Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Е те точно пък тия асистенти са най-малоумното нещо.

Скоро трябва и воланите да махнат на колите и всичко ще се реши перфектно тогава вече водача ептен няма да си чувства колата.....

 

Тва със спазването на дистанция е сигурно най-важното правило , ако се удариш сам си си виновен !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти така си мислиш, винаги може да се задряма. Даже няма да разбереш. Само трябва да си недоспал и преуморен - за препил от предна вечер и т.н. няма да споменавам.

 

Няма такава хава. Като си препил - няма да караш. Като ти е важно пътуването - няма да пиеш. Като си преуморен - ще правич по-често почивки и т.н. Точния пример е баща ми. Той има навика да се унася и за това винаги взима някой с него като трябва да пътува някъде (най-често мен), щото едно рено19 вече е в кофата от една такава недообмислена преумора ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Няма такава хава. Като си препил - няма да караш. Като ти е важно пътуването - няма да пиеш. Като си преуморен - ще правич по-често почивки и т.н. Точния пример е баща ми. Той има навика да се унася и за това винаги взима някой с него като трябва да пътува някъде (най-често мен), щото едно рено19 вече е в кофата от една такава недообмислена преумора ...

 

 

А ако нито си препил, нито изморен, ами просто ти прилошее или нещо от сорта... много АКО-та има.

Link to comment
Share on other sites

Пазу, гледайки статистиките дали мислиш, че всички имат акъл да НЕ ги правят тия неща? И аз не карам препил (един случай ама просто бях забравил, че съм пил до преди 3.5 часа... т.е. сетих се по средата на пътя и спряхме да пием кафе и четем вестници :) и то не щото бях уморен ами да не ме спрат за алкохол и да отчете :) ).

 

_________________

 

Човек, забравил съм, че е минало много малко време така да го кажа. А и аз се сетих, чак като видях една патрулка да се вкл. към движението точно за мен и после как отби да "бройка" и точно тогава ми светна.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Бях забравил че съм пил е едно много много добро извинение за пред полицаите.....

То аз съм си забравял телефона , ключовете ама да забравя че снощи съм пил...... аре аре :wacko:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Между другото и на мен ми се е случвало да забравя, че съм пил... много смешна случка ;)

 

Бях пил в Кайро и веднага като се прибрах излезнах с колата... Тъкмо видях една патрулка и се сетих, че съм пил. Естествено ме спряха, питаха ме къде съм пил като им казах, че съм пил в Египет малко странно ме изгледаха, но дрегерът не отчете нищо.

Link to comment
Share on other sites

А ако нито си препил, нито изморен, ами просто ти прилошее или нещо от сорта... много АКО-та има.

 

Спора е безсмислен. След малко очаквай разните състезатели да ти обяснят колко стотни пестят на всеки завой и как така вече не чувстваш колата и направо ти се скъсява пи***та едва ли не като караш без изключени системи. Особено ABS-a - той е най-вредния от всичките а след него е ESP-то... И как те карат с максимална концентрация 100% от времето зад волана и дори не им се случва да се почешат по носа колкото и да ги завърби.

 

На всички е ясно че може да се случи нещо и да те изненада нещо дребно обаче тук всички да мъже и половина с по 30+ години стаж зад волана (поне така се чувстват нищо че на години не са много близо до 30те) и затова перфектно преценяват всяка една ситуация и взимат възможно най-адекватните и правилни решения.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз съм заспивал на волана от преумора и недоспиване,резултатът все още седи на колата ми.Късметлия съм че бяга надясно,крива предница една екстра която ме спаси :) Отсреща идваше доста големичък ТИР,събуди ме ударът в мантинелата съпроводен от клаксона на ТИР-а.

Link to comment
Share on other sites

Къъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъдеееееееееееееее е АлБънди сега? Да ни попилее всичките, че сме смотани п*тки и той може да кара в 350 км/ч, да прави секс и да пие капучино едновременно, докато си сменя маслото!!!!

 

Тоя човек да не е ban-ен нещо?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм заспивал на волана от преумора и недоспиване,резултатът все още седи на колата ми.Късметлия съм че бяга надясно,крива предница една екстра която ме спаси :) Отсреща идваше доста големичък ТИР,събуди ме ударът в мантинелата съпроводен от клаксона на ТИР-а.

