Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

...Малко на жената не и хареса като взех един завой с ръчна ама не бях се наспал и бях забравил че и тя е в колата :lol: ...

 

Дядо Мраз взима с ръчна завоите в града върху сняг?!? :blink:

 

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

 

Това трябва да го видя и да го заснема непременно! :))

 

 

А иначе за стъклото ти - не съм проверявал всичките разновидности кое какво прави, но не ми се вярва да има нещо, специално за кал. Мисля, че със запечатката дори и след плъзгането на водата и оставане на част от мръсотията, тя много лесно ще се избърше с кърпа, тъй като не се е впила и изсъхнала в самото стъкло. Утре имам излизане из града - ще се опитам да се размина наблизо с някой, че да може да ме опръска ако евентуално минава през локва. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сиерата не беше лоша, верно но за сметка на това по-глупава кола от Ескорта няма. Не само че вози кофти ми и не завива. На бул. Марица (знаете го колко е широк) не можа да направи обратен. Моя параход го прави без проблеми и остава място а малкия ескорт не може. То вамо това да беше...

 

 

Дядо Мраз взима с ръчна завоите в града върху сняг?!?

 

 

Това трябва да го видя и да го заснема непременно!

 

Пламене, аз може напоследък да съм се вманиачил на тема сигурност, но преди години бях идиот от класа и някои неща съм ги изпитал на собствен г*з и хубаво че по чудо съм все още жив та да осъзная какви колосални глупости съм вършил... Но за да си призная всичко трябва да ме напиете с Виден иначе без бой не се давам :lol:

 

PS: И съм взел 1 завой на ръчна днес, виж онзи ден като беше заваляло се врътнах няколко пъти по бул. Марица, както нямаше никой и тъкмо отивах при майка ми да прибера малкия :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Които щяха да си взимат от магазини или с поръчки, взеха ли си вече?

Питам, тъй като тази седмица сигурно ще се виждам с онова момче, за да си взема малко запечатка за другата кола - някой ако иска нещо да казва, че да му пиша да донесе наведнъж кой каквото иска.

 

За мен фул кит за всички стъкла

Link to comment
Share on other sites

Тая кола долу си е направо за темата за хибридните автомобили - на такъв хибрид като Форд Мустанг ГТ и Ламборджини Галардо В10 не бях попадал досега...бахти идиотите, дето ги има по света...

 

1. А! Мустанг...я да го видим с кой двигател е...

 

lamborghini-mustang-2.jpg

 

 

 

2. Отваряш капака и....изненада!

 

 

lamborghini-mustang-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Чудото дойде >

10022010q.th.jpg

Обаче гледайте какво става. Звънка куриера, слизам, плащам и се качвам. Оп, пак звъни телефона - тъкмо да благодаря и да кажа, че всичко е 6...

 

"Добър ден, обажда се ххх от Персента БГ. Виждам, че имаме 2 запитвания от вас по мейл..."

"Ама аз поръчах от ваш партньорски, най-вероятно, сайт..."

"Хм, ама ние сме официалния вносител, я кажете сайта"

"ххх"

"Аха, ами не работим с тях, но все пак. А коя е фирмата от която го закупувате"

"Ами ххх"

"Хм, ама ние с нея не работим, явно те прекупуват на някой от партньорите ни. А на каква цена ви го продадоха?"

" хххх за опаковка"

"Благодаря ви много :)"

 

Та момичето обясни, че може и чрез заявка от официалния им сайт да се правят поръчки. Предимно работели на едро, но не било проблем и за малки количества.

 

Още нещо, на опаковката пише да се избягва употреба при под +5 гр. та може бая да изчакаме с нанасянето.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Още нещо, на опаковката пише да се избягва употреба при под +5 гр. та може бая да изчакаме с нанасянето.

 

Да, това бях пропуснал да кажа - не трябва да се нанася ако е студено...трябва да е поне 7-8 градуса!

Link to comment
Share on other sites

На някой случвало ли му се е вътрешната част на джантите да се напълни със сняг... получи се все едно баланс, но от сняг ;)

 

Досега никога не ми се беше случвало - много е досадно.

