Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може ли да ми кажете

имаме примерно 2 коли,

1) някаква хонда VTEC

2) някаква почти същата като горната но на дизел

 

кое ще е по-оферта ?

 

 

 

ЕДИТ: метси 1) ще е

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми кажете

имаме примерно 2 коли,

1) някаква хонда VTEC

2) някаква почти същата като горната но на дизел

 

кое ще е по-оферта ?

Спора бензин или дизел е вечен. Зависи от много неща, без нищо конкретно очаквай флейм от фанатиците на едното и на другото :)

 

Аз ако бях, и ако това е единствената кола, която имам бих избрал VTEC-а, ако е втора ръка и дизела ако е чисто нова. Но определено има значение за какво я ползваш.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми кажете

имаме примерно 2 коли,

1) някаква хонда VTEC

2) някаква почти същата като горната но на дизел

 

кое ще е по-оферта ?

 

 

 

ЕДИТ: метси 1) ще е

 

VTEC :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ: метси 1) ще е

 

Не че аз не бих избрал бензина, обаче ако трябва да караш повече дизела се изплаща че и отгоре. В града бензина пък е ужас, особено в задръстванията около 5 следобед по маршрута панаира - дунав - моста на вихвп - моята дава над 13/100 разход (VW Polo 1.0 даваше около 10). Нямам конкретни цифри от дизел на същия маршрут но ще е доста по-ниско като разход. Приятел който кара доста има разход под 6/100 в града да вдигне малко но пак ще е далече по-ниско от разхода на бензинова кола.

Link to comment
Share on other sites

Не че аз не бих избрал бензина, обаче ако трябва да караш повече дизела се изплаща че и отгоре. В града бензина пък е ужас, особено в задръстванията около 5 следобед по маршрута панаира - дунав - моста на вихвп - моята дава над 13/100 разход (VW Polo 1.0 даваше около 10). Нямам конкретни цифри от дизел на същия маршрут но ще е доста по-ниско като разход. Приятел който кара доста има разход под 6/100 в града да вдигне малко но пак ще е далече по-ниско от разхода на бензинова кола.

 

аз точно затова писах Vtec :) като имам впредвид че в 95% от времето ще се кара в 'зелената зона'

четох насам натам че разхода е около 4 - 6,5 градско в София, където задръстванията не са по-малко

Link to comment
Share on other sites

Чакай... Още ли говорим за бензин? Щото тоя 1,5 Vtec НЕ дава 6,5 градско, дори и в Пловдив. Мой много добър приятел има такава и без да го кара в лютеницата, даже и да не я кара, а само в гаража да седи - пак ще гори повече!

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Vtec с къстъм генерация (само заради звука и високите обороти) :bgrin:

Като се замисля има и пенсионерски втек 1,4 има и S2000, а ти не уточни за каква хонда става въпрос.

 

Ако е 1,0 600кг и щофьора е много лек може и да гори толкова, но ме съмнява да има нормална бензинова кола 1,5-1,6 с нормални коне, която да гори 6,5 в София, а за 4 няма да коментирам :confused

Виж 10-12 за софия ми се стурва по-нормално.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

За момчето дето иска да купува V-Tec ... недей си слуша аверите. Повечето хора лъжат. Кажи му на твоя познат да ти даде колата за 1 седмица или 3 дни. Да видиш как гори ама ти ;) С толкова задръствания в Плд трудно бензинка, па била и 1.0 ще даде под 8.5л разход. Ама много.

 

Само ти ако си я караш колата и да видиш колко гори ти препоръчвам да скачаш. Така по хорски приказки не е хава - как не се чупела, не горяла и летяла. Нито те ще я карат, нито пълнят с бенз, нито поддържат ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пак да кажа че Polo 1.0 гореше към 11/100 (10 годишна даже нямаше и толкова). Авенсиса градско го дават 8 да гори но на мен ми гори 14. Тези данни колко гори градско и колко извънградско са мъгла леко. Аз постигнах и под 6/100 извънградско с авенсиса но имах попътен вятър леко а и едвам галех педала - от любов към спорта бях решил да видя какъв разход може да ми даде Пловдив-Пазарджик ако я карам икономично. Ако обаче я настъпвам повече се променя коренно положението.

Link to comment
Share on other sites

Suzuki Swift 1,3 на LPG, в Пловдив дава 9-10л.

