Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

600лв ключ казваш :blink:

Каква е колата?

Само за сравнение за 600лв щях да си вземам двигател и кутия от E36 318is, но в последствие се отказах, та казваш толкова струвал и един ключ :wtf:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Поне ти взимат евтино за програмирането :)

Пренареждането на ключалката най-добре си го спести - изключваш стартия ключ от списъка и няма да може да пали.

Link to comment
Share on other sites

Чисто нови от официалния сервиз на BMW викаш щяха за толкова да ти ги дадат, а? :lol:

 

Това е в официалния сервиз на Тойота в Пловдив, а е добре да е там понеже колата е още гаранционна иначе ми е ясно че свалят по 2-3 кожи ама какво да се прави... пък и затова споделям ако някой се сеща за по-удачен вариант иначе ходенето до официалния сервиз винаги е вариант въпроса е дали има и други (а се събудих прекалено късно днес, за да ида навреме до един ключар и да го питам).

 

Вероятно ще отида утре при него и надявам се той да може да ми намери значително по-евтино ключ и да направи и пренареждането, като евентуално само програмирането да остане за сервиза... или в четвъртък... мъка мъка пак ще си губя времето с глупости :(

Link to comment
Share on other sites

Където ще съм "с връзки" ама не е там работата... искам да загубя по възможност по-малко време... и ако може да мина с по-малко от 600кинта (ако намеря къде съм го заврял шибания ключ и излезе че не съм го загубил ще е върха ... и по възможност преди да съм се оръсил за нов ключ и препрограмирането на компютъра)

Link to comment
Share on other sites

600лв ключ казваш :blink:

Каква е колата?

Само за сравнение за 600лв щях да си вземам двигател и кутия от E36 318is, но в последствие се отказах, та казваш толкова струвал и един ключ :wtf:

 

 

Е това все пак е нова кола 600 лв. да кажеш добре.

 

Ами моята като е 11 годишна и нов ключ е 300 лв?!И не щото желязото е толкова ми щото имало имобилайзери, нам кво и т.н.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, ако не се лъжа твоята и моята кола имат идентични системи за сигурност. При мен конкретен ключ може да се "отпише" от бордовия на колата и този ключ да не може да я запали, а само механично да отвори вратата. Колкото до ключа - има и по-евтин вариант, ще ти пиша на л.с. Принципно на Тойота новите ключове можеш да си ги препрограмираш сам. Вярно, отстрани малко ще изглеждаш като маймуна (завърти волана, натисни педала 10 пъти през 2 секунди, отвори 3 пъти вратите, седни на багажника с главата надолу...), но ще спестиш няколко стотачки от сервиза, където според мен за по-евтино ще го направят на същия принцип. В UK се продават оригиналдъ всякакви ключове - за моят Lexus в същата ТОйота в Пловдив му искат 600лв., но абсолютно идентичният ключ в eBay го има за грубо 60 паунда с доставката до България. Като го получиш трябва само да минеш през ключар да ти го "орелефи", че да можеш да го вкараш в ключалката и после с master ключ можеш да добавиш и новия. Сам можеш да си сметнеш, че цялата процедура ще ти излезе доста под 200лв. и един час работа (3 минути работа и 57 минути неуспешни опити).

Link to comment
Share on other sites

Проблемът на дядо Мраз не е в програмирането на ключа, което се прави за 2 минути, а по-скоро, че го е страх някой да не е намерил стария ключ. Просто генерално трябва да се сменят кодовете, ако иска да е спокоен.

Link to comment
Share on other sites

Затова казвам, че старият ключ може да се изключи с едно бързо посещение на ТОйота, което ще отнеме най-много 40-на лева. Разбира се, чисто механично вратата може да бъде отключена, но не и запалена.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, ако не се лъжа твоята и моята кола имат идентични системи за сигурност. При мен конкретен ключ може да се "отпише" от бордовия на колата и този ключ да не може да я запали, а само механично да отвори вратата. Колкото до ключа - има и по-евтин вариант, ще ти пиша на л.с. Принципно на Тойота новите ключове можеш да си ги препрограмираш сам. Вярно, отстрани малко ще изглеждаш като маймуна (завърти волана, натисни педала 10 пъти през 2 секунди, отвори 3 пъти вратите, седни на багажника с главата надолу...), но ще спестиш няколко стотачки от сервиза, където според мен за по-евтино ще го направят на същия принцип. В UK се продават оригиналдъ всякакви ключове - за моят Lexus в същата ТОйота в Пловдив му искат 600лв., но абсолютно идентичният ключ в eBay го има за грубо 60 паунда с доставката до България. Като го получиш трябва само да минеш през ключар да ти го "орелефи", че да можеш да го вкараш в ключалката и после с master ключ можеш да добавиш и новия. Сам можеш да си сметнеш, че цялата процедура ще ти излезе доста под 200лв. и един час работа (3 минути работа и 57 минути неуспешни опити).

