Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Пак ще се повторя, но за подобни ситуации, пък и за всичи останали уникални явления по българските пътища като минаване на червен светофар, змиорки, каране в насрещното, летящи гоуфове ....

Мисля, че преди това трябва да му направиш малка корекция...

Според мен като го гледам така на снимката, трябва поне да му сложиш нископрофилни гуми, че в тоя си вид голфовете ще минават под него и няма да има ефект. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Смятам да го карам в града с около 30 км/ч на круз контрол. :lol:

 

И всички ще карат с около 32 за да могат хубаво да огледат отвсякъде атракцията :)

Link to comment
Share on other sites

Не мога да си намеря оригиналната застрахователна полица и гражданска отговорност. Казват, че и с копие няма да имам проблем, но реших все пак да попитам, някой сблъсквал ли се е с такова нещо?

Link to comment
Share on other sites

Преди време някой беши пуснал едно клипче с някъв каращ по магистралата бързо между колите и някакъв снимаше с телефон май - може ли някой да ми даде линк към него или поне в коя тема беше...

Link to comment
Share on other sites

Не мога да си намеря оригиналната застрахователна полица и гражданска отговорност. Казват, че и с копие няма да имам проблем, но реших все пак да попитам, някой сблъсквал ли се е с такова нещо?

 

 

имаш право да караш само с оригинала,с ксерокопие ще отнесеш акт за без застраховка

 

Не е вярно, аз карам с копие от гражданската и до сега 2-3 пъти са ме спирали, няма проблем.

Link to comment
Share on other sites

Оригинала на застраховката искат само в безниностанциите, когато има някаква промоция за хх-литра бензин (аз имах такава за бензиностанциите на "Петрол"), а иначе копието върви навсякъде май, тъй като на стъклото има дублираща лепенка, удостоверяваща застраховката.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Понеже това е общата тема за автомобилите и захванахме приказка за застраховките, нека да разкажа един куриоз, случил се още миналата година с мен, но който установих едва днес - на когото не му се чете историята, нека я пропусне. :P

Днес реших да си разчистя жабката от разни стари документи с изтекла давност - данъчни бележки, стари застраховки, стари винетки и др. Стигам аз до застраховките и разглеждайки ги внимателно, в следващите 2 минути на лицето ми сигурно имаше това изражение :blink:

Работата е следната...Миналата година в края на септември купих един Пасат, на който предишният му собственик каза, че застраховката му изтичала на 03.10.2008. На следващия ден 04.10.2008 обаче аз имах работа и помолих баща ми да отиде и да застрахова колата до края на годината за оставащите 3 месеца. Баща ми отишъл, застраховал я и след това ми даде оригиналната бланка, която аз изобщо не погледнах. След 2 седмици обаче някои застрахователи започнаха да правят промоции за 2009-та, аз имах свободни пари в мен и реших да застраховам предварително колата за цялата 2009-та. Платих си, взех оригиналната бланка, в която се указваше, че застраховката започва да тече от 01.01.2009 до 31.12.2009.

 

Сега отново прескачам на днешния ден, в който установих какво реално е станало в горната история:

1. Предишният собственик се е объркал, че застраховката му свършва на 03.10.2008, а всъщност тя е важала до 03.01.2009 (просто без да иска е разменил цифрите в главата си).

2. Баща ми, отивайки да застрахова колата е бил разсеян (тогава имаше разни неприятности) и всъщност са му дали застраховка започваща от 04.10.2008 и важаща до 03.10.2009.

3. Аз си правя застраховка за цялата 2009-та, мислейки, че нямам такава.

 

И се оказва, че миналата година съм имал двама различни застрахователи по едно и също време, а тази година също имам двама различни застрахователи.

Сигурно съм единственият, който се е изработвал така за 2008-ма и след това - за 2009-та.

Само се чудя ако имам щета (не дай Боже), мога ли да искам компенсация и от двамата си застрахователи. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

......

 

Ами като се замислиш.... Те взеха ли ти кинтите - взеха ти ги !? Значи би трябвало и щетата да ти платят и от двете компании

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Историята наистина буди смях :D .

Така като сме я захванали, да кажа и на мен какво ми се случи със застраховката за миналата година.

Плащам си аз вноските както си му е реда,ноо един ден получавам писмо от "Гаранционен фонд" в което те твърдят, че нямам застраховка и подлежа на глоба и т.н.Както каза и Midex, аз също вероятно съм гледал така :blink: и така :wacko:

Отивам аз при агента с който направих застраховката и се почва едно разследване ......накрая се установява,че две от вноските са разнесени по друга полица.Добрата новина беше ,че ми върнаха парите и новата ми застраховка излезна 80лв.А още по-добрата беше ,че не съм имал никакви проишествия за периода без гражданска.Просто ми обясниха,че при евентуално застрахователно събитие съм щял да си отнеса глобата(въпреки че съм платил) и после върви ,че ги съди.Останах доста възмутен от това обяснение,но всичко беше отминало вече и реагирах спокойно.Но от сега нататък гражданска в кеш,брой, на ръка,плащане веднага на цялата застраховка.

