Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Да сменя рязко темата. Вчера с колегите на работа стабилно се посмяхме, в близкия сервиз до работа има един мъж на видима възраст 60-на години, който кара Голф 2-ка. Та да минем на въпроса, на паркинга под офиса в средата има дървета и попринцип спират една кола от едната страна, от другата страна втори автомобил и двата са на сянка. Е въпросния мъж винаги спира така, че колата изцяло да е под дървото да не го пекне слънце случайно 30 годишния курник и да му стане нещо. Вчера се позаоблачи към обяд и гледаш въпросния мъж в слаб тръс търчи към скъпоцената кола и я подмести на място без дървета. Въртя се 10-на минути около нея и изчезна. След известно време го гледам пак търчи към колата и гледа към дърветата, за нещастие "неговото място" беше заето и взе да гледа в небесата. Набеляза друго дърво, закара там въпросния автомобил и пак взе да се оглежда като в небрано лозе, пак нещо не му хареса и го подмести 1 метър напред. Тръгна към бачкането ама нещо не му хареса и тръгна обратно към колицата. Отвори вратата и взе тоя път да я бута напред-назад да я намества. Тук вече бях туш и се чудих къде да се скрия, че видиш ли скъпоценото немско возило може да му стане нещо. :D То бива толкова издиряване ама на кола 500 лв. толкова треперене...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хах, това като на един познат баща му. От Корса 80 и някоя, се качи на Астра 93, комби... Както самият той казва: "Лукс!" Последваха гуми за почти 600лв. и газов инжекцион Landi Renzo за 1200лв. Тоест още 2 коли, като добавим и акумулаторът Exide Premium... Цирк пълен!

Link to comment
Share on other sites

Да сменя рязко темата. Вчера с колегите на работа стабилно се посмяхме, в близкия сервиз до работа има един мъж на видима възраст 60-на години, който кара Голф 2-ка. Та да минем на въпроса, на паркинга под офиса в средата има дървета и попринцип спират една кола от едната страна, от другата страна втори автомобил и двата са на сянка. Е въпросния мъж винаги спира така, че колата изцяло да е под дървото да не го пекне слънце случайно 30 годишния курник и да му стане нещо. Вчера се позаоблачи към обяд и гледаш въпросния мъж в слаб тръс търчи към скъпоцената кола и я подмести на място без дървета. Въртя се 10-на минути около нея и изчезна. След известно време го гледам пак търчи към колата и гледа към дърветата, за нещастие "неговото място" беше заето и взе да гледа в небесата. Набеляза друго дърво, закара там въпросния автомобил и пак взе да се оглежда като в небрано лозе, пак нещо не му хареса и го подмести 1 метър напред. Тръгна към бачкането ама нещо не му хареса и тръгна обратно към колицата. Отвори вратата и взе тоя път да я бута напред-назад да я намества. Тук вече бях туш и се чудих къде да се скрия, че видиш ли скъпоценото немско возило може да му стане нещо. :D То бива толкова издиряване ама на кола 500 лв. толкова треперене...

Защо е смешно, че човека си пази автомобила и не иска да е като фурна, когато се качи в него?

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 години сигурно е имало смисъл да пази въпросния автомобил, ама сега да и се вживяваш на тая барака толкова и да търчиш по 5 пъти на ден да я местиш е смешно. На Алброн все едни и същи пари ще му дадат и с добра боя и с очукана такава и без друго друг няма да я иска.

Link to comment
Share on other sites

Вокса има право за жегата, между другото! Каквато и да е колата, няма да ти е приятно да влезнеш в нея и да ти се изпържат топките, но в това време да ходи да я мести, верно не е нормално за такава кола. Само за лятото съм съгласен.

 

Някой да каже мнение за CLK 200 Kompressor 2005 година? Читава ли е като цяло и по-специално с този мотор? Или да гледам 240, макар, че е с 12 свещи /май така прочетох/ и изобщо да ги гледам ли. От миналата седмица нещо ме ухапа и взех Мерцедеси да гледам.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

А какво точно очакваш от тая кола? С прости думи. Да вози ли, са върви ли, да не се чупи ли, да е със сносни цени на частите?

Да знаем какво да ти отговорим.

 

И разгледай мерцедес форум и бмв форума има един потребител - Лилоф той кара цлк, и бая беше писал за модела какво се случва на старо и т.н.

 

____________________

 

А тва за местенето на колата, пари да ми даваш няма да тръгна да я местя. Един път може би, но повече... Смисъл нулев за мен, колкото и да пече.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Снощи нямаше къде да паркирам, и спрях малко по-надолу от моя блок пред един магазин. Тая сутрин преди работа отидох да си преместя колата, за да е пред блока и да ми е по-спокойно, че някой няма да направи нещо.

И на мен ли ще се смеете сега?

Ако ще и Жигула да е, човека си пази имуществото от падащи клони.
Аз лично нищо нередно не виждам.

