Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

А де. Пак Бънди да попита. То се оказа, че проблема с Уиндовса бил, че всъщност нямало ток :lol:

 

Ми пич, като не захапва оригинално сиди от магазина купено, за кво ни мотаеш два дена да ти мислим дертовете????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

след като темата е станала кат нестандартните въпроси ама за хавтомобили:

кои радар-детектори минават за хубави и откъде се пазаруват ако искаме да цепим стотинките?

Link to comment
Share on other sites

Аз имам Кобра - от сравнително високите модели - не е кой знае какво - дава ми чести фалшиви тревоги... От това, което съм чел правилната марка за детектор е Valentine One - но това са неща, които съм прочел из интернет - нямам личен опит...

 

Колко литра средно гори запалена кола на място, става дума за всякакво гориво - бензин, дизел, газ, метан... ?! И къде може да се погледне освен в самата книжка на колата ?!

 

По бордови компютър на 2.0TDI 140к.с. - 0.5л/час без климатик и около 1.2л/час с климатик. На X-Trail-a нямам моментен разход (японските коли не са особено умни в това отношение...)

Edited by 3dfx
Link to comment
Share on other sites

след като темата е станала кат нестандартните въпроси ама за хавтомобили:

кои радар-детектори минават за хубави и откъде се пазаруват ако искаме да цепим стотинките?

 

WHISTLER - 6 years of excellence при мен. Още навремето ми препоръчаха да се пазя от Кобрите, като една от основните причини е масовото им вече производство в Китай. Един вид не знаеш на какво ще попаднеш.

 

Постоянно забравям фирмата продавач, защото купих моя от Технополис - не вътре от магазина, а от момчетата, които инсталират аларми и автокасетофони отвън. Фирмения магазин с богат избор подобна техника е на Кукленско шосе до известния автосервиз АВЕЛ. Самият сервиз мисля се води на номер 17. Магазина е на 20-30 метра от него.

 

Съветвам те за всеки случай да си поискаш и една лепенка "Устройството е пасивно", аз го направих допълнително след като започнаха данданиите около радарите, които се опитват да изкарат антирадари.

 

Инвестицията е една от най-полезните, сигурно, бързо и многократно възвръщаеми в историята. Зтова не съветвам да се цепят стотинки, а да се купи най-високия наличен клас.

 

Между другото май имахме тема за радари, в която сме обсъждали вече тези неща :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

мдамм. моя грешка. чак сега след забележката открих темата в "Hardware и електроника" от 2006та в която все пак има някакви мнения, щото първоначално попаднах на тази в раздела "Автомобили", където освен началния пост няма нищо друго. може би някакво обединяване и преместване в този сектор няма да им се отрази зле, а?

променяло ли се е нещо важно наскоро в областта, та се бълват постоянно нови модели или е само маркетинг?

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Ох като става дума за радари... при мен има един малък проблем... Радарът не хваща през стъклото и трябва да окабелявам и да го слагам над огледалото.

това стъкло да не е със стелт технология, да поглъща всички радио лъчи :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Добре винаги ми е било интересно как работят и дали си заслужава закупуването . Гледам в youtube клибчета от типа how works . Някакъв еднократен начин за сигнализация дали няма , щото ако ще ми пищи така на 3тото "засичане" и ще му отрежа кабелите най-вероятно ...

Link to comment
Share on other sites

Преди 2, 3 нощи чакаме на Трепача за "манджа". И слушам неволно двама таксиджии с такива у-ва. Та единия се оплаква как често го били "стреляли" и обикновенно разбира за катададжиите прекалено късно, когато е със свалени гащи. Не знам аз. Никога не съм имал, но много ми се ще да имам такава джаджа.

Link to comment
Share on other sites

това стъкло да не е със стелт технология, да поглъща всички радио лъчи :laughing:

 

 

Води се комфорт технология :D

 

Просто горе до огледалото има специално поле без защити и трябва там да го сложа, но не ми се занимава сега с кабели и тн.

Link to comment
Share on other sites

променяло ли се е нещо важно наскоро в областта, та се бълват постоянно нови модели или е само маркетинг?

 

Доколкото знам аз - не - има повече лампички, взеха с човешки глас да говорят, такива неща. Това което е истински важно е да лови на всички възможни честоти на 360 градуса. Разбира се по-новите са за предпочитане. Отиваш, купуваш си най-новия модел с най-добри параметри (отсей лиготиите) и гарантирам, че се избива за под година в пари, за в точки няма какво да говорим. Особено ако се кара повече. Внимавай, защото има доста залежали модели в наличност.

