Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

И плавната работа със съединителя при слизане предавка надолу ;) и тръгване от 2-ра при лед и сняг.

 

И ако е възможно по-малко спирачки - ако е без абс, направо само в крайни ситуации.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз мисля като zlobil - единствено може да се каже, че е добре да се кара колкото се може по-плавно, вече нещата трябва да се усетят за конкретната кола и това, което повечето хора разправят "не докосвай спирачките, спирай само с двигателя" е добре за жигули и москвичи (задно), но може да е се забиеш някъде с предно ако направиш нежелан shift lock, затова на предно предпочитам двигателя + внимателна работа със спирачките. С добри гуми няма какво да се плашиш - може би най-сериозния проблем е трудно потегляне заради диференциала.

Link to comment
Share on other sites

съвети мавети всичко е ала бала , докато не стъпиш на снега и не усетиш колата всичко друго само ще ти е в минус понеже ще се опитваш да си спомниш какво "са те учили"..... най-важното го знаеш газ и спирачка - ЛЕКИЧКО . :)

 

+1

 

 

A да и да не ти пука като ти бибиткат да караш по-бързо. Проблема е техен а не твой :lol:

 

Става твой ако се засилиш и после се окаже че не знаеш какво да правиш.

 

Е като видиш някъде че има достатъчно място да спреш за да те задминат го прави преди да си ги изнервил до крайност. Аз така правя като возя малкия - карам с около 30 по завоите ама да си бибиткат - увеличавам музиката леко и не ми пречи. Повръщаното от друга страна се чисти трудно, мирише гадно и като цяло е доста неприятна операция

Link to comment
Share on other sites

Е заради такива като тебе също стават катастрофи - хората отзад се изнервят и почват да правят глупави изпреварвания и какво ли не, затова съм на мнение, че бавното каране не е сигурно - това не значи, че ако може да караш със 100 да си с 99, ами примерно с 65-70.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Уикенда ми предстои едно зимно каране (на кола!) до Чепеларе. За зимните гуми и веригите нещата са ясни.

 

Ясно ми е(теорирично), че спирачка и газ трябва да се пипат много нежно, но понеже опита ми в зимни условия е нулев, ще съм благодарен на колкото може повече съвети.

 

Просто е добре да не се правят рязки движения... другото ще го усетиш сам. Всяка кола е индивидуална и поведението и е различно...

 

 

Еми доста слабичко..

 

Няма проблем...

Link to comment
Share on other sites

Antares, споко.Пътя нагоре е чист.Даже нямаше киша по асфалта.Поне до Хвойна е така.Вторник пътувах нататък, не ми се вярва да се е променило нещо тия дни.На някои завои се стича вода и има вероятност да е позамръзнало, така че по-внимателно.

Link to comment
Share on other sites

А аз като гледам пред къщата ми в Крумово колко сняг има по пътя и сериозно се замислям дали новата ми кола да не бъде джип..... тва само от 2 дни валежи и всичко е бом бок , естествено снегорини и такива работи не са минавали.... в момента е бая отпуснато заради топлото време и е някъв ужас 30см. мек сняг си е препятсвие за доста коли.....

Link to comment
Share on other sites

А аз като гледам пред къщата ми в Крумово колко сняг има по пътя и сериозно се замислям дали новата ми кола да не бъде джип..... тва само от 2 дни валежи и всичко е бом бок , естествено снегорини и такива работи не са минавали.... в момента е бая отпуснато заради топлото време и е някъв ужас 30см. мек сняг си е препятсвие за доста коли.....

 

Вчера ходихме до вилата на един приятел на Марково и тъй като тя е в най-горната част и не минават много коли от там беше пълен ужас... С рав четворката едвам издрапахме до там :wacko:

Link to comment
Share on other sites

А аз като гледам пред къщата ми в Крумово колко сняг има по пътя и сериозно се замислям дали новата ми кола да не бъде джип..... тва само от 2 дни валежи и всичко е бом бок , естествено снегорини и такива работи не са минавали.... в момента е бая отпуснато заради топлото време и е някъв ужас 30см. мек сняг си е препятсвие за доста коли.....

 

Чак джип не ми се ще, но примерно Audi Allroad би било добър избор като за "бойното поле" тук... малко цената не ме кефи на новите ама като забогатея ще гледам...

Link to comment
Share on other sites

Абе сега нацъках първия слой от "чудото" ама остават малки следи от кърпичката по стъклото колкото и да търкам. Това нормално ли е? Т.е. още не е минал 1 час дето пише на опаковката.

Я дайте малко практически указания, че с тия две мои ръце (дето са само за химикалки) да не засерем на Дедо Авенсиса - :santa: :santa: :santa:

Link to comment
Share on other sites

Абе сега нацъках първия слой от "чудото" ама остават малки следи от кърпичката по стъклото колкото и да търкам. Това нормално ли е? Т.е. още не е минал 1 час дето пише на опаковката.

Я дайте малко практически указания, че с тия две мои ръце (дето са само за химикалки) да не засерем на Дедо Авенсиса - :santa: :santa: :santa:

 

 

И да го засереш... едно безконтактно измиване и е до там тоя нанопродукт :D

Link to comment
Share on other sites

Чак джип не ми се ще, но примерно Audi Allroad би било добър избор като за "бойното поле" тук... малко цената не ме кефи на новите ама като забогатея ще гледам...

 

Алроуда особено новият е един път ама бая си надскачам бюджета.....

