Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Е това е грешно мислене според мен, разликата няма да е била повече от 20-25 мин

Ако караш от Пловдив до В. Търново през шипка със средна скорост 120 ще стигнеш приблизително 17 минути по-бързо

от колкото ако караш средно с 80, а предполагам знаеш че при скорост от 80 имаш повечко време за реакция и спирачният ти път е много по-къс. Този експеримент си го направихме с майката по празниците :P на утиване - бързо каране а на връщане бавно.

 

(и като краш по-бързо колата пий бензин като ламя :sayjin )

Vuprosut ne e samo v tova kolko shte spestish. Tova e edno na ruka. Vuprosat e, che pri edna katastrofa sled tova si gubish predostatachno mnogo vreme kato vuobshte izkljuchim zdravoslovnite posledstviq.

 

Edin mig nevnimanie - posle cql jivot murtuv.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако караш от Пловдив до В. Търново през шипка със средна скорост 120 ще стигнеш приблизително 17 минути по-бързо

от колкото ако караш средно с 80, а предполагам знаеш че при скорост от 80 имаш повечко време за реакция и спирачният ти път е много по-къс.

 

Да то по тази логика с 50км/час ако знаеш колко повече време за реакция имаш а разликата между 50 и 80 ще е с още 17 минути сигурно... Всъщност всичко зависи и от трафика защото обикновено не си сам на пътя та няма как да караш с 200 даже да искаш.

 

Колата се кара с каквато скорост я чувстваш стабилна и добре. Въпреки че съм от привържениците на безопастността наскоро карах не със 90-100 а със 120-130 до Пазарджик именно защото на около 90 почваше да ме унася и ставаше прекалено монотонно всичко а със 130 чат пат изпреварвах някой чат пат намалях - ставаше нещо а не като да карам само направо и нищо... мисълта ми е че по-ниската скорост не е достатъчно условие за избягване на инциденти.

Link to comment
Share on other sites

Да то по тази логика с 50км/час ако знаеш колко повече време за реакция имаш а разликата между 50 и 80 ще е с още 17 минути сигурно... Всъщност всичко зависи и от трафика защото обикновено не си сам на пътя та няма как да караш с 200 даже да искаш.

 

Колата се кара с каквато скорост я чувстваш стабилна и добре. Въпреки че съм от привържениците на безопастността наскоро карах не със 90-100 а със 120-130 до Пазарджик именно защото на около 90 почваше да ме унася и ставаше прекалено монотонно всичко а със 130 чат пат изпреварвах някой чат пат намалях - ставаше нещо а не като да карам само направо и нищо... мисълта ми е че по-ниската скорост не е достатъчно условие за избягване на инциденти.

усетил си унасяне и забавяне в реакциите си и затова си ускорил? чудна логика. да беше пробвал адреналина на 250 поне, щом си се прежалил....

 

Не четеш - при 90 взе да ми става скучно, монотонно и досадно - единствено чат пат някой да ме изпревари като спрял... а и беше надвечер тъкмо почна да се свечерява без да е станало тъмно още...

естествено, че не чета и не съм разбрал какво си казал. и е супернормално като си унесен да се поразбудиш с малко адреналинче, щото няма по-добър наркотик от естествения. другия път карай с 250, ама си вземи и детето с теб да му покажеш как се прави и да свиква от малко. пък и колата ти е сигурна и защитена и квото и да стане ще ви спаси, та хич недей се главоболи с излишни притеснения.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

усетил си унасяне и забавяне в реакциите си и затова си ускорил? чудна логика. да беше пробвал адреналина на 250 поне, щом си се прежалил....

 

Не четеш - при 90 взе да ми става скучно, монотонно и досадно - единствено чат пат някой да ме изпревари като спрял... а и беше надвечер тъкмо почна да се свечерява без да е станало тъмно още...

Link to comment
Share on other sites

Не четеш - при 90 взе да ми става скучно, монотонно и досадно - единствено чат пат някой да ме изпревари като спрял... а и беше надвечер тъкмо почна да се свечерява без да е станало тъмно още...

