Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

http://indianautotalk.com/2009/09/14/maharaj%E2%80%99s-rolls-royce-to-be-world%E2%80%99s-most-expensive-car/ - директен въпрос. Ролса или Ферарито е най-скъпата ПРОДАДЕНА кола към днешна дата, че бутилка Джони виси за момента.

Признавам си, че не мога да си го преведа с точност, но това, което разбирам е, че Ролса ЩЕ бъде, ако бъде продаден. Така ли е или не. Никъде не успях да намеря, че продажбата е факт, освен в превод на БГ(и мисля, че са го объркали). Ще се радвам да помогнете.

 

Raptor-e...бях пропуснал един S, но не ме трепи с камъни......пак се сещаш какво значи - счупи световния рекорд :):):)

 

http://www.worldamazingrecords.com/2008/09/ferrari-250-gto-world-most-expensive.html - мисля, че с това спора отпада

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес един лайнар ми беше спрял на мястото (зад блока, идвал е и преди и знае, че там спира друга кола) и аз спрях зад него. Оня обърна отпред, и до мен колата се беше махнала и той тръгна да излиза от там и нарочно ми блъсна задна дясна врата, след което с неговата блъсна 1-2 пъти моята предна. Леко е огъната задната, но си се отваря де, та въпросът ми е - това се покрива от каското, нали?

Link to comment
Share on other sites

Е, не че е моето :D, ама от дооста години прадедите ми са спирали/спираха там, а и ако беше някой нов - добре. Ама и преди съм го виждал тук, даже преди 2-3 месеца пак ми беше спрял така и пак го бях затворил... А и ако беше без да иска - пак добре... ама той бая злобничко и нарочно си я шибна...

Link to comment
Share on other sites

Е, не че е моето :D, ама от дооста години прадедите ми са спирали/спираха там, а и ако беше някой нов - добре. Ама и преди съм го виждал тук, даже преди 2-3 месеца пак ми беше спрял така и пак го бях затворил... А и ако беше без да иска - пак добре... ама той бая злобничко и нарочно си я шибна...

Аз пък не мога да разбера това с "моето" парко място - твое е точно толкова колкото и на всеки друг, освен ако не си плащаш за него. Изпросил си го.

Link to comment
Share on other sites

offtopic: Какво ще рече моето паркомясто?

 

 

А за каското - да, паркинг щета.

Ми аз си имам паркомясто, купих си го за 3750 евро, имам и нотариален акт. Това значи моето паркомясто :)

Link to comment
Share on other sites

Ми аз си имам паркомясто, купих си го за 3750 евро, имам и нотариален акт. Това значи моето паркомясто :)

 

Стига да имаш гараж на това място или по някакъв начин да е обозначено а не както обикновено става "Ей тва си го заплюх и винаги съм си спирал аз там и следователно никой друг няма право да спира там, щото Ке Му Чупа Тиквата". Моите уважения, dunata, но не си прав за "моето място" точно толкова колкото и той не е прав да ти вандализира колата. Намерил си сродна душа искам да ти кажа защото той след като не живее там е щял да се махне рано или късно а като го запушиш го предизвикваш. Ако беше човек на място щеше да те потърси въпреки че и ти можеше да оставиш тел. за контакти някъде така че когато реши да излиза да може да те намери а не да се върти като муха без глава. Представи си че човека е имал работа, спрял е за 30 мин там, ти си дошъл и си го запушил после се е въртял, питал е чия е тази кола, бибипкал е, пускал е аларми и нищо и след 30 мин стоене и надежди да се измъкне се е изнервил максимално. И да, не е правилно да се постъпва така но и ти не си прав да го запушваш - все пак това не е ловна територия че да си го пазиш и ние сме малко по-различни от животните та не трябва да се реагира така първосигнално защото се получава точно толкова първосигнална ответна реакция.

