Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Искам да живея в Япония.

И тука има много такива. Най-вече на S2000 и M-ки го виждам....А виждал съм и няколко ГоУфа(поляци ест) :)

 

Това GT е най-грозното БНВ в историята им. Бати пародията на задница. Това хората с парите са страшно нещо...биха ги изсипали за тоя грозил :(

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A grand tourer (Italian: gran turismo) (GT) is a performance or luxury automobile capable of high speed or spirited long-distance driving.

Кой е казал, че не може да е дизел?

Alfa GT V6 3.2 бензин е 240 к.с.

None of the above ;) е за Alfa GT

 

V6 3.2 припада от всеки негов конкурент в тия години. Нищо особено не е било в класа си, да не говорим при големи луксозни купета.

 

Тия GT означения са пълен пунтаж при всички марки.

 

До преди ВСВ се ражда тоя клас Гт. 2местна кола, удобна, мощна, надеждна... с която обикаляш из европа с любовницата. Двойни резервоари (за континента и UK) с ляво и дясно пълнене зависи къде си. Абе било е ебаси гъзарията. Повечето коли са 20-40кс, твойта... 240. Та от тогава са тия митове и легенди за Гт-та. Бугари, Ферари, Мазерати, Ягуар...

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

@DON_CHEFO: Аз не искам да ходя заради колите бе. :D :D :D

Карах го корабчето на BMW (e46) (не мощните двигатели, а съвсем нормален бензинов). Изобщо не може да се сравни като чувство на автомобила (не говоря за мощност тука). Но то пък си е до изисквания и предпочитания.

На мен Алфа-та ми харесва и до момента съм доволен с избора си, като изключим тампоните на стабилизиращата щанга, които така тракат, все едно ще ми падне ходовата част. Но пък никой не иска да ги смени, че било много работа.

Като я спра до БМВ-то (ако колата е измита), онова просто се губи. И това не е само мое мнение. Не знам дали е защото отношението им в града е 1:80 в полза на БМВ и вече не е интересно, или защото колата е по-хубава, но е факт.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Абе момчета малко встрани от темата ама все пак е обща и все пак е редовно посетена та да ви питам нещо ако знаете.

Значи става дума за един мотоциклет,видях го в обява нито съм го гледал още нито съм го пробвал ама проблема е другаде. Сегашния собственик има голям,малък талон и данък платен за годината(ба ли го на кое име) обаче проблема е че големия и малкия талон са на името на предния собственик а иначе казано нашия човек има документ за покупко продажба заверен от нотариус обаче после един господ знае защо не е спазил срока от 14 дни да си го регистрира на него в КАТ. Та въпроса ми е ако се замъкнем с него при нотариус и искаме да ми го прехвърли на мене като предостави това което има талони на предния собственик и договора от предния нотариус ще стане ли нотариуса да направи работата? 

И сега по-големия дерт при нотариуса номера да кажем може и да мине ама като ида в КАТ и онея видят продажба на мотор между иван и дамян а документите на името на хасан! Айде ако знаете дайте отговор на този казус щото тъпотията е че машината не е в Пловдив ами в Хасково и ако почна да се разкарвам,пък ако минем през нотариуса и после му платя мотора а тия в Пловдив ми го конфискуват или кажат отивай в хасково оня да се оправи и тогава при нас и работата може да стане от девет села в десето и накрая пак нищо.

Благодаря за евентуалните отговори.

Link to comment
Share on other sites

написах че е много хубава 5-цата ГТ ма ме досрамя и се върнах да го едитна  :grin:

 

 

добре е да си харесваш колата , но пак опираме до въпрос на вкус. 

за мен е46 с м-пакет и хубави джанти е една от най-хубавите коли в годините си , от друга страна съм ауди фен като цяло ...... 

ако трябва да направя признание аз е60-то като го взех изобщо не гледах за такива коли и макар че съм безкрайно доволен от колата като цяло не е моята кола , така и не почнах да я харесвам супер много , мисля да я поправя тая несправедливост скоро.

 

 

 

 

virtuozo_ тоя пич как плаща данъците като колата не е на негово име ? 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

А де хубав въпрос.Между другото нищо чудно и в данъчното да се води на негово име това забравих да питам ама мисля че в данъчното като одидеш да се регистрираш и съответно да пълниш хазната на общината онези много много не му мислят пък било то и че твърдиш че си Исус Христос  :nugget:   Най-голямото дърво май ще го ям в КАТ според мен. Тоя взема да му кажа да си отива в кат и да си оправи нещата на негово име и тогава да се занимавам с него още повече че той яко е просрочил сроковете за регистрация и онези най-малкото ще му лепнат глоба някаква...

Link to comment
Share on other sites

чакай ся , той за да му плати данъците трябва да е регистриран в кат и след това в данъчното.

 

пък и кво го мислиш , казваш му да си оправи всичко и чак тогава отивате до нотариус , шото да не се превърне във филм без край. 

