Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Е да, ама на Лидл брошурата се изчаква да зареди страницата :D

Махам wifi на телефона и си бачка брошурата идеално.

А на компютъра напомня dial-up ерата :D

 

Едит: същото с https://www.pathofexile.com/

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да попитам, от какво може да е тази аномалия при телевизията от седмица насам дадени реклами им спира  звука (ако може на всичките да е така ще е супер :D ) за Nova тв става дума, не съм гледал на другите канали. Примерно попаднах на сериала който го дават вечер "военни престъпления" на английски с истинските им гласове.

С приложението съм, на андроид тв Philips PUS7363/12

По интересното е че на другия тв който е Toshiba от 2009г с външен андроид стик го няма този проблем .

 

Edited by XC^^The_Devil^^
Link to comment
Share on other sites

Различни настройки на аудиопотоците в двата телевизора може би. На единия да не ти е сетнато в приложението английския?

Link to comment
Share on other sites

Не съм пипал и променял нищо от самото начало  стика е с по нов андроид това е единствената разлика.

Philips-a вече не му излиза нов фърмуер само си ъпдейтва приложенията, което ми напомня че след последните ъпдейти като му пуснах защото съм ги оставил на ръчен режим като че ли се появи това.

Говорим за системните приложения като:

Android system view

Android tv core services

Android tv home

Chromecast build in

Незнам това дали може да окаже влияние.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, XC^^The_Devil^^ said:

Да попитам, от какво може да е тази аномалия при телевизията от седмица насам дадени реклами им спира  звука (ако може на всичките да е така ще е супер :D ) за Nova тв става дума, не съм гледал на другите канали. Примерно попаднах на сериала който го дават вечер "военни престъпления" на английски с истинските им гласове.

С приложението съм, на андроид тв Philips PUS7363/12

По интересното е че на другия тв който е Toshiba от 2009г с външен андроид стик го няма този проблем .

 

 

Точно защото си сменил да гледаш с оригиналните гласове, нямаш аудио на рекламите. Вероятно и на някои предавания няма да имаш. Смени аудиото на български и ще имаш звук на всичко.


Настройките са за всеки канал отделно.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сменял нищо в приложението горе трите иконки пише не налично и на субтитри и на аудио говоря на "нова тв" други канали който може да се сменя аудиото дава опции горе. Ако има някакви други настройки приложението и не съм ги видял. Самия телевизор менюто ми е на английски и винаги е бил така. А проблема се появи от седмица на сам г/д.

Link to comment
Share on other sites

Други канали говорим като History, Discovery , National Geographic... на българските канали нямам опция за промяна на аудио или да пускам субтитри. Пише си неналично.

Ще пробвам да изтрия приложението и да го кача на ново. Не, че ми пречи толкова за сега е само на някой реклами го прави, но щом на другия тв го няма значи е някакъв бъг.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на друг ТВ доставчик, но на Нова имам 2 аудио потока.

Някой друг на Куулбокс ТВ трябва да потвърди дали на Нова има 2 аудио стрийма или само един.

Link to comment
Share on other sites

Според този пост, вече би трябвало да е с два.

 

On 8/12/2023 at 4:23 PM, ITD said:

На старата платформа не можем да пуснем новите стриймове, защото МАГ-овете не ги поддържат. 
 

При coool.tv вече заменихме стриймовете на Диема. Скоро ще заменим и на Нова.

Link to comment
Share on other sites

Оправи се , съвсем случайно както горе продължаваше да дава аудио и субтитри неналично случайно щракнах върху аудио и се смени има 2 аудио потока англиско и българско.

Link to comment
Share on other sites

Някакви проблеми има тази вечер с връзката. По-конкретно имам загуби докато гледам от Disney+.

Още по-конкретно, към този адрес, който очевидно платформата използва (поне това успях да снифна):

2.17.147.35

 

Също имам и проблеми с достъпа до платформата на Microsoft. По-конкретно много се бави зареждането на login.microsoftonline.com

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам нужда от съвет по следния казус - ползвам два телевизора с два рутера в две отделни стаи. Оптиката достига до едната, а връзката между тях е вкопан кабел. Съответно заради VLAN-а на телевизията през него може да мине само една от двете връзки. Разделил съм двойките на две по 100 Mbps, но не ме устройва, телевизията във вътрешната стая често се губи, иска рестарти на устройствата. Има ли друго решение към момента, не искам да прекарвам втори кабел?

Link to comment
Share on other sites

Най-лесното решение е да си пуснеш интерактивната телевизия с приложението. Вероятно и без това таксата ти за интернет + 2 ТВ в момента е много близка до тази за интернет + интерактивна телевизия (която може да ползваш на 4 устройства).

Link to comment
Share on other sites

Единият ТВ не е много смарт, евентуално с ТВ бокс. Няма нужда от замяна на рутерите. Преди време се бях пробвал да трънкна общия кабел, ама не излезе успешна схемата, освен пак да се пробвам някой ден...

 

Edited by Zbelsrud
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Най-лесното решение е да си пуснеш интерактивната телевизия с приложението. Вероятно и без това таксата ти за интернет + 2 ТВ в момента е много близка до тази за интернет + интерактивна телевизия (която може да ползваш на 4 устройства).


Могат да се добавят много устройства, но до пет вкъщи плюс едно извън гледат едновременно. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Zbelsrud said:

Единият ТВ не е много смарт, евентуално с ТВ бокс. Няма нужда от замяна на рутерите. Преди време се бях пробвал да трънкна общия кабел, ама не излезе успешна схемата, освен пак да се пробвам някой ден...

 

Останах с впечатление, че освен прекъсването, вече не те устройва и скорост 100 Mb/s, затова предложих варианта с рутерите.

 

При мен вариантът с разделяне на кабела работи повече от 10 години, но се ползва за два телевизора.

Как си разделил чифтовете? Аз ползвам зелен+оранжев за едната връзка и син+кафяв за другата.

Има и готови конектори. Не са безплатни, но пък ще си спестиш главоболията.

mrezhov-lan-spliter-rj45-udvoitel-2-broy 

Link to comment
Share on other sites

Мерси, и аз ползвам същите чифтове. Не за скоростта, ами сякаш в последно време много често се губи телевизията.Тия конекторчета са готини, но на мен не ми вършат работа, защото май няма разделяне в тях на чифтовете, има друг вид с разделяне. 

Link to comment
Share on other sites

Точно това събиране/разделяне правят.

От едната страна вкарваш източник 1(LAN) и 2(TV). Вкарваш от другата страна конектора на положения кабел, а в другата стая правиш разделянето.

Нещо такова:

 

-------1|------------------|1-------

-------0|============|0

-------2|------------------|2-------

 

Edit:

Имало и по-шарена картинка

image.png

Edit2:

Вътрешните връзки в подобен сплитер

image.pngimage.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...