Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Абе може и левче да е било. А каките... о, да... Жалко, че точно тогава се посмяхме с едната за ЦКБ и лайняната им политика. Впрочем повече от 3лв бяха като се замисля дето ми бяха взели тогава те. А иначе си плащах една вноска по кредит.

 

Та каките, за моя ОГРОМНА жалост каката се оказа, че е сгодена и тъкмо ми обясни как си приготвяли нещата около сватбата - не ми цъкайте, че съм си правил лаф, неделя беше, следобед и нямаше никой в банката освен персонала и мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Те Пиреус пак добре че тук до 16:30 работят,отиди в Гърция да си имаш работа с банки,пилене на нерви на 100 процента.Всички банки там работят до 14:00 най-много до 14:30 и работният им ден почва в 8:30.

 

едит: като прочетох че и в неделя има отворени банки,то ние тука направо сме dreamland.

 

@host не знам колко превантивен ще е ефекта от глоба която ще я плащам поне 3 месеца,по-скоро още повече ще ги намразя ченгетата.

Без книжка, без преглед, с превишена скорост, направо си карай и без книжка, като те спрат то ще ти е най-малкия проблем. Имай предвид, че след 10-тина дни и за нова винетка ще те сурвакат, та направо около 1000 могат да ги закръглят...

Link to comment
Share on other sites

Без книжка, без преглед, с превишена скорост, направо си карай и без книжка, като те спрат то ще ти е най-малкия проблем. Имай предвид, че след 10-тина дни и за нова винетка ще те сурвакат, та направо около 1000 могат да ги закръглят...

 

Ами най-добре тогава и да се напием кат' казаци, че да е пълна програмата...като ще глобяват, поне да е като хората - подред за всичко. :laughing:

 

П.П. Много интересна работа, преди малко пуснах един пост и странно мина по-напред в темата...как стана така, след като часовникът ми показва друг час, не знам.:confused

Link to comment
Share on other sites

Опа айде да не се нападаме кой прав кой крив,всеки да си шофира както си знае.Просто изказах мнение че глобите са много високи.А сега някой ще изкара аргумента че сме европейци нали щото едно друго и там са солени глобите и т.н,само дето в европа човек с средно образование изкарва 1200-1600 евро,а тука аз взимам 450 лева.Глобите които съм натрупал са над 1/2 от стойноста на автомобила ми.Вие като сте баровци си ги плащайте,на мен с 2-ма родители инвалиди само ми е до глоби ще ви кажа.Боли ме *** за застраховки и прегледи,утре ако искат пак да ме спрат,пак ще си намерят да се заядат за нещо.

 

опа и да не кажете че по принцип в града карам с 76,изпреварвах автобус на градският транспорт който се движеше с 60-65 ама те тях не ги спират щот са царете на пътя,пък ние простосмъртните да го ядем.

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

Добре, разбирам човешката страна на въпроса. Висока е глобата за заплатата ти.

 

Обаче си бил неизправна страна, нали?

Ще ми кажеш ама той прегледа е пари, застраховката и тя, и т.н. и т.н.

 

Мнението ми е следното - никой, никого не е задължил да ползва личен автомобил. Поне аз не знам за такъв случай. Глобите са такива точно за да може всеки да се замисли дали не е по-добре да е изряден или да плаща като поп. Автомобила и поддръжката му в страната ни са все още лукс. Много хора не мислят така и карат кенефи, без прегледи, застраховки и прочие в комбинация със съмнително техническо състояние - така застрашават теб (предполагам е изкл. случая който описа), мен и всеки друг.

 

Това е огромен проблем за който никой не говори у нас. Всеки иска кола, но никой не мисли колко е поддръжката й на година (консумативи) + технически изправна поддръжка при възникнали проблеми + административни такси.

 

Та, за мен глобата е адекватна. И на мен да ми я тряснат ще ми дойде абсолютно нанагорна, но отново - никой не ще да ме е заставял да се качвам в колата.

Link to comment
Share on other sites

Просто прозвуча абсурдно. Глобите ги направиха високи, заради ниската успеваемост и голямата корупция. С малко хванати - много пари. И катаджиите доволни, че с няколко човека замазват положението и "държавата", че прибира повече пари. Така го правят при нас... Вместо да направят реформи в КАТ и засилен контрол на служителите им, те покачват глобите, за да плашат обикновените хора. Вместо да направят реформи в МВР и да засилят вътрешния контрол, те се опитват да им дават повече права, чрез ония интерфейс, като се предполага, че седейки си ще ловят повече "нарушители", а не чрез повече работа от тяхна страна.

