Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Aбе от няколко човека правили ребилд на моторите си съм чувал, че повече газ НЯМА да сложат на тия си коли - ама не на такива дето им е все тая за тях. Имаше и снимки от чужбински БМВ форум след около 80к км на газ как са буталата и блока - 6 цилиндров май беше ама по-старите. Пак не бяха очаровани. Ще потърся тая тема да я постна. 

 

А и не, че нещо ама и 50 000км на газ да изкара без ядове - а има сумати хора с по над 100к км - ... еми чиста аванта си е. И да не каже някой че пак разпалваме спорове... аз говоря за коли с които е НУЖНО да се минават много км, а не просто някви "специални" и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А и сега се сещам за нещо отпреди 5-6 години, ако не и повече. Бях за нещо при Слави Шишков с моята кола и присъствах на следната случка. Отварят два мотора за гарнитури на глава. И двата 1.8 90кс. на различни Рена. Едното само на бензин е карано, другото няколко години на газ. Бензиновото вътре беше ад. Толкова нагар, сажди и всякакви боклуци, че Спас сигурно цял ден си игра да почиства буталата и клапаните. Другото, което беше на газ, беше чисто. Вътре беше лъскаво почти. Нагар никакъв. На буталата нищо им нямаше. А и двете бяха за гарнитури...

Link to comment
Share on other sites

btw от кофти бензин алуминиевите мотори много страдат - висока сяра в бензина - проблем който при газта тотално отсъства по принцип.

 

_________________

 

 

В ШЕЛ са пуснали намаление срещу 1 (ЕДНА) смарт точка до 10ст на литър при зареждане.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

В ШЕЛ са пуснали намаление срещу 1 (ЕДНА) смарт точка до 10ст на литър при зареждане.

 

Откога това? Снощи в 9 вечерта зареждах и нищо не ми казаха, а обикновено са много редовни в съобщаването на промоциите. :confused

--------

 

Между другото снощи направо ми се събраха очите - нали минах през Шел-а на "6-ти септември" да заредя и понеже бях гладен, реших да хапна в МакДоналдс-а. Излизам аз с менюто отвънка и ми направи впечатление, че има 2-3 маси с цигани (в съотношение 1/3 възрастни & 2/3 деца). Отделих се аз до детската пързалка на един от "щъркелите" и по едно време чувам приближава някаква кола и от нея се носят разни бойни викове, абе...дискотека, майна. Спира на паркинга някакъв хечбек (нещо такова) обаче със затъмнени задни стъкла, вратата се отваря, излиза един мургав шофьор и се почва - 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10!!!!!!! :wacko:  Десет човека, майна - цели десет...4 възрастни и 6 деца! :woot  Къде ги беше побрал в тоя малък хечбек, акълът ми не го побра - то и друг път съм виждал по много хора в коли, ама да ти се изнижат толкоз народ от такава количка си беше почти като фокус. :ghost

Link to comment
Share on other sites

btw от кофти бензин алуминиевите мотори много страдат - висока сяра в бензина - проблем който при газта тотално отсъства по принцип.

 

_________________

 

 

В ШЕЛ са пуснали намаление срещу 1 (ЕДНА) смарт точка до 10ст на литър при зареждане.

в Газта в БГ има повече сяра от бензина....

поне по документи

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

И не само - нашта нафта е топ в дивия по сяра в Европа.

Високото съдържание на сяра си тръгва още от източника - суровия петрол сорт "Урал", който е с до 1.3% съдържание на сяра. За сравнение популярния WTI (West Texas Intermediate) съдържа около 0.25% сяра и е перфектната суровина за качествени нефтопродукти с ниско съдържание на сяра. Brent сорта е с малко по-високо съдържание, но и той се води сладък сорт, докато уралския нефт е еталон за кисел сорт, а инсталациите в Бургас на Лукойл май работят само с такъв.
Link to comment
Share on other sites

Тъй ,тъй, затуй правих турбо на няма и 150000. Режимът на смяна на масло също е показателен. Като видях таблиците ми се зави свят.... Ама какво да се прави...

Link to comment
Share on other sites

Миро, няма смисъл, вентилаторът е включен на високи обороти....

 

Втори път казвам, че бичим сериозен спам в тема за КАТАСТРОФИ.

Ми премести ги тук, докато са малко на брой и става бързо де :)
Link to comment
Share on other sites

Верно? Наистина не съм гледал. 2 чужбински форума твърдяха, че при тях на газ нямало почти сяра.

 

във всички светли горива сярата е ограничена на 10ppm, a в пропан-бутана си остава 50ppm. Т.е. пет пъти повече сяра в газта, отколкото в бензините.