Link to comment
Share on other sites

В тва време на мен ми се случва постоянно. Доста е дразнещо получава се адски дисбаланс и колата при 60-70км/ч бучи да си е*е мамата......

Миналата година като ми се случи за пръв път се бях вкарал яко във филма , отивам на мивка мият ми колата обаче явно не бяха измили джантите от вътре както трябва и се беше насъбрал пясък излизам от мивката и ..... греда колата тресе.... спрях оглеждах се , чудих се така и не видях кво е а преди мивката всичко беше ОК . На другият ден като отидох на гумаджия да ми провери джантите и бутна сигурно по 1 кило пясък от джантите всичко се оправи.

 

А още по-кофти е като си с голям размер джанти тогава дори и на задните да имаш се усеща.....

Link to comment
Share on other sites

За това ако остана доволен от тия Персента може да се заложи и на продукта им за джанти който спомага да не се натрупва прах от спирачните апарати, вероятно и снега по-лесно ще пада. Иначе много неприятно е настина. Особено ако джантата е 16+. Но и под 15-ки, още повече ако е спици (гъсти) или с малко отвори, си е егати филма да я чистиш. Случвало се е с един приятел на извън градско така да чистим...не е хава. Та зимата пред да тръгнете си оглеждайте джантите.

 

А най-странното е, че има и хора дето си карат с набрания лед по калниците. Не знам... всякакви пациенти имаме.

Link to comment
Share on other sites

На перцента.... кво да ви кажа , има ефект това за дъжда определено.

Но за изпотяването на прозорците при мене определено не работи.......

Link to comment
Share on other sites

Не снега, ЛЕДА. Различно е. Говоря като си зареже някой колата така с непочистен сняг...айде ок. Остави я една вечер така и на сутринта пак се качва и кара. Ама вече не е сняг ами е лед.

Link to comment
Share on other sites

А аз тоя проблем го нямам.... имам си гараж. Не че ако вали още 2 дни ще мога да влезна до него де ама това е отделен въпрос относно малоумието на БГ архитектите......

Link to comment
Share on other sites

А аз тоя проблем го нямам.... имам си гараж. Не че ако вали още 2 дни ще мога да влезна до него де ама това е отделен въпрос относно малоумието на БГ архитектите......

 

Човек може да си помисли че това приспособление греблото за пръв път чуваш за него :lol:

Link to comment
Share on other sites

Няма как да стане....

Гаража ми е в малко дворче зад кооперацията , за да стигна до него минавам под кооперацията.... тоест няма къде да изгребвам снега.... трябва да го нося на 50 метра всяка лопата.... Другият вариант е да отворя решетките към мазетата и там да пълня ама комшиите не остават особено доволни - миналата година процедирах така..... И понеже дворчето е изградено изключително малоумно се получава завихряне отзад и по закона на мърфи точно преди моя гараж навява най-много. На пътя ако има 20см пред моя гараж има минимум 40.....

Link to comment
Share on other sites

Положението в Пловдив просто е зле. Три дена май изобщо не е чистено където ид а било, включително и по булевардите. Одеве с триста зора се качих на една дива преспа в "синята зона" на ул. Бетовен. Ако се върна и върху колата ми има фиш, че не съм си платил престоя просто ще е върха на наглостта.

Link to comment
Share on other sites

Уикенда ми предстои едно зимно каране (на кола!) до Чепеларе. За зимните гуми и веригите нещата са ясни.

 

Ясно ми е(теорирично), че спирачка и газ трябва да се пипат много нежно, но понеже опита ми в зимни условия е нулев, ще съм благодарен на колкото може повече съвети.

Link to comment
Share on other sites

Уикенда ми предстои едно зимно каране (на кола!) до Чепеларе. За зимните гуми и веригите нещата са ясни.

 

Ясно ми е(теорирично), че спирачка и газ трябва да се пипат много нежно, но понеже опита ми в зимни условия е нулев, ще съм благодарен на колкото може повече съвети.

 

съвети мавети всичко е ала бала , докато не стъпиш на снега и не усетиш колата всичко друго само ще ти е в минус понеже ще се опитваш да си спомниш какво "са те учили"..... най-важното го знаеш газ и спирачка - ЛЕКИЧКО . :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...