 

Ох като става дума за радари... при мен има един малък проблем... Радарът не хваща през стъклото и трябва да окабелявам и да го слагам над огледалото.

 

Ти ме уби с камъни... За първи път чувам подобно нещо. Провери все пак дали ти е наред радара, че не ми се вярва стъклото ти да му пречи. Като те знам така не смятам, че си си купил евтин боклук.

 

Добре винаги ми е било интересно как работят и дали си заслужава закупуването . Гледам в youtube клибчета от типа how works . Някакъв еднократен начин за сигнализация дали няма , щото ако ще ми пищи така на 3тото "засичане" и ще му отрежа кабелите най-вероятно ...

 

Ами плащай си актовете тогава. Ти си и без това достатъчно опасен на пътя, много по-добре е да си без радар. Иначе начини за всичко има естествено.

 

Преди 2, 3 нощи чакаме на Трепача за "манджа". И слушам неволно двама таксиджии с такива у-ва. Та единия се оплаква как често го били "стреляли" и обикновенно разбира за катададжиите прекалено късно, когато е със свалени гащи. Не знам аз. Никога не съм имал, но много ми се ще да имам такава джаджа.

 

6 години никой не ме застрелял. Действително преди години полицаите (особено в София) държаха радарите в ръка насочени нагоре и като наближи автомобила в обсега само навеждаха напред и "стреляха". От това бягане няма и с най-скъпия радар. От много време обаче не съм виждал да го правят, а често ги засичам из родните пътища.

Link to comment
Share on other sites

Ти ме уби с камъни... За първи път чувам подобно нещо. Провери все пак дали ти е наред радара, че не ми се вярва стъклото ти да му пречи. Като те знам така не смятам, че си си купил евтин боклук.

 

 

 

Двете коли са с едни и същи радари кобра, но не помня модела... На едната радара хваща... да речем слабо, а на другата въобще. А в книжките на колите изрично пише всякакви дистанционни и сигнално излъчващи джаджи да се слагат около огледалото.

Link to comment
Share on other sites

Този проблем го има и с GPS-ите и въобще не е шега. Просто при някой стъкла има покрития, които пречат на сигналите. Триплекс, с UV защита и т.н. Като се извади GPS-а от колата - всичко светва.

Link to comment
Share on other sites

след като темата е станала кат нестандартните въпроси ама за хавтомобили:

кои радар-детектори минават за хубави и откъде се пазаруват ако искаме да цепим стотинките?

 

 

зависи какъв бюджет си подготвил ако е над 500+ взимай валентин уан :)

ако е доста под това - УИСЛЪР , аз ползвам про58/про68 и двата са много добри , цената от англия с доставка до тук мисля че беше малко под 200лв за про58 и малко над 200 за про68 ама про68 е същият почти така че не си заслужава разликата в цената , радара е безупречен.

 

преди това имах най-новата кобра за 500+ лв и постоянно ми пискаше с фалшиви тревоги....

кобрата е най-разпространена в БГ иначе е пълен боклук просто се е популяризирала и всеки търси нея

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Василе, я пусни нещо линк да ги видя тез радари по 500+ лева... Такова чудо не съм намирал още. Между другото моя Уислър, когато го купих и бе последен модел ми излезе между 240 и 250 лева с инсталацията в колата. Така че Мобо не виждам за какъв да си играе да го търси чак от Англия.

Link to comment
Share on other sites

Аз уислър в БГ не съм виждал и моите 4 броя са поръчани от Англия.

Все тая про58 последният път чисто нов ми излезна 160лв от ибей.

 

 

Е сега ще постна линкове към най-добрите радари в света :

 

https://www.beltronics.com/store/sti-driver.html

 

http://cgi.ebay.co.uk/V1-VALENTINE-ONE-CDI...id=p3286.c0.m14

 

Това са двата доказани най-добри и най-бързи радари в света , друг е въпроса че аз толкова пари не бих дал

Друг страшно добър радар е "snooper" който се закача директно към сателит и с помоща на лаптоп му се обновява инфото (което потребителите качват постоянно на официалният сайт) за налични стационарни и т.н. камери в Англия , в БГ обаче няма смисъл от него , все пак и тук ще засича просто "Х" банд и до там.....

