Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Предвид техниката, която използва Cooolbox, крайната част на кабела не се предвижда да е скрита. Видима е. Не е както на последната снимка на @vkirov

Извинявам се за повишаването на тона, но... ГРОЗНО Е!

Не бих позволил на техниците да оставят такова нещо при мен

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Напомням за два въпроса към Cooolbox, на които не получих отговор:

 

On 2/3/2023 at 7:48 PM, plameni said:

Покрай преместването в новата им сграда, гледам, че BIX са обявили допълнителни потоци, с по-добри параметри за някои от каналите на НБГ.

Мисля, че за първи път се появяват български FHD-канали 50p, Total Bitrate 18Mbps.

Освен това, в HD вече са и Diema, Diema Family и Kino Nova.

 

Планирате ли да се появят при нас?

 

HD каналите вече ги имаме, но за 50p не се чу нищо.

Гледах Нова с 50p. Има осезаема разлика.

 

On 2/3/2023 at 7:48 PM, plameni said:

И още едно питане.

Новият стрийм на Нова е с два аудиопотока. Ще пуснете ли втория поток?

 

Не само Нова, ами и останалите канали са с два аудиопотока.

Link to comment
Share on other sites

малко параноичен въпрос...

Въпросното тиксо би ли могло да предизвика някаква техническа неизправност?

Да знам дали да пускам техниците утре :rofl:

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2023 at 6:23 PM, vkirov said:

 

Да влезе, да влезе, ама гледай как ще влезе, че така беше при мен :laughing:

Точно днес изхвърлих това "нещо" и запазих снимка за спомен, че подобно качество не се вижда всеки ден.

ПС: Да не се приеме от онова мрънкане без мастиката. Позитивно и градивно е :laughing:

 

IMG_20230803_185238216.jpg

 

Показаното от @vkirov не е нормално. Нашите инсталации обикновено са завършени както е показал @plameni. Явно някой си е оставил ръцете преди 14 години…

 

Относно последния метър - дилемата е между бърз конектор директно на края на ftth кабела или сплайсната пачкорда с фабрично завършен конектор. Тази дилема седеше пред нас още в началото, но въпреки по-добрия естетичен вид на бързия конектор решихме да заложим на качеството на услугата (дори при не особено добре изпълнената инсталация услугата на @vkirov е работила безпроблемно 14 години) . Бързият конектор внася много по-голямо затихване и отделно е доста по-неиздръжлив и податлив на разпадане. Това важеше с особена сила когато стартирахме предлагането на услугата и предопредели избора ни.

 

В последните години качеството и технологията на бързите конектори доста се подобри, продължават да се развиват и вероятно скоро ще бъдат достатъчно добри и ще преминем към тях. Дори в момента правим експериментално такива инсталации.

 

On 8/6/2023 at 4:51 PM, plameni said:

Напомням за два въпроса към Cooolbox, на които не получих отговор:

 

Ще тестваме и ако всичко е ок ще ги пуснем

Link to comment
Share on other sites

Чудя се аз защо като търся в сайта с настройки на каналите за Diema - илизат само 5 и то спорт. Излезе, че филмовия канал е на кирлица - Диема, другите са Diema Sport X - това от тях ли идва или в от сайта?

Link to comment
Share on other sites

Този кабел е работил 14 години, защото го гледах като новоредно, не дишах покрай него и беше под шкаф, който не местих изобщо! Дори прах не чистих около него! Искате ли да го размърдаме този кабел и да видим колко ще изкара и каква услуга ще предостави ?!? Започвам да съжалявам, че не ви разкарвах за всеки проблем, че си купувах дистанционните от вас, вместо да искам подмяна и че сам си купувах адаптери, защото изгаряха постоянно! Мисля, че наглостта понякога минава разумните граници!!!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, zynth said:

Въпросното тиксо би ли могло да предизвика някаква техническа неизправност?

