Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Може и на 6 месеца!  :laughing:

Недей издава четата пък ти. Аз чат-пат я мия и по-често и то защото вътре си личи повече като се натрупа мръсотия а малкия гази седалките редовно

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Същата е. До игрището точно. Един приятел ме заведе. Ама какво ти пука дали е противна, нали ми измиха колата...

 

не ми пука като цяло стига да мият добре , но като цяло избягвам да ходя на непроверени мивки.

даже до скоро ходех на една към митницата , съвсееем малка но се стараеха много.

 

 

 

иначе хосте не се заблуждавай че черното гаража го спасява.... същата гняс си става , но и аз го предпочитам , колата изглежда много по добре.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не спасява черното, освен ако след измиване я паркираш в гаража и не я вадиш изобщо. Дори праха и буболечките дето са се залепили му личи. За изглеждането много добре - тук съм на различно мнение. А и редовните занимания да я чистя някак не са ми по вкуса, предпочитам по-малко време да губя с излишни неща

Link to comment
Share on other sites

Абе вие ако ми видите моята боя....особено след като я навъртях цялата с битум ли се оказа, какво се оказа. нЕма маханееее. Ужас. Ама ситуацията е такава. По-големия проблем е...многото паразитни шумове, които не ми харесват

Link to comment
Share on other sites

Ако си мислиш, че в момента колата ми не е с син преден капак, син шибидах и 2 калника и предна маска в черно различно от купето, с натисната дясна врата, чукнат заден десен калник, натиснат преден десен калник, пукната задна броня в двата края, леко одрана лява врата... Много се лъжеш. И всички тия неща са от седене по улиците в БГ, а различните панели от бабка с аЛди.

 

Споко. Лъскачка е почти обречена мисия в БГ

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

не ми пука като цяло стига да мият добре , но като цяло избягвам да ходя на непроверени мивки.

даже до скоро ходех на една към митницата , съвсееем малка но се стараеха много.

 

 

 

иначе хосте не се заблуждавай че черното гаража го спасява.... същата гняс си става , но и аз го предпочитам , колата изглежда много по добре.

Ами аз я проверих в Събота. Доста се постараха. 2 пъти на ръка с гъба, преди това с пароструйката и после още 2 пъти с пароструйката, след гъбата. И джантите и тях 2 пъти ги пръскаха. Още са чисти. По принцип след предните 3 пъти, 10 минути след излизането от мивката, имаше текла чернилка и джантите вече бяха на половина чисти само.

 

5 лева е само все пак. Все нещо ще направят за тия 5лв, дори и да не си изцяло доволен. :D

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Абе гаче ли само Ферарита и Поршета карате :). Пука ти на дупенцето дали е мръсна. Е, ся ако има 2 пръста кал е друга хава. :).

Аз давам по 3 кинта за тия автоматичните обаче преди да я навъртя цялата. Сега не давам грам. Чакам на дъжда :)

Link to comment
Share on other sites

Абе вие ако ми видите моята боя....особено след като я навъртях цялата с битум ли се оказа, какво се оказа. нЕма маханееее. Ужас. Ама ситуацията е такава. По-големия проблем е...многото паразитни шумове, които не ми харесват

 

Ако си я навъртял с битум по калниците ще имаш голям плюс откъм шум от там, защото хората дават пари за същата хава. Е не точно битум, но и битума върши работа донякъде :D win/win ситуация си :D 

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден си купих ваучер за автомивката на Лукойл до SPS. Останах много доволен. Момчетата се бяха постарали много и дори бяха бърсали на места на които по принцип не очаквам. На кумът ми също му взех ваучер и той остана много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко се връщаме от път, с баща ми вече сме горди собственици на Пежо Експерт 1.9 Турбо Дизел. :grin:  Колата е докарана от Германия, има ТЮВ естествено до номеври 2013 година, като цяло е доста запазена и вън и вътре. Лъскана тук там, боята обаче е оригинална и няма ръжди.

 

Да ви кажа, тоя номер с номерата да вземете от една кола, да слагате на друга не я пробвайте. Докато я докара днес баща ми 2 пъти го спираха за проверка като видят транзитни номера. Еко такса за автомобил над 10 години е 270 лв, честито да ни е. Номера транзитни 50, застраховка, винетка и т.н. всичко сме платили без документите и номерата в тукашния КАТ. Ето я машината:

 

031795009-big.jpg?r=0031795010-big.jpg?r=0031795011-big.jpg?r=0031795012-big.jpg?r=0031795013-big.jpg?r=0

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Това >

zu4e4yva.jpg

=

8etuvaju.jpg

 

:)

 

______________

 

Мивката до Мебелна става. Бързи са, внимателни. Но не намазаха гумите с препарат и също като всички други мивки не махнах едно нацапано петно на калника ми - вижда се точно отгоре. Аз знам от какво е, от лепило на хартиено тиксо. Ползвах го това нацапано за тест вече на 2 мивки. Всички са мърлячи и не го почистиха. 100% са го видяли. Маха се с обикновен обезмаслител от 3лв за 2 минути ама явно няма свестни хора по тия мивки. Тва е.

 

Та след тоя експеримент препоръчвам тая мивка на мебелна. И те не са нищо особено ама поне са бая бързи и бива за 5лв когато не му се занимава на човек да си измие сам колата.

