Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Добри български вина !!! :blink: Ако си обикалял достатъчно по винпромите кат мен, нямаше да си позволиш да пишеш такива работи. Наистина, хората правят хубави вина, но примерно от 5 тона такова вино на пазара излиза в пъти по-голямо количество. Това което се продава в магазините е нещо с малко вино и много боя, вода и разни други химийки вътре. Да не говорим пък колко сме далече от т.н. сортови вина ! Хубаво нашенско вино можеш да пиеш само ако имаш много вътрешен човек в някой "Химпром" или ако се бръкнеш примерно с педдесетина и нагоре лева за бутилка. Иначе от боклуците дето ги продават по магазините най-много да си докараш киселини и газове хеле пък онези гадости дето ги продават наливно ! - мани - бегай...

Хубаво българско вино...е домашното вино :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дайте да не си говорим за вина, че споровете са излишни, а и бая народ ще се изложи.

 

gado ходил съм из бая винпроми, изнасяли сме вино и т.н. и т.н., а пък колко сме изпили - ум да ти зайде. Пределно ми е ясно какво и как се прави, да ти поясня основно се ползва ултрафилтрация и то на ниско ниво + яко кръщаване (аз имах допреди няколко години една DDS установка). Като видях пък в Todoroff как едни шебеци посред дегустация пред гостите претакаха здраво и то с допотопна техника и "водещата" обясняваше откъде идвало виното лошо ми стана. И после продават червено вино на една година за по 12+ лева шишето и то от място - бах маа му и мошеници ей.

 

Напоследък и страшно много чиста шира се продава, поне аз за такава намирам това, на което викат вино. Направо се чудя някои хора как си позволяват да подлагат телата си на подобни ужасни течности. Миналия ден в брошурата на МЕТРО пък мернах италианско червено вино 5л с цена под 12 лева и в стъклена опаковка. Само мога да си представя какво има вътре... За наливни "вина" хич да не говорим - там е страхотен хазарт със здравето.

 

Вярно няма ги вече "Мерло от Стамболово" 1998, "Асеновградски мавруд" 1998/2000, няма "Траминер от Хан Крум" преди 1992... Това не означава че на пазара няма хубави вина, които бият над 85% от вносните. Иначе наистина в днешни времена да попаднеш на стойностно нашенско вино е трудно, но не е невъзможно. И не е непременно условие да се дават 50+ лева за бутилка, че и там стават грешки :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Дайте да не си говорим за вина, че споровете са излишни, а и бая народ ще се изложи.

 

gado ходил съм из бая винпроми, изнасяли сме вино и т.н. и т.н., а пък колко сме изпили - ум да ти зайде. Пределно ми е ясно какво и как се прави, да ти поясня основно се ползва ултрафилтрация и то на ниско ниво + яко кръщаване (аз имах допреди няколко години една DDS установка). Като видях пък в Todoroff как едни шебеци посред дегустация пред гостите претакаха здраво и то с допотопна техника и "водещата" обясняваше откъде идвало виното лошо ми стана. И после продават червено вино на една година за по 12+ лева шишето и то от място - бах маа му и мошеници ей.

 

Напоследък и страшно много чиста шира се продава, поне аз за такава намирам това, на което викат вино. Направо се чудя някои хора как си позволяват да подлагат телата си на подобни ужасни течности. Миналия ден в брошурата на МЕТРО пък мернах италианско червено вино 5л с цена под 12 лева и в стъклена опаковка. Само мога да си представя какво има вътре... За наливни "вина" хич да не говорим - там е страхотен хазарт със здравето.

 

Вярно няма ги вече "Мерло от Стамболово" 1998, "Асеновградски мавруд" 1998/2000, няма "Траминер от Хан Крум" преди 1992... Това не означава че на пазара няма хубави вина, които бият над 85% от вносните. Иначе наистина в днешни времена да попаднеш на стойностно нашенско вино е трудно, но не е невъзможно. И не е непременно условие да се дават 50+ лева за бутилка, че и там стават грешки :bgrin: .

