Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Хора... кисело мляко срещу red bull? Кое ще ме вкара в релси по-добре?
Студено прясно мляко върши чудеса за мен... Пък после вече ред були и кафета...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

нова програма при злоупотреба: ставане - кафе + палачинки/мекици. разходка до пункта, по пътя баничка/производно + айрян. бърз фиш. обратно в къщи. една серийка от някой сериал. хапка отново, кафенце и следобеден сън. ставам от сън чисто нов/това се прави в събота през деня/вечерта -отново атака. неделя - процедурата се повтаря :D

Link to comment
Share on other sites

нова програма при злоупотреба:

 

Преди цялата тази програма - изсиране !!! Както каза Grimjaur, да тръснеш сутрешното пиянско си е половин изтрезняване. ;)

Link to comment
Share on other sites

нова програма при злоупотреба: ставане - кафе + палачинки/мекици. разходка до пункта, по пътя баничка/производно + айрян. бърз фиш. обратно в къщи. една серийка от някой сериал. хапка отново, кафенце и следобеден сън. ставам от сън чисто нов/това се прави в събота през деня/вечерта -отново атака. неделя - процедурата се повтаря :D

Между другото на мен нищо не ми действа по-добре от една баничка със солено айрянче.Като се има на предвид,че аз като съм пиян имам кофти сън(в някфо състояние на полу-сън оставам :wacko: ) и само чакам към 7-8 да ида да забия една баничка и тогава вече заспивам спокойно :D

Link to comment
Share on other sites

Преди цялата тази програма - изсиране !!! Както каза Grimjaur, да тръснеш сутрешното пиянско си е половин изтрезняване. ;)

забравил съм го :D

вече се е превърнало в отработено до съвършенство движение и го правя без да се замислям :laughing:

Link to comment
Share on other sites

някой по на "ти" с алкохолите или пък технолог, може ли да обясни как така подпийването с мастика е по-различно от това, с всякакъв друг алкохол? имам предвид, че и на сутринта е различно, и различно влиза, и различно си пиян с мастика в сравнение с пиян с ракия примерно...на анасона ли се дължи тази разлика или на специфичен начин на произвеждане на самата мастика?

Link to comment
Share on other sites

Един трик, за който ме открехна един старец помак - ако искаш да усетиш истински мастиката, я пий или със шам фъстък или със захаросани бадеми.Е, то вече не правят мастика, като оная дето е пил той пред сюрбюлюк години, ама тва е друг въпрос..

Link to comment
Share on other sites

Един трик, за който ме открехна един старец помак - ако искаш да усетиш истински мастиката, я пий или със шам фъстък или със захаросани бадеми.Е, то вече не правят мастика, като оная дето е пил той пред сюрбюлюк години, ама тва е друг въпрос..

Искаш ли да ти кажа един интересен факт...на два пъри се е случвало на баща ми когато си сложи мастика във фризера да му замръзва :lol: ....представи си само каква мастика :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ми хич не се учудвам.Аз се опитах да си правя домашна, ама не се получи...

 

http://bglog.net/Poroci/4783

 

Много яка дискусия по темата за мастиката :D

 

А ето и рецепта за производство на мастиката:

За 1 литър готов продукт, при много добро разбъркване, в посочената последователност се смесват следните продукти:

 

* Медицински спирт 96% - 0,5 L

* Анетол, предварително затоплен на водна баня – 2,5 ml

* Гръцки сакъз – 2 g

* Захарен сироп, приготвен от 40 g захар

* Долива се дестилирана вода до общ обем от 1 L

 

Сместа се оставя да се утаи две седмици и се бутилира.

 

И тъй като съгласно "Наредбата за определенията на видовете спиртни напитки, видовете суровини и технологични операции, правилата за производство на спиртните напитки, разрешените добавки и условията за използването им" чл.16, ал.5:

 

(5) Анасонова спиртна напитка "Мастика" е спиртна напитка с минимално алкохолно съдържание 47 об. %, която е:

 

1. получена чрез ароматизиране на етилов алкохол от земеделски произход с анетол, изолиран чрез ректификация на етерични масла от звездовиден анасон (Illicium verum), зелен анасон (Pimpinella anissum), резене (Foeniculum vulgare) или от друго растение, което съдържа същия основен ароматен компонент в количество не по-малко от 2,5 грама на литър, захар не по-малко от 40 грама на литър, с добавяне или без добавяне на дъвково масло и/или ароматен дестилат;

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Ако се беше получило на дали щеше да скромничиш досега :devil

Най-тежко изживявам сутрините след като се напия с бира едно сухо , един гаден вкус мани бегай ...

Link to comment
Share on other sites

Ако се беше получило на дали щеше да скромничиш досега :devil

Най-тежко изживявам сутрините след като се напия с бира едно сухо , един гаден вкус мани бегай ...

 

 

Ех, аз се надявам следващата година да се получи...Пък и за бирата си прав, особено ако е загорка :sick

Link to comment
Share on other sites

Мастиката е едно от най-вълшебните питиета, с айрян или с таратор, а като я комбинираш с игра на Диабло 2, направо можеш да счупиш гипса, щото върви невероятно.

Link to comment
Share on other sites

Мастичката си е мастичка,омайва ненадейно и докато се усетиш вече почваш да потъваш,но вече няма смисъл да спираш ,защото така или иначе вече си неин!:lol: :lol:

Няма друго питие като мастичката с мента 100/100 с много лед и айрян!

Така като се зачетох трябва да долетя на някоя форумна сбирка да се позаоблачим дружно :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

В последно време нещо не върви... Каквото и да пия , след това имам проблеми със стомаха цял ден. Мислех си,че е заради БГ алкохола,но и с вносния се получи така. Съвсем от скоро ми е... и направо се чудя кво да правя :D

Link to comment
Share on other sites

Мастичката си е мастичка,омайва ненадейно и докато се усетиш вече почваш да потъваш,но вече няма смисъл да спираш ,защото така или иначе вече си неин!:lol: :lol:

Няма друго питие като мастичката с мента 100/100 с много лед и айрян!

Така като се зачетох трябва да долетя на някоя форумна сбирка да се позаоблачим дружно :lol: :lol:

Охх тая ментичка колко е коварна и тя :lol:

Link to comment
Share on other sites

В последно време нещо не върви... Каквото и да пия , след това имам проблеми със стомаха цял ден. Мислех си,че е заради БГ алкохола,но и с вносния се получи така. Съвсем от скоро ми е... и направо се чудя кво да правя :D

 

И аз се чувствам по подобен начин. Много е странно.. от близо година се получава така при мен.

Link to comment
Share on other sites

Гастрит?Язва? :(

 

ПО-здрав за всички пияндета ---> http://vbox7.com/play:038a577f

 

Грим ми нз човече. Не ми се занимава да ходя по лекари. Дано не е нещо сериозно.

 

Иначе открих сезона на тъмната биричка :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...