Аз пък с колкото и да карам като стане 15 до 17 ме държи такава дремливост чя няма и на къде .. за тва и избягвам да карам в тоя интервал .. иначе на магистрала като караш със 100-120 ... и те онася такова едно пак ... точно монотонно е ...

 

От Пловдив до Бургас разликата е 1 ч 15 мин, но не мисля, че това е темата за разискване

Личният ми рекорд е 2 часа ... със 170 по магистралата и 90-100 междуградско :)

Link to comment
Share on other sites

Личният ми рекорд е 2 часа ... със 170 по магистралата и 90-100 междуградско :)

Абе пазу, защо имам чувството, че спидомера на твоя Гоуф умножава реалната скорост по две? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе пазу, защо имам чувството, че спидомера на твоя Гоуф умножава реалната скорост по две? :lol:

Точна си е скоростта....Пазу ми разправяше, че вдигнал тази скорост на едно надолнище в посока Пловдив, а после се връщал обратно да събира изпадналите части, но все пак стигнал до Пловдив на 4 гуми. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък с колкото и да карам като стане 15 до 17 ме държи такава дремливост чя няма и на къде .. за тва и избягвам да карам в тоя интервал .. иначе на магистрала като караш със 100-120 ... и те онася такова едно пак ... точно монотонно е ...

 

 

Личният ми рекорд е 2 часа ... със 170 по магистралата и 90-100 междуградско :)

 

Хм с тези скорости ми се вижда много съмнително да стигнеш за 2 часа... Един път ми се наложи да пътувам с един приятел и да трябва да стигнем до бургас възможно най-бързо и със скорост 220 по магистралата и по междуградския над 100 колкото позволяваше ситуацията и пак стигнаме за час и 40 минути ...

Link to comment
Share on other sites

Абе пазу, защо имам чувството, че спидомера на твоя Гоуф умножава реалната скорост по две? :lol:

Недей се прави на прост ... освен ако не си , разбира се :)

 

Сметни колко е магистралата от Пловдив до Стара Загора и от Карнобат до Бургас , извади полученото от общото разтояние между Бургас и Пловдив и го раздели на 170 . Остатъка го раздели на 100 и прибави го към другия резултат и ще получиш за колко приблизително съм взел пътя :)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Днеска пак го видях нашето момче ПАЗУ , те тва очилата са му абсолютно задължителен аксесоар като кара :)

Явно вдигат коне , което ми напомня продавам си рей-банките или ги заменям за полицейски бъбреци че аудито напоследък не върви да дигна някой друг кон ..........

Link to comment
Share on other sites

Днеска пак го видях нашето момче ПАЗУ , те тва очилата са му абсолютно задължителен аксесоар като кара :)

Явно вдигат коне , което ми напомня продавам си рей-банките или ги заменям за полицейски бъбреци че аудито напоследък не върви да дигна някой друг кон ..........

 

Да ама пък ще ти паднат точките пред курвите, все пак как ще си гангстер без да си с препочитаната марка от бг ъндърграунда :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Днеска пак го видях нашето момче ПАЗУ , те тва очилата са му абсолютно задължителен аксесоар като кара :)

Явно вдигат коне , което ми напомня продавам си рей-банките или ги заменям за полицейски бъбреци че аудито напоследък не върви да дигна някой друг кон ..........

Не .. очилата са знак че съм офанзивно настроен и че ми се правят каскади ... :laughing:

Къде ме видя ? :)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Да то по тази логика с 50км/час ако знаеш колко повече време за реакция имаш а разликата между 50 и 80 ще е с още 17 минути сигурно... Всъщност всичко зависи и от трафика защото обикновено не си сам на пътя та няма как да караш с 200 даже да искаш.

 

Е 50 пък вече е излагация, 80 е една хубава скорост при която не се движиш нито бързо нито бавно.

