Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Има пера SMG, нямаш 3ти педал.

 

Не купувай s14 m3. Тая е30-ка няма общо като мотор а някоя друга. Литровата мощност й е висока, нуждата от ребилд винаги тегне. Всичко по мотора е самo за м3,няма взаимозаменяемо нищо. Няма почти и алтернативни части. А цифрите са умопомрачителни.

 

Е46 м3... И то иска стабилни поддръжка ребилд ако е зорено ама части бол.

 

Ако си решил... успех.

Ама с масла под 300-400лв, гуми под 2 бона минимум и ребилд за по е 8 хилки в един момент не става. И шперчетони то ще иска обслужване във времето.

 

Нищо не съм решил. За сега само гледам и сравнявам цени. Дори едно ревю не съм изчел, но и в никой случай не съм се навил да дам една купчина пари за кола, която няма да мога да карам постоянно. А и има едно друго нещо, аз мога да направя хубав даунпеймънт, но до там. А банките не са дашни в тия времена. За сега ще е само гледане. Цел номер 1 преди всичко е друга работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Най-лесно и евтино при бмв се вадят коне от 328i. Купуваш, сваляш мотора. Сменяш карантията с кована, блока с такъв от 2.5 чугун стърган на 2.8,ревизия на главата и порт, турбо, интеркулер, къстъм електроника, мап, колектори + някакво окачване = 400+ whp. И в Бг вече е популярно. По-евтнино може да е от е36 м3 (че още им искат до 15 хилки).

 

Та има мнооого варианти.

Link to comment
Share on other sites

Винаги ме разцепват с тея сплескани гуми...все имам чувството, че са спукани :D Ама така е, трябва да има grip...

Link to comment
Share on other sites

Най-лесно и евтино при бмв се вадят коне от 328i. Купуваш, сваляш мотора. Сменяш карантията с кована, блока с такъв от 2.5 чугун стърган на 2.8,ревизия на главата и порт, турбо, интеркулер, къстъм електроника, мап, колектори + някакво окачване = 400+ whp. И в Бг вече е популярно. По-евтнино може да е от е36 м3 (че още им искат до 15 хилки).

 

Та има мнооого варианти.

аз не искам да правя...ако се купува - край. Кара се сток. М3 е36 има и за по 5000 долара, но....автоматик и не знам в какво състояние. Както казах....за сега нещата са само в режим гледане. Преди да се реша да давам пари за каквото и да е било, ще направя всичко възможно да имам друга работа. Иначе ще стана поредния селтак, а тука такива БОЛ. Качил се на ТИР-а майна и след 1 година си взима новата М3-ка, която я кара обаче 1 до 2 дни в месеца...през другото време е в камиона.

Link to comment
Share on other sites

Всеки zf може да й се бодне на М-ката. С zf кутийки са 325tds, 328i, m3 3.0, m3 3.2, това са е36. И при е46 я има тая кутия. Общо взето в бг ръчна кутия здрава е 200лв.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Нз дали тва е за смях. На мен ми изглежда притеснително, че клуб Алфисти спокойно си живеят с мисълта, че са клуб на пешеходеца.

 

И ги мийте чат-пат тия коли. Миналия петък минах покрай вас... Не се разбираше къв цвят е, пастирана ли е...

Link to comment
Share on other sites

Аз експериментирах с автомивките и беше много зле положението. Все си оставяха ръцете. В събота така ми я измиха, че аз толкова чиста не съм я виждал, та вече там ще си ходя.

 

След другите трябва да извършвам довършителни работи.

Link to comment
Share on other sites

Къде е това там? Щото и аз малко недоволствам от автомивките... Лошото е, че зависи кой ще ти се падне да я мие...

Link to comment
Share on other sites

навсякъде са тъпаци ако не му висиш на скапания мивкаджия на главата.

ония ден на румекса вип измиване ала бала 18лв , ма не я загледах хубаво тръгвам прибвах се и кво да видя , джантите вътре черни , предната броня мръсна , багажника непочистен..... 