 

Не съм сигурен от каското дали ще одобрят тази галимация... Защото и това е фактор;)

Link to comment
Share on other sites

Като го получиш трябва само да минеш през ключар да ти го "орелефи", че да можеш да го вкараш в ключалката и после с master ключ можеш да добавиш и новия. Сам можеш да си сметнеш, че цялата процедура ще ти излезе доста под 200лв. и един час работа (3 минути работа и 57 минути неуспешни опити).

 

Те и от тойота точно такъв ключ ще ми дадат - да не си мислете че ще ми дадат такъв с релеф. Пренареждане на ключалката също няма да могат да направят - това пак при ключар ще става.

 

А сам не ми минава и през ума да си го правя - предпочитам да им дам 50лв пък и колата е в гаранция - не искам да я прецакам.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен от каското дали ще одобрят тази галимация... Защото и това е фактор;)

 

 

Много им пука на каското с какъв ключ си отключваш колата и какъв ключ си си настроил.

Link to comment
Share on other sites

И това ако обявиш колата за открадната бройката на ключовете да ти излиза... а не да си купил колата с 3 ключа а да имаш само 1 в тебе...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Имат си изисквания те... :) Като например това за алармата...

 

 

Може и без аларма да се направи каско.Моята така беше застрахована.Искат само имобилайзер. Иначе Дедо ако смени ключа да не е луд да им каже, че го е сменял.Едва ли са ги отваряли да видят серийният номер на всеки ключ и да го запишат.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Може и без аларма да се направи каско.Моята така беше застрахована.Искат само имобилайзер. Иначе Дедо ако смени ключа да не е луд да им каже, че го е сменял.Едва ли са ги отваряли да видят серийният номер на всеки ключ и да го запишат.

не, само са им снимали етикетчетата отзад, където го пише. те по принцип застрахователите са много прости хора и обичат да плащат по всякакви поводи. и изобщо нямат цели юридически отдели, които да търсят поводи за отказ на плащане.

Link to comment
Share on other sites

не, само са им снимали етикетчетата отзад, където го пише. те по принцип застрахователите са много прости хора и обичат да плащат по всякакви поводи. и изобщо нямат цели юридически отдели, които да търсят поводи за отказ на плащане.

 

Добре на мен как не ми бяха снимали етикетчетата отзад?За ДЗИ говоря.Беше ги дерт само за външният вид на колата и ми бяха описали всяка една драскотина.За ключове и дума не ставаше.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

и на дядото застрахователя ли да е толкова некадърен/небрежен? или това не може да бъде нарочно допусната грешка, за да бъде използвана като причина за отказ в бъдеще?

 

моя не беше. те имат снимки на ключовете ми, а аз имам снимки как ми правят снимки на ключовете, тъй че ако се появи дубликат ша знам от кой може да е тръгнала информацията.

 

освен всичко друго има малка разлика в оценките на автомобилите ви и съответно в риска за кражба и начина на оценка на щетите. та както и да го погледнем все ще да има разлики между застрахователите и автомобилите ви, съответно и в условията и начина на прилагане на застраховки. тоест твоя случай едва ли е универсален. само дядото може да си знае кво му е нужно и как да си го свърши.

 

 

 

В случая и 2-мата незнаем дали са му снимали номерата на ключовете или не.

Link to comment
Share on other sites

А в случая моята е нова кола и със сигурност е с 2 ключа... така че ако искат да се заядат ще го направят...

 

Поправка - с 3 като 3тия е някакъв сервизен и бил по-важен и от другите 2.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...