Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

13 hours ago, zynth said:

значи съм разбрал грешно поста по-нагоре, мерси :)

чакам да звъннат и да влиза оптиката :punk

Честито ето и малко скорост през впн

Screenshot 2023-08-04 015824.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Quote

и да влиза оптиката

 

Да влезе, да влезе, ама гледай как ще влезе, че така беше при мен :laughing:

Точно днес изхвърлих това "нещо" и запазих снимка за спомен, че подобно качество не се вижда всеки ден.

ПС: Да не се приеме от онова мрънкане без мастиката. Позитивно и градивно е :laughing:

 

IMG_20230803_185238216.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Как предлагаш да сплайснат крехкото оптично влакно, за да влезе в конвертера?

 

Ми... грозничко си е. За сефте виждам толкова къс pigtail. Никакъв аванс не виждам оставен,

Ето как е при мен: 
spliced-pigtail.jpg

 

ЕДИТ:

За да бъда коректен, трябва да отбележа, че всяка инсталация на Cooolbox, която съм виждал, винаги е била образцово изпълнена. 

Тая снимка от @vkirov леко ме шокира...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Това е странно изпълнение, да не би да е нещо ново?

Помня от преди години, че си развързваха оптиката в кутия долу на входа примерно, а вече от кутията пускаха пач кабели до клиента.

 

Link to comment
Share on other sites

Този белия заобиколен от изолирбанд е с голо влакно вътре. По-дебел е. Реално разликата между двете снимки е, че на едната го има този жълт кабел, а на другата го няма. При мен на два адреса има жълт кабел. При vkirov няма такъв, а сплайснатият е свързан директно с буксата.

 

Може да е било негово изискване да е по-къс?

Link to comment
Share on other sites

Quote

Може да е било негово изискване да е по-къс?

 

Ц, просто това получих.

Не знам как ви се струва нормално цялото това тиксо, изглежда пак ще се наложи да снимам какво имам сега от А1.

Няма, /повтарям/ няма никакъв изолирбанд никъде. Оптичен кабел - хуявея - и след него по въздух 2 тв, 2 компа, 1 лаптоп, 3 телефона.

Link to comment
Share on other sites

Тиксо има и на нашите и аз лично не виждам проблем. При теб единствено липсва кабелът след тиксото. Жълт на plameni на снимката.

 

Да, снимай на А1. Може да са направили връзката долу в кутията, вместо горе при теб. Може влакното да не стига до жилището ти, а до разпределителната кутия долу.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Реално разликата между двете снимки е, че на едната го има този жълт кабел, а на другата го няма.

 

Друга разлика откриваш ли?

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Поздравленията приемам след вторник :)

 

А относно как влиза оптиката, дали кабела е само бял или има жълт, дали има изолирбанд или няма, дали тиксото е прозрачно или черно, ако няма загуби на пакети, все ми е тая

Link to comment
Share on other sites

Quote

А относно как влиза оптиката, дали кабела е само бял или има жълт, дали има изолирбанд или няма, дали тиксото е прозрачно или черно  все ми е тая

 

Точно за това говорим! На един му пука дали има грозотии и мезерии в дома си, на друг - не.

На мен не ми е все тая.

Ще снимам после как е при мен, че трябва да местя шкафа, пък без мастика не става. Пауър си трябва за подобна физическа дейност.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, vkirov said:

 

.... по въздух 2 тв, 2 компа, 1 лаптоп, 3 телефона.


Това по някои критерии определено не е за хвалене.
Някои хора си плащат за да е минимално 'по въздух' из(об)лъчването, 

:) но това може би ги прави 'екоталибани'.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Част от конектора е обвита с изолирбанд?

 

Може би има стандарт, по който се прави така, но аз не съм чувал за него.

Мърляво изпълнение...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vkirov said:

 

Точно за това говорим! На един му пука дали има грозотии и мезерии в дома си, на друг - не.

На мен не ми е все тая.

Ще снимам после как е при мен, че трябва да местя шкафа, пък без мастика не става. Пауър си трябва за подобна физическа дейност.

Всички кабели ми минават или зад секция и шкафове, или са в лайсната на пода, която си има канал за кабели. Как по-точно я виждам въпросната грозотия, ако не местя секцията всеки ден?

Link to comment
Share on other sites

Това е на входа на устройството. Ако не е прибрано в шкаф, ще се вижда 

Въпросът е принципен.

Представи си че отваряш бойлер, пералня, хладилник или ресийвър Denon AVR-X3500H. Отваряш и виждаш така "обработена" вътрешна връзка. Отвън не се вижда и всичко работи, ама какво ще си помислиш за подобно аматьорско изпълнение?

Link to comment
Share on other sites

както обещах - снимка без ваденки и тикса. Другият край влиза в розетката в стената, кабелът е 30-на см дълъг и все така бял и цял . Шок и ужас просто.

IMG_20230805_224741328.jpg

Link to comment
Share on other sites

Та, относно черния изорлибанд по оптиката - вероятно някой техник се е престарал с навиването му. Жълтия кабел е отдолу под тиксото. А колко години е работил "грозния" кабел безпроблемно?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...