Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Някой знае ли какъв е модела на бмв дето изглежда по следният начин ... значи предните фарове са като на e36 само дето не са правоъгълни ами се вижда само там където е фара .. отстрани е ламарина , задните са прозрачни (мисля че самия модел е излязал така от завода) и са като на опел кадет и освен това ... 3-4 пъти съм виждал такова бмв ... прилича малко на 3ките от 97ма и е двуврато :)

 

Не съм сигурен , но има много голяма вероятност и да е хечбек ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дедо, изказването ти е за спорта...

Къде нормален човек може да поддържа 180км/ч?

Хайде 150 по-може, но дори по магистралата с 180 е дискомфортно да се движеш, за повече от 5 минути...

 

По магистралата спокойно се кара със 180 много повече от 5 минути освен ако не си в луд трафик. И си е съвсем комфортно ако автомобилът ти е такъв. С някоя драга много ясно че няма да е комфортно. Освен това той умишлено го казва с цел да поясни, че има много сериозна разлика в косумацията на горивото. И при мен на 6-та при 110 показва 4.8-5/100 на равен път, а при 180 вече сме на 7.9-8.2. Но пък съм на 3100 оборота и може да спиш докато карам със 180. Факт е обаче, че е напълно излишно да се бърза и вече година и нагоре си карам със 150-160 и ми е много приятно.

Link to comment
Share on other sites

Прати му ЛС.

Моята тежи към 1100кг. и каквото й дават по книжка, точно толкова си праска на градско.

На мойта по книга и дават 9.7 или 9.9 беше А95Н....викам си еВах неговата макя. За 1200 кубка е множко. Зимата не ми е качвала такъв разход дето се вика.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, изказването ти е за спорта...

Къде нормален човек може да поддържа 180км/ч?

Хайде 150 по-може, но дори по магистралата с 180 е дискомфортно да се движеш, за повече от 5 минути...

 

За около 2 минути на магистралата колкото да пробвам как се държи колата с такава скорост и да засека разхода. Там според мен над 140 е неразумно, но това го дъвкахме в други теми вече няколко пъти, който му е кеф да кара и с 250 ако иска (и ако колата може), аз дори в идеални условия бих предпочел да карам с около 120 за да не се налага да правя слалом между колите пък и някак с 100-120 е по-айляк а чак толкова не се печели време ако караш със 150 и за мен е изнервящо да ускорявам и спирам постоянно.

 

Моята тежи към 1100кг. и каквото й дават по книжка, точно толкова си праска на градско.

 

Да да. Много зависи кога и къде караш. Искаш ли да минем няколко дни в 5 следобед от пазарчето на кв. Гагарин (след Панаира малко) по България/Дунав, през моста на ВИХВП и след това до църквата Св. Георги и после да засечем разхода колко ще е :) Ако не е поне един път и половина повече от даденото по книжка ще ти дам една бутилка златно джони :)

 

М ... същото ... Ултра грозно !

 

Това е фабрично направено по този начин??? На мен ми прилича по-скоро не пернишки тунинг.

Link to comment
Share on other sites

Ами дядо, но моята й дават 11,3лт. градско.И баш толкова си гори.Плюс-минус литър.Колата я карам предимно студена, защото работя близо до дома.И да карам я в задръствания, но с 20лт. си минавам ~200км. в градски условия.Но има коли, които дават огромна разлика, от това което е написал производителя.

Link to comment
Share on other sites

Ако не е поне един път и половина повече от даденото по книжка ще ти дам една бутилка златно джони :)

 

Офтопик: Тази бутилка вече във втора тема я споменаваш, ако ти е излишна аз ще я взема :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако се сещам за същия Сеат, на двигателя му пише Порше. :lol: Имам приятел с такъв.Много е доволен от към разход.

Същия (и на този пише порше). Доста е напред в технологиите за годините и класа си и от там идва икономията - ако беше vw от това време щеше да е карбуратор или примитивна моноинжекция и щеше да гори повечко (както са следващите сеати с двигатели vw).

Link to comment
Share on other sites

Офтопик: Тази бутилка вече във втора тема я споменаваш, ако ти е излишна аз ще я взема :laughing:

 

Офтопик: Излишна ми е... ама закъсня - Ванчо си я заплю :)

 

 

Ами дядо, но моята й дават 11,3лт. градско.И баш толкова си гори.Плюс-минус литър.Колата я карам предимно студена, защото работя близо до дома.И да карам я в задръствания, но с 20лт. си минавам ~200км. в градски условия.Но има коли, които дават огромна разлика, от това което е написал производителя.

 

Не ставаше въпрос просто за задръствания а за онзи маршрут който съм споменал...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някой ден може да го пробвам този маршрут.Лошото е, че моята каручка си няма борд компютър и няма как да засеча разхода.Освен да сипя 10лт. и всеки ден да минавам от там, докато ги изгоря. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Някой ден може да го пробвам този маршрут.Лошото е, че моята каручка си няма борд компютър и няма как да засеча разхода.Освен да сипя 10лт. и всеки ден да минавам от там, докато ги изгоря. :lol:

 

 

Така ще засечеш друг път. Пълни се догоре, караш, после пак пълниш догоре и гледаш какъв е разхода.