 

Не, колега. Щом ще криеш тикса под первази, проблем нямаш. Ще имаш най-бързият нет в Пловдив, на най-добрата цена, няма да имаш загуба на пакети, ще получиш страхотен съпорт!

Едно време и лангейм на дайлъп нямаха загуба на пакети ... докато не вдигне дуплекса, после евроком на 256кбпс и те нямаха загуба на пакети, след това визио също нямаха загуба на пакети, ако не падне кабела от клоните, сега и с кулбокс няма да имаш загуба на пакети, ако не се отлепи тиксото. Но се работи да не се отлепя тиксото впрочем ... както разбрахме.

Моите коментари бяха в съвсем друга посока и щом не си забелязал, то няма защо да се тревожиш.

 

Quote

При положение, че самосиндикално си взел нещата в свои ръце, с каква цел го играеш жертва в момента?

 

Жертва ?!? За Бога, как го реши това? Драскам си тука, да върви мастиката ...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vkirov said:

Жертва ?!? За Бога, как го реши това?

 

2 hours ago, vkirov said:

Този кабел е работил 14 години, защото го гледах като новоредно, не дишах покрай него и беше под шкаф, който не местих изобщо! Дори прах не чистих около него! Искате ли да го размърдаме този кабел и да видим колко ще изкара и каква услуга ще предостави ?!? Започвам да съжалявам, че не ви разкарвах за всеки проблем, че си купувах дистанционните от вас, вместо да искам подмяна и че сам си купувах адаптери, защото изгаряха постоянно! Мисля, че наглостта понякога минава разумните граници!!!

 

На мен ми звучи направо като да се опитваш да се изкараш жертва (потърпевш/онеправдан/ощетен) на(от) лошите Куулбокс. Които не са ти подменяли дистанционните и адаптерите, а се е налагало сам да го правиш, за собствена сметка.

Ако беше се опитал да се свържеш с тях и те ти бяха отказали, можеше и да се съгласим, но в случая ситуацията е "Не сме направили нищо и вече нямаме варианти."

Link to comment
Share on other sites

Добър ден,

 

Ще помоля да се придържате към темата и към въпроси свързани и Cooolbox интернета и телевизията. Темата не се разводни, а направо стана тиня. Така - не може човек да прочете за неща, които са важни, говори се само за кабели и изолирбанди на конкретен човек, който трябва спокойно вече да е доста деен в тема на друг доставчик. Пито - платено, нека да приключим до там. 

Моите кабели не са като тези, на господина с мастиката, нямат такива изолирбанди и не са толкова къси. Но пък може да напиша томове, повече от на Карл Маркс и Фридрих Енгелс за отношенията на А1 и техните техници, които при инсталацията на оптиката ми счупиха прозорец, който е на 3 метра от кабела. Не е там въпроса, моля да се придържате към добрия тон, темата и конкретният интернет доставчик. В противен случай ще се постарая нещата да се върнат в предишното им състояние.

Благодаря за разбирането и хубав ден от мен.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vkirov said:

Този кабел е работил 14 години, защото го гледах като новоредно, не дишах покрай него и беше под шкаф, който не местих изобщо! Дори прах не чистих около него! Искате ли да го размърдаме този кабел и да видим колко ще изкара и каква услуга ще предостави ?!? Започвам да съжалявам, че не ви разкарвах за всеки проблем, че си купувах дистанционните от вас, вместо да искам подмяна и че сам си купувах адаптери, защото изгаряха постоянно! Мисля, че наглостта понякога минава разумните граници!!!

Всеки, който малко разбира от техника и оптични мрежи, в момента си мисли определени неща за теб :)   
Нали си доволен от безкомпромисното безжично качество на а1.

 

Интересно ако си замериш силата на електромагнитното поле в стаите където живееш и спиш , какво ли ще е ? Уредите за измерване са под 100Е, а здравето на хората е малко по-скъпо все пак.

