Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кой е казал, че говори за 5k лв?Да не си объркал заглавието на темите?

гледах оная за избора на Пазу. Моя грешка. :rolleyes: Как да е. Ако видиш някъде да го подаряват - свирни да се наредим :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За мен Мазда 3 с 185 к.с. дизел 2.2 литра кубатура и 400 Нм вътящ момент при 1500 оборота.Шасито е на Форд, агрегата съвместен, качеството на сглобка изключително добро.Е това вече ако ти го подарят, значи мислят за теб!

 

__________________________

 

Топ избор на нова кола при програмата C.A.R.S. (Cash for clunkers :) ) - изкуват ви старата кола за до 4500 долара и може да получите още 4500 отстъпка от дилърите на нова) спонсорирана от С.А.Щ. :

 

Top 10 New Vehicles Purchased

1. Toyota Corolla

2. Honda Civic

3. Ford Focus FWD

4. Toyota Camry

5. Hyundai Elantra

6. Toyota Prius

7. Nissan Versa

8. Ford Escape FWD

9. Honda Fit

10. Honda CR-V 4WD

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

За мен Мазда 3 с 185 к.с. дизел 2.2 литра кубатура и 400 Нм вътящ момент при 1500

баси трактора :blink:

 

На мен ми дай RX-8, нищо че е само 1300 кубика и въртящия момент е наполовина :woot

Абе какви ги говоря, много е грозна, по-добре RX-7 FD, нищо че е outdated.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Има поне още 1 червена и една синя ;)

 

______________________________

 

Вчера и днес ме возиха точно по "чичка/батка" начин.Извънградско над 150 и яко спирачки при застигане и се почва "Ти еба майката селска, какво ми караш с 90" , "Мани се от пътя бе келеш", "Ей...говедооооо, къра е у десно...".На градско на всеки светофар като се спира спирачките в последния момент яко после се отпускат пълно и пак яко за да ти се скъса главата от това помпене на педала на спирачката.По малките пътища (междуселските) баш тип "Кола Апекса".110 жулим и нагоре...пасажерите се мяткат нагоре-надолу, никакъв комфорт, никакво удоволствие от пътя.

 

И това човек над 40...и всяка втора приказка му е "Ебахти тъпанарите са ВСИЧКИ тия другите шофьори, аз съм ебати пича".

 

Защо не съм правил забележка ли?Чаках да видя до къде ще стигне...до нас отново без промяна в карането.Повече така...благодарим.

Link to comment
Share on other sites

Вчера и днес ме возиха точно по "чичка/батка" начин.Извънградско над 150 ...

 

Как пък ще си мълча ? Ще го чакам да ме убие и тогава да му направя забележка ли ? Аз може да имам книжка само от 2 години ,но когато се е налагало да се обаждам винаги след това е имало ефект в поведението на шофьора. Нужно е само да кажеш "карай човешки" и у шофьора почват да се прокрадват поне малки съмнения че не прави нещо както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Ами ако го е возил такъв като мен , нормално е да си мълчи . На койт не му 'аресва - Пътя , чантата и за 'ляб . Спирам , разтоварвам го и да се оправя . Тоя дето кара преценя с каква скорост да се движи и да .. само той пипа радиото !

Link to comment
Share on other sites

Тоя дето кара преценя с каква скорост да се движи и да .. само той пипа радиото !

 

Чеки бе, правила на пътя за теб няма ли? Верно си безрасъден, до колкото гледам писанията ти, ама все пак правилата са за всички? Или ти си богопомазан? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

За мен Мазда 3 с 185 к.с. дизел 2.2 литра кубатура и 400 Нм вътящ момент при 1500 оборота.Шасито е на Форд, агрегата съвместен, качеството на сглобка изключително добро.Е това вече ако ти го подарят, значи мислят за теб!

 

__________________________

 

Топ избор на нова кола при програмата C.A.R.S. (Cash for clunkers :) ) - изкуват ви старата кола за до 4500 долара и може да получите още 4500 отстъпка от дилърите на нова) спонсорирана от С.А.Щ. :

 

Top 10 New Vehicles Purchased

1. Toyota Corolla

2. Honda Civic

3. Ford Focus FWD

4. Toyota Camry

5. Hyundai Elantra

6. Toyota Prius

7. Nissan Versa

8. Ford Escape FWD

9. Honda Fit

10. Honda CR-V 4WD

 

 

Я, три Тойоти в топ 10 :laughing:

 

Ако ще е гарга да е рошава. Пак мазда 3 ама бензиновата, онази дето е 260 коня спортния едишън.

Link to comment
Share on other sites

Дам и 2 модела Форд и три модела Хонда + едно Хюндайче.

 

Ни една европейска марка на хоризонта.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не го слушай. Нито ще спре извън града, нито кара със 150 там....прави си вятър на Остата.

Наборе , много та уважавам кат човек , ама хора дето приказват ей така без да знаят - колкото да не заспят много ме изнервят и ми падат в очите

Link to comment
Share on other sites

Наборе , много та уважавам кат човек , ама хора дето приказват ей така без да знаят - колкото да не заспят много ме изнервят и ми падат в очите

Пари ще дам да видя как ще оставиш ЧОВЕК на магистралата за Ст. Загора или по пътя СЛЕД Сливен, горе в балкана. Ще оставиш ама грънци.

