Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Е, това е класика...виждал съм за има-няма няколко часа след като се качи в друга кола лицето "Х" как малко по малко почва поведенийцето да му се променя.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

М/у другото вд-40 спрей-смазка е ебахти великото откритие против нарушители даже е по-ефективно от надраскване с ключ и пукане на гуми..... напръсквате му всичките стъкла и докато се чуди какво става и пусне чистачките и спусне прозорците смазката попива в оплътненията и няма махане..... не и след 20-30 измивания безконтактно със 150бара струйка :devil

wd-40 ? Тва да не е един синичък спрей със червена капачка дето улеснява развъртането на гайките ? :bgrin:

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Големи гадняри сте ... вместо да извикате паяка и да си решите проблема с криво паркиралия човек. Аз имах навика да ги викам когато някой спре пред гаража ми и не мога да го открия 10тина минути ама това преди, сега гаража е в задния двор на кооперацията и никой не смее да влезе там (освен една малоумна комшийка но и нея я отучих някак)

Link to comment
Share on other sites

Големи гадняри сте ... вместо да извикате паяка и да си решите проблема с криво паркиралия човек. Аз имах навика да ги викам когато някой спре пред гаража ми и не мога да го открия 10тина минути ама това преди, сега гаража е в задния двор на кооперацията и никой не смее да влезе там (освен една малоумна комшийка но и нея я отучих някак)

Паяк ли ? Паяк значи ... на поликлиниката на понеделник пазара спирам веднъж за да си направя едни процедури и след 30 минути се връщам . Бях паркирал на паркинга срещу здравното заведение и някъв говнишар с няква корса 97-ма беше се лепнал напречно пред мен и колегата който беше паркирал до мен . Оглеждах се , ритах гуми .. ебати ... накрая звъннах на паяка , правих кибик 20 минути и накрая тоя ( шоферчето) изникна от някъде , погледна ме нагло , отвори си вратата , остави някъв куфар и тръгна да си ходи ... естествено аз културно го помолих да премести колата , тъй като го изчаквам повече от 25 минути ) и оня нещо ме погледна начумерено , все едно аз съм му най-малкият проблем и ми идваше да му тегля една българска и да му отпоря един-два понеже беше в моята категория ... ама викам , ади да не стават проблеми , теглих му една майна на ум и си заминах .. паяка за тея почти 30 минути не се появи ...

Link to comment
Share on other sites

И като извикам паяка да ми вземе 20 лв. затва, че съм го викнал.Друг е въпросът дали наистина ще дойде.Пред нас редовно спират разни и като ги питам невиждат ли, че има гараж и ме гледат като изтребител....Тва със спрея не го знаех ама скоро ще изгори някой....

 

Иначе днес пред ДЗИ-то на центъра беше някав ужаст....Не че имам желание да ходя там с колата ама щото имам автокаско нали оглед трябвало да мина....Наслагали едни табели за ДЗИ и аз като първият пич си я спирам и заключвам.Отвътре търчи някав:

-Къде спираш тук?

-Ми на оглед идвам.

-Ама това тук е за шефовете.

-Ми аз къде да спра като съм ви клиент и им нося аз заплатата на тях?

Седи и ме гледа и незнае кво да каже....Не съм ритнал да ходя с кола там...... те ме задължават пък не са осигурили паркоместа....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

wd-40 ? Тва да не е един синичък спрей със червена капачка дето улеснява развъртането на гайките ? :bgrin:

 

Точно той е , като му напръскваш страничните стъкла няма махане , попива в уплътненията и се вкарва в ебахти филма ..... аз вече така правя някой като ми спре пред гаража , бях мислил и за пяна такава където слагат на алум. дограмата ма тва е брутално пък и няма да може да запали и пак ще си остане там ...... е затва вд-40 , да ходи после да сваля кори , стъкла , гумени уплътнения и да пръска с обезмаслител , гарантирам че следващият път ще се замисли...... :angry1

 

 

Големи гадняри сте ... вместо да извикате паяка и да си решите проблема с криво паркиралия човек. Аз имах навика да ги викам когато някой спре пред гаража ми и не мога да го открия 10тина минути ама това преди, сега гаража е в задния двор на кооперацията и никой не смее да влезе там (освен една малоумна комшийка но и нея я отучих някак)

 

Да сигурно..... да викна паяка и да му дам 20-30лв щото някъв олигофрен ми е спрял пред гаража ....

