да се пипне още чат-а. Само това й остава и деинталирам IRC клиентите :punk

 

а някой ползва ли опцията за камера? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аве преди време, някой беше дал линк за онлайн калкулатор, смятащ колко ще ти излезе даден skypeout разговор. Някой да знае адреса?

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли серииен номер или крак за платената версия на SAM гледам че има някои екстри които в безплатната ги няма а ми се иска да ги ползвам :D ето и линкче за тези които не се сещат за какво говоря http://www.kishkish.com/sam/

Link to comment
Share on other sites

А тия скрити икони как се пишат ??? както сте ги написали вие ли със скоби или трябва да има и други знаци като ",' : ; и др.

Както са ги написали със скоби: (finger), (mooning) и (bandit).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...