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Това са двата доказани най-добри и най-бързи радари в света , друг е въпроса че аз толкова пари не бих дал

Друг страшно добър радар е "snooper" който се закача директно към сателит и с помоща на лаптоп му се обновява инфото (което потребителите качват постоянно на официалният сайт) за налични стационарни и т.н. камери в Англия , в БГ обаче няма смисъл от него , все пак и тук ще засича просто "Х" банд и до там.....

 

 

Тва го имат и новите кобри.

Link to comment
Share on other sites

Да ама кобрите са боклуци .... готов съм да споря с който иска за това.

Ползвах ги 2 години..... вече 2 ползвам уислър познай кой е по-добрият вариант......

Отделно снуупъра най-вероятно е с няколко светлинни години по-бърз от кобрата......

 

 

Мобо , уислър имаха един модел който е със соларен панел . мисля не беше много пари провери и за него един приятел ползва такъв и е много доволен

Link to comment
Share on other sites

аз тъкмо бях почнал да пиша да ви благодаря за отговорите и и препоръките и вие пак ще земете да се изпокарате.

чак до англия едва ли ще стигна, но тука из балканите ще се помоткам. в гърция вярно ли са тотално незаконни?

благодаря ви за мненията и ориентацията. правилно съм подозирал че "новите" модели са доста надценени, а гъзарията от скъпите модели няма да ме стопли, колкото няколко кубалибрета на плажа.

а защо по повечето други форуми масово се изказват положителни мнения за кобрите? е вярно повечето са тийнски фанатичнии, ама при такова количество фенове да не би да има и свестни модели?

Link to comment
Share on other sites

аз и по-горе ти го казах , кобра ги хвалят в БГ защото до скоро тука не се знаеше че изобщо съществуват други модели радари.

 

твоя модел е уислър про58 (аз съм с такъв) максимално прост и достатъчно евтин.

 

казвам ти че уислъра е много по-добър от кобрата понеже съм ползвал и 2та , само дето уислъра ми е доста стар модел а кобрата беше предпоследен модел ......

 

все пак решението е твое :)

 

 

и да , в Гърция са абсолютно забранени , не е желателно дори да е в теб или в колата .....

Link to comment
Share on other sites

Васко, първият е invisible to radar detector detectors, както и е All U.S. Radar and Laser Band Coverage - в това му е цената, нищо различно друго от нашите.

 

Вторият лично аз не виждам за какво е толкова скъп като изключим, че прилича на дискотечен пулт. Факта, че моделът Valentine One was new in 1992 също обяснява тая цена, но в ония времена. А може би майстор Тричко, опа, Mike Valentine е някакво ултра светило. Нищо не виждам особено в машинката обаче. WHISTLER също "гледа" напред и назад.

 

 

аз тъкмо бях почнал да пиша да ви благодаря за отговорите и и препоръките и вие пак ще земете да се изпокарате.

чак до англия едва ли ще стигна, но тука из балканите ще се помоткам. в гърция вярно ли са тотално незаконни?

 

Да, в Гърция и детекторите са абсолютно забранени.

 

-----------------

 

Ще взема с Васко да ви закарам за ушите в магазина бре! България не, ами в Пловдив ги има Уислърите и то на две места ПОНЕ (една и съща е фирмата продавач)

Link to comment
Share on other sites

Не ходете в Динекспрес. Не разбират грам. Заради тях за нещо, което струва 65 лева съм дал над 300 от грешни диагнози. Смешници. Накрая сам си хванах проблема.

Link to comment
Share on other sites

Те спецификациите няма какво толкова да им се гледа - така или иначе тук си имаме само X Band (не знам сега тия камери с какви радари ще работят). По-важното е как се справя в реални условия. А Кобрата не ме впечатлява...

 

Edit: Моята е 9630...

Edited by 3dfx
Link to comment
Share on other sites

Ще взема с Васко да ви закарам за ушите в магазина бре! България не, ами в Пловдив ги има Уислърите и то на две места ПОНЕ (една и съща е фирмата продавач)

 

Те и Деком ги предлагат...

 

 

________________________________

 

 

Някой да знае дали в Пловдив някъде се предлагат столовете не Herman Miller? Има една Софийска (или може би Румънска) фирма - mobexpert но май нямат офис в Пловдив. Някой да знае нещо по въпроса случайно?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...