Лично аз не обичам да карам с повече от 90, не щото колата не го може а щото не виждам смисъл и

някак си не ми доставя удоволствие бързата скорост, като карам бавничко обаче се къртя отвсякъде

да усещам как двигателчето си мърка и как музиката си свири тихичко, ей така обичам аз да карам :P

 

 

а пък пазу със 170 с тоя голф ще литнеш още малко :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Като заговорихте за бързи скоростти ще ви дам един пример. Маршрута от Пловдив до Сараево. Разликата между доста бързо каране с много рискове и нормално такова е около 1 час. Дали ще пристигнеш за 10 или за 9 часа няма кой знае каква разлика.

Link to comment
Share on other sites

а пък пазу със 170 с тоя голф ще литнеш още малко :laughing:

Тва е на газ .. на бензин все още ме е шубе да пробвам .. мисля че ще мога да си изпълня спиидометъра , но честно да си призная ме е страх още , а и имам подозрения че колата ще стане малко нестабилна , тъй като на 180 вече почва леко да тресе :pirate\

 

Центровката , широките гуми и летите джанти си казват думата :)

 

ПП. Чистачките, ксенона и диодните габарити , също xD

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Тва е на газ .. на бензин все още ме е шубе да пробвам .. мисля че ще мога да си изпълня спиидометъра , но честно да си призная ме е страх още , а и имам подозрения че колата ще стане малко нестабилна , тъй като на 180 вече почва леко да тресе :pirate\

 

Центровката , широките гуми и летите джанти си казват думата :)

 

ПП. Чистачките, ксенона и диодните габарити , също xD

Наборе...даже аз ти казвам,че с тоя Голф 170 са опасна скорост.Направо не знам от къде тоя кураж да караш със 170 по наща магистрала с тая стара кола.Верно че и аз съм изпляскал дъската като теб ама :D

 

П.П.СПОКО!Важното е да минем 24-25!Тогава БИ трябвало да ни дойде акъла :D

Link to comment
Share on other sites

Центровката , широките гуми и летите джанти си казват думата :)

 

ПП. Чистачките, ксенона и диодните габарити , също xD

 

Не забравяй и лепенката SPARCO която добавя автоматично 20 конски сили :D

 

И аз карам мойта на газ, на бензин излиза много соленко :D

тъй като на градско ми гори около 8 на 100

Link to comment
Share on other sites

На какви гуми си карал 2( два ) часа( астрономически ) / 120 минути със 170 км/ч и при колко градуса външна температура?Питам от интерес не се заяждам.И само ако може да споделиш отсечката където може в продължение на времето посочено от теб може да се кара със средна скорост за нея от 170 км/ч - така излиза както си го казал.

 

___________________________

 

Видях, че си написал, че е на магистралата за морето това...сигурен ли си, че си поддържал 170 за 120 минути?Защото имам "леки съмнения".Може и да си прав, нямам претенции, само питам.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ама баси голфа! На 170 го чувстваш стабилен? Ако наистина е така отивай при VW и им предложи да го откупят от теб за голяма сума пари.

Link to comment
Share on other sites

На какви гуми си карал 2( два ) часа( астрономически ) / 120 минути със 170 км/ч и при колко градуса външна температура?Питам от интерес не се заяждам.И само ако може да споделиш отсечката където може в продължение на времето посочено от теб може да се кара със средна скорост за нея от 170 км/ч - така излиза както си го казал.

 

___________________________

 

Видях, че си написал, че е на магистралата за морето това...сигурен ли си, че си поддържал 170 за 120 минути?Защото имам "леки съмнения".Може и да си прав, нямам претенции, само питам.