 

Аз хем гледам като съм уморен да не карам особено монотонно обаче преди няколко седмици не бях спал 2 дни поред и на магистралата усещах как ме унася... на 2 пъти спирах в бензиностанции и пих кафета и се мокрих - вкл. нарочно си намокрих ръкавите до лактите за да ме дразни нещо та да не ме унася, обадих се на майка ми и зачекнах едни по-неприятни теми че да има за какво да си поговорим "на въпреки" и пак ме унасяше пусто а блузата изсъхна по-бързо от очакваното... едвам се добрах до вкъщи тогава и още си мисля че изкарах късмет че не успях да задрема

Link to comment
Share on other sites

Аз два пъти съм заспивал - и двата пъти на магистралата. В първия случай бях сам и се събудих поради незнайна причина непосредствено преди да се метна в канавката отдясно на пътя, а във втория път бях с приятелката ми, която ме събуди като видяла, че пътя прави ляв завой, а аз си карам направо... И в двата случая не се стигна до инциденти, но вече не си позволявам много-много да карам уморен...

Link to comment
Share on other sites

Искам да изкажа най-официална похвала на момците от Мото Пфое.

 

Това е по повод на поредната им гениална тактика.

 

Отивам да си купя една литърче антифриз днес, нищо, че е на двойна цена от където и да е другаде, но ударих на камък. Имат хората не, че нямат, но било в разфасофка по 200 литра - в бидонче... ако искам. Иначе било на много хубава цена ме убеждава момчето, само 9,5 лв. литъра, ама трябвало да си нося съдче. Нямало проблем, имат си лейка, имат си и антифриз, но по на едричко :lol:

Викам добре де, нямате ли някакви пластмасови бутилки или нещо друго, къде да ходя да търся сега съд ?!? Нямали били :lol:

 

Рейндж, да ми го подарят, директно го продавам и се махам от МотоЛото (ТукаИмаТукаНема). В тая връзка да не казвам колко време трябва да се чака за един Рейндж.

Само се питам как не им е ясно на Форд, че БГ Пфоето директно и драстично им намалява продажбите.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не виждам нищо странно да нямат в какво да ти отсипят антифриз... При положение, че е сервиз нормално е директно да го наливат, а не разливат в разфасовки...

 

Аз не отивам в сервиза, а в магазина - има малка разлика. Ако си ходил там. Досега съм си взимал всякакви консумативи оттам, включително и антифриза. В разфасофки по 1 литър. Очаквам другия път и маслото да не е в туби по 5 литра, а в 200 литрови варелчета.

 

И явно не си разбрал какво имам впредвид в първия пост с "гениалната" им тактика. Според мен идеята е да си вкарам колата и да си платя и труда по наливането на антифриз.

 

Каквото и да е обаче е смешно, да продават нещо по 1 литър, но да искат да си нося амбалажче. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нещо напълно нормално, нищо, че си отишъл да си даваш парите там ти си длъжен да си носиш бутилка щото нямат нормални консуматорски разфасофки...

 

Аз се ядосвам на пловдивските дилъри на Рено за политиката с доставките. Айде да кажем, че всички дилъри в БГ са така и малко не по тяхна вина, но... питам аз в Омни Кар за един уплътнител + гайка за резервоар (105лв) и директния отговор е 1-3 седмици в зависимост от това дали го има в склада в Румъния... и викам - хубу де, нещо на склад в София евентуално няма ли? Естествено, оказа се, че има... но в Ауто Ташев същата работа - около 10 дни ..... Първо хич не звънят в Сф да питат и второ не знам какво толкова пестят от доставки, че 3 седмици трябва да ги чакам за доставка на нещо си ако не и повече. Щото съм ги чакал само и само за да си купя часта от България и да платя на БГ ддс (20%), а не на Босна (17%).

 

Един от дилърите в Sarajevo освен, че поддържа що-годе някакви складови наличности ами и доставя нещата от Хърватска за около 3-4 дни, айде да кажем максимално седмица. Ей на, един бутон ми се развали и днес си го поръчах от тук вместо от бг независимост, че е 40лв вместо 30 (бг) ама ще ми дойде другата седмица и веднага ще си го сменя, а не след месец... и по-скоро когато се прибирам в БГ следващия път.

 

Да не говоря и за впечатленията ми от сервизната дейност на Омни Кар... ама как като съм в БГ да ходя до София в Алианс Ауто и да си губя цял ден?

