Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Малко" китайски са - аз не бих дал пари за такива. ......... Сплавта и фалшивата черна боя нямат нищо общо с истинска жанта.

 

Я обясни защо? Аз преди време взех едни подобни тайвански (legend или нещо подобно) горе-долу на цената на металните. Аз метални исках всъщност ама нямаше та взех тези и да ти кажа много добре стоят. Т.е. изглежда колата по-добре отколкото с оригиналните на тойота.

 

 

Не си прав - в момента съм студент в Шумен и трябва да ти кажа, че по-лоши шофьори от тук не съм виждал

 

Не си бил в Хасково, затова :lol:

 

 

 

.....

А ако си пешеходец чакаш 5мин да пресечеш, никой не спира като си на пешеходна пътека - минават си с 50 на сантиметри от теб и не им пука за теб. Никога не ми се е случило някой да спре, за да мина.

 

Е да, винаги има и по-зле...

 

 

ПС: pazu, виждаше си се линка ти защо не го виждаш не е ясно

Link to comment
Share on other sites

Аз преди време взех едни подобни тайвански (legend или нещо подобно) горе-долу на цената на металните.

Не си бил в Хасково, затова lol.gif

 

Прав си, само съм минавал през Аскьой, нямам продължителни наблюдения, така че може и да е по-зле.

 

Просто на мен не ми харесват такива джанти - като ги погледнеш отблизо някак си личи, че са китайски, не знам от материала ли е или от изработката, а и разправят, че не били от най-здравите.

Както и да е за тази цена при това нови вероятно са най-добрия избор, даже май излиза по-евтино от маркови втора употреба.

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли колко струва Годишния Технически преглед и колко е струвал миналата година ?

Миналата платих 35лв.без дори да ми погледнат колата.Другата седмица ще отивам да правя таз годишния и ще съобщя надлежно информацията. :))

Link to comment
Share on other sites

Това според теб добре ли е - даваш пари, а те не правят нищо?

Е какво трябва да правят, аз поне не съм чул или видял някой да не е успял да мине ГТП, даже и абсолютни бараки го минават, така че защо да се разкарваш излишно. Докато не се въведе някаква работеща система и наистина да спират от движение технически неизправни автомобили няма да си карам колата да минава преглед.

Link to comment
Share on other sites

Я обясни защо? Аз преди време взех едни подобни тайвански (legend или нещо подобно) горе-долу на цената на металните. Аз метални исках всъщност ама нямаше та взех тези и да ти кажа много добре стоят. Т.е. изглежда колата по-добре отколкото с оригиналните на тойота.

 

 

 

 

Не си бил в Хасково, затова :lol:

 

 

 

 

 

Е да, винаги има и по-зле...

 

 

ПС: pazu, виждаше си се линка ти защо не го виждаш не е ясно

 

МатрЯла общо взето. За тва едните са 100, а другите 400 лева бройката. :). Примерно едно OZ Superleggera и в момента са си цифра, а и са леки и здрави http://www.vlmspec.com/assets/images/gti/oz_superleggera_bsp_ci3_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Според мен най-добре оригинални 17"-ки:)

02-main.jpg

 

Миналата година колко търсих такива джанти, но всички които се продаваха бяха пълен леш... не искам да са перфектни, но все пак не искам да са чак криви и по краищата да са яко изядени... и в крайна сметка не намерих и си взех 16 гуми за да ги сложа на оригиналните 16". И понеже оригиналните 16" се продават на 600-700лв и просто ми е по-добре да си взема някакви нови. Иначе от всички оригиналните 17" най-много ми харесват, но какво да направя вече :)

 

"Малко" китайски са - аз не бих дал пари за такива. Намери си от форумите истински джанти, примерно такива или такива - стоят добре на почти всяка кола и не са маде ин тайван.

Най ми е смешно като видя някой скъп мерцедес с такива джанти Facepalm14.gif от 2км си личи на хубавата кола китайски джанти.

Сплавта и фалшивата черна боя нямат нищо общо с истинска жанта.

Доста китайски са - но от евтините джанти кои стават и кой са зле? Т.е. AEZ, Dezent, HRS, Enzo...? Айде да добавим и Dotz.

Link to comment
Share on other sites

Миналата година колко търсих такива джанти, но всички които се продаваха бяха пълен леш... не искам да са перфектни, но все пак не искам да са чак криви и по краищата да са яко изядени... и в крайна сметка не намерих и си взех 16 гуми за да ги сложа на оригиналните 16". И понеже оригиналните 16" се продават на 600-700лв и просто ми е по-добре да си взема някакви нови. Иначе от всички оригиналните 17" най-много ми харесват, но какво да направя вече :)

 

 

Доста китайски са - но от евтините джанти кои стават и кой са зле? Т.е. AEZ, Dezent, HRS, Enzo...? Айде да добавим и Dotz.

 

 

+1 за Dotz, 2 зими съм карал с такива, здрави са.

