Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има ли значение как точно не ме касае?Има си начини и те всеизвестни.Никога да не регистрирате возилото в България - водене на името на фирма или човек в САЩ( определени щати само ) -, да си платите акциза примерно.

Link to comment
Share on other sites

А аз другата седмица ще се сдобия с това ;)

540016371.th.jpg540016373.th.jpg

320CDI с AMG оптика

Даже и намерих вече купувач за сегашната ми. Учудващо бързо.

 

Браво! И аз такова искам, само че черно със салон ванилия и същия двигател. Засега само работя по въпроса обаче. :)

 

Гуми които не са SSR. С малко над 130 не е приятно да пукаш гума.

 

По принцип никак не е приятно да пукаш гума, но съм пукал и предна с около 120 и задна със 180-190, и в двата слуачя на магистралата, и в двата случая се учудих, че не е кой знае какво. За отпред специално може би е важно колата поне хидравлика да има и да не си в завой..., че лощо.

И каква е разликата между нормална и тази SSR - в цената имам предвид ?

Edited by neslomim
Link to comment
Share on other sites

По принцип никак не е приятно да пукаш гума, но съм пукал и предна с около 120 и задна със 180-190, и в двата слуачя на магистралата, и в двата случая се учудих, че не е кой знае какво. За отпред специално може би е важно колата поне хидравлика да има и да не си в завой..., че лощо.

И каква е разликата между нормална и тази SSR - в цената имам предвид ?

 

Аз баш на завои спуках ;) И да, точно хидравликата в случая спаси положението. Ако беше с по-слаба хидравлика сигурно воланът щеше да завие много рязко.

Link to comment
Share on other sites

Да кажем че имаме кола със задни нормални спирачки и предни дискове.

Значи имаме 2 системи, една за предните спирачки и една за задните,

ако откажат предните спирачки, задните би трябвало да си работят нормално ?

И ръчната е съвсем отделна от другите 2 ?

 

 

Питам щото се сетих, преди много време, ходихме да сменяме гумите на трабант-а ( ехх... ) и се беше прекъснало едно маркуче, та нямаше спирачки :), запушихме спуканото и се прибирахме със спирачки на 3 колела, ако не се лъжа :/

Link to comment
Share on other sites

Да кажем че имаме кола със задни нормални спирачки и предни дискове.

Значи имаме 2 системи, една за предните спирачки и една за задните,

ако откажат предните спирачки, задните би трябвало да си работят нормално ?

И ръчната е съвсем отделна от другите 2 ?

 

 

Питам щото се сетих, преди много време, ходихме да сменяме гумите на трабант-а ( ехх... ) и се беше прекъснало едно маркуче, та нямаше спирачки :), запушихме спуканото и се прибирахме със спирачки на 3 колела, ако не се лъжа :/

Бъркаш! Спирачките са си една система (хидравлика), а ръчната е отделна система (механична) и по принцип действа само на едната двойка колела.

Link to comment
Share on other sites

Бъркаш! Спирачките са си една система (хидравлика), а ръчната е отделна система (механична) и по принцип действа само на едната двойка колела.

 

най-вероятно :)

но четох тук: http://avtocatalog.org/content/view/1352/

и по-точно:

За да предотвратят внезапното отказване на спирачките, поради някаква грешка в системата, по-модерните автомобили всъщност имат две паралелни спирачни системи, като всяка една контролира две от колелата на автомобила.

значи това не е вярно ?

Link to comment
Share on other sites

най-вероятно :)

но четох тук: http://avtocatalog.org/content/view/1352/

и по-точно:

 

значи това не е вярно ?

Абсолютно вярно си е! Това обаче не означава, че ако по някакъв начин се прецака хидравлична магистрала ще имаш работещи спирачки на две от колелата!

Link to comment
Share on other sites

Ние с Пазу сме безсмъртни бе!Вие тфа ако не сте разбрали до сега... :laughing: :laughing:

Голфу ке изгори и я ке излеза от пепелта и стружките кат Робокоп ! :D

 

А относно албънди ... мислиш ли че хора като нас със xXx които карат с манталитета на турски тираджия , бакшиш и Джейсън Стейтъм в Транспортер ... могат да пукнат xD

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Доживях и Бънди да се скара на Пазу :)

 

ТЕД: съжалявам за случая, подозирам че сега ще кара по-примерно и от netrootbg поне следващите месеци... наистина важното е да е жив и здрав човек а коли се купуват.