Link to comment
Share on other sites

Тука пък ако спреш пред блока може да осъмнеш без прозорец или огледало,или с надрана врата ;) А има и селтаче(разбирайте тюнингован кошник ауди а3) дето много си кътат колите и спират точно пред стълбите.Ма ко да ги праим от Стара Загора са :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Ама правилна.

 

Айде бе!? Ти тая кола, с която работиш, не я ли пазиш?

 

Или майната му, то всички тука освен мен, могат да си позволят по 500-1000лв и нерви/време всеки месец за закупуване на нова.

Link to comment
Share on other sites

Не бе, като има буря всеки ще си я премести. Ама от слънцето... малко тегава работа. Все пак за разумно пазене всеки си пази вещите които ползва.

Link to comment
Share on other sites

Все пак за разумно пазене всеки си пази вещите които ползва.

На мен не ми прозвуча така, това, което jozo написа по-горе.

Прозвуча ми, сякаш се смее на човека, че си прави труда да пази Голф 2.

Link to comment
Share on other sites

Моли се да не попаднеш в положение, в което да плачеш ако ти се скъсат дънките, защото са ти единствен чифт и утре няма с какво да излезеш от вас.

Аз също ще се моля това да не се случи нито на теб, нито на мен, нито на който и да е било от близките ми, или пишещите тук.

Пък вие си правете вятър на устата, колкото си искате.

Link to comment
Share on other sites

Бил съм в положение, в което чистачите са ми купували храна, защото съм нямал с какво. Но това не пречи да се смея на БМВ-та на газ, нали? Както и на Алфи.

Link to comment
Share on other sites

Ако наистина се беше случвало повече от 1 път, нямаше изобщо да ти мине през акъла да се пресмиваш на каквото и да било от подобен род.

 

Човека си има кола, била тя и за 500лв. Харесва си я, пази си я. Нищо лошо не виждам.

Може да е просто перфекционист, затова да я е бутнал с 1 метър напред под сянката след като я е паркирал. Аз също си нагласям колата като паркирам, защото ме дразни ако не е подравнена по нещо.

Link to comment
Share on other sites

Да видяхте днес страшна буря или голям пек? Днес специално пак наблюдавах въпросния мъж. Сутринта колата беше спряна под дървото, като взе да преваля го гледам тича и я премести напред. Грейна слънцето и пак търчи под дървото да я сложи, процедурата с изкарването и вкарването се повтори още 1 път. Ако за вас това е нормално за мен не е. Да не говорим, че грам не се съобразява дали пречи или заема място за 3 коли с кошника си. Разбирам да е много ценна колата О.К., разбирам много я обича ама чак по 5 6 пъти на ден да се разкарва да я мести сори ама не е нормално.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Този чисто и просто е луд за връзване и толкоз... С отворени врати да я остави тая барака - няма кой да я пипне. Навремето аз така оставях моя Голф отворен, тъй като почти всеки път като идех до банката (до РТЦ), ми разбиваха ключалката. Оттам направо брава, защото е строшена нацяло и т.н. След третото разбиване просто оставях отворено - така и нищо не изчезна, то няма и какво, защото и панела на музиката е в мен... Само намирах жабката отвореа... Като му пече - прозорците отворени и готово... Лятото и на сянка да паркираш, пак става фурна... Тия глупости с клоните.... АБЕ ЗАЩО ИЗОБЩО КОМЕНТИРАМ ПОДОБНИ ГЛУПОСТИ КАТО

 

enhanced-buzz-10594-1399906621-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Абе всеки си има някакви разбирания и начин на живот и е добре тия, дето сме на обратното мнение да не се месим много...Миналата година по това време бях седнал в едно заведение (не в Пловдив) с един приятел, а колата ми беше паркирана на около 5-600 метра на открито. По едно време като запраска една едра градушка...не ти е работа. че и изви един силен вятър, дето допълнително я засилваше към земята. За броени минути земята се покри с късове колкото голям орех, че и малко по-големи. Мина ми през акъла, че колата ми е на открито и почти сигурно ще сменям стъкла (понеже моите са доста полегати), ама си казах "...*бал съм му *****, сега ако тръгна да я покривам с нещо или да я местя, едно че тоя град направо може да ме усмърти, а и к'вото е станало, вече е станало", така че си допих кафето спокойно в заведението и после като спря, полека-полека отидох само да видя какви са пораженията. По пътя вече бях забелязал коли с пукнати стъкла и се изненадах, че моите са издържали, но пък по цялото купе "от-до" имаше през 10 санта малки вдлъбнатини. От тогава си я карам така колата, наскоро си взех една вакуумна система за изправяне на такъв тип вдлъбнатини и ако събера мерак това лято, ще се пробвам да ги загладя. Ако стане - хубаво, ако не стане - майната му, няма да си хабя нервите за една кола я.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаах - държа да го тествам тоя "комплект", че и Мондеото е очукано - така го купихме от Капитолия навремето... 

Link to comment
Share on other sites

Бил съм в положение, в което чистачите са ми купували храна, защото съм нямал с какво. Но това не пречи да се смея на БМВ-та на газ, нали? Както и на Алфи.

 

:bowdown:  :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...