 

ПС: Преди време като си търсех апартамент и ме убеждаваха колко на сметка е един шантав апартамент на последния етаж без асансьор и без гараж и как всъщност паркоместо имам ей там в двора защото той двора е включен в общите части и можело да си паркирам там. На въпроса колко още апартамента в кооперацията нямат гараж отговора беше - ми 8... а на двора имаше място за 2 максимум 3 коли :) Ей така се почва с "моето место" което всъщност не е ничие.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Уффф, и аз като се изнервя че някой ме е запушил нарочно бъркам първа със задна... ама само на мондеото... Защо така??? Може да е заради вече драсната броня??? Неe, трябва да е заради скоростната кутия :D

Link to comment
Share on other sites

И аз това с "моето" място, освен ако нямаш нотариален акт и не е обозначено ясно, не го разбирам. Дуната ти си попаднал на по-кротък човечец. Има и доста по-кофти варианти на развитие в подобна ситуация, така че можеш да си благодарен.

А по въпроса за "бъркането" на скоростите, имам един колега с една грозна джипка с много ролбарове - бяха го запушили веднъж на паркинга на Метро. Направи колата на дроб-сърма, дойдоха охрани, полиция... И само се направи на луд, "опитвал" ужким да излезе, обаче от трудната ситуация се шашнал, изпуснал волана, объркал скоростите, объркал педалите...

Link to comment
Share on other sites

Тоя можеше да извика кат да ти напишат акт (нямаш право да спираш зад него), а мястото може да кажеш, че е твое като си го купиш от общината, така че нямаше да мине номера.

Според мен си постъпил супер тъпо - като е спрял на "мястото ти" спри другаде и толкова. Поне аз където живея (Тракия) е така - всеки спира където има място.

Сега заради една глупост трябва да се занимаваш със застрахователи и сервизи.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

В "Тракия" е джунглата на паркирането,случвало ми се е ако излеза в 4 следобед когато има места и се прибера в 9 вечерта да си търся място около съседните 3 блока.

Link to comment
Share on other sites

В "Тракия" е джунглата на паркирането,случвало ми се е ако излеза в 4 следобед когато има места и се прибера в 9 вечерта да си търся място около съседните 3 блока.

 

Джунгла?? Виждал си ти джунгла...ела да видиш в делничен ден как се спира в центъра до главната...

Ако си намериш място долу е цяло щастие ; в противен случай забиваш чак горе на тепето, ама вече и там го научиха.

Link to comment
Share on other sites

Че на теб Тракия на Orange County ли ти прилича? :lol:

 

Не е предвидено всяко семейство да има по 1-2 коли, както и повечето места с огромни блокове като гледам е предвидено максимум всяко трето семейство да има автомобил, за станалите се предполага да ползват градския транспорт.

Link to comment
Share on other sites

Това с моето място е много глупаво.И аз се нервя, че през деня даже и пред гаража ми спират разни индивиди ама няма какво да направя.Ако платиш в общината значи е твое място иначе не е.Иначе аз трябва да викна паяка и да му платя 15 лв, за тва, че съм го викнал да се разкара....

 

В Тракия наистина като цяло са предвиждани доста места за коли.Ама не са ги предвидидили по Татово време, че във всеки апартамент ще има кола пък даже и 2 3....

 

П.П.То като се замисля и в нас не са малко колите.Всеки си има по 1 общо 4 :rolleyes: Ама поне се прибират в двора без една, което скоро ще се коригира.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Джунгла?? Виждал си ти джунгла...ела да видиш в делничен ден как се спира в центъра до главната...

Ако си намериш място долу е цяло щастие ; в противен случай забиваш чак горе на тепето, ама вече и там го научиха.

 

Абсолютно!

А представи си, какво ще става , ако наистина направят капана "синя зона" ;)

Link to comment
Share on other sites

Джунгла?? Виждал си ти джунгла...ела да видиш в делничен ден как се спира в центъра до главната...

Ако си намериш място долу е цяло щастие ; в противен случай забиваш чак горе на тепето, ама вече и там го научиха.