Кофтито е, че стандартът за пропан-бутана за България не носи задължителен характер, а препоръчителен. Сигурен съм, че се спазва от рафинерията в Бургас, но при внос нещата не са изяснени.

 

 

така че....и тука е божа работа.....

 

за дизела няма кво да говорим на последната ми кола съм свалял резервоар няма да ви описвам какво имаше вътре....

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да си говорим в нашата мила родина всичкото гориво е "ла*на".

Реален случай на приятел в Австрия. Кара си той камиона по един път с по-голям наклон и го спира полиция. Камиона подчертавам е на една година закупен чисто нов.  Спира го полицая и почва да пише за нарушение че няма течност в АБУ-то (мисля, че така се казваше) или иначе казано камиона много пуши отзад. Отваря му той резервоара за Абу и вътре е пълно. Полицая седял и се чудел, той споменал, че е заредил от България и полицая казал, ясноооооо продължавай.

От петрол преди година и нещо зареждах газ и разхода ми падна. Чудех се какво стана. След разговор с пич дето слага АГУ-та се оказа, че слагали добавка но скапвала мембраните на изпарителя. 

Вече се чудя какво слагат в тези горива, че от една бензиностанция разхода е 16, от друга 13, а от трета 11.
За нафтата и бензина знам , но за газта още не съм разбрал какво слагат шарлатаните дето се водят собственици и управители на франчайзовите бензиностанции, за да изкарат на месец едно 2000 лв чиста печалба от  измамата.

Link to comment
Share on other sites

Тъпотиите, които пишат Виден и хората от прилежащите села, прекрачват всички граници на разума. Васко и Ангел са абсолютно прави. Както и НЕО, защото този приятел ни е общ.

Но вие продължавайте да си ги разбирате.

Добре, гражданино гражданин. Нека е така, лошо няма. Дано си ги избие парите. Но само чисто теоретично, ти ако правиш някакви незаконни врътки, на всичките ти познати и приятели ли ще кажеш, ако те не са замесени. Аз даже на брат ми няма да кажа, ако правя нещо такова, щом не го касае, пък за приятели и познати въобще няма и да помисля. Просто хавата е съмнителна като цяло за нашите условия.
Link to comment
Share on other sites

Какво е незаконното да взимаш 160 лева за 20 минути?! Това Ферари е 200 000 лева. А не 2 000 000. Само за математическите гении тук:

При 8 часов работен ден:

480 минути / 20 умножено по 160 = 3840 лева на ден.

За 52 дни си избива тъпото Ферари. А то не се кара по 8 часа, а по много повече и не се кара само 52 дни.

 

Вие сте толкова морално и математически и финансово остарели и неграмотни, че ме е срам, че съм пил с вас на 1 маса. А Виден е ИКОНОМИСТ. А Мирката е ИНЖЕНЕР! Вие сте хора, които "РАЗБИРАТ" от математика.

А, бтв, за ГЕЙнианалния пост на годфадъра няма да коментирам. Ако си бяхте направили простата сметка, щяхте да видите, че РЕАЛНО тук да се наеме излиза даже по-скъпо, отколкото цените, които той е дал.

 

НО В МОМЕНТА В ШИБАНИЯ ФОРУМ Е ТОЛКОВА МОДЕРНО ДА ВЪРВИТЕ СРЕЩУ АНГЕЛ И ВАСКО, ЧЕ ЧАК Е СМЕШНО И ЖАЛКО.

 

ПОРАСНЕТЕ!!!

ЗАРАДИ ПОДОБНИ ИЗЦЕПКИ ЗАГУБИХТЕ ПОЧТИ ВСИЧКИ КАЧЕСТВЕНИ ХОРА ТУК.

 

ИСКАТЕ И АЗ И АНГЕЛ ЛИ ДА СИ ТРЪГНЕМ?! И КОГО ЩЕ ПЛЮЕТЕ ТОГАВА?! ЖАЛКИ МАЛКИ ЧОВЕЧЕТА!!!

 

ЕДИТ:

 

Съжалявам, прекалих малко. Но вие също.

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

НО В МОМЕНТА В ШИБАНИЯ ФОРУМ Е ТОЛКОВА МОДЕРНО ДА ВЪРВИТЕ СРЕЩУ АНГЕЛ И ВАСКО, ЧЕ ЧАК Е СМЕШНО И ЖАЛКО.

 

Факта, че поне още 4-ма човека казаха, че колата ще се оправи, но само моите постове бяха цитирани последвани от несъдържателен фейспалм и нападки е достатъчно показателен за това твърдение.

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се да те накарам да не гледаш на едно нещо от една страна, а от няколко различни варианта. Ама карай. Само дано някой ден този ти начин на мислене не ти направи кофти номер.

