Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Затва - ракийца

 

Ну ну! Обвинете ме че не съм:

 

1. Мъж

2. Българин

 

Ама сигурно само аз не пия ракия :rolleyes:

По темата: Скоро се почувствах прекрасно след като пих макс 3-4 бири за цяла вечер(и в бара) и на следващия ден нямаше и следа от гнусния махмурлук. Напоследък нещо не мога да си контролирам пиенето.. та го спрях за малко :cry

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Що бе? Един приятел от село също не може да пие ракия.Просто адски не му понася.Затова смуче мастика.

Link to comment
Share on other sites

Ну ну! Обвинете ме че не съм:

 

1. Мъж

2. Българин

 

Ама сигурно само аз не пия ракия :rolleyes:

По темата: Скоро се почувствах прекрасно след като пих макс 3-4 бири за цяла вечер(и в бара) и на следващия ден нямаше и следа от гнусния махмурлук. Напоследък нещо не мога да си контролирам пиенето.. та го спрях за малко :cry

То па големия килипир кат ти върви ракията...само са нажмокваш кат свиня :lol: ... мен последно време много ми се отваря глътката-ама то е от времето :D .Сега съм решил до 17 Декември поне да изкарам без твърд алкохол,че после като се почнат едни именни дни,рожденни дни,празници-не ми се мисли :D .Тая тема сигурно ша стане 100 страници :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Що бе? Един приятел от село също не може да пие ракия.Просто адски не му понася.Затова смуче мастика.

 

 

То па големия килипир кат ти върви ракията...само са нажмокваш кат свиня :lol: ... мен последно време много ми се отваря глътката-ама то е от времето :D .Сега съм решил до 17 Декември поне да изкарам без твърд алкохол,че после като се почнат едни именни дни,рожденни дни,празници-не ми се мисли :D .Тая тема сигурно ша стане 100 страници :bgrin:

 

Не бе аз спрях малко да пийвам щото нещо взех да се уливам. Не заради това че не мога да пия ракия и мастика...и уиски и т.н :D

 

Само водка и биричка и мн мн мн мн рядко накви ликьори.

 

Та както и да е живот и здраве на 2 дек съм на р.д в Шопландия та даже и в студентски.. отново :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Малийии... набарал съм едни френски кабернета... чудна - чуднинка! Ся им търся мезелъците (в експериментална фаза)

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам от zlobil мезетата и мястото от gado виното а от нас дегустацията да си изкажем компетентните мнения :lol: Колко съфорумници са навитаци :bgrin:

Искам да идва понеделник да пробвам дали след 19 дневна пауза откъм алкохол и газирано ще ми върви както преди ...

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам от zlobil мезетата и мястото от gado виното а от нас дегустацията да си изкажем компетентните мнения :lol: Колко съфорумници са навитаци :bgrin:

Искам да идва понеделник да пробвам дали след 19 дневна пауза откъм алкохол и газирано ще ми върви както преди ...

Аз съм винаги готов за дегустация на мезета и винце :D .И ти като каза,че чакаш понеделник...понеделник дава началото на най-тежкия и най-купонджийски месец в годината :punk .Имам около 5 рожденника,4-5 именника(и аз съм именник в тфа число ама съм на 7-ми :D ) и като сложиш Коледа,Нова Година...отиде та са невиде :lol: .Миналия декември качих 7 кила...да видим тая година колко ша кача(то качването лесно де...ама свалянето :wacko: :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

абе да имаш магазин с камера с огромни вентилатори си е предимство като влезна и като ги вида тия пастърмички и ми става едно такова хубаво.....

 

за сега мога да предложа :

 

пъстърма от телешки сърца

козя пастърма

филе елена

бабек

суджук

суджук 2ри вид

луканка

рибици свински с много подправки

рибици без подрапвки

 

и едно нещо което незнам дали всеки ще хареса аз лично го обожавам а по принцип козето месо ми мирише

 

значи взима се козе место , по-добре да е с малко жили става някакси по-хубаво , взимате дълбок съд/тенджера/леген и т.н. , малко телешко месце и малко свинско от бут.

 

 

знаци на дъното на съда слагате 2 пръста едра сол , след това слагате козе-то месо , от горе слагате пак 2 пръста едва сол и хубаво натъпквате , после слагате телешкото месо и пак 2 пръста сол над него , после пак слагате козето и пак 2 пръста сол , после свинското с 2 пръста сол и накрая пак слагате козе с 2 пръста сол хубаво го натъпквате и го оставяте така след около 3 седмици се получава нещо меко казано невероятно ако ви се намира някъв камък може да го затиснете отгоре още по-добре става (тва е оригиналната рецепта която знам аз лично съм експериментирал заедно да омеся солта с черен пипер , червен пипер , кимион и квито други подправки намеря в месарницата става още по-хубаво и аз лично го харесвам повече ма не на всеки допада затва винаги правя и от 2те :lol: ) , изобщо не мирише и е извънземно вкусно , аз козе да ме убиеш не мога да ям ама такова направо се убивам да ям , отделно свинското и телешкото също стават много хубави , може да се направи и само с козе ама мене смесенко по ме кефи е така за разнообразие и цвят в чинията :)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

за сега мога да предложа :

 

пъстърма от телешки сърца

козя пастърма

филе елена

бабек

суджук

суджук 2ри вид

луканка

рибици свински с много подправки

рибици без подрапвки

 

и едно нещо което незнам дали всеки ще хареса аз лично го обожавам а по принцип козето месо ми мирише

 

Василе имаме много работа с тебе... :devil

Link to comment
Share on other sites

С колко пари би се разделил?

Хъмхъ... Труден въпрос! По принцип кефът цена няма...

