Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Хм, значи и аз съм го видял. Имах подозрения дали той кара тоя голф, защото си караше нормално... нямаше ги тия скорости, даже мигачи си даваше (до Тримона). Голфа изглежда малко позахабен, но ако наистина си кара с тия километри - нищо чудно :)

 

Ееее разконспирирахте го пазу. Пък ако се видите и на живо с него ще разберете че тия си ги говори колкото да си почеше пръстите.

 

От друга страна аз говоря какво не трябва да се прави не защото съм толкова голям моралист а именно защото съм правил някои от въпросните изпълнения преди и в един момент съм се усетил що за тъпотии правя... ама нали е форум тряба да има ангели и дяволи...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ква стана тя? :) Оказа се, че половината форум го познаваме, ама се връзваме наужким :lol:

 

Я вижте бат Бойко как ги подкара парвенютата:

 

София. 14 досъдебни производства и 16 преписки са образувани до момента на собственици на луксозни коли, регистрирали ги като товарни, съобщиха от пресцентъра на МВР. В един от проверяваните случаи вече е възстановена сумата от държавния бюджет за луксозен автомобил по тази схема в размер на 44 459 лева заедно с лихвите. От 20 август по разпореждане на министъра на вътрешните работи на територията на цялата страна се провежда полицейска операция за разкриване на престъпна схема за избягване плащането на данъчни задължения (ДДС). Това става като скъпоструващи луксозни леки автомобили от висок клас (БМВ Х 5 и Х 6, Порше Кайен, Ауди Q 7, Мерцедес ML, GL и др.) се регистрират като товарни. За да бъдат регистрирани като товарни или лекотоварни, луксозните возила претърпяват малки “трансформации”. Формално се премахват задните седалки, изработва се и се монтира допълнителна решетъчна преграда в автомобила от лицензирана фирма.

След това се издава протокол за извършеното преустройство с цел възстановяване или невнасяне на ДДС, от което са освободени товарните моторно-превозни средства. Собствените им не внасят или изтеглят от държавата дължимото ДДС, което за този клас автомобили е от 15 000 до 45 000 лева. След това отново преоборудват автомобилите като леки.

В хода на направените до момента проверки са установени общо 157 подобни автомобила. Като резултат на етапа са образувани 14 досъдебни производства по чл. 255 от Наказателния кодекс и 16 преписки за констатираните несъответствия, които също ще бъдат докладвани на прокуратурата.

В един от проверяваните случаи вече е възстановена сумата от държавния бюджет за луксозен автомобил по тази схема в размер на 44 459 лева заедно с лихвите.

Проверките на територията на страната продължават до установяване на всички автомобили от тази категория. Предвижда се те да включват и установяване на произхода на средствата за закупуването на луксозните коли. Предмет на проверка е и дали собствениците им са злоупотребили, като ги карат с винетки за лек вместо за товарен автомобил (в първия случай цената на годишната винетка е 67 лева, във втория – 550).

Link to comment
Share on other sites

Вижте ся ... не съм казал че нон-стоп карам като камикадзе . Карам си що годе нормално , само дето малко се поизнервям бързичко ако тея пред мен или около мен се мотат или блеят и тогава почвам да се бутам . А иначе за скоростите ... има и моменти когато отпускам малко крака на газта , ама той всеки го прави :unsure:

 

А иначе за кирта по голфа ... не е припарвал на автомивка от бая време насам и то защото един бояджия явно не си свърши добре работата и ся ме е страх да я изпръскам , за да не се покаже на места старият цвят , иначе вътре си е слънчице :)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Ква стана тя? :) Оказа се, че половината форум го познаваме, ама се връзваме наужким :lol:

 

Я вижте бат Бойко как ги подкара парвенютата:

 

София. 14 досъдебни производства и 16 преписки са образувани до момента на собственици на луксозни коли, регистрирали ги като товарни, съобщиха от пресцентъра на МВР. В един от проверяваните случаи вече е възстановена сумата от държавния бюджет за луксозен автомобил по тази схема в размер на 44 459 лева заедно с лихвите. От 20 август по разпореждане на министъра на вътрешните работи на територията на цялата страна се провежда полицейска операция за разкриване на престъпна схема за избягване плащането на данъчни задължения (ДДС). Това става като скъпоструващи луксозни леки автомобили от висок клас (БМВ Х 5 и Х 6, Порше Кайен, Ауди Q 7, Мерцедес ML, GL и др.) се регистрират като товарни. За да бъдат регистрирани като товарни или лекотоварни, луксозните возила претърпяват малки “трансформации”. Формално се премахват задните седалки, изработва се и се монтира допълнителна решетъчна преграда в автомобила от лицензирана фирма.

