Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте, 

 
Благодарим ви за сигнала, ще го отнесем към доставчика. Осигуряваме EPG от официален представител за това. В период на търсене сме на алтернатива.
Link to comment
Share on other sites

Да доложа, за да не остане впечатлението от първоначалните ми постове, че проблемът бил 100% в кулбокс.

От последния месец, изпълнен с поредни експерименти, май се оказва, че проследявам проблема до микротик рутера!

Става въпрос за проблема с незвъненето на телефона по whatsapp/viber и останалите.

Последните 7 дни бях с лангейм за основен интернет и стария Бъфало рутер. Микротика беше изцяло спрян и изключен от мрежата. Резултат - първите няколко часа имаше проблем, след това 5 пълни дни Никакъв проблем нито веднъж, при същите условия на ползване на телефона, както преди. Първите проблеми ги отдавам на някакви таймаути по гейтуеите или проксита или не знам.

Оная вечер слагам микротика пак на лангейм, и вчера имаше проблем цял ден, викам си то е така в началото. Но и днес продължава проблема със страшна сила. Отдавна всичко е на DHCP на WAN.

 

Наред с друг проблем с тоя рутерборд (не е само до него, всички микротици явно го имат), вече нервите ми свършват и ще лети в стената. Конкретния друг проблем е че с xiaomi телефони микротиците на wifi имат макс 20 мбит реална скорост, и това е потвърдено и от официалния staff. Години наред вече, това не е оправено. Но както и да е.

 

Все пак, преди да го чупа, и съжалявам, че пиша вече офтопик, някой има ли идея коя настройка след defconf може да има пръст в тоя отчайващ проблем? Или просто да търся някоя гигабитова сапунерка с малко повече възможности, защото свикнах с някои фийчъри на микротика (макар и не толкова адванцед).

Link to comment
Share on other sites

Пробвай disable на всички правила във firewall-a. Изключи fast-трака, има вероятност той да е проблема.

Мерси, като каза и попрочетох, може и да си прав. Но ще оставя този тест за съвсем накрая, защото деактивирайки fasttrack (бях го пробвал миналата година) смъква wan-lan максимума до 150-200mbps (нещо такова беше по спомен) при 100% cpu и съответно не може да се постигнат предлаганите скорости от Кулбокс.

Днес вече го ъпдейтнах до последно (6.40.1, вкл. фърмуера до 3.33), направих доста промени, които може да повлияят. Примерно махнах master/slave зависимостта на лан портовете, и ги вкарах директно в bridge-а (което пък натовари лан-то-лан трафика и при 110МБ/с локален трафик ЦПУ вдига до 75% - вече не се ползва switch чипа а е само софтуерен бридж, но това ще го преживея), включих TCP Syncookies, RP Filter=strict, и др.

Фастрака се е появил в 6.29, относително нов, надявам се ако е било нещо бъг в него, да е оправен до 6.40 :) .

 

Edit (22Aug): след още 1-2 разговора с хора от кулбокс, и като цяло след още няколко дни "мълчание" в очакване и наблюдение на поведението, мога да кажа следните наблюдения.

След ъпдейта на ROS до 6.40.1 и фърмуера до последния, направих доста промени по настройчици, и не знам кое и дали е имало връзка. Оттогава, 3-4 дни, нямам нито един пропуск. И рестартирах, естествено, рутера като вкарах кулбокс кабела. Може да е било от увеличаването на DNS таймаутите примерно, бяха на 2/10 сек, направих ги 6/12. Често съм забелязвал, че понякога някои домейни в nslookup (примерно) се бавят повече от секунда докато се резолвнат. Може чат пат нещо да се случва и забави и да не може да намери адрес, не знам.

Хъртбийта на пъш кънекциите - по дефолт мисля че почва от 15 минути, и според кулбокс (правили са експерименти) алгоритъмът е адаптивен - при стабилна връзка, прогресивно се увеличава периода, през който "пингват" кънекцията. Това, честно казано, не си обяснявам дали може да има връзка в ситуация, в която съм в нас дълго време и понякога работеше, след 1час не, и т.н., но да кажем, че е възможно за миг да се губи wifi сигнала към устройството, което да довежда до разпадане на връзката, или нещо такова.

Друго - забелязал съм от предни години докато бях със стария телефон, че лятно време по-често се губи връзка с гугъл сървъри. JB иконата за wifi свети в синьо, но четох, че като стане сива, означавало загуба на връзка с гугъл сървъри или нещо такова. Лятно време доста повече време я засичах да е сива. С новия телефон това не се вижда от иконата. Възможно е да е било същия "летен" проблем в случая :) . Но началните експерименти преди 2 месеца, си остават верни, макар и неясно на какво са се дължали. Все повече си мисля, че се е налагало рестарт на рутерите при всяка смяна на кабела, не знам.

Условията винаги се стремях да са по възможност най-близки, на ползване.

Но фактът, че със стария рутер имах далеч по-малко засечки, дано промените по микротика да са имали връзка с нещата.

Като цяло, следва леко да си върна по-острите думи, които бях писал нагоре, просто в един момент ми дойде малко нанагорно от проблема, а за тогава това ми бяха наблюденията. Но явно са се заели сериозно и няколко пъти доста обширно говорихме по телефона.

