Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

On 11/11/2023 at 11:37 AM, XC^^The_Devil^^ said:

Да попитам, от какво може да е тази аномалия при телевизията от седмица насам дадени реклами им спира  звука (ако може на всичките да е така ще е супер :D ) за Nova тв става дума, не съм гледал на другите канали.

 

И през друг доставчик забелязах същия проблем на различни реклами, така че не е от Кулбокс.

Всъщност, крайният ефект е много приятен - някои от най-досадните реклами са без звук. Безценно! :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, plameni said:

 

И през друг доставчик забелязах същия проблем на различни реклами, така че не е от Кулбокс.

Всъщност, крайният ефект е много приятен - някои от най-досадните реклами са без звук. Безценно! :punk

Абсолютно съм съгласен ефекта е топ. Да от вчера пак на някой реклами почна да заглъхва. Даже пробвах да сменя езика, но все са си заглъхнали. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Имам следнив въпрос. В момента съм си все още на старата тарифа със 100 мегабита, 1 телевизор и телефон. Има ли вариант да добавя втори телевизор, без да трябва да слагам Екотера и да минавам на новата тарифа с гигабит интернет? Като цяло сега скоростта си ме устройва, само второ ТВ искам да добавя.

 

В интерес на истината едно време имах и втори ТВ на този абонаментен номер и го спрях, като се преместих. Нямам си идея дали това е от значение.

Link to comment
Share on other sites

Може да си добавиш, да. Поне по последната информажия, която получих от тях преди да си спра втория приемник. Казаха ми, че докато имам услугата на един телевизор, мога да добавя втори.

 

Въпросът е, че с последните увеличения, разликата в цената на твоята тарифа с тази с 1гбит и новата телевизия (която може да се сложи на 5 телевизора) е към 1-2лв.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zbelsrud said:

А Hisense ( с ОС Vidaa) кога/дали ще има поддръжка за Coooltv ?


Дори Hisense се отказват от Vidaa… Новите им модели са с Android TV/Google TV. Трудно можем да оправдаем инвестиция в разработка на приложение за нея

Link to comment
Share on other sites

Като цяло изглежда ,че работата по приложението е спряна. Андроид ТВ, ЕпълТВ и LG приложенията не са пипани повече от година. Стари проблеми седят, за нови функции да не говорим - нещо за запазен старт на предване като дойде времето, тематично подреждане, каталог нещо? Проблемите със субтитрите в Viasat History седят. Даже последно време това с 3-я ред стана по-зле. Преди показваше само стар текст, сега вече се мешат горе долу - веднъж актуалния текст е горе, веднъж долу - ужасно е. Леко изрязания layout за който бях писал преди време си седи. Странното прескачане на hourglass курсора от средата в десния ъгъл още е налице. Няколко пъти на андроид тв ми се случи проблема с това да завземе аудито, дори да не върви приложението, и да съм в друго.

 

Отделно - андроид приложението има проблем при който когато си в EPG grid - натискаш няколко пъти бързо да превърти предавания назад в даден канал и приложението зацикля и продължава да върти назад без да реагира на нищо. Трябва да натисна Home бутона на дистанционното, че да изляза от приложението и когато се върна обратно да е спряло цикленето.

Сега в епъл тв намерих друг проблем - ако гледам канал, който не може да се превърта - например History Channel и се пусне нещо на appletv-то с AirPlay - снимка или клип, при връщане назад към приложението, възпроизвеждането е на пауза и не може да се пусне. Картината е замръзнала, play/pause не помага. Трябва да се смени канала и да се върне отново на гледания, че да запали. При канали с превъртане пак е на пауза, но там play/pause бутона сработва.

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2023 at 11:48 PM, ITD said:


Дори Hisense се отказват от Vidaa… Новите им модели са с Android TV/Google TV. Трудно можем да оправдаем инвестиция в разработка на приложение за нея

Благодаря за информацията. За първи път чувам, че Hisense се отказват от Vidaa, не съм убеден, че е така. Отдавна правят и телевизори с Android. Иначе слабата поддръжка е голям минус за марката.

Link to comment
Share on other sites

Да (не) се купува телевизор, заради операционната система е като да (не) се купува автомобил, заради вградената навигация.

Link to comment
Share on other sites

Мда. Аз затова и в другата тема вече питам за телевизора като за екран просто. Отказах се да разчитам на техния софтуер особено като и втория тв почна да лагва без причина. Ще разчитам на външни устройства, тв е вече само голям монитор за  мен. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 11:21 AM, mIRCata said:

Като цяло изглежда ,че работата по приложението е спряна. Андроид ТВ, ЕпълТВ и LG приложенията не са пипани повече от година. Стари проблеми седят, за нови функции да не говорим - нещо за запазен старт на предване като дойде времето, тематично подреждане, каталог нещо? Проблемите със субтитрите в Viasat History седят. Даже последно време това с 3-я ред стана по-зле. Преди показваше само стар текст, сега вече се мешат горе долу - веднъж актуалния текст е горе, веднъж долу - ужасно е. Леко изрязания layout за който бях писал преди време си седи. Странното прескачане на hourglass курсора от средата в десния ъгъл още е налице. Няколко пъти на андроид тв ми се случи проблема с това да завземе аудито, дори да не върви приложението, и да съм в друго.