 

дай да трампим давам ти мезета , огромен избор домашни ти ми даваш вино :)

 

 

Аз предлагам от zlobil мезетата и мястото от gado виното а от нас дегустацията да си изкажем компетентните мнения :lol: Колко съфорумници са навитаци :bgrin:

Искам да идва понеделник да пробвам дали след 19 дневна пауза откъм алкохол и газирано ще ми върви както преди ...

Хе хе... Не съм казал, че съм набарал цистерни... Едни гости от Франция ми оставиха няколко бутилки, собствено производство (не знам защо го наричаха божоле) в знак на благодарност. Да, ама на втората вечер още, моя милост се свърза скайпски и си поръча четири - пет кашончета... таа след нова година пак щели да идват и най вероятно ще облажа душицата здраво! :)

 

абе да имаш магазин с камера с огромни вентилатори си е предимство като влезна и като ги вида тия пастърмички и ми става едно такова хубаво.....

 

 

 

и едно нещо което незнам дали всеки ще хареса аз лично го обожавам а по принцип козето месо ми мирише

 

значи взима се козе место , по-добре да е с малко жили става някакси по-хубаво , взимате дълбок съд/тенджера/леген и т.н. , малко телешко месце и малко свинско от бут.

знаци на дъното на съда слагате 2 пръста едра сол , след това слагате козе-то месо , от горе слагате пак 2 пръста едва сол и хубаво натъпквате , после слагате телешкото месо и пак 2 пръста сол над него , после пак слагате козето и пак 2 пръста сол , после свинското с 2 пръста сол и накрая пак слагате козе с 2 пръста сол хубаво го натъпквате и го оставяте така след около 3 седмици се получава нещо меко казано невероятно ако ви се намира някъв камък може да го затиснете отгоре още по-добре става (тва е оригиналната рецепта която знам аз лично съм експериментирал заедно да омеся солта с черен пипер , червен пипер , кимион и квито други подправки намеря в месарницата става още по-хубаво и аз лично го харесвам повече ма не на всеки допада затва винаги правя и от 2те :lol: ) , изобщо не мирише и е извънземно вкусно , аз козе да ме убиеш не мога да ям ама такова направо се убивам да ям , отделно свинското и телешкото също стават много хубави , може да се направи и само с козе ама мене смесенко по ме кефи е така за разнообразие и цвят в чинията :)

Ааа козето управлява ! Ама си има чалъми за приготвяне и това което си описал е един от тях. Дядо ми винаги е гледал кози и да ти кажа каквито магии са правили с баба от козе месо за никакви пари не можеш да си ги купиш от където и да било. Това дето си го написал съм го ял, но само от свинско и козе - единственото нещо с което мога да го сравня е домашно приготвената рибица в кърпа...

Link to comment
Share on other sites

Добре защо още не сме се събрали и не сме окичили охладителите на Васил с пастърми!?!? И не сме натъпкали 4-5 легена по споменатата рецепта?!?! Какво чакаме още!?!? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Добре защо още не сме се събрали и не сме окичили охладителите на Васил с пастърми!?!? И не сме натъпкали 4-5 легена по споменатата рецепта?!?! Какво чакаме още!?!? :laughing:

Е, що !? Щот тогава магазинът ще стане на шоурум пъллен с олигавени идиоти... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не олигавени! Пияни и преяли идиоти! Спазвай терминологията :laughing:

 

Между другото така и не видяхме това пусто заведение, за колата не е почерпил, общо взето изобщо не е черпил, така че спокойно може да му опразним камерата хахахах

Link to comment
Share on other sites

Ванка не си харчи парите за френски боклуци, има в пъти по-добри български вина.

Четох, че ги обсъждахте :). Мога също и американски да подсигуря. Те са направо на смешни цени.

Вино още не съм пил този сезон...

Link to comment
Share on other sites

Аз така елеганс да се вмъкна в темата...гледам в един-два магазина са наредили едни големи бутилки Johny Walker 4.5 литра на цена 120 лева...и се чудя в тези бутилки наистина ли има Джони и дали може от някъде да се вземат по-тънкана :D

Link to comment
Share on other sites

Аз на форумна среща скоро не съм бил ( утре живот и здраве мисля да ида на подфорума ) , а към RaptoR и zlobil ( с тях официално не се знаем но сигурно бързо ще се опознаем ) и Psihara^^ имам сериозен въпрос кога ще се седна на топло място в това студено време с по-голяма трапеза ?

Link to comment
Share on other sites

Аз на форумна среща скоро не съм бил ( утре живот и здраве мисля да ида на подфорума ) , а към RaptoR и zlobil ( с тях официално не се знаем но сигурно бързо ще се опознаем ) и Psihara^^ имам сериозен въпрос кога ще се седна на топло място в това студено време с по-голяма трапеза ?

Psihara^^ i RaptoR са лесни. zlobil обаче е несериозен.

Link to comment
Share on other sites

Ванка не си харчи парите за френски боклуци, има в пъти по-добри български вина.

 

Добри български вина !!! :blink: Ако си обикалял достатъчно по винпромите кат мен, нямаше да си позволиш да пишеш такива работи. Наистина, хората правят хубави вина, но примерно от 5 тона такова вино на пазара излиза в пъти по-голямо количество. Това което се продава в магазините е нещо с малко вино и много боя, вода и разни други химийки вътре. Да не говорим пък колко сме далече от т.н. сортови вина ! Хубаво нашенско вино можеш да пиеш само ако имаш много вътрешен човек в някой "Химпром" или ако се бръкнеш примерно с педдесетина и нагоре лева за бутилка. Иначе от боклуците дето ги продават по магазините най-много да си докараш киселини и газове хеле пък онези гадости дето ги продават наливно ! - мани - бегай...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...