Не знам баце. Явно знаеш за какво става въпрос. За човек като мен (пиещ предимно вина) проблема е сериозен. Затова ми прозвуча кощунствено това "добри български вина". Лошото е че, и хората които правят домашно вино напоследък започнаха да бълват едни шекерени гадости дето не стават за нищо. Ако имаш идея от къде може да се купи добро сухо вино сподели моля те.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с машина за бира у дома и основно това пия. Вино напоследък купувам едно клисурско, мискет. Няма го по магазините. Взимам го чрез приятели. Смея да твърдя че не е лошо. От червените, които страшно рядко се случва да пия си взимам каберне совиньон на Асеновград - син bag-in-box, има го в МЕТРО. От него съм с добри впечатления. Понеже съм силно консервативен човек и не сменям нещо , докато не ме разочарова по някакъв начин, мога да те посъветвам за тези. Ако искаш мога да ти взема клисурски мискет да го опиташ. Прави се в едно частно шато и е само за "близки и приятели" ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз така елеганс да се вмъкна в темата...гледам в един-два магазина са наредили едни големи бутилки Johny Walker 4.5 литра на цена 120 лева...и се чудя в тези бутилки наистина ли има Джони и дали може от някъде да се вземат по-тънкана :D

 

 

Едно време един приятел ми ги носеше за някви смешни пари тия големите , ама после изчезнаха и ония ден видях че пак ги има в метро .

 

 

 

 

Иначе дет викате че съм несериозен айде да пием утре ?

От мене мезетата ? Давайте идея за място и сме готови .

Link to comment
Share on other sites

RaptoR, това за мискета звучи добре. Ако имаш възможност, викни ми 2-3 литра да го опитам и ако ми хареса ще напазарувам по-сериозно.

 

Бахти, да ида на прасе и да изпишете тонове благинки

Хех, ти твойто си си го взел.... :lol:

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

аз вчера бях в на приятелката ми селото на прасе , чичо и ми прати едно такова червено винце.... мммм само като му видиш плътният цвят и ти става едно такова хубаво на душата а вкуса е несравним......

Link to comment
Share on other sites

Едно време един приятел ми ги носеше за някви смешни пари тия големите , ама после изчезнаха и ония ден видях че пак ги има в метро .

Иначе дет викате че съм несериозен айде да пием утре ?

От мене мезетата ? Давайте идея за място и сме готови .

Кога? Къде? Колко? :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

I az sym navit za utre :) Da otbelejim 1-vi dekemvri, za mene pone nai-piqnskiq mesec, kakto si mu e reda :) Tva 1-vi dekemvri trqbva da stane 2-riq Trifon zarezan :) Prez dekemvri obiknovenno izpivam tolkova alkohol , kolkoto izpivam prez godinata. Dobre de, ne 4ak cqlata godina, za okolo 5-6 meseca. Ili po-malko. Nqma zna4enie :) Vyprosa e 4e dekemvri se pie nai-qko. Taka 4e 1-vi trqbva da e nacionalen praznik da go eba :D

 

P.S. Ako se razbrete ne6to, Viden i Psihara mi imat telefona da se obadqt.

Link to comment
Share on other sites

Утре ще вземем решение за локация.

 

Василе бре, я дай интифа какво и колко мезе ще видим :devil

 

----------------

 

qado пода 5 литра няма как да взема, другия вариант е да го тестваш при мен СЛЕД като взема в близките седмици :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Пичове, като варите ракия, добавяйте по около 200гр пелин/билката/ на всеки 100 кила джибри.Полуава се нещо невероятно.Тая година са правили ракията без мен и бях готов да навиквам наред, ама не са я осрали, даже напротив, много добре е станала :)

Link to comment
Share on other sites

Пичове, като варите ракия, добавяйте по около 200гр пелин/билката/ на всеки 100 кила джибри.Полуава се нещо невероятно.Тая година са правили ракията без мен и бях готов да навиквам наред, ама не са я осрали, даже напротив, много добре е станала :)

НИКОГА!!! Това най-тъпото нещо. Ракията като се вари, ние поне нищо не слагаме, само малко гасен въглен в казана и тва е, после се нгласят градусите ;)

Link to comment
Share on other sites

Утре ще вземем решение за локация.