 

От Кулбокс доста се заинтересуваха от проблема, дали от интерес или от възможност ако има нещо, да фикснат при тях, с което не смятам, че "реването" в темата, е просто реване на скучаещ потребител, на което доста от вас се подразниха. Аз и не разбирам защо се подразниха, след като в темата така или иначе нямаше много "трафик" или проблеми, особено лятото. От моята гледна точка, аз лично следя подобни казуси на други потребители, с интерес, без значение дали става въпрос за ISP или каквото и да е. Но хора всякакви. Ако някой не му харесва, прескача постовете ми.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, 

 
От днес, 01.09, канали bTV Cinema, RING HD и Nova Sport HD могат да бъдат управлявани с функциите за времеви контрол! Вече можете да гледате минали предавания до 7 дни назад, да превъртате и да спирате на пауза.
 
Желаем ви приятно гледане!
Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблем с интернета в района на Кичука? (загуби на пакети от тази сутрин)

Не съм забелязал никакви проблеми, и вчера, и днес, и оня ден. За Кичука става въпрос. А знаеш, че съм така особено чувствителен :) .

Как си разбрал за проблем - забавяне в отварянето на сайтове и последващ пинг?

Link to comment
Share on other sites

Просто станах и нямаше интернет и телевизия. След рестарт на устройството/рутер нещата временно се оправяха и после отново се появяваха загуби от рода на 25%.
Днес момчетата идваха и смениха захранването/адаптера. Уж тези били корави, но явно за всяко нещо си има първи път.

 

EDIT: Не е от захранването, отново има същият проблем...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

А момчетата, защо не мернаха затихването на влакното? Някой е правил нещо отвън и се е пречупили и т.н.

 

Защото, ако е пречупено влакното след рестарт ефекта ще е същият, демек няма да се оправи.

Проблема е нейде из мрежата на доставчика а не локално в потребителя.

Сега ще започнат едни тикети, едни разследвания..

Link to comment
Share on other sites

Не винаги. Може на моменти да е ок, зависи много. Виждал съм как друг доставчик си закача кабел/влакно за това на Кулбокс, при което при вятър се опъва и прави чупка, докато при спокойно време е ок. Другият вариант, който също е вероятен - скапано SFP. Колкото проблеми има със захранвания, толкова с SFP...

Link to comment
Share on other sites

А момчетата, защо не мернаха затихването на влакното? Някой е правил нещо отвън и се е пречупили и т.н.

 

Замерено е и е ОК (каквото и да значи това :) ).

 

Защото, ако е пречупено влакното след рестарт ефекта ще е същият, демек няма да се оправи.

Проблема е нейде из мрежата на доставчика а не локално в потребителя.

Сега ще започнат едни тикети, едни разследвания..

Утре ще сменят устройството, предполагам в него е проблема (дано).

 

Не е много точно да се прави преценка по този начин, но пинга "към съседите" върви без прекъсвания, което би трябвало да говори за изрядност в квартала/блока.

 

 

RJPW93C.jpg

 

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

При LAN мрежа си е точно, аз така правех експерименти преди, пингвам съседните ИП-та, до 3-4 отгоре и отдолу все попадах на работещи.

В случая този IP 166 със загубите чий е? Да не се пингваш отвън и да е твоя ИП?

Те съседите Ок, но нали влакното е отделно и самостоятелно до всеки клиент, та проблемът прилича на всичко от твоя комп, та чак до центъра, където отива влакното.

А дано е от устройството им, защото надали е от рутера ти след като и телевизията спира.

Ето и затва не обичам телевизия - само с едно малко конверторче съм като кибрит :) . По-малко работи има че да се развалят.

Link to comment
Share on other sites

При LAN мрежа си е точно, аз така правех експерименти преди, пингвам съседните ИП-та, до 3-4 отгоре и отдолу все попадах на работещи.

В случая този IP 166 със загубите чий е? Да не се пингваш отвън и да е твоя ИП?

Те съседите Ок, но нали влакното е отделно и самостоятелно до всеки клиент, та проблемът прилича на всичко от твоя комп, та чак до центъра, където отива влакното.

А дано е от устройството им, защото надали е от рутера ти след като и телевизията спира.

Ето и затва не обичам телевизия - само с едно малко конверторче съм като кибрит :) . По-малко работи има че да се развалят.

Да, аз бях този със загубите :)

Всъщност си прав, че при оптиката, не е в сила този "Тест".

След смяна на устройството, за момента нещата са наред. За последните 12ч нямам загуба към GW и 2nd DNS-а.

Телевизията (а вече и липсата на интернет) са най-честите поводи малкият да ни нахоква :D

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

аз ще ви дам малко повече инфо по друг проблем, който от много, много месеци забелязвам.

В неделя, мисля след полунощ, когато пробвам да върна някой канал назад, за да видя какво е излъчвано (примерно в 22:30ч) забелязвам следното: Натискам един път, за да проверя предишното събитие - не се случва нищо, натискам втори път - директно преминава на събота вечер.

Здравейте,

 

няколко месеца по-късно проблемът все още седи. Снощи, след полунощ, се опитах да видя програмата на БНТ1 за вечерта и след като върнах назад нямаше никаква реакция, след повторно натискане ми показа програмата от вторник вечер.

Link to comment
Share on other sites

Привет,

Моля за информация, при пускане на пакет Diema sport онлайн през вашия сайт, пакета едномесечен ли е, ако не има ли опция за онлайн отказ? Разполагам с 3 телевизора, на всички ли ще бъде достъпна услугата? В случай, че да, цената остава ли 5.99лв. 

Благодаря! 

Edited by Mazev
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...