 

Васко, не му се караме защото сам си призна и е наясно че е виновен. Докато ако беше почнал че всички други са виновни но не и той тогава можеше примерно аз да го зачеша но след като знае че е в грешка какъв е смисъла да му трием сол на главата? Виж на Пазу се опитвам чат пат да му налея акъл защото не само че не може да кара и не знае елементарни неща (последното се видя на картинга как след едни мои обяснения почна да взима обиколките с 5-10сек по-бързо) хем мисли че всичко което хвърчи се яде, а аз много обичам да обяснявам на хората че това дето си го мислят не е съвсем така...

 

За протокола, в града карам с > 50 че съм наясно какво е ограничението, просто преценявам къде и доколко може (последното го пиша за да ме изключите от списъка със светците).

 

 

ПС: Пазу, не изобщо не можете да пукнете... тялото - да, но духа ще остане да витае и да кара с 200+ по по-големите улици на града а в по-малките само със 85...

Той и ТЕД е преценил... всъщност много хора преценяват. Обаче за около 1000 годишно е фатално. Та хайде да вземем да спрем да "преценяваме" някои неща? ;)

Link to comment
Share on other sites

Той и ТЕД е преценил... всъщност много хора преценяват. Обаче за около 1000 годишно е фатално. Та хайде да вземем да спрем да "преценяваме" някои неща? ;)

 

Това прозвуча като "не ти плащат да мислиш" :) Даже и с 40 може да се изтрещиш ако не внимаваш особено така че не е само до скоростта. А след някоя и друга седмица ще почне да ставаме свидетели на катастрофи при 10-20км/час когато ученичките започнат да се разхождат масово с късите полички.

 

 

...

 

Важното е да е жив и здрав че някои травми не могат да се оправят изобщо или докато се възстанови човек минават месеци и години...

Link to comment
Share on other sites

Това прозвуча като "не ти плащат да мислиш" :) Даже и с 40 може да се изтрещиш ако не внимаваш особено така че не е само до скоростта. А след някоя и друга седмица ще почне да ставаме свидетели на катастрофи при 10-20км/час когато ученичките започнат да се разхождат масово с късите полички.

Исках да кажа, да се опитваме да избягваме с тези "аз си преценям кога мога да карам с превишена и кога не" или "аз като превишавам преценявам ситуацията и не застрашавам никого". Не че точно ти си го казал, но попринцип. Не че аз карам като светец, но се старая да не нарушавам от известно време.

Примерно онзи ден пътувах Пловдив - Ямбол - Бургас - Пловдив и почти не съм превишавал ограниченията и знаеш ли колко спокойно мина всичко и въобще не се уморих. Пробвай някой път :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Исках да кажа, да се опитваме да избягваме с тези "аз си преценям кога мога да карам с превишена и кога не" или "аз като превишавам преценявам ситуацията и не застрашавам никого". Не че точно ти си го казал, но попринцип. Не че аз карам като светец, но се старая да не нарушавам от известно време.

Примерно онзи ден пътувах Пловдив - Ямбол - Бургас - Пловдив и почти не съм превишавал ограниченията и знаеш ли колко спокойно мина всичко и въобще не се уморих. Пробвай някой път :rolleyes:

 

И колко време пътува ???

Link to comment
Share on other sites

И колко време пътува ???

 

Е това е грешно мислене според мен, разликата няма да е била повече от 20-25 мин

Ако караш от Пловдив до В. Търново през шипка със средна скорост 120 ще стигнеш приблизително 17 минути по-бързо

от колкото ако караш средно с 80, а предполагам знаеш че при скорост от 80 имаш повечко време за реакция и спирачният ти път е много по-къс. Този експеримент си го направихме с майката по празниците :P на утиване - бързо каране а на връщане бавно.

 

(и като краш по-бързо колата пий бензин като ламя :sayjin )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...