След това се издава протокол за извършеното преустройство с цел възстановяване или невнасяне на ДДС, от което са освободени товарните моторно-превозни средства. Собствените им не внасят или изтеглят от държавата дължимото ДДС, което за този клас автомобили е от 15 000 до 45 000 лева. След това отново преоборудват автомобилите като леки.В хода на направените до момента проверки са установени общо 157 подобни автомобила. Като резултат на етапа са образувани 14 досъдебни производства по чл. 255 от Наказателния кодекс и 16 преписки за констатираните несъответствия, които също ще бъдат докладвани на прокуратурата.

В един от проверяваните случаи вече е възстановена сумата от държавния бюджет за луксозен автомобил по тази схема в размер на 44 459 лева заедно с лихвите.

Проверките на територията на страната продължават до установяване на всички автомобили от тази категория. Предвижда се те да включват и установяване на произхода на средствата за закупуването на луксозните коли. Предмет на проверка е и дали собствениците им са злоупотребили, като ги карат с винетки за лек вместо за товарен автомобил (в първия случай цената на годишната винетка е 67 лева, във втория – 550).

 

Хахахаха, мдааа бай Съби е продал 3 тона от доматиТО, ама не му стигнал 1 тон да си плати всичко....ПАЛЯЧОВЦИ.

Link to comment
Share on other sites

Да възобновя малко темата за скоростите до морето.Понеже в неделя се върнах от морето и мога да кажа най-отговорно, че освен ако изпреварваш някой или си на магистралата с повече от 90 към морето НЕ може да се кара.Много се пишеха тарикати ама през 2 километра има куки и веднага ги закачат и те спират, пък и много кихаш.А по селата е абсурд да караш с повече от 60, защото задължително има кука и те закачат.До разклона за Карнобат един Голфър се писа голям рацер и тръгна да ме изпреварва при положение, че пак карах с 90 и точно след завоя гледаш как куката с пръстри без палка му показа: "Ти голфър, спирай тука".

Link to comment
Share on other sites

Ако си ходил до някво друго море може ама не и до нашето

Вярно имаше полицаи ама никой не си правеше труда да спира , просто си стояха край пътя , даже и радари нямаха.

Отделно от Пловдив до Сл.Бряг през повечето време си се караше и изпреварваше без особени усилия през цялото време , на магистралата съм карал с не повече от 150-160 и почти не се намери някой с ферари , С-класа или нещо такова да мине покрай мене с 200. Нямапе изнервящи ситуации , пресвяткане и т.н. Даже и турците и румънците даваха път без дори да им пресвяткаш 20 пъти.

 

На връщане тази неделя Сл.Бряг - Пловдив положението беше абсолютно същото , леко натоварено до Петолъчката и от там движението си става абсолютно нормално. Можеше да се изпреварва но беше безмислено понеже напред имаше бая коли.

Link to comment
Share on other sites

Файда няма да му обясняваш, той си мисли че върха на спортно-ориентираните коли е неговото умряло Рено, дето по баирите и да иска не може да вдигне повече от 90 ако е пълен с багаж. :laughing: Като покара някоя по-мощна кола друго ще говори ама сега е кон с капаци.

Link to comment
Share on other sites

Да сигурно за Гърция говоря.....Много ясно, че говоря за нашето море и точно ми се случи както казвам да спират.Който си караше бавно и спокойно не го закачаха ама някой дето се прави на много бързащ веднага го отнасяха.

 

@paagrio ти си бил голям смешник.Ти кво да не караш Ферари та се правиш голям разбирач по колите?От кога пешеходците зеха да разбират от коли?И кога са притендирал, че моето Ренде е супер спортно?А тва какво съм карал съвсем идея си нямаш.Ако пък ся вземеш да ми хвалиш 150 коньови Голфове още повече ще ти се смея къв си палячо.