Иначе най-вероятно на края на месеца пътувам за Немско все още нямам ясна идея какво точно искам но ако намеря а6 3.0тди това ще е колата , след доста пресмятане стигнах до извода че 3.2фси не е за мене пътува доста и ще ми легне много дебело с тоя разход от 16-17л/100....

Link to comment
Share on other sites

Абе сега нацъках първия слой от "чудото" ама остават малки следи от кърпичката по стъклото колкото и да търкам. Това нормално ли е? Т.е. още не е минал 1 час дето пише на опаковката.

Я дайте малко практически указания, че с тия две мои ръце (дето са само за химикалки) да не засерем на Дедо Авенсиса - :santa: :santa: :santa:

 

Що не ме викна да го нанеса аз, че вече имам опит...а външната температура колко беше като го нанасяше? С почистващия препарат как се справи? Гледай да не остане нещо непочистено, че ако го запечаташ...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли мнение относно "текстилните вериги"? Не че съм имал проблем сега със засядане ама все пак за инфо :)

 

П.П. Иначе по темата дори и с джип се засяда и върти.Миналата година с Терано 2 в Марково, щяхме да идем при свети Петър щото на баща ми приятеля си мислеше, че е безмсъртен с джип...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Що не ме викна да го нанеса аз, че вече имам опит...а външната температура колко беше като го нанасяше? С почистващия препарат как се справи? Гледай да не остане нещо непочистено, че ако го запечаташ...:wacko:

 

1-во обилно измих с вода, после с препарат за стъкла и пак плакнене с вода. После напръсках с почистващия препарат. Изчаках го 5-10 минути и го отмих и него с вода. После 2 нанасяния от запечатката. Колата беше на слънце оставена - по прогноза беше 2, според мен бая над 2 гр на слънце (ама то пияна тиква от 09:10 сутринта, знаеш ли какви мисли).

 

Забравих да снимам обработката. Ако не забравя като обработвам на Дядо автомобила ще снимам.

 

Изводите ми до сега -

 

1. Нужна ви е МНОГО вода за добро измиване.

2. Трябват ви поне 2 чисти гъби (за плакненето с вода) и 2 чисти кърпи за подсушаване (мисля с тоалетна или кухненска хартия да подсуша другия път)

3. Кърпичката от комплекта е крайно лесно наранима и трябва внимателно да се ползва.

4. Личното ми мнение е, че няма никаква хава да внимавате с пръскането дали ще е от близо или средна дистанция. Даже при втория слой отвих шишето - щото ме изнерви - и така си напоих кърпата и леко капнах на стъклото и разнесох добре. Хубаво е да се гледа на слънце как се получава слоя и от вътре от колата и под ъгъл. Иначе нямате реална представа дали не сте пропуснали.

 

Утре впечатления от резултата - или в близките дни.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не съм чел Упътването, но не е ли кофти когато се нанасят тия препарати на слънце?

 

На повечето автошампоани, полири, пастири и т.н.. изрично пише да се нанасят на сянка.

Link to comment
Share on other sites

2. Трябват ви поне 2 чисти гъби (за плакненето с вода) и 2 чисти кърпи за подсушаване (мисля с тоалетна или кухненска хартия да подсуша другия път)

 

В никакъв случай не прави тая простотия. Използвай само и единствено памучна материя и то без да е рязан/късан парцал, а примерно някоя тениска (изпрана!). Разбира се ако си мераклия винаги може да си запечаташ една камара влакна, власинки и други боклуци де, от теб зависи laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Не съм чел Упътването, но не е ли кофти когато се нанасят тия препарати на слънце?

На повечето автошампоани, полири, пастири и т.н.. изрично пише да се нанасят на сянка.

 

Въпреки, че в указанието пише да не се третира при пряка слънчева светлина, не мисля, че зимното слънце е проблем - то толкова и грее, а ултравиолетовите лъчи от него не ми се вярва да пречат. По-скоро със сигурност знам, че запечатката не трябва да се нанася, когато е студено! Аз моята я нанесох през януари, в ден с температура някъде около 10-15 градуса, а под 5 градуса просто си е глупост да хабиш препарата.

 

П.П. Сега прочетох, че имало нужда от много вода за изплакването!? Не забелязах такова нещо...и кърпичката била наранима - наранима от стъкло?:confused

 

Абе host май нещо е омазал нещата на тая пияна тиква - удавил го с вода, нанесъл го на 2 градуса, после го опнал да седи на слънце, а накрая му хрумнало да го бърше с тоалетна хартия. :lol:

Link to comment
Share on other sites

host, засега се отлага със седмица-две операцията че леко ме застъргаха на един паркинг и ще я водя на ремонт като ми я върнат оправена ще видим. (Слаба работа но калника и едната врата имат "джазга") Интересно че го приех много спокойно - леко съм недоспал, изхабих си "изнервянето" за цялата седмица за едни глупости покрай фирмата и това като го видях само махнах с ръка... аз и без това имах едни други щети за оправяне и се чудех кога да се занимавам но бяха прекалено дребни и не се забелязваха освен ако не е току-що измита...

 

 

Що не ме викна да го нанеса аз, че вече имам опит...а външната температура колко беше като го нанасяше? С почистващия препарат как се справи? Гледай да не остане нещо непочистено, че ако го запечаташ...:wacko:

 

 

Може да е решил че взимаш скъпо :lol:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...