Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

е каросерията не е по-дълга и по-широка ли? и полезния товар е по-голям, щом обичаш цифрите. ако искаш го допиши.

тук-таме намирам, че соренто има вариант на 7-местно, т.е. лесно може да бъде обезДДСено. За БМВ не съм запознат, но предполагам не е невъзможно с нещо от сорта на N1 да се мине.

сега ще изскочиш с разликата в ускорението и аз ще трябва да те питам на кого му е нужен джип с подобно ускорение.... и оня с голфа ша земе пак да се обажда не на място, след като именно киа му свиха сегмента в европа. и ша стане мазаница, а мидекс ще трябва да раздава правосъдие.

и както и да го въртим хора има всякакви, съответно вкусове и който иска може да си намери каквито реши причини да предпочете едното или другото.

та лека ви нощ. и добро утро на дядо мраз.

 

 

 

 

edit: за 60 Кила левове, аз пък не мога да го подкрепя искрено сорентото. новото не съм го преглеждал, но на старото определено му личеше южнокорейската изработка и икономията в материалите, съответно му прилягаше цената от около 40К лева без ДДС от промоциите в края на миналата година. за 4х4то на соренто май уикипедия се оказва най-подробна с:

"The 4x4 system is a shift-on-the-fly knob located usually on the lower panel to the left of the steering column. Three modes available are Two-Wheel Drive, Four-High, and Four-Low. On-dash indicators show when the Four Wheel Drive System is active."

 

за тези пари ако аз лично си търсех SUV бих избрал октавия скаут с двулитровия дизел. от параметрите й на мен обаче точно цената не ми хареса, а уж се води бюджетна марка.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз съм ЗА Сорентото ;) още в началото това ми беше идеята да видя само на мен ли ми се види толкова добра оферта.

 

За каросериите не видях къде ги пише, щях да ги адна ;)

А сега като гледах на Субару листите... леле какви цени държат те. Минимум 10к над всички други.

 

________________

 

Както и подозирах...VW идва с малката си симпатична лопатка (Tiguan) и ги зас*ра всичките с 200 к.с. бензин при средно ниво оборудване за 62к лв. Ебахти :)

 

170 к.с. дизела даже е под 62к ,при това 4motiona е перманентна с-ма, при това в това си ниво включва и контрол на спускането при наклон, изкачване и т.н всички лиготии за офроуд - като ходи човек до писти за ски и т.н.

 

________________

 

Ще сънувам Широко-то тая вечер... 50к лв, 210 к.с. , 6ст. ръчна, всички екстри и този дизайн >

2009_vw_scirocco.jpg

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Уникално яко време...ест. на всички по-широки места или по-големи паркинги.. дрифт! :))

Някой не се ли е включил?

 

Баси...вънка наистина наваляло бе! :blink:

Ако не бях по фланелка и термометърът ми не показваше 32 градуса, вероятно щях да се изкуша да си пробвам новите зимни гуми някъде. :bgrin:...ама като знам какъв клинч е вънка, мерси.:sick

Link to comment
Share on other sites

Някой не се ли е включил?

 

Видях доста дрифтаджии на гребната но при такъв гъч там бих се въздържал. То от коли нямаше място за маневри направо

Link to comment
Share on other sites

На какво да ги пробваш? Щото ако съм забелязал правилно тука 80% от хората сме с предно :)

 

____________________

 

Майтапа на страна - не съм стиснат - ама това фиатче много умилително ми се види. А и както през седмица или всяка седмица си ходя до вилата, еми що пък като човек няма много пари да не си купи Фиатче 4х4, което всъщност е Сузуки SX4 - или както се казва. Т.е. двигателя е без грешка, 4х4 на Сузуки и то, пък и има гаранцийка и си е ново, за под 35к лв.