Link to comment
Share on other sites

Айде да ми е честито :punk

И да споделя впечатленията си от техниците - дойдоха на точния час, за който се уговорихме.

По-бърза, чиста и професионална инсталация не съм имал!

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

От мен също само добри думи за техниците ви. Колкото и пъти да ми се е налагало да ги викам (2 пъти за 9г на този адрес), винаги всичко е било като по учебник. 

Иначе спечелихте още един доволен клиент с новите ви по-високите скорости за нас старите абонати :)

 

П.С. Единствената грижа която съм имал най-често с вас е смяната на ИП-то, но последно мисля се случи преди 3-4г, така че се търпи :grin: 

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2023 at 4:51 PM, plameni said:

Напомням за два въпроса към Cooolbox, на които не получих отговор:

 

 

HD каналите вече ги имаме, но за 50p не се чу нищо.

Гледах Нова с 50p. Има осезаема разлика.

 

 

Не само Нова, ами и останалите канали са с два аудиопотока.


На старата платформа не можем да пуснем новите стриймове, защото МАГ-овете не ги поддържат. 
 

При coool.tv вече заменихме стриймовете на Диема. Скоро ще заменим и на Нова.

Link to comment
Share on other sites

Имам един казус с мрежата(скоростите).

Мине, не мине време и изведнъж почвам да имам слаб нет. 80-100 мбита, даже по кабел-а. Рутера не е натоварен, няма трафици , но скоростите малки. Рестартирам го и се отпушва и почвам да получавам 800-900 по кабела, и вече безжичните там е средно 200-300. Но wi-fi-то не е интересни.

Някакви идеи какво може да е? Рутера е Mikrotik, ROS 7, ъпдейтва се редовно, наблюдавания "проблем" е с различни версии във времето. Не ми се сменя IP-то между рестартите.

Дали нещо се "ошашква" рутера, или някъде нещо се задейства да ме реже? Само не съм отчитал дали го прави след продължителна работа на торентите.

Друг с такива проблеми?

Link to comment
Share on other sites

Аз имах такива проблеми заради торентите. Като направих port forward в рутера към всеки торент клиент се оправиха.

Пробвал ли си да свържеш компютъра директно с кабела, без рутер?

Link to comment
Share on other sites

Не. Но например вчера скоростите бяха и такива по кабела. Имам вързано Apple TV към рутера с кабел. Преди рестарта и то показваше под 90мегабита. След рестарт стигна над 900. Първоначално си мислех, че е заради драйвера на WIFI картата, на компа, и тя ми правеше проблеми по едно време. Но след като вчера 2 wifi устройства и 1 с кабел показаха бавните скорости реших да питам. Това не е за първи път, просто сега вече мога да проверявам и с кабел как е.

Ще го наблюдавам и следващия път поне ще бучна кабела директно в apple tv-то и ще видя какво е. Но пък не знам дали изключването от кабел и връзването на устройство, което иска настройки отново не оправя работата ако е от към доставчика.

Но това също лесно ще се провери, като върна кабела в рутера без да съм го спирал.

И понеже за мен е малко вероятно да е микротик-а, реших да питам за други с подобни проблеми.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Да не се прецаква връзката между медия-конвертора и микротика и да превключва на 100mb/s? След рестарт имаш negotiation и пак тръгва на гигабит.

Помня, че при @w00x имаше преди време сходен проблем, но към компютъра.

On 7/27/2023 at 8:08 PM, vkirov said:

Понеже някой по-нагоре беше отбелязал като основно предимство безпроблемния отказ от услуги на Кулбокс, сега ще ви кажа как става наяве:

 

Има ли промяна в описаната от @vkirov процедура, щото ми предстои спиране на една точка?

Link to comment
Share on other sites

При мен проблемът беше с рутера. Претоварваше се от хилядите заявки. Като направих port forward на клиентите и изключих UPnP, се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...