Като най-влияе на разхода на какви разстояния го карам, защото като е студено е ламя...

Иначе Пловдив-Пазарджик и обратно при 110-120 ми даде 7.5-7.6л газ.

Според мен начина на каране определя разхода, ако си поддържаш постоянна скорост с минимални корекции, колата ще дава оптимален разход :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ами като имаш предвид де й иде на малката кубатурка пика на въртящия момент, то постоянно ще е в мармаледеца. Щото все пак не всеки кара "както трябва" и не се изнася по 10 секунди (само той) на светофар. С тия малките миксерчета като минеш 3хил оборота - таман да тръгне - и си прецакал разхода. Не, че и при мен не е така (слава инжинерния екип в Митсубиши правил 2.0 кубатурата която слагат в S40 1996-1999, която е точно като турбо - до преди 3500 оборота все едно карам 75 к.с. кола).

Link to comment
Share on other sites

Ми на моята максималния въртящ момент е на ~2500 оборота, а кончетата й идват на ~6000.Там проблема е по-скоро с теглото на купето.Имам приятел с 206 2.0 136к.с.Тегло около тон. Разхода му в града е 10-11лт.Аз съм с 1,4 80к.с.Тегло тон и малко.Еми и моята гори толкова.Говоря за нормално каране.Ако реша да й стъпвам на врата, разхода отива много нагоре, но колата не върви.А той като стъпне и излита, и разхода му е същия.Просто предимството на по-големия мотор е...Ето примерно ако дядото си беше взел по-големия мотор, съм сигурен, че Авенсиса щеше да гори по-малко.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм забелязал, че няма голяма разлика с колко карам извънградско с постоянна скорост.

Например ако поддържам 90км/ч е 6.5-7.0л

при 110 пак е някъде около 7л

при 130 се качвам на 7.6-8л и то някъде това е максимума на моята трошка(по-голяма скорост не може да се поддържа..)

За мен изпарителя си подава едно средно количество газ, коеот нито при ниски нито при много високи обороти не се променя с голяма величина..

Пък на бензин е карам колкото да загрее, а стрелката е толкова неточна на Сузукито... ту на горе, ту слиза сама на долу..

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че е до настройка на изпарителя.Дали да върви колата или да е по-икономична.Аз мина ли 120км и става страшно в резервоара.Много е важно и теглото все пак.Колко ти тежи Сузукито?

 

Да поясна, че карам на бензин.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Аз съм забелязал, че няма голяма разлика с колко карам извънградско с постоянна скорост.

 

Мислиш ли? Аз гледах бордовия компютър - при постоянна скорост от 90 дава доста по-нисък разход отколкото ако поддъжам 180. При това разликата не е литър-два на 100

 

Ето примерно ако дядото си беше взел по-големия мотор, съм сигурен, че Авенсиса щеше да гори по-малко.

 

Още тогава казах - проблема беше "политически". Аз и автоматик щях да взема с 2.0 бензин, но после щеше да стане война :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пак да кажа че Polo 1.0 гореше към 11/100 (10 годишна даже нямаше и толкова).

 

Има го и тоя момент - като е много малък двигатела с някакъв първобитен карбуратор или моно инж. се дава много газ и пак е висок разхода, само дето не върви. По принцип супер малолитражките ги дават "градски", но май се оказват икономични само за извънградско пенсионерско каране с 80-90. Като вземем предвид ужасната возия, според мен не стават и за извънградски коли.

 

Аз съм засичал 7.5-8 градско в Пловдив със стар сеат, като съм карал предимно по булеварди в непикови часове и без настъпване. Иначе извънградско същия гори 5,2 със 90-100 и 8-9 със 140 :blink: . 1,2 75-80коня 890кг.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че е до настройка на изпарителя.Дали да върви колата или да е по-икономична.Аз мина ли 120км и става страшно в резервоара.Много е важно и теглото все пак.Колко ти тежи Сузукито?

 

Последно като го мерих напълно заредена газова бутилка и 20л бензин, бе 970кг :)

 

Дедо, изказването ти е за спорта...

Къде нормален човек може да поддържа 180км/ч?

Хайде 150 по-може, но дори по магистралата с 180 е дискомфортно да се движеш, за повече от 5 минути...

 

 

Колегата marvin, настройва ли изпарители?

адрес на сервиза му? :rolleyes:

Edited by kitolino
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...