 

Отделно - андроид приложението има проблем при който когато си в EPG grid - натискаш няколко пъти бързо да превърти предавания назад в даден канал и приложението зацикля и продължава да върти назад без да реагира на нищо. Трябва да натисна Home бутона на дистанционното, че да изляза от приложението и когато се върна обратно да е спряло цикленето.

Сега в епъл тв намерих друг проблем - ако гледам канал, който не може да се превърта - например History Channel и се пусне нещо на appletv-то с AirPlay - снимка или клип, при връщане назад към приложението, възпроизвеждането е на пауза и не може да се пусне. Картината е замръзнала, play/pause не помага. Трябва да се смени канала и да се върне отново на гледания, че да запали. При канали с превъртане пак е на пауза, но там play/pause бутона сработва.

 

Прав си… :Целият ни дев ресурс е ангажиран по друг проект, който класически се проточи повече от предвиденото. Благодаря за изчерпателната обратна връзка. Скоро ще възобновим работа по приложението!

Edited by ITD
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, удобно ли е използването на TV услугата през android box (телевизорите ми са с някаква версия на Linux) и какъв модел ще ми препоръчате - Google Chromecast (само WIFI), Nokia TV 8000 (има ethernet порт) или Apple TV?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да е хубав андроид бокс. Лично аз ползвам на Strong TV бисквитка (~100лв)  директно в hdmi-to. Работи по бързо от другия ми тв който е с вграден андроид но е по стар 2019 модел

Link to comment
Share on other sites

Ползвам на 2 телевизора с андроид тв, на chromecast with google tv и на apple tv последното. Така са подредени от най-недоволен до най-доволен като работа. Епъл тивито е закачено на по стария андроид тв, в момента обмислям дали и на втория да не направя тази врътка, че почва да ме дразни тв-ра нещо. Взех епъл тв устройството защото варианта с повечето памет излизаше по-евтин от nvidia shield pro. 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Да разбирам, че с TV Box не е по-тегава работата - смяна на канали, качество на картината и т.н. спрямо "декодерите", с които вървят повечето доставчици?

Link to comment
Share on other sites

Зависи от дистанционното. На каста / епъл  тв-то са с по 3 4 бутона. Не могат да се състезават с дистанционно с копчета/цифри и т.н. Но не е нещо мега тормозещо. Зависи до нагласите на човек. Намример с тях трябва да натисна повече бутони да сменя канал, но се свиква. Поне ние в къщи сме ок стова. Трябва да видя дали хром каст хващаше дистанционното на телевизора в тяхното приложение, че не помня. Децата го ползват. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mIRCata said:

Зависи от дистанционното. На каста / епъл  тв-то са с по 3 4 бутона. Не могат да се състезават с дистанционно с копчета/цифри и т.н. Но не е нещо мега тормозещо. Зависи до нагласите на човек. Намример с тях трябва да натисна повече бутони да сменя канал, но се свиква. Поне ние в къщи сме ок стова. Трябва да видя дали хром каст хващаше дистанционното на телевизора в тяхното приложение, че не помня. Децата го ползват. 


Аз съм с Епъл ТВ и съм много доволен. Телевизорите винаги съм ги ползвал само за екрани. Даже не ги свързвам към интернет. Но си признавам, че не гледам телевизия :)))

 

12 hours ago, i80386 said:

Да разбирам, че с TV Box не е по-тегава работата - смяна на канали, качество на картината и т.н. спрямо "декодерите", с които вървят повечето доставчици?

 

Според мен с универсален бокс е много по-добре от къстъм боксовете, които обикновено се дават от доставчиците. Единственият им минус е, че трябва да им се направи някаква първоначална настройка (и повечето нямат бутони с цифри на дистанционното). 
 

Плюс на бокса пред смарт тв е, че може да е от екосистемата на останалите ти устройства без значение с какъв ос е телевизора (ако си в екосистемата на Гугъл смарт тв с Андроид/Гугъл ТВ може би е най-добрият избор)

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината дистанционното на хромкаста взе да отказва. В една от посоките кръглия бутон взе да иска повече натискане и не хваща 100% от натисканията. А не се ползва толкова много. Все пак децата са все някъде, не като в хола. На епъл тв също леко запецва вече, но се държи, а и е с тъч в средата. Поне там знам че може само него да сменя. Не съм чул за отделни дистанционни към каста. Трябва цял нов. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2023 at 4:38 PM, i80386 said:

Здравейте, удобно ли е използването на TV услугата през android box (телевизорите ми са с някаква версия на Linux) и какъв модел ще ми препоръчате - Google Chromecast (само WIFI), Nokia TV 8000 (има ethernet порт) или Apple TV?

 

Единия от телевизорите ми е SONY BRAVIA kdl-32wd757 и също е с линукс. Рзбира се отлично с Nokia TV 8000 като управлението след съответните разрешения е само от дистанционното на телевизора за всичко, включително и за пускане и спиране на бокса. Просто при избиране  за източник на сигнал порта на който нокиата е закачена тя светва и взема почти цялото дистанционно за себе си. За телевизора остават само копчетата за силата на звука и за избор на източник.

Link to comment
Share on other sites

Това не мога да кажа защото засега не съм активирал Cool TV у дома. Ползвам приложенията на два други доставчика и дистанционното си работи с тях напълно. Все пак когато гледам на сонито забравям за дистанционното на бокса. Това на телевизора изпълнява всичко с изключение на гласовия асистент, а от бутоните за бърз достъп от дистанционното на бокса в това на телевизора има и работи само нетфликс.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...