Link to comment
Share on other sites

Това според теб добре ли е - даваш пари, а те не правят нищо?

Ми не е добре.Но както каза колегата, докато не се въведе единна система, файда от тези прегледи няма да има.Пък аз ако разчитам на тези, да ми кажат какво не ми е наред по колата...Пф.А и без това, почти на всеки 6 месеца я водя в сервиза на профилактика.

Link to comment
Share on other sites

Ми не е добре.Но както каза колегата, докато не се въведе единна система, файда от тези прегледи няма да има.Пък аз ако разчитам на тези, да ми кажат какво не ми е наред по колата...Пф.А и без това, почти на всеки 6 месеца я водя в сервиза на профилактика.

 

Ами поне колите с прекалено много вредни газове които пушат колкото автобус от градския транспорт да не могат да минат ебати. То и половината автобуси трябва да ги спрат от движение ама кой му пука...

 

МатрЯла общо взето. За тва едните са 100, а другите 400 лева бройката. :)

 

Е аз оригинални бих взел ама някак 600 кинта за една джанта вместо за 4те не ми се даваха а и тези засега са 6+ .. отделно че исках метални.

 

Я обясни какво му е куцото на материала и за човек който врътка главно в града каква би била разликата между едните и другите?

Link to comment
Share on other sites

Ами поне колите с прекалено много вредни газове които пушат колкото автобус от градския транспорт да не могат да минат ебати. То и половината автобуси трябва да ги спрат от движение ама кой му пука...

 

Прав си дедо, ама наистина на кой му пука.Всеки гледа да прибере паричките.Много ще се радвам, ако в близко бъдеще успеем да достигнем поне 1/3-та от нивото на техническите прегледи в Англия или пък на немския TUV.Там за една чистачка те връщат.А пък тука само като видиш котората дето й дават талончето и можеш да умреш на място.Да не говорим пък за автобусите.Там е още по-зле положението.Някой ден, някой ден......

Link to comment
Share on other sites

Я обясни какво му е куцото на материала и за човек който врътка главно в града каква би била разликата между едните и другите?

Разликата е че като купиш на жена ти лети джанти за 400 лв комплекта и както си "джътка", се натресе в някоя яма с 60 и през ден ща брули я по 30 , я по 60 лв за изправяне на въпросните джанти :)

 

Аз лично харесвам летите джанти повече (кой не е така ..) от металните, но понеже нямам 2-3 бона за свястни, нови O.Z.,BBS или Konig, предпочитам да съм с метални щото и през 2-3 дена също не ми се дават пари за изправяне :) - за зимата говоря

 

ПП. Относно материала, предполагам знаете освен лекотата и красотата за какво служат летите джанти.Ако не знаете - ще ви кажа. Както някои дискове имат нарези или дупки които ги правят "вентилирани", така лятата джанта спомага вентилирането. Материала също е важен. Щото един приятел миналата година беше на голяма далавера като си взе 4ри световно неизвестни "петолъчки" , които в последствие се оказаха от цам ( WTF ?! ) , малко по-скъпите се от алуминий ((каквито са моите на голфа)който има свойството да охлажда и по тоя начин отново спомага дисковете), но при тях лошото e че много лесно се изкривяват. А тея скъпите имат някаква по-джиджана изработка с която не съм наясно, но определено са bad ass и изкривяването им е трудна работа (съответно и по-трудно се изправят, но да гледаме положително на нещата :) )

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

а другия вариант е като са хубави и корави джантите да цъкаш кинти за нова гума на почти всяка дупка с ръб. особено ако е по-ниска гума и по-висок борда на джантата. ама друго си е джантата да е истинско момо :)

Link to comment
Share on other sites

Предлагам да приключим вече 'бистренето' на джантите, че вече втора страница само за тях се разправяме, а който има да каже още нещо - да го направи в тази тема. :rolleyes:

 

Сега нещо интересно, на което случайно се натъкнах днес.

 

Разглеждам си аз какво продават хората в 'карс.бг', като разбира се наблягам само на неща, които не мога да си купя и всъщност само плакна очите. :wub:

 

Гледам си аз разни красоти като тези долу......

 

34597b.jpg

443777b.jpg

28492b.jpg

 

 

 

 

 

....разглеждам си....и изведнъж попадам на един 9-годишен червен Вайпър:

 

 

 

 

 

99759b.jpg

 

Гледам цената - $150К и тъкмо започвам да се чудя защо аджеба тоя Вайпър е толкова надценен, като дори и BG реално трябва да се продава на 2-3 пъти по-ниска цена и прочитам горе: 8300 см3 / 1150 к.с. :blink:

 

 

Започвам да чета малко по-надолу и ми се изясни ситуацията:

 

За контакт с продавача: Мариян Костов (извън страната)

 

FOR INFORMATION!!!!! CURRENT WORLD RECORD HOLDER!! 7.98@183 IN THE 1/4 MILE. This is the current worlds fastest full weight, 6 speed, IRS, stereo, cold a/c etc. Built by Underground Racing. The car on low boost runs mid 8's!! This is a show quality street/race car. Never smoked in. This car was built to dominate highway runs and the streets. The car beats up on Big Bore bikes! Car makes over 1150 whp on 93 octane pump gas and 1500 whp on the race tune. ............