2часа х 170км = 340км ! Пловдив -> Бургас прибл. 260км ! Иначе хич не се заяждаш.... ;)

Ама, пък и на мен тези два часа ми се виждат леееко попресилени с голфчето (освен ако не му е сложил ксенони и отзад)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Карах само по магистралата със 170 . Междуградско карах със 80-100 средна скорост . Чети хубаво :)

 

Гумите са ми летни fulda .. купих си ги (4 бр.) 2ра ръка с 6-7 мм грайфер за 60 лв (15лв/бр) от Асеновград :)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Тва е на газ .. на бензин все още ме е шубе да пробвам .. мисля че ще мога да си изпълня спиидометъра , но честно да си призная ме е страх още , а и имам подозрения че колата ще стане малко нестабилна , тъй като на 180 вече почва леко да тресе :pirate\

 

Центровката , широките гуми и летите джанти си казват думата :)

 

ПП. Чистачките, ксенона и диодните габарити , също xD

Може би е крайно време да запознаеш НАСА с това чудо на технологиите гоуфа. Сигурен съм, че ще постави основите на революционно нови идеи в конструирането на космически двигатели. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Момче, ти си първия човек карал с Фулда - втора ръка - 2 часа със 170 км/ч средна скорост и не получил препечени гуми и не изчегъркан със шпатула от платното/дървото/стълба и т.н.Поздравления.Както казваше един приятел, след 3+ часа със не особенно качествени гуми( нещо Гуудрич-и някакви ) из Франция и Германия със интересни скорости като спрЕл за бензин и му замирисало на нещо...ми....на гума и видял, че някак нямали здрав вид тия гуми след такава езда.Скорстния индекс не им е бил под 190 км/ч и не е карано над 190 км/ч, само си спомням, че пича си докара колата на автовоз пък той си дойде в колата на момчето каращо с него другата кола.Не знам...

 

Кажи какво е това "На магистралата карах с 170 км/ч"?Щото ако е средна скорост е едно, ако е моментна е друго.То и на околовръстното на Пловдив се вдигат 186 км/ч ама за крайнократко време, пък и риска е огромен.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

усетил си унасяне и забавяне в реакциите си и затова си ускорил? чудна логика. да беше пробвал адреналина на 250 поне, щом си се прежалил....

 

Може да ти се стори странно но: веднъж ми се наложи да закарам едни приятели на летището в София ,пътуваха в 6 сутринта. Предишната вечер на сватба ,цяла вечер на крак. От там без да лягам ги закарах. На прибиране ,сам в колата ,не спал , и реших да карам със 100 за да не се пребия някаде. Трябваха ми точно 5 мин за да почна да се унасям. Настъпах до 180 и до Пловдив не съм падал под 150. Да видиш очите ми станаха като палачинки .Нито ми се спеше вече нито ми бяха забавени реакциите. Мисля че чувството за самосъхранение е по силно в случая. Не казвам че съм действал правилно ,но поне не заспах на волана!

 

П.П. Не разбрахте ли че пази се ебава с вас тука и му се връзвате. Няма нормален човек който да вдигне 170 с голф за повече от 2 мин ,пък камо ли с гуми 2-ра ръка ;)

Edited by Ael
Link to comment
Share on other sites

Може да ти се стори странно но: веднъж ми се наложи да закарам едни приятели на летището в София ,пътуваха в 6 сутринта. Предишната вечер на сватба ,цяла вечер на крак. От там без да лягам ги закарах. На прибиране ,сам в колата ,не спал , и реших да карам със 100 за да не се пребия някаде. Трябваха ми точно 5 мин за да почна да се унасям. Настъпах до 180 и до Пловдив не съм падал под 150. Да видиш очите ми станаха като палачинки .Нито ми се спеше вече нито ми бяха забавени реакциите. Мисля че чувството за самосъхранение е по силно в случая. Не казвам че съм действал правилно ,но поне не заспах на волана!

 

П.П. Не разбрахте ли че пази се ебава с вас тука и му се връзвате. Няма нормален човек който да вдигне 170 с голф за повече от 2 мин ,пък камо ли с гуми 2-ра ръка ;)

ами добре, другия път за по-екстремно карайте леко подпийнали и като усетите подобно унасяне, ускорете повечко. то адреналина всичко лекува.

аз пък си мисля че бърза дрямка 10-15 минути ще ви осифери оста повече или по-ефикасно. или просто отбиване встрани от пътя и раздвижване на крайниците отново за 10-15 минути. е да, жалко ще е че тези минути няма да са прекарани у дома, на топло пред телевизора с бира в ръка, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...