Link to comment
Share on other sites

Я да вдигна малко общата тема с едно въпросче...

Някой (май беше Чефо) преди време беше писал, че е въпрос на кратко време да се появи дино-стенд и в Пловдив - има ли развитие по въпроса, че не ми се ходи до София само за едно измерване...

А честито! Най-накрая отвориха дино-стенд в Пловдив. :punk

Цените са същите както в 'Проспийд".

Link to comment
Share on other sites

мидекс дай да ти продам а4-ката да ходиш да дрифтиш :Д

Давам най-много стандартната цена за нашия кръг, която добре знаеш колко е (жокер: започва с 5 :bgrin: ).

Иначе сори, вече взех кола и в момента я стягам...още една не ми трябва, че в момента вече съм с 3. :lol:

Link to comment
Share on other sites

аз другата седмица смятам да си докарам едно такова от германия

 

imagen86dej.jpg

 

 

дейба кризата дано по-бързо да продам старата 4-ка :wacko: :cry

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

А аз другата седмица ще се сдобия с това ;)

540016371.th.jpg540016373.th.jpg

320CDI с AMG оптика

Даже и намерих вече купувач за сегашната ми. Учудващо бързо.

Edited by ROBIN
Link to comment
Share on other sites

ЕВАЛА , ще черпиш 1 кръгче...

иначе наистина е учудващо че бързо си намерил купувач.... тая криза дейба все си мисля че ще има бая време да я продавам а4-ката :(

квото е все някога ще се намери човек който да я вземе

 

 

Което ми напомня , някой докарвал ли е кола от Франкфуркт ?

Б7-цата която съм харесал е там и смятам да си я докарам аз , хем да се разкарам .....

 

 

 

ЕДИТ : хост това е примерна снимка на Б7 с С-лайн не е тази която съм харесал , кубатурата на тази която съм харесал е 3.0ТДИ с типтроник , куатро , С-лайн и всички други екстри за модела без кожени седалки ..... седалките са от нещо като велур спортни абе красавица отвсякъде , поне по снимки :rolleyes:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Не , не е алкантра за съжаление ... :bgrin:

Ето такива са седалките 1:1 нямам идея как точно се води затова казах нещо такова :

 

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=bfhoxe1li1cj

 

колата е 204к.с. като почти веднага след като я докарам смятам да и бодна второ ниво чип на АБТ и да стане малко под 300к.с. не е порше ама пак ще навървява бая ..... карал съм а6 с такъв двигател и определено вървеше мноооого , а4-ката е доста по лека и си представям как ще върви с тези коне .

 

Абе твоя МЛ е по як :lol:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

И аз се чудя за чип, но май май се отказах. А теб някой доста те е излъгал за ефекта. Около 30кс отгоре ок, но близо 100 с чип ъпсурт :) МЛ-а от 225кс става на 255кс.

Link to comment
Share on other sites

Не , не е алкантра за съжаление ... :bgrin:

Ето такива са седалките 1:1 нямам идея как точно се води затова казах нещо такова :

 

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=bfhoxe1li1cj

 

колата е 204к.с. като почти веднага след като я докарам смятам да и бодна второ ниво чип на АБТ и да стане малко под 300к.с. не е порше ама пак ще навървява бая ..... карал съм а6 с такъв двигател и определено вървеше мноооого , а4-ката е доста по лека и си представям как ще върви с тези коне .

 

Абе твоя МЛ е по як :lol:

Бати чипа...100 коня отгоре :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ами да на дизелите става тоя номер ;) Даже двигателя става по-ефективен.Той и Злобил ви беше писал за сегашния му чип ;) ама това е за сметка на емисиите - та поради това производителите не се изсилват, е и живота на турбината вероятно.

На всички поздрав с Cvetelina - Cherno BMW , че и на мен ми се навъртат разни неща в главата.А колкото до пазара на автомобили в момента, той е отчающ :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

И аз се чудя за чип, но май май се отказах. А теб някой доста те е излъгал за ефекта. Около 30кс отгоре ок, но близо 100 с чип ъпсурт :) МЛ-а от 225кс става на 255кс.

 

 

всъщност не , дори най-обикновенният чип ти качва 20% при турбо дизелов двигател

този на АБТ който съм харесал качва двигателя на 290 коня , по принцип 3.0ТДИ двигателя е бил направен първоначално да е 390коня като после е намален до 204 поради други причини , тоест с тоя чип двигателя си става точно такъв какъвто е трябвало да бъде.

 

 

а при МЛ-а ти който също е турбо от 225 ще ти стане малко над 270к.с. ;)

Подобрение ще има и при въртящият момент

Мога да те пратя при човек който за под 1000лв ще ти чипне МЛ-чето и ще ти стане 270к.с. , даже можеш да го провериш после на ДИНО .... аз а4-ката я проверявах дори пазя диаграмата някъде .

Да не се бъркам само ама май и ЦДИ-то беше турбо или не :wacko: :unsure:

 

Само незнам дали има дино за 4х4 :blink:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...