 

 

Цялата информация - ТУК

 

 

П.П. Не се чувствайте длъжни да продължавате темата за Вайпъра - просто исках да сменя малко оная тема с нещо друго. :)

Link to comment
Share on other sites

Много бърз ковчег е това.

 

___________________

 

А с това бих ходил всеки ден на пазар и после до даскалото на децата да си ги прибирам :)колкото и да съм мразил винаги комбитата, хем и не мога да паркирам, това не е много голямо :)

2010-Manhart-Racing-BMW-M3-E91-V10-Front-Angle-1920x1440.jpg

2010-Manhart-Racing-BMW-M3-E91-V10-Rear-And-Side-1920x1440.jpg

 

___________________

 

А ако трябва да съм сериозен, новия SUV KIA Sorento (дано не му бъркам името) с дизелака 197 к.с. и разход от 6.6 в комбиниран цикъл си е бая оферта. Даже сега ще им разгледам сайта.

___________________

 

60к му е цената с металик боя и ръчната скоростна. Само дето не знам каква му е 4х4 системата. Ама този модел има и един ГОЛЯМ проблем. Името му е BMW X1 2.0sd на цена почти 62к (малко по-малко, ама и КИА-та има скрити разходи като се види сайта).

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е дали ще има някой, който да предпочете Киа пред БМВ. А това на снимките наистина е бързо животно, иска ми се да имам едно такова в гаража.

Link to comment
Share on other sites

Ами БМВ-то е почти 60 к.с. надолу, а като оборудване ... хм, много е дълга листата и нарочно няма кратък лист и при двете фирми само с наличното - да направим сравнение.

 

Ама на тия си цени са - без кожа, без ксенон, даже без аларма за Киа-та... та бая обезкостени са си.

Link to comment
Share on other sites

що да не го предпочете? например имат голяма разлика в размерите и вътрешното пространство и май са от различни класове, доколкото има класове в SUV сегмента. за аналогично по размери возило емблемите на БМВ добавят поне 50% отгоре на цената.

 

интересно ми стана: какви са скритите разходи на КИА?

 

edit: а иначе цената на новото соренто е такава, щото е извъневропейско производство. аналогично БМВ в Южна Корея и САЩ е доста по-скъпо удоволствие в сравнение с местното производство :)

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Например липсата на аларма, за която те цакват 300лв някъде. Ама не съм я разгледал цялата листа.

 

Много е притеснителен момента и със задвижването на Киа-та.

 

_______________

 

Инсинератор беше споменал, не съм сигурен, ама май всички баварии идват с някаква промоция на обслужването в следващите няколко години. Аз не съм наясно, но ако е така + :)

 

В същото време Тойота RAV 4 в най-високото си изпълнение с бензин мотора е 63 300

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

rav 4 e като клоун на кокили сред автомобилите ... киа трябва да почнат да правят тоалетна хартия , че е трудно на човек да си забърше гъза с цяла кола .

 

Това последното на снимките е истински автомобил ....

 

ПП.

 

99759b.jpg

 

Гледам цената - $150К и тъкмо започвам да се чудя защо аджеба тоя Вайпър е толкова надценен, като дори и BG реално трябва да се продава на 2-3 пъти по-ниска цена и прочитам горе: 8300 см3 / 1150 к.с. :blink:

 

http://vbox7.com/play:3204b0a0

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

В същото време Тойота RAV 4 в най-високото си изпълнение с бензин мотора е 63 300

 

По-ниско трябва да е след като минеш през дилъра - особено в този момент сега или максимум след месец но мен нещо не ме привлича - има нещо не на място при него както при новите BMW 3ки което ме дразни подпрагово... Nissan Murano много ми радва окото, обаче вътре е много дървен (стария де, новия е добре), само с цената му тука са се изхвърлили сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Широчина

 

Киа - 1885мм

БМВ - 1798/2044мм (предна/задна мост)

 

Височина

 

Киа - 1710мм

БМВ - 1545мм

 

Междуосево разтояние

 

Киа - 2700мм

БМВ - 2760мм

 

Та аргумента кой в кой клас се пада е някак странен.

 

____________________

 

На Нисан, не знам защо не влиза в разговора вместо Мурано, Кашкай (или както е там). Той е май под 50к , някой скоро ми обясняваше. Обаче и там както при всички други освен при БМВ-то (след малко ще погледна и VW) е висящ въпроса дали имаме наличие на истинско 4х4.

 

____________________

 

Митцубиши уби всички (от сайта им) >

 

Празнични цени за Pajero 3.2 DI-D Instyle A/T

69 990 лв. без ДДС, с включена отстъпка

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...