Link to comment
Share on other sites

A вие за 5 кинта кво очаквате? Боята да стане по-хубава от нова ли? И аз да бях и аз щях да ви разкарам по бързата процедура и да идва следващия. Пароструйка, пяна, плакнене, сушене и на 6-тата минута вън от чадъра. На съквартиранта ми за детайлно чистете + клей и вакса му искат 360 долара и то щото е бивш работник на тая автомивка и ползва голямо намаление. Той ми е казвал, че дори за тия пари понякога се случва да си оставят ръцете ако колата дойде видимо като нова. Става дума естествено за непочистване на разни шибани фуги, от които той лично е вадил картоф :)

Link to comment
Share on other sites

Като видя тая грозотия с номера и все едно някой ми бърка с боксова ръкавица в ухото....  :sick

 

А всъщност за какво е там? На някои коли просто няма начин да е в средата, но тук не виждам някакъв проблем за централно закрепване, освен ако не закрива някой радиатор като е в средата...ама май не виждам такъв.  :blink:  Хич не стои добре така отстрани, някакси разбалансирва визията... :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

А всъщност за какво е там? На някои коли просто няма начин да е в средата, но тук не виждам някакъв проблем за централно закрепване, освен ако не закрива някой радиатор като е в средата...ама май не виждам такъв.  :blink:  Хич не стои добре така отстрани, някакси разбалансирва визията... :thumbsdown:

 

При Ангел няма избор да е другаде, а Коста е решил, че това е красиво... Пълно безумие според мен. Но пък като описа колко е очукан тоя таралясник, май май му отива и номера...  :laughing:

 

(Коста, да не се обидиш нещо, просто констатирам факти...)

Link to comment
Share on other sites

Мене ако питаш...май просто иска да се открои сред масата еднакви купета с които се напълниха пътищата в последните години. :grin:  Споменавал ли съм, докато бях с пасата, как жена ми на 2 пъти щеше да се качи в чужди коли...един път даже упорито се мъчеше да отключи една със същия цвят и форма като нашата, че и се ядосваше защо не може да я отвори. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мене ако питаш...май просто иска да се открои сред масата еднакви купета с които се напълниха пътищата в последните години. :grin:  Споменавал ли съм, докато бях с пасата, как жена ми на 2 пъти щеше да се качи в чужди коли...един път даже упорито се мъчеше да отключи една със същия цвят и форма като нашата, че и се ядосваше защо не може да я отвори. :lol:

За такива случаи най-добре нещо подобно. :lol:

 

arii-1958-cadillac-eldorado-biarritz-pin

Link to comment
Share on other sites

Може и да не ви харесва, но той така го искаше. А аз страшно много уважавам хора, които знаят какво искат. А още повече уважавам хора, които знаят какво искат и не им пука какво мислят останалите за тяхното мнение.

Link to comment
Share on other sites

За такива случаи най-добре нещо подобно. :lol:

 

Това за Ангел ли го предлагаш...да е в тон с някое сако? :P

 

 

Може и да не ви харесва, но той така го искаше. А аз страшно много уважавам хора, които знаят какво искат. А още повече уважавам хора, които знаят какво искат и не им пука какво мислят останалите за тяхното мнение.

 

Ама нека бе, щом си му харесва...в края на краищата той се качва в тази кола, не ние. Идеята е, че страничното разположение просто не върви на тая муцуна, а всъщност то къде ли изобщо върви при положение, че винаги имаш симетрични фарове, а той - даже и симетрична централна решетка. Просто така като погледнеш снимката, не е балансирана - някак нещо й липсва отляво...тежи и това си е.

Link to comment
Share on other sites

Като цяло ненавиждам номера в/у борнята. Целта ми беше да елиминирам една УЖАСТНА лайсна която е за номера. Махнал съм я и на нейно място има специална такава (средната под бъбреците). Така за мен е по-добре от колкото варианта с огромно парче пластмаса в средата м/у лайсните. 

Номер 13 и 16 от тая схема >

8.jpg

Чак да съм целял индивидуалност... не ми е била това концепцията.

 

А тая крушка не е фабрично оцветена ;) леко е модната с маркерче оранжево :D иначе трябваше да си разглобя фара и да лепя жълто фолио на вътрешното стъкло (кръглото) на дългите. А това не ми изглежда добра идея. Иначе крушката е стандартен Осрам и съм си снимал резервните. Имам си 2 комплекта в багажника за всеки случай.

 

_________________________________________

Тия китайци са полудели... 100w халогенна крушка http://dx.com/p/h1-100w-yellow-car-light-bulbs-2-pack-dv-12v-30169 това мисля, че ще запали рефлекторите.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

...100w халогенна крушка http://dx.com/p/h1-100w-yellow-car-light-bulbs-2-pack-dv-12v-30169 това мисля, че ще запали рефлекторите.

 

Аз отдавна преминах на ксесони и диоди, но преди години бях фен на халогените и перфектното осветление и по тази причина бях насъбрал десетки видове и модели, като между тях имаше и 100-ватови. Греят повечко от 65/55-ватовите, но ако не си с пластмасови фарове и кабелите ти са дебели, няма кой знае какъв проблем. Само дето харча им на енергия е голям, а както тогава колата ми беше с 4 еднакви фара, тия 400 вата ми идваха в повече, а и "нормалните" халогени си даваха достатъчно добро осветяване.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...