 

И къде ги вдигаш тия скорости. То докато се засилиш и идва я ограничение, я кола, я ТИР.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Само да допълня, не съм правил забележка защото установих дебелотата на тиквата на шофьора и че само нерви ще си образувам ако се заям.Просто при него повече не!Не е толкова сложно :)

 

Иначе и аз съм си позволявал и сигурно и пак ще си позволявам да карам с над 150 км/ч по Плд-Първомай.Дори и с TIR-овете и камионите пак може да си се кара, на този път ако човек е добър шофьор(нямам претенции) не е проблем да кара с колкото прецени, но под 200 км/ч - няма заграждения с мрежа от нивите около пътя, възможно е навлизане на животни.

 

Въпроса е не с колко, а как точно се управлява.Да не е рисково (почвам като Бънди май да звуча).

Link to comment
Share on other sites

Аз Пловдив - Първомай съм карал най-много със 150, и то защото гонех един тип с Порше, на който трябваше да му запиша номера*. Уви, не успях, идиота си зацепи с доста повече от 150.

 

Мисля, че максималната разумна скорост на този път е до 120. Карат прекалено много заспали турци и просто няма да усетите как от насрещната колона автомобили ще се подаде някой мустакат каубой с E класа, който шофира вече 30 часа без да спре и изобщо не си прави труда да гледа много надалеч преди да тръгне да изпреварва. Често пътувам по този път (почти всяка седмица) и съм се нагледал вече на тъпоумни изпълнения. Не съм изпадал в инфарктна ситуация там (като изключим въпросното Порше, което ме беше изкарало извън нерви), но по този път винаги можеш да очакваш всичко.

 

* МНого беше интересно когато се обадих на КАТ за опасните тъпотии, които правеше този с Порше-то. Казвам им "Едно бяло порше, до Садово, в посока Поповица", при което въпроса от другата страна беше "какъв е модела на колата", при което моя отговор-въпрос беше "според вас колко бели поршета се движат в момента по този път, особено в 8 километрова отсечка?" и отговорът на катаджията беше "Пет!".

Link to comment
Share on other sites

Да всички карат с 200 и ги подържат.Пловдив- Първомай може и 300 да дигнеш ама не и да ги подържаш.В момента с тея турци е толкова натоварено, че дори 120 ти е трудно да държиш, че постояно настигаш хора, а неможеш само като настигнеш някой веднага да го вземеш щото пред теб е колона с "холандски,френски и немски" автомобили.

 

Тука стана като рибарски форум."Хей такава рибва хванах, аз пък хванах с хеййййй такова око", само дето тук е "Аз карам и подържам 200, аз пък 300 на селски път."

Link to comment
Share on other sites

Хм...кой ли е говорил за такова нещо?

 

На Плд-Първомай след един случай с TIR (турски ест) който си сновеше из насрещното като "здравей-здрасти" вече ВИНАГИ и при каквато и да е скорост с едно на ум.Пък и има и населени места през които се минава, как пресичат хората там не ми се говори.Ама не са виновни те, защо не са им направили подлези да не минават през пътя?!Умна им работа.

 

През последните 4-5 седмици няма толкова много колони, има си пак много чуждестранни (турци) регистрации ама се опитват да не затрудняват движението - или се заблуждавам.

 

А и да, най-скорошен случай - докато бях с оня готЕния шофЕр - хасковско рено Мег(д)ан на междуселски път изпревари шофЕра ми бясно, а той караше с 100+ км и доста завойчета имаше.В тоя край сигурно има нещо във водата, та хората откачат.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Тука стана като рибарски форум."Хей такава рибва хванах, аз пък хванах с хеййййй такова око", само дето тук е "Аз карам и подържам 200, аз пък 300 на селски път."

Това го може само AlBundy. Не се бъркай. И не забравяй, че той кара спортна 15 годишна кола, която с 220км/ч се държи идеално на пътя. (220 поддържана)

Link to comment
Share on other sites

Това го може само AlBundy. Не се бъркай. И не забравяй, че той кара спортна 15 годишна кола, която с 220км/ч се държи идеално на пътя. (220 поддържана)

 

Който го може - го може :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Не ви е нападнал голф със спойлер , не ви е наредил ... :rolleyes:

 

Иначе към морето редовната скорост е 160-180 по магистралите и 120-140 извънградско (освен когато не са гъз в гъз колите и редицата се движи с 80-90) ... аз не обичам много да се офлянквам и при най-малката възможност за изпреварване чукам газта и да го духат ...

 

Иначе редовният изнервящ номер по тоя маршрут е някой като довтаса от някъде , пътя чист като бял ден , в насрещното няма абсюлютно никой и тва говедо вместо да продължи да изпреварва до краен предел , взима че се мушка със спирачка във колоната и верижната реакция на стоповете почва , както и на псувните и изнервянето . Като ще изпреварваш и ще се правиш на пилот , поне го прави кат хората ... и освен комплекса че не могат да те стигнат останалите , не им създавай и дискомфорт .

 

Проблемни са и мотористите каращи по маркировката и лавиращи между колите , ама темата за донорите ще я обсъждаме другаде ..

 

ПП. Иначе изнервящите ме фактори биват предупреждавани 2 пъти и на 3тия път вече няма компромис . Живият пример който може да го потвърди е майка ми , свалих я на 68мия км и си отпраших сам към Пловдив заради това че прояви професионалното си изкривяване на учител , след това се връщах след 2 часа да я взимам , ама не си отвори устата повече ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Ти си ми идола в животЯ, "свалих я на 68мия км и си отраших"... УДРЯМ ГЛАВА У ПОДА В ПРЕКЛОНЕНИЕ!

 

Това е щото не знаеш после какво го е направил баща му като е научил за случката... Нали се сещаш - 68км - 2часа... вероятно през цялото време е ял бой докато е карал наобратно и едва ли е виждал и с 2те очи :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...