Link to comment
Share on other sites

Иване, толкова си зле, че просто не е истина! УЖАСНО ЗЛЕ!!! Глупостите, които пишеш граничат със силата на антиматерията... Как може такива глупости да пишеш?!?!?! Не мога да повярвам!!! 

 

С всяка изминала година вместо да надрастваш пикльовщината ставаш все по-голям пикльо. А гониш вече 30 години. Съжалявам, но поведението ти това показва, поне от моя гледна точка. 

Link to comment
Share on other sites

Не така бре хора. 

Стига с тез спорове и караници и к;вито и да е определения. 

Уважавам Ви всичките и не искам да чета подобни неща в едно от малкото свестни места на българи в нета и особено от хора които познавам.

Хайде качвайте се по колите и да правим задръстване по бензиностанциите с по 1 лев зареждане както беше по протестите  :grin:  :grin:  :grin: 
 

Link to comment
Share on other sites

Мили ми Стояне, ти смяташ ли че на мен ми е приятно да ми крещи Иван насреща като че ли съм му някой от по-долните класове? И то разни откровени глупости... Както и да е, то си е за него в крайна сметка. 

Link to comment
Share on other sites

Добре, гражданино гражданин. Нека е така, лошо няма. Дано си ги избие парите. Но само чисто теоретично, ти ако правиш някакви незаконни врътки, на всичките ти познати и приятели ли ще кажеш, ако те не са замесени. Аз даже на брат ми няма да кажа, ако правя нещо такова, щом не го касае, пък за приятели и познати въобще няма и да помисля. Просто хавата е съмнителна като цяло за нашите условия.

Карането на джет е 50 лв 15 минути защо да не дадеш 100 да покараш 20-30 минути ферари или ламбо? Друго че цената на тези суперавтомобили не пада толкова през годините като на другите от високия клас - един пич преди 4 години си взе ауди s8 за 200 бона, сега ако иска да го продаде ще му вземе 30-40... 

 

Мили ми Стояне, ти смяташ ли че на мен ми е приятно да ми крещи Иван насреща като че ли съм му някой от по-долните класове? И то разни откровени глупости... Както и да е, то си е за него в крайна сметка. 

Аз не знам защо толкова я напънахте тая катастрофа, при положение че всеки ден стават много по-тежки с пострадали и жертви... И защо си мислите, че вие сте най-наясно с всичко и че щом за теб нещо изглежда не рентабилно задължително е схема, измама, измислица и не знам си кво...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Аз не знам защо толкова я напънахте тая катастрофа, при положение че всеки ден стават много по-тежки с пострадали и жертви... И защо си мислите, че вие сте най-наясно с всичко и че щом за теб нещо изглежда не рентабилно задължително е схема, измама, измислица и не знам си кво...

 

Аз викам да не я коментираме повече. Уроци по бизнес и икономика нямам намерение да давам на хора, които явно хал хабер си нямат нито от икономика, нито от бизнес. Нито пък ще повтарям. Никъде не съм споменавал измама, просто това е много хитър номер. А простичката логика показва, че ако едно Ферари се избиваше по този начин за един сезон, то по морето щеше да е половината продукция на фирмата... Много е просто. 

Link to comment
Share on other sites

Какво е незаконното да взимаш 160 лева за 20 минути?!

 

ПОРАСНЕТЕ!!!

ЗАРАДИ ПОДОБНИ ИЗЦЕПКИ ЗАГУБИХТЕ ПОЧТИ ВСИЧКИ КАЧЕСТВЕНИ ХОРА ТУК.

 

ИСКАТЕ И АЗ И АНГЕЛ ЛИ ДА СИ ТРЪГНЕМ?! И КОГО ЩЕ ПЛЮЕТЕ ТОГАВА?! ЖАЛКИ МАЛКИ ЧОВЕЧЕТА!!!

 

I DARE U!

 

вземи и раптора по възможност.

абе направо ми прехвърлете активите и се изнасяйте с пасивите.

 

 

а иначе по темата: ако няма врътка със застрахователя, то никое застрахователно дружество няма да изплати щетата като тоталка че и да върне автомобила да си го оправят. това имах предвид и аз.

цената е ниска ако е за ден. и или е само за "приятели" или крие една камара капанчета като поемане на всички разходи по евентуални щети. може и с регресивен иск от застрахователя.

на мен например ми отне само 6 години да взема пари от застраховател за това че техен клиент почти ме утрепа. и то не всичките. и след това същия се пробва да ме съди че съм ги взел след като съм доказвал чия е вината на 3 инстанции и 5 експертизи.

 

 

 

 

офтопик. откога е целогодишно карането на фарове? на втора кола сменям акумулатора от този простотий (поздрави, мидекс!). ще закачам явно диоди и/или ксенони пак.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...