 

Вярно, вътре не е кой знае какво

2010-Fiat-Sedici-Interior-Specification-588x441.jpg 2010-Fiat-Sedici-Interior-Design-588x441.jpg

Fiat-Sedici_2010_1024x768_wallpaper_03.jpg

обаче нещо в мен го харесва много тоя малък симпатяга.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

На какво да ги пробваш? Щото ако съм забелязал правилно тука 80% от хората сме с предно :)

 

Че к'во ми пречи?? Задна скорост имам ли си - имам си ; ръчната ми държи ли - държи...:laughing:

 

Освен това за дрифт говореше друг, а аз само исках да си пробвам зимните гуми...не, че не мога без дрифт и с предно да плъзгам де... :)

Link to comment
Share on other sites

Един камион на чистота как мяташе малеее . Добре , че беше сол иначе незнам я прозореца на колата щеше да иде я нечия глава .

Аз пробвах сега зимните гуми по бул.Санк Петербург не го бяха чистили още и съм доволен . Сега да натрупа малко и да се освободи някой паркинг ще си правя "кравайчета" има ли други мераклии ?

Link to comment
Share on other sites

Ах гадове такива...само ме изкушавате с тоя сняг, с'я ако още един се похвали, че се връща от някой паркинг, ще взема да се облека и да покарам из града.:f1:

Link to comment
Share on other sites

Ах гадове такива...само ме изкушавате с тоя сняг, с'я ако още един се похвали, че се връща от някой паркинг, ще взема да се облека и да покарам из града.:f1:

 

Не, аз 200 метра бях дръпнал ръчната, 2-ра и тя задницата си сее. Опитах и едно кръгово в Тракия, ама не ми върза. Поне слънцата на задна и другите благинки се получиха хахахха.

Link to comment
Share on other sites

Абе тук съм...засега все още се натискам и вадя функциите на една песен за бат' ти Весо Килъра, че напоследък нещо се е разсвирил с китарата и не ща да му сецвам инерцията. :bgrin:

Иначе ако има някой желаещ...мога да се прежаля да постудувам малко...иначе парното на колата ми е уникално силно, ама докато отида, докато се стопли...ний сме дърти хора, знаеш...:P

Link to comment
Share on other sites

На какво да ги пробваш? Щото ако съм забелязал правилно тука 80% от хората сме с предно

90% от хората са с предно, но това не им пречи да си мислят че правят дрифт като се хлъзгат с ръчната rolleyes.gif

 

Много ще се радвам, ако в близко бъдеще успеем да достигнем поне 1/3-та от нивото на техническите прегледи в Англия или пък на немския TUV.Там за една чистачка те връщат.

 

1/3 е идеално, защото тяхното е прекалено - като съм чел по форумите хората махат всякакви модификации само да минат прегледа - ако си с бърникано ECU примерно не минаваш теста за газове...

В България ако поне не пускаха бараките сигурно щяха да са с някой процент по-малко катастрофите.

Link to comment
Share on other sites

АаааааааААААААааааааааааааааааАААААААаааааааааааааАААААААААААА ...... уникално беше ! Ама уникално ! С тва е46 и леда много 'арно се получи работата . Само в началото ми беше спек щото книжката не беше в мен , ама след като установихме че и колегата е забравил неговата, увихме предния и задния номер с 2 черни торбички и спря да ни дреме :))

 

Саундтрак на вечерта :

 

ПП. Задобрях доста с "U" и "S" образните обръщания , занасяния , поднасяния и т.н , ама тва е за темата за хвалбите ми се струва :P

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

1/3 е идеално, защото тяхното е прекалено - като съм чел по форумите хората махат всякакви модификации само да минат прегледа - ако си с бърникано ECU примерно не минаваш теста за газове...

В България ако поне не пускаха бараките сигурно щяха да са с някой процент по-малко катастрофите.

 

Да да ... ама няма как да се проконтролира след като се прави във произволен сервиз а и винаги минава номера "ми то тогава си беше наред"...

Link to comment
Share on other sites

Всеки сервиз извършващ годишни прегледи, ще трябва вече да има видеосистема и дигитално отчитане на прегледа. Та... идва времето за смърт на трошките.