 

П.П.Твърде е вероятно да ме е объркал, понеже и 2-мата караме един вид коли.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Няма предвид мен, щото аз съм карал достатъчно мощни коли в "смутните времена" и много добре знам какво може моя Меган. Между другото той ми е тракдей кар, много рядко го разхождам по магистралите. Камо ли с багаж :)

Link to comment
Share on other sites

На връщане тази неделя Сл.Бряг - Пловдив положението беше абсолютно същото , леко натоварено до Петолъчката и от там движението си става абсолютно нормално. Можеше да се изпреварва но беше безмислено понеже напред имаше бая коли.

 

Васко, ти с А4 или с А6-цата бе на море?

Интересно ми двете коли с еднакви мотори и автоматични кутии ли са, или имат разлика?

Като цяло ще ми е интересно да прочета съпоставка спрямо двата автомобила :rolleyes:

 

 

Аз миналият месец бях до Китен и минах по маршрута Пловдив-Хасково-Харманли-Тополовград-Елхово-Бургас-Китен, като на отиване карах изключително бавно, заради братовчедите ми в колата.

Пътя го знаех отлично, понеже месец преди това работехме по един проект в град Болярово и в село Мамарчево (кмета на селото се казваше Марчо :laughing: ).

Движението бе сравнително спокойно, въпреки това се случваше от време на време някой турчин да предприеме по някоя и друга глупава маневра, но за щастие с тези камикадзета се разделих в Харманли..

От там до Бургас бе пълен айляк :rolleyes:

Чак едно готино ти става да пътуваш, заглеждаш се по селата и се отпускаш без да бързаш за никъде.

Даже си харесах една къща в село Черепово, със страхотна гледка към един връх и към доста от язовирчетата..

 

Като се прибирах след 2 дена по същият път, бях сам в колата и се стараех да се върна по-бързо в Пловдив.

По пътя от Бургас до Елхово карах доста прилично, може би на места и малко рисково!

На околовръстният път на Елхово ме минаха две коли, едната с регистрация СТ другата СН, хората си караха с много добра скорост и реших да ги използвам като бушончета, точно на влизането в Тополовград ги спряха и двамата, аз се измъкнах, въпреки че карах с тяхната скорост..

До Харманли ме изпревари само едно е60, а от Харманли до Първомай карах в керван с турците( разбирайте бая бързичко..) След цялото упражнение, се прибрах до началната си точка на тръгване, с има няма 20-30минути по-бързо, но с повишен разход и като цяло повече подскачане..

 

За мен си извадих изводи, че има една оптимална скорост за всеки път, трафик, водач и кола, която винаги трябва да спазвам..

По-бързото каране може понякога да съкрати с 10-20 минути от пътуването, но повишава в пъти натоварването.

Link to comment
Share on other sites

Не , бях с едно друго ауди пак Б5 ма мааалко по-различно , с около 400к.с. повече :)

 

а4-ката и а6-цата са с еднакви мотори и автоматици - 150к.с. 2.5тди

само дето а4-ката е 180к.с. след като и сложих чип и се получи доста удобна градска кола , напоследък карам почти само нея

а6-цата гори с около литър и нещо повече

а4-ката е със спортно окачване и не вози особено приятно по павета

а6-цата си е типична магистрална кола

 

Точно заради това следващата кола ще е един клас по-надолу от лимузините - Ц класа или в по-лошият случай а4-ка с 3.0

Link to comment
Share on other sites

Точно заради това следващата кола ще е един клас по-надолу от лимузините - Ц класа или в по-лошият случай а4-ка с 3.0

 

На мен А6-цата повече ми хареса, много красив цвят. :bgrin: B)

Link to comment
Share on other sites

На мен А6-цата повече ми хареса, много красив цвят. :bgrin: B)

 

Красив красив ама трудно се паркира а като спре някой серсем така че да минават само моторчета гледай кеф с А6ца... за града си трябва нещо по-компактно и по възможност по-високо че да прескача бордюри или поне да не задира лесно