Link to comment
Share on other sites

Подлежи на санкции ми се струва, а иначе стига да си мераклия можеш да платиш на всички данъците. Когато взимат, не ги грее кой дава. Щом е платена последната година - бива, поне не се дължат данъци. Но глоба вероятно ще се плаща... 

Link to comment
Share on other sites

Да объркана е работата. Той тоя пак има нещо,то при моторите е страшна работа в малките градчета и села,тарикатите не минават нищо,ни прегледи,ни данъци,ни КАТ ни документи имат за тях обаче имат регистрационна табела жълта а може и черна от Тошово време ...щото той бил от село и нямало нужда да се набутва и после се чудят защо и при продажба на 1/2 от цената пак са си вечно техни освен ако някой не му е притрябвал за донор. За данъчното е друга тема нея нека хич да не я подхващаме има си теми който му е скучно да чете за лелките в данъчното и какъв смях па и нерви падат при тях и техния софтуер. Иначе за мотор се плаща по-голям данък от автобус до 22 места ама който още търси логика и справедливост е съвременен Дон Кихот,че и по луд.

Edited by virtuozo_
Link to comment
Share on other sites

Аз имам мотор с жълт номер и така ще си остане завинаги. Нито мога да намеря стария собственик, нито имам намерение да се изхендрям 5 години назад... Не че го карам, седи си, но ситуацията е горе долу същата.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не се набутвай в тоя филм. Като не са оправили документите едно време да си го чука в главата. Тоя другя на който, реално по документи е мотора иди го търси, кой знае жив ли е, в чужбина ли и т.н. До 14 дни тоя новия е имал срок да смени номерата, ако не го е направил има глоба. Ако с години не знам дали няма да е невалидна сделката. С 2 думи както казах, бягаш.

 

Аз друго да питам. Как седи въпроса с транзитните номера? Ако ми дадат 2 валидни номера и ги закача на колата мога ли да я докарам от София и после да си ги върна на тоя дето ми ги е дал? Поне в такива филми ме вкарва един познат дето кара коли от Дупница. С 2 номера сумати коли. Естествено веднага колата се кара в КАТ за регистрация.

Link to comment
Share on other sites

Аз друго да питам. Как седи въпроса с транзитните номера? Ако ми дадат 2 валидни номера и ги закача на колата мога ли да я докарам от София и после да си ги върна на тоя дето ми ги е дал? Поне в такива филми ме вкарва един познат дето кара коли от Дупница. С 2 номера сумати коли. Естествено веднага колата се кара в КАТ за регистрация.

 

Да, няма проблем...ако не те хванат по пътя, или не стане гаф... Транзитни номера се издават на даден автомобил, който поне е минал технически преглед, за да го обявят за годен да се движи по пътищата. Лично аз не бих се навил на тоя номер. Ами ако случайно се отнесеш със скоростта и те снима някоя камера? Какво става тогава?

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не се набутвай в тоя филм. Като не са оправили документите едно време да си го чука в главата. Тоя другя на който, реално по документи е мотора иди го търси, кой знае жив ли е, в чужбина ли и т.н. До 14 дни тоя новия е имал срок да смени номерата, ако не го е направил има глоба. Ако с години не знам дали няма да е невалидна сделката. С 2 думи както казах, бягаш.

 

Аз друго да питам. Как седи въпроса с транзитните номера? Ако ми дадат 2 валидни номера и ги закача на колата мога ли да я докарам от София и после да си ги върна на тоя дето ми ги е дал? Поне в такива филми ме вкарва един познат дето кара коли от Дупница. С 2 номера сумати коли. Естествено веднага колата се кара в КАТ за регистрация.

 

Доста продавачи от София предлагат транзитни за клиенти от провинцията из БМВ форум. Общо взето така като си го написал си е. Дават ти ги, караш си я тук, КАТ и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Има сервизи които имат специални номера. Поне преди години беше така. Те официално можеха да се прехвърлят от кола на кола. Цената им обаче също беше много хубава. Застраховката най - вече.

Link to comment
Share on other sites

Доста продавачи от София предлагат транзитни за клиенти от провинцията из БМВ форум. Общо взето така като си го написал си е. Дават ти ги, караш си я тук, КАТ и си готов.

Доколкото знам за препоръчване е да не я караш тази кола преди да я регистрираш и да й направиш каско. Леко солено ще ти излезе да ти я докарат с платформата до КАТ, но това е начина да си нямаш грам разправии.

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно няма да караме кола от София, като пример го дадох. За платформа трябва да дадем 200+ лв. да я докарат, транзитни номера да взимаме само за едно докарване хич не ми се иска. Ще го видим как ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно няма да караме кола от София, като пример го дадох. За платформа трябва да дадем 200+ лв. да я докарат, транзитни номера да взимаме само за едно докарване хич не ми се иска. Ще го видим как ще стане.