Link to comment
Share on other sites

Между другото, къде се вадят в момента медицински за подновяване на шофьорска книжка?

Отиваш в някоя книжарница и си купуваш такъв талон(медицинско) за подновяване на шофьорската книжка.След това при личния лекар да ти прегледа зрението,едно друго,подпечатва я, и си готов.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
каква е разликата TD TDi TDI HTD

 

Ако са от една марка автомобили - не знам. Но ако не са, просто всяка марка си има собствено наименование на стария и новия дизел: TDI - VAG grupata; CDI - Mercedes, HDI - Рено и Ситроен, TDCi Форд, DTI - Opel.

Само TD би трябвало да са старите дизели.

 

И една новина, която показва, че работата загрубява по пътищата в България:

 

Шофьор е стрелял с газов пистолет по пешеходец, който пресичал неправилно ул. „Черковна” в столицата, предаде "Фокус".

 

Според очевидци на случилото се – пешеходецът е пресичал неправилно и шофьорът на автомобил "Ауди 100", виненочервен на цвят, е извадил газов пистолет и е стрелял по него.

Стрелецът е избягал, а пострадалият е в болница.

Три патрулни автомобила дойдоха на мястото на инцидента. :confused

 

На Рено/Нисан е dCi (или поне на малко по-старите). Пежо е HDI, Toyota - D-4D.. BMW - D (вече)...

 

Прав си! Всъщност Пежо и Ситроен имах предвид горе. Нещо ги бъркам явно. :)

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Ако са от една марка автомобили - не знам. Но ако не са, просто всяка марка си има собствено наименование на стария и новия дизел: TDI - VAG grupata; CDI - Mercedes, HDI - Рено и Ситроен, TDCi Форд, DTI - Opel.

Само TD би трябвало да са старите дизели.

На Рено/Нисан е dCi (или поне на малко по-старите). Пежо е HDI, Toyota - D-4D.. BMW - D (вече)...
Link to comment
Share on other sites

Ако са от една марка автомобили - не знам. Но ако не са, просто всяка марка си има собствено наименование на стария и новия дизел: TDI - VAG grupata; CDI - Mercedes, HDI - Рено и Ситроен, TDCi Форд, DTI - Opel.

Само TD би трябвало да са старите дизели.

 

И една новина, която показва, че работата загрубява по пътищата в България:

 

Шофьор е стрелял с газов пистолет по пешеходец, който пресичал неправилно ул. „Черковна” в столицата, предаде "Фокус".

 

Според очевидци на случилото се – пешеходецът е пресичал неправилно и шофьорът на автомобил "Ауди 100", виненочервен на цвят, е извадил газов пистолет и е стрелял по него.

Стрелецът е избягал, а пострадалият е в болница.

Три патрулни автомобила дойдоха на мястото на инцидента. :confused

 

 

 

Прав си! Всъщност Пежо и Ситроен имах предвид горе. Нещо ги бъркам явно. :)

Не взимам ничия страна, но един полицай пред нас ни каза цитирам: "ако бутнете човек, който пресича неправилно(леко става въпрос), слезте и му шибнете един шут". Аз на последък се стремя да пресичам правилно, понеже също много се нервя, когато стадото тръгне да пресича където и както си иска. ;).

 

От краткия ми опит зад океана видях, че пешеходците пресичат много правилно, а знак Стоп(наби ми се в главата) е няква светило. Седял съм и съм гледал към половин час и всеки един спираше до 0 километра в час, така както ги учил инструктора. Аз да си призная, не го правя. Спирам след знака, за да имам видимост, а не на стоп линията :)

 

каква е разликата TD TDi TDI HTD

TD i JTD na FIAT да речем означава, че второто е комън рейла, демек по-новата технология

Link to comment
Share on other sites

На Опел има и CDTI и DLI, а на Рено освен описаните по-горе има и dTi i dT.Най-общо тва са си фирмени означение и всяка марка си ги праска както намери за добре.В повечето случаи има няква връзка дали е дизел помпа-дюза, комън рейл от 1-во или 2-ро поколение.Тва вече е според зависи.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ако пловдивчани пресичат като бургазлии и ако бургазлии карат като пловдивчани .. нацията ще намалее поне с милион :lol:

Link to comment
Share on other sites

От краткия ми опит зад океана видях, че пешеходците пресичат много правилно, а знак Стоп(наби ми се в главата) е няква светило. Седял съм и съм гледал към половин час и всеки един спираше до 0 километра в час, така както ги учил инструктора. Аз да си призная, не го правя. Спирам след знака, за да имам видимост, а не на стоп линията :)

 

Защото никой не следи за спазването на въпросните правила. Много стара истина е че когато има правила трябва да се следи за спазването им от първото до последното, в противен случай имаме едно голямо нищо и никой няма грам респект. Ей това е. Мои приятели са карали като джигити тука и в щатите за 6 месеца се научиха да карат съвсем прилично. Единия го питах как толкова бързо са успели да го превъзпитат, той вика - ми $2000 са си две хиляди долара (мамка им мръсна ..... и т.н. 5 мин проклинане на гадните им полицаи и как били на всеки ъгъл и изскачали от нищото и нямало отърване)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...