Link to comment
Share on other sites

Да аз затва гледам не ги карат много тия С-класи..... много големи дейба ... :(

Пък и S8-ци почти няма и те трудно се паркират :)

 

 

А пък и аз нямам пари за а6-ца иначе най-вероятно бих взел нея

 

 

ПС : дедо едва ли авенсиса е много по-малък от а6-цата..... ма тва е друг въпрос

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

ПС : дедо едва ли авенсиса е много по-малък от а6-цата..... ма тва е друг въпрос

 

Именно щото не е затва ги говоря тези глупости... ама нали знаеш че половината време си правя майтап а другата половина говоря глупости колкото да не заспя? :) Що ме взимаш толкова насериозно :lol:

Link to comment
Share on other sites

ако взимах авто раздела на сериозно до сега да съм си теглил ножа.

Но реално погледнато - ДА , макар че наистина не мога да си позволя да поддържам а6-ца и да нямам парите да я взема предпочитам а4-ката някак си се кара доста по- приятно , все пак отивам за мерцедес пък ще видим с какво ще се върна

Link to comment
Share on other sites

ако взимах авто раздела на сериозно до сега да съм си теглил ножа.

Но реално погледнато - ДА , макар че наистина не мога да си позволя да поддържам а6-ца и да нямам парите да я взема предпочитам а4-ката някак си се кара доста по- приятно , все пак отивам за мерцедес пък ще видим с какво ще се върна

 

С Хюндай :lol:

Link to comment
Share on other sites

а4-ката някак си се кара доста по- приятно

 

Няма пълен кеф. Като карам по паваж си викам - ей приятно е в авенсиса, не е като да усещам всяко паве като с Полото, като взема да слагам в багажника разни багажи и обикновено остава още маса място вътре. Обаче като тръгна да маневрирам по малките улички особено като видя някой кретен спрял на чорчук и почвам да псувам грозно... а с Полото си минавах спокойно и оставаше място. Авенсиса какъвто е дълъг все се чудя няма ли да остържа задницата...

Link to comment
Share on other sites

днес карах :pirate

 

пуснах рейс 66 да се престрой и ми махнаха :)

после на 6ти септември пуснах един момък със синьо рено меган, пред мен имаше място но не се навря, което ме израдва супер много и му направих знак че ще го изчакам :) и той ми махна

 

На Васил Априлов беше адското задръстване и пуснах един чичко с шкода, е той не ми махна, вече няма да пускам шкодаджии

малко по-надолу по същата улица до мен беше спряло синьо нисанче, пътника свали прозореца и продума нещо, но не го чух, видях че има мигач за надясно и на шофьорското място се поти някаква мома :) . Ае ще ги пусна, тръгна да се престроява и й загасна колата, аз я изчаках да не се шашка и там ми махнаха :)

 

На 6ти Сеп. пуснах една група пешеходци да допресекат, настъпих малко газта и спрях посредата на двете ( да не някой да рече да ме заобиколи ) ленти за да им дам да си допресекат, не знам зарадваха ли ми се или ми се изсмяха че ги пуснах

 

 

пак 6ти септември пуснах една лелка със син нисан да си довърши обрания завой, може би тези зад мен не се зарадваха, но тя беше заела адската позиция, никой не може да я заобиколи от отсрещните ( въпреки че нямаше никой )

е тя не ми махна, мисля че искаше но беше извън възможностите и :)

99333397.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.leftlanenews.com/ferrari-458-italia.html

 

 

не е лошо, но някак си не ми прилича на ферари

 

Това е модела, който чакам да изтавани времената на Нюрба. На графиките показват подобрения на всяка една с-ма, да видим и какъв ще е новия Макларън. Говори се, че ще е конкурент на 458. Ще видим.

 

Дано следващия им модел да е под ръководството на нашето момче(Миро) - пожелавам му го ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Спират си да си бъркат отзад на спокойствие. Закусват, пикаят, серът, пушат... за това спират в аварийната.

 

И разбира се винаги е по-добре да се извършват тези действия докато колата е в движение. Все пак пътят е прав. Нали така? Аз направо предлагам, някой ако спре да говори по телефона, да му се отнема книжката за толкова години, колкото минути е говорил.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...