Link to comment
Share on other sites

Първо хич не звънят в Сф да питат и второ не знам какво толкова пестят от доставки, че 3 седмици трябва да ги чакам за доставка на нещо си ако не и повече. Щото съм ги чакал само и само за да си купя часта от България и да платя на БГ ддс (20%), а не на Босна (17%).

 

Чакат групаж бе, Кире :tongue Да се запълни транспорта :laughing: Всичките са така. Има вариант да ти дойде за ден-два ако платиш луди пари за куриер - това не ти ли го казват поне?

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=y7apAG_75Sk Себ Льоб

http://www.youtube.com/watch?v=vRwSkDojNbo Томи Макинен

Колин МакРей

 

И чета комент отдолу как видиш ли Себ не можел да се се нарече най-великия пилот във WRZ щото видиш ли, по време на Група Б (1982-1986) ако го качели в еднотонните зверове с по 600 к.с. щял да се попикае. Точно това пише.

 

Що за тъпак и пълен профан трябва да си да напишеш това. 100% Себ е строшил всички рекорди от Група Б, 100% средната му скорост е по-висока. Дали риска му е по-нисък не знам - не като формулата да е очевадно. Но да не признаеш, че това е най-успешния и почти сигурно най-талантлив пилот карал някога в рали етапи е просто неуважително. Та той би финландците във Финландия, той би Жил Панизи на асфалт, той попиля Карлос Сайнз, той прекрати кариерата на един велик пилот като Маркъс Грьонхолм...

 

Какви хора има и какви неща пишат, направо съм шашнат.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Е ко се шашкаш, из тея сайтове е пълно с тинейджъри и ламери.

Във вбох качвам 2 клипа на Keiichi Tsuchiya, в единия ми пишат коментар "то това не е той", а другия, нишо че е на англииски и казват името му поне 20 пъти ми пишат "това е казама, нали, той е добър дрифтър" :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз хем гледам като съм уморен да не карам особено монотонно обаче преди няколко седмици не бях спал 2 дни поред и на магистралата усещах как ме унася... на 2 пъти спирах в бензиностанции и пих кафета и се мокрих - вкл. нарочно си намокрих ръкавите до лактите за да ме дразни нещо та да не ме унася, обадих се на майка ми и зачекнах едни по-неприятни теми че да има за какво да си поговорим "на въпреки" и пак ме унасяше пусто а блузата изсъхна по-бързо от очакваното... едвам се добрах до вкъщи тогава и още си мисля че изкарах късмет че не успях да задрема

Във въпросната случка имах и спътник (тъпа овца) която беше там за да ме държи уж буден и да ми помага с картата и така нататък,но въпросната овца реши че е по-лесно тя да спи пък аз да карам.Беше ми 2-рият ден без сън и 8-ми пореден час на волана.От тогава когато пътувам извън страната предпочитам спътника ми да има книжка и да се сменяме,че иначе много часове стават като спирам да спя.

Link to comment
Share on other sites

Отпред отличен, но задницата на Е класите нещо като че ли я окуциха... Интересно - БМВ имат забележки отпред, Мерцедес отзад хахахах

Link to comment
Share on other sites

Отпред отличен, но задницата на Е класите нещо като че ли я окуциха... Интересно - БМВ имат забележки отпред, Мерцедес отзад хахахах

 

 

То това дали има едното забележки отпред или отзад е въпрос на вкус.

 

 

Мен лично ме дразни на страничната линия задницата... изглежда ми дебела като на дженифър лопез дупето.

Link to comment
Share on other sites

и прилича на Хюндай от тия такситата , СОНАТА май бяха.....

Иначе 350 дизела на новата Е класа е впечатляващ покарахме една демо кола няколко дни.... чесно казано не бях карал толкова добър дизел.

Колата иначе и тя е много добра , не съм карал е60 от последните но определено от а6-цата с 3.0 е много много по-добра.

Link to comment
Share on other sites

и прилича на Хюндай от тия такситата , СОНАТА май бяха.....

Иначе 350 дизела на новата Е класа е впечатляващ покарахме една демо кола няколко дни.... чесно казано не бях карал толкова добър дизел.

Колата иначе и тя е много добра , не съм карал е60 от последните но определено от а6-цата с 3.0 е много много по-добра.

 

 

То между другото вече Е класата не се сравнява с Е60, а с F10, която надали някой тук я е карал ;)

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...