Даже може да го чакам долу с поднос с бисквити и кафе та да го почерпа заеби я ти тая работа .....

Случавало ми се е да трябва да излезна колкото се може по-бързо от нас и да отиде до еди къде си и съм хващал такси щото улицата ни е тясна и няма место за спиране ...... аз таксито си го хващам ама тоя хваща доволно много вд-40 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Колко пари е горе-долу поддръжката на нова кола(смяна на масла,филтри,ремъци и т.н)? Става въпрос за Вектра С.

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Легално ли е да се ламинират документи?

Талона на книжката ми е ламиниран и досега никой катаджия не ми е правил проблем, а дали е легално, нямам си и на идея.

Link to comment
Share on other sites

Колко пари е горе-долу поддръжката на нова кола(смяна на масла,филтри,ремъци и т.н)? Става въпрос за Вектра С.

 

Смяна на масло и филтри приблизително 250-300 лв

Link to comment
Share on other sites

Легално ли е да се ламинират документи?

 

И моят е ламиниран .... още от както съм я взел до сега не съм имал проблеми

То ако не ми беше ламиниран до сега сигурно трябваше да съм сменил 5-6 броя заради разпокъсване....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Я да вдигна малко общата тема с едно въпросче...

Някой (май беше Чефо) преди време беше писал, че е въпрос на кратко време да се появи дино-стенд и в Пловдив - има ли развитие по въпроса, че не ми се ходи до София само за едно измерване...

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам в механотехникума (в Кичука) имат дино тестер. Не знам повече подробности и дали все още работи. Нека някой колега който знае повече да пише.

Link to comment
Share on other sites

Я да вдигна малко общата тема с едно въпросче...

Някой (май беше Чефо) преди време беше писал, че е въпрос на кратко време да се появи дино-стенд и в Пловдив - има ли развитие по въпроса, че не ми се ходи до София само за едно измерване...

 

Аз знам, че ще има. Дали вече работи обаче не зная. Събраха се няколко седмици от както не съм се виждал с аверите.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е - какъв трябва да си, за да паркираш пред два гаража на празна улица?

 

Днес тръгването на работа изискваше маааалко повече маневри от обикновено.

 

narabota.jpg

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е - какъв трябва да си, за да паркираш пред два гаража на празна улица?

 

Днес тръгването на работа изискваше маааалко повече маневри от обикновено.

 

narabota.jpg

 

 

Как какъв? - Идиот ;)

 

 

 

В Смирненски ли живееш? :)

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е - какъв трябва да си, за да паркираш пред два гаража на празна улица?

Да ти дам ли отговора с 3 думи? "Обикновен български шофьор".

Учудваш се така, все едно за пръв път ти се случва, поне на мен ми се случва през ден. Точно вчера и аз имах същата случка - един спрял точно пред изхода (само че без никакъв шанс да изляза) и изчезнал из центъра да си върши работата. Пак точно вчера колата ми беше спешно необходима, защото бях предвидил бая обиколки из града, които нямаше как да станат с такси или градския транспорт. Разклатих му колата барем ако има аларма да се включи и евентуално да чуе отнякъде - нямаше. Пробвах да му я изместя - оня обаче дръпнал ръчната и не стана. След час висяне звъннах на паяците и ги викнах да го вдигнат...след още половинчасово чакане на паяка се задава с полюшваща се походка ня'ква мадама, говореща по телефон. Гледа ме спокойно как обикалям нервен около моята и нейната кола и продължава бавно с лебедовата походка да си говори по телефона. Най-интересното е, че точно в тоя момент ми стана смешно за нея и за цялата ситуация и реших да не й развалям настроението...само й споменах, че има късмет и ако още малко беше закъсняла (и паякът беше дошъл) - вече нямаше да е такава късметлийка...а и други, по-нервни от мен пукат гуми, драскат коли, че и стрелят даже. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Midex, същото. Колата ми беше необходима днес, иначе изобщо нямаше да си пилея нервите. Първо я поклатих, ритах гумите - алармата пищя, никой не се показа. Опитах да я преместя - не става, не помръдваше. Звъннах на паяците, казаха, че при първа възможност ще дойдат. Изчаках 15 минути и след като тази първа възможност така и не настъпи, плюх си на ръцете и започнах с един милион маневри да я изкарам без да има никакви поражения по колата. Излезох в крайна сметка, обадих се на паяка да не идва, че няма нужда и ... така...