С теб май споделяме една и съща болка :) Аз в последно време идвам вече пеша, защото ми писна да въртя половин час за парко място и най-накрая да паркирам горе на тепето до новостроящата се кооперация, а последния път като бях там имаше 5 автомобила на мястото, където паркирах сам, затова си казах "стига".

 

Като ще ми трябва колата през деня идвам по-рано (към 8) и паркирам някъде тук на Опълченска. Иначе е пълен ад. Аз обаче съм на 25 минути пеша (между двете колела на панаира живея в къщите), затова не ми е проблем. Обаче масово народа няма алтернатива и се пъне върху тротоари, градинки и кой където намери.

 

Да не говорим, че имам една позната, която живее на ресторант стадиона и абсолютно всяка сутрин върти по половин час, за да си намери паркомясто към 9 с една Корса. Да им се чудиш на тия хора защо се мъчат при положение, че са на 10 минути пеша - по-малко време, отколкото отделят за паркиране.

Link to comment
Share on other sites

и аз като мидекс, киснейки в разни руски сайтове, попаднах на предложение за нововъведения в закона за движение по пътищата и правилника към него. така се прави, а не кат нас тук да спим и само глоби да вдигаме. има какво да научим и предложенията са напълно приложими и тук.

 

съжалявам, но нямам превод, а и ще се загуби голяма част от смисъла ако аз направя превода.

 

 

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=1&t=188137

Link to comment
Share on other sites

В "Тракия" е джунглата на паркирането,случвало ми се е ако излеза в 4 следобед когато има места и се прибера в 9 вечерта да си търся място около съседните 3 блока.

 

Така е, но ако ще след 3 блока да паркирам знам че някой малоумник няма да ме запуши или да ми натроши колата, защото "съм му заел мястото", така че ми е все едно вечер къде паркирам. Иначе има разни индивиди от моя блок, които внасят трошки, зарязват ги на паркинга и си отиват в чужбина, като другия път пак си идват с нова трошка confused.gif

 

 

Това ако се промени ще даде край на "предпоставка за ПТП" и тн. Интересно в каква държава живеем - законите си противоречат lol.gif

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Момчета и момичета...ЧУДОТО РАБОТИ.

 

Не мога да изкажа възхитата си просто. Ходих одеве до Тракия - баш като заваля.

 

Няма такава детска радост като моята. Първо капките си остават капки по стъклото и имате видимост. Дори при спрял автомобил като станат по-големи се оттичат просто и не ви пречат на видимостта.

 

А сега най-якото. Като наближите 60км/ч и капчиците най-чинно и безропотно почват да се ориентират към напускане стъклото ви :) Над 60 не можах хубаво да пробвам пък и в тоя дъжд и трафик (като влязох в Ценрален) нямаше къде.

 

Но нещото работи, много са любезни хората и чрез запитване от сайта им може да си поръчате директно.

 

_______________

 

Дедо, в събота времето го дават айляк. Давай инфо кога е възможно и ще обработя и твоята. Моята щом на пияно стана идеалка, то твоята ще е произведение на изкуството :D

Link to comment
Share on other sites

Да, щях да спра другаде (винаги си спирам), но нямаше къде. В 10 вечерта хората са си по домовете, а пък тук всеки си знае ... 'мястото'. Не казвам, че съм постъпил правилно... но до мен колата се беше махнала и тоя имаше около 4 метра (широчина) къде да мине... Дядомразе, нито е свирил, нито се е вайкал, нито нищо...

А и въпросът ми беше за каското... знам, че тук всички са супер морални и никога не грешат, за това не съм искал мнения кой-как е постъпил... за себе си знам, че не беше правилно, но места просто нямаше... а не ми се паркира на майната си...

Edited by dunata
Link to comment
Share on other sites

Момчета и момичета...ЧУДОТО РАБОТИ.

 

5 минути мислих, кои всъщност са момичетата в тая тема...:devil

 

Работи я, само че 60 км/ч. е ниска скорост за пълноценен ефект - ти да видиш при 80-90 как не остава нищо...:punk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...