Ще стане лесно. Колата на баща ти плътно пред новокупената, теглиш кръста и се молиш да не те спрат :). Може до магистралника да я дърпате с въже за по-правдоподобно :D

Link to comment
Share on other sites

+1 , закачате я на въже на магистралата и лека по-лека към Пловдив.

 

 

Или помолете тия в салона да ви дадът нЕкви немски/талянски табели които не ползват колкото да има нещо , най-вероятно имат някви скрити.

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

тва го бях забравил.... 

 

ма като се замисля пак не е много добър вариянт щото тва си е скапано  толкова много километри на дърпане.

сигурен съм че търгашите имат начин и ако стигнеш до купуване ще измислят нещо.

Link to comment
Share on other sites

Пътувам си аз Карлово към Плд. Изкача ми некав джип хонда. С изгорял десен фар. Пуснал си десния ксенон на дълги. Викам си, ок... човека сигурно ще ме изпревари бързо, знае че ми опича очите. Не. Седи си, кара си зад мен и тва е. Аз изпреваря, той без мигач зад мен. Нарочно намалих и го пуснах. Светнах му един път с дългите, барем се усети. Стигаме колона от 4 автомобила, тия карат с 60км/ч на ограничение от 90. Тоа едноокия седи, седи зад тях. Писна ми. Изпреварих го и 4те автомобила. Оня веднага изкача зад мен. И ми кара така до влизането в Плд. Чудих се на 112 ли да звъня, да отбия и да чакам 10мин за да не го стигна повече ли... Как да е. На влизане в града ме изгуби тоя... Тъкмо си карам по 6ти септември и нещо свети в небето зад мен. Ван Ланчия червен, халогенни фарове с ксенон. ПУСНАТ НА ДЪЛГИ. Караше зад мен само от кръстовището на Победа до кръстовището на В. Априлов. Останах без очи. Оня си кара и не ебава. Светеха му фаровете в дърветата, буквално.

 

Това НЕ са хора. Честно.

Link to comment
Share on other sites

Веднъж така - карам аз от София към Пловдив, а един зад мен на дълги. Изнервих се в един момент и намалям за да ме изпревари след което аз зад него на дълги да види хубаво ли е. Той пък взе че намали и влезна в една бензиностанция, колкото да го задмина и пак зад мен на дълги. Взех да се изнервям и почти спрях, той ме изпревари втори път след което аз му пуснах дългите при което пича почти спря, задминах го той плътно зад мен отново да ме дразни. Видях една друга бензиностанция и реших да спра за 10 мин докато този идиот се разкара, той след мен на бензиностанцията. Слизам вече изнервен да го питам, какво иска и защо кара само на дълги... и в следващия момент гледам как пича слиза със замах от колата, прави 3 крачки и почва да се хили като идиот. Оказа се мой познат с някаква служебна кола, та взех да се хиля и аз, профилактично си теглихме по 1 майна да спадне напрежението, пихме 1 кафе, регулирахме му малко фаровете и си продължихме спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Ей такива заслужават да им направиш същото на тях

Какво да му направя? Да му светя рез целия път ли? Не съм толкова прост. Ако стигна до там трябва да се метна от моста на Марица. Нз дали ако бях звъннал на 112 щяха да направят нещо за едноокия.

 

Не веднъж съм казвал, пе замислям ксенон. Но не да заслепявам хората. А за да миже като му щракнеш на дълги реално да види огромната разлика.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Пътувам си аз Карлово към Плд. Изкача ми некав джип хонда. С изгорял десен фар. Пуснал си десния ксенон на дълги. Викам си, ок... човека сигурно ще ме изпревари бързо, знае че ми опича очите. Не. Седи си, кара си зад мен и тва е. Аз изпреваря, той без мигач зад мен. Нарочно намалих и го пуснах. Светнах му един път с дългите, барем се усети. Стигаме колона от 4 автомобила, тия карат с 60км/ч на ограничение от 90. Тоа едноокия седи, седи зад тях. Писна ми. Изпреварих го и 4те автомобила. Оня веднага изкача зад мен. И ми кара така до влизането в Плд. Чудих се на 112 ли да звъня, да отбия и да чакам 10мин за да не го стигна повече ли... Как да е. На влизане в града ме изгуби тоя... Тъкмо си карам по 6ти септември и нещо свети в небето зад мен. Ван Ланчия червен, халогенни фарове с ксенон. ПУСНАТ НА ДЪЛГИ. Караше зад мен само от кръстовището на Победа до кръстовището на В. Априлов. Останах без очи. Оня си кара и не ебава. Светеха му фаровете в дърветата, буквално.

 

Това НЕ са хора. Честно.

 

Човек, аз на магистрала съм спирал(не в платното естествено), за да се махнат такива миндили. Всеки Божи ден се случва. И то по много. Не знам защо, но до сега всички такива имат онзи телешки поглед на неразбиране. Намалял съм, за да ме изпреварят и пускам веднага зад тях дълги - никаква реакция.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...