Link to comment
Share on other sites

навсякъде са тъпаци ако не му висиш на скапания мивкаджия на главата.

ония ден на румекса вип измиване ала бала 18лв , ма не я загледах хубаво тръгвам прибвах се и кво да видя , джантите вътре черни , предната броня мръсна , багажника непочистен..... 

:werewolf:  :werewolf:  :werewolf:  :werewolf:  :werewolf:  Тия са за трепане бе!

Link to comment
Share on other sites

Ами до мебелна къща. В Събота един приятел ме заведе. Измиха ми цялата кола на ръка с гъба. 2 пъти. И като ми миеха джантите, ми бутнаха колата напред, за да се отечат и да ги измият пак.

5лв.

Друг път като си тръгвам от автомивката, джантите ми са черни, защото се отича мръсната вода и ги цапа на ново, а тоя път бяха като нови. И все още са.

http://goo.gl/maps/ZrGJn

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

w00x, тоя линк ми показва, че целия свят ми е автомивка :lol: Дай да конкретизираме малко :P

Link to comment
Share on other sites

Като влизаш от Асеновград към Пловдив точно преди мебелна къща има автомивка , малко преди игрищата Оптимум , ма на мен до сега винаги ми е изглеждала противна и не съм спирал никога. 

Link to comment
Share on other sites

навсякъде са тъпаци ако не му висиш на скапания мивкаджия на главата.

ония ден на румекса вип измиване ала бала 18лв , ма не я загледах хубаво тръгвам прибвах се и кво да видя , джантите вътре черни , предната броня мръсна , багажника непочистен..... 

 

И аз наскоро недоволствах в някоя от темите от "ВИП"-а на Шел - в резюме, оставих я за външно и вътрешно и отидох да хапна в МакДоналдс. По едно време оня ми я докара и ми остави ключовете. Като тръгнах, гледам вътре на всичките въздушни решетки (и не само там) прахта си седи, а рекламата беше, че ги почиствали с пара, пръскали ги с не знам какво си...бла..бла...

Link to comment
Share on other sites

w00x, тоя линк ми показва, че целия свят ми е автомивка :lol: Дай да конкретизираме малко :P

Явно е някакъв краткотраен.

 

https://www.google.com/maps/preview#!q=Plovdiv%2C+Bulgaria&data=!1m8!1m3!1d3!2d24.771691!3d42.125123!2m2!1f76.99!2f82.62!4f75!2m7!1e1!2m2!1sQX-NdjaLLZ3bIZIeWiji_Q!2e0!5m2!1sQX-NdjaLLZ3bIZIeWiji_Q!2e0!4m15!2m14!1m13!1s0x14acd108a248763d%3A0x6470d1fa6f1338a0!3m8!1m3!1d33247252!2d-95.677068!3d37.0625!3m2!1i1737!2i979!4f13.1!4m2!3d42.1354079!4d24.7452904&fid=5

 

Като влизаш от Асеновград към Пловдив точно преди мебелна къща има автомивка , малко преди игрищата Оптимум , ма на мен до сега винаги ми е изглеждала противна и не съм спирал никога. 

Същата е. До игрището точно. Един приятел ме заведе. Ама какво ти пука дали е противна, нали ми измиха колата...

Link to comment
Share on other sites

Утре отивам на оглед на един автомобил ако ни допадне се прибираме с него, който е без номера. Собственика на салона твърди, че закараме автомобила на платформа до близкия КАТ и за 50 лв. ще вземем транзитни номера и няма да рискуваме с дърпане или подобно. Тъкмо и из града ще може да се кара спокойно.

Link to comment
Share on other sites

И ги мийте чат-пат тия коли. Миналия петък минах покрай вас... Не се разбираше къв цвят е, пастирана ли е...

Като си купувате черни коли - нека ви! Черната кола нон-стоп е мръсна и трябва да се мие по 2 пъти на седмица. Сивата и веднъж на 3 месеца да я миеш не се забелязва кой знае колко

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...