 

Василе бре, я дай интифа какво и колко мезе ще видим :devil

 

----------------

 

qado пода 5 литра няма как да взема, другия вариант е да го тестваш при мен СЛЕД като взема в близките седмици :laughing:

Ми хубу, тогава ще се пльосна в тиганчето, поръчвай заедно с твоето и +5 кила за мене. Горе - долу кога я виждаш тази работа ?

Link to comment
Share on other sites

gado поръчах 3х5 бяло и пробно Каберне 2007 да го тествам. Не знаех, но вече имаме опция червено. Младо иде на година ама да го проверим. Очаквам като пристигне да ми се обадят.

 

---------------------------

 

За тази вечер има ли СЕРИОЗНИ хора с много мезета и питиета? Или само си приказваме...

Link to comment
Share on other sites

То се е видяло че пак аз трябва да се заема :devil

 

Значи обявяваме първа сбирка на ... нека ги наречем Сериозно пиЮщите! Очаквам ви тази вечер в 20.00. Дотук групата са Весо, Иван, Васил (който ако тоя път подлее вода ще има разправии). Приемат се заявки и от други пиющи.

Link to comment
Share on other sites

НИКОГА!!! Това най-тъпото нещо. Ракията като се вари, ние поне нищо не слагаме, само малко гасен въглен в казана и тва е, после се нгласят градусите ;)

Щот не си пробвал мойта, затва. И аз така реагирах, като ми казаха наще, ама после.... :woot

Link to comment
Share on other sites

:angry1

То се е видяло че пак аз трябва да се заема :devil

 

Значи обявяваме първа сбирка на ... нека ги наречем Сериозно пиЮщите! Очаквам ви тази вечер в 20.00. Дотук групата са Весо, Иван, Васил (който ако тоя път подлее вода ще има разправии). Приемат се заявки и от други пиющи.

 

 

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ НЯМАМ ДУМИ , Що никой не звънна бееееее , е сега влизам у форума и кво да вида...... тЦЦЦЦЦ и как да ДОЙДА СЕГА КАТО СЛЕД 20 мин. трябва да пътуВАМ ?!?!?!

 

 

БАХТИ ХОРАТАААА :sick :angry1 :sick :angry1 :sick

 

:angry1 :angry1 :angry1 :sick :sick :sick :sick :sick :sick :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

 

 

И ся пак аз излизам несериозния :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Dobre che poglednah da va takovam. Za kakvo davate pari za telefoni i smetki ne znam :) Neshto da nosq li ili da donesa edna otlejala rakiica deto e bash za takiva hubavi raboti :D

 

:angry1

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ НЯМАМ ДУМИ , Що никой не звънна бееееее , е сега влизам у форума и кво да вида...... тЦЦЦЦЦ и как да ДОЙДА СЕГА КАТО СЛЕД 20 мин. трябва да пътуВАМ ?!?!?!

БАХТИ ХОРАТАААА :sick :angry1 :sick :angry1 :sick

 

Аз мога ли да ви натегла на всичките а! Не стига, че никой не си мърда задника за организация ами и мрънкалници!

 

Весо стария ти телефон е аут - новия няма достъп, пуснал съм СМС много отдавна. Аз ли съм виновен?

 

Василе глупавия ти номер дето имам ми го дава също недостъпен!

 

Я кажете аз сега какво по-точно да направя освен да пиша тука !??!?!?

 

И сега кво стана - Васил пак ми се измъква и няма да докара мезета и пиене! Кво пътуване бе курчо? Нали каза да се напиваме тая вечер?

Link to comment
Share on other sites

Е аз го казах и то абсолютно СЕРИОЗНО , ама никой не беше писал по обяд във форума , ти не се обади и така помислих че се отлага .

Дайте да го отложим и в ПЕТЪК вечерта да направим едно пиене в заведението ми , тоя път аз съм организатора , ем билярдче ще поиграем , ем ще пием ОФЕРТА ГУД ?

 

 

Ако не ви пречи че не е в пловдив аз съм офертиран и предоставям мезетата , аз шофиор си имам мислете му вие , за информация таксито от Крумово през Кичука до Смирненски на старите пари излизаше към 10-12лв така че не мисля че и тва е проблем :ph34r:

 

 

едит : аз изчезвам , ако сте навити пишете тука , тоя път вече ви поканих официално няма как да се отметна ;)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...