 

@INCINERATOR не, до панаира :) Свикнал съм да ми паркират пред гаража поради тази причина, като настане панаирно време, особено когато е техническия, само дето на покрива на къщата няма автомобили.

Link to comment
Share on other sites

Ох тази ситуация и на мен ми е до болка позната...Все пред нас спират и скоро мисля да изпробвам номера на Злобил с WD40.Другият вариант беше да им свалям игличките на 2 от гумите.Никой все не видял, че това било гараж пък да не кажа че сега както сме 3 коли в нас незнам какъв слепунгел трябва да си.Само една лелка с дърт Пасат ми каза един ден, че колата и е отключена и да си я местя където намеря за добре :lol: :lol: :lol: Другата ми мярка е сега да стане Ладичката някой ще има модерен "фейслифт".Дупки от теглич в предна или задна броня или съответни във вратите.... :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Не мога да си обясня защо толкова се нервирам от подобни неща обаче тотално избеснявам като видя нещо такова. Дори да не ми пречи на мен лично, пак се ядосвам на безграничната тъпотия на някои хора.

 

Ако спира за малко и няма къде другаде да спре - поне да пусне аварийните а не като една комшийка да се изтипоса пред гаража ми и после целия уикенд да не мога да я намеря да си подмести таратайката и след това да ми излезе с номера "някой беше паркирал на МОЙТО място"...

Link to comment
Share on other sites

btw знам, че не е извинително ама аз гледам да оставя тел си номер на лист в/у таблото като се сетя ако съм спрял кофти, поне да ми звънат да си я преместя.Щото ако си позволя да спра така е за 5-15 минути и не ми е проблем да ходя да я местя.Ама да си спра и да отида да правя нещо повече от 15 минути никога не се случва просто защото бидейки на Сакъзов имам идея какво е да не можеш С ЧАСОВЕ да излезеш заради паркирали.

Link to comment
Share on other sites

Да не става въпрос за Сава Моткуров (или както се пишеше фамилното име) :)

 

В "КАТ" би трябвало, но те като цяло реагират на конкретни сигнали, а не на "принципно не спазват забраната". В общи линии с дълго ходатайстване може и да пратят патрул да провери за нарушения, респективно да ги глоби.

 

П.П. На въпросната Сава Моткуров са щяли да ме ударят няколко пъти. Като наивен гражданин си поглеждам в ляво (посоката, от която трябва да идват автомобилите) и като няма автомобили тръгвам. Много ме радват някакви, които хем ти свирят, хем после се репчат, че си идиот и "къде гледаш". Един веднъж прекалени с наглостта си и го подгоних с колата. Даде мръсна газ и изчезна по "Васил Априлов". Явно силуета ми зад волана е внушителен, което би било смешно дори и за кьорав човек.

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

Много ме радват някакви, които хем ти свирят, хем после се репчат, че си идиот и "къде гледаш".

Пак ще се повторя, но за подобни ситуации, пък и за всичи останали уникални явления по българските пътища като минаване на червен светофар, змиорки, каране в насрещното, летящи гоуфове и прочее вече сериозно съм решил да си докарам нещо досущ като на снимката (обаче подсилено с поне още един тон подходящи защитни средства). Смятам да го карам в града с около 30 км/ч на круз контрол. :lol:

 

f_139362i20m_28323ab.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...