_____________

 

Още не е гласувано, но е основен акцент в промените в законза за движ. по пътищата.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

някой знае ли колко струва Годишния Технически преглед и колко е струвал миналата година ?

 

 

Миналата платих 35лв.без дори да ми погледнат колата.Другата седмица ще отивам да правя таз годишния и ще съобщя надлежно информацията. :))

Днес минах технически преглед.Цена 30лв., но предполагам че е възможно по различните пунктове да има разлика +- 5лв.По-скоро в плюс. :laughing:

Добре е автомобила да е наистина технически изправен.Особено спирачната система.Върнаха няколко коли за спирачките.Отне ми около 20-тина минути, но преди мен нямаше други автомобили.

Изискват се следните документи:

Платен данък за миналата или настоящата година.

Застраховка гражданска отговорност.

Голям талон.

Малък талон.

Лична карта.

Талончето от предишния технически преглед.

Link to comment
Share on other sites

Аз минах в с.Ягодово понеже в Пловдив навсякъде имаше много хора.

Ако искаш те гледат ако не минаваш и без преглед , не искат платен данък и голям талон.

Цената е 30лв + безплатно миене на колата.

Link to comment
Share on other sites

Според мен такива пунктове трябва да бъдат затворени. Твоята кола може и да си е наред, но кой знае колко бараки без спирачки и с луфтове в кормилния механизъм са минали точно в Ягодово....че и колата им мият като бонус...:pirate

Link to comment
Share on other sites

А на мен ми е все тая кой ще мине.

Моята кола влиза дори за най-минималното скръцване в сервиза и съм сигурен в нея. Карам доста и не правя компромиси точно с колата. Просто не ми се занимава с некомпетентни чичковци да ми губят 1 час и накрая да ми заявят нещо което знам...... затва предпочитам да си платя и да мина за 10минутки.

 

Иначе и аз съм същото мнение. Понеже карам доста из града като гледам какви гробове има съм сигурен че едно 50% от колите по улиците са за белканто..... еле ако пък вкарат нещо толкова строго като ТЮВ сигурно колите в Пловдив и в България като цяло ще намалеят доста,доооостаааа много

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

А на мен ми е все тая кой ще мине.

 

Не може да ти е все тая кой ще мине, защото утре като спреш на светофара, някой такъв, дето е минал в Ягодово ще ти се натресе отзад, щото спирачките му изпускали, а и предполагам, че все пак пресичаш пеша от време на време - там натресе ли те, вече няма да ти отнесе задницата, ами целият си отиваш. ;)

Link to comment
Share on other sites

На какво да ги пробваш? Щото ако съм забелязал правилно тука 80% от хората сме с предно :)

 

____________________

 

Майтапа на страна - не съм стиснат - ама това фиатче много умилително ми се види. А и както през седмица или всяка седмица си ходя до вилата, еми що пък като човек няма много пари да не си купи Фиатче 4х4, което всъщност е Сузуки SX4 - или както се казва. Т.е. двигателя е без грешка, 4х4 на Сузуки и то, пък и има гаранцийка и си е ново, за под 35к лв.

 

Вярно, вътре не е кой знае какво

2010-Fiat-Sedici-Interior-Design-588x441.jpg

 

На мен пък сташно много ми допада Chevrolet Cruze,

за 35 000лв се взима 2.0 дизел, 150к.с. 6 степенна автоматична ск. кутия и други благинки.. :love

Link to comment
Share on other sites

Ами доста слухове чувам, че агрегатите са мнооого заспали. Но наистина за 35 000лв трудно може да иска повече от нова кола човек.

 

CRUZE LT 1PR 69M8G5 2.0 SOCH, 150h.p. 5MT TACU 36774 преди отстъпката и 33 хил. след нея.

 

Няма друга такава кола на пазара. В тези 33 100лв влизат >

 

http://chevrolet.avtosviat.biz/images//cruzecenova3.pdf

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...