Link to comment
Share on other sites

Добре, разбирам човешката страна на въпроса. Висока е глобата за заплатата ти.

 

Обаче си бил неизправна страна, нали?

Ще ми кажеш ама той прегледа е пари, застраховката и тя, и т.н. и т.н.

 

Мнението ми е следното - никой, никого не е задължил да ползва личен автомобил. Поне аз не знам за такъв случай. Глобите са такива точно за да може всеки да се замисли дали не е по-добре да е изряден или да плаща като поп. Автомобила и поддръжката му в страната ни са все още лукс. Много хора не мислят така и карат кенефи, без прегледи, застраховки и прочие в комбинация със съмнително техническо състояние - така застрашават теб (предполагам е изкл. случая който описа), мен и всеки друг.

 

Това е огромен проблем за който никой не говори у нас. Всеки иска кола, но никой не мисли колко е поддръжката й на година (консумативи) + технически изправна поддръжка при възникнали проблеми + административни такси.

 

Та, за мен глобата е адекватна. И на мен да ми я тряснат ще ми дойде абсолютно нанагорна, но отново - никой не ще да ме е заставял да се качвам в колата.

Прав си човече.Но неможе да не отделим и малко внимание на съотношението между стандарта на живот на средностатистическият българин,като мен и теб(предполагам),и размерите на глобите за административни нарушения.За пример ще ти дам,че за някой престъпления гаранцията да бъдеш освободен от ареста е по-евтина от тая глоба дето ми я натряскаха на мен.Абсурдите са много,всяка глупава институция в тая държава ламти за пари,обясни ми как едно удостоверение от психо диспансера ще струва 16 лв ? Кое му струва 16 000 стотинки на тая хартийка с 2 печата ? Труда да се изкара това нещо е 2 печата и 1 подпис да му щракнат.Къде другаде в Европа за да започнеш работа ти изискват списък с 14 документа,които документи ти излизат 1/2 заплата.

 

 

Просто прозвуча абсурдно. Глобите ги направиха високи, заради ниската успеваемост и голямата корупция. С малко хванати - много пари. И катаджиите доволни, че с няколко човека замазват положението и "държавата", че прибира повече пари. Така го правят при нас... Вместо да направят реформи в КАТ и засилен контрол на служителите им, те покачват глобите, за да плашат обикновените хора. Вместо да направят реформи в МВР и да засилят вътрешния контрол, те се опитват да им дават повече права, чрез ония интерфейс, като се предполага, че седейки си ще ловят повече "нарушители", а не чрез повече работа от тяхна страна.

 

Съгласен на 100 %.

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

Ами да ама не. Когато са ниски глобите ще платиш, ще им оставиш и бакшиш и ще продължиш да си я караш през просото. Колко са глобите в щатите? Имам приятели караха като джигити тука а там станаха повече от примерни. Единия ми разправяше как след 3тата "изгоряла заплата" му дошъл акъла. Отделно че тука го няма но там застраховката ти се вдига след глоби и катастрофи. А застраховката там им е доста солена. Нямам наблюдения как е в други европейски държави нито имам лични впечатления от щатите но знам как караха преди знам и как карат сега. То и аз бях серсем и половина преди 10 години ама това е друга тема :)

 

Да неприятно е, крайно неприятно дори, но освен да са по-високи глобите ключа за бараката е в контрола на полицаите и в техните заплати за да ги е страх и тях че ако се издънат ще загубят добре платена работа.

 

Колко е глобата за неправилно паркиране или паркиране в синя зона? Някой сеща ли се? Аз последно в София на едно място се бях отнесъл и ме глобиха около 15лв някъде само дето почаках малко на студа да дойдат да ми махнат скобата но пък те дойдоха прилично бързо. В щатите ако не се бъркам беше нещо от порядъка на $200 или $400.

 

Fallen - това за заплатите не е баш така - всичко зависи от това къде и какво работиш... най-вече къде - в центъра на Виена не е същото като в някое забито портогалско градче. А и продавач-касиер в магазин в по-голяма част от магазините в Европа (изключвам примерно центъра на Кьолн, Париж, Виена и другите големи градове) ме съмнява да взима 1200 евро.

Link to comment
Share on other sites

Мани, че в момента и аз съм с минал срок за техническия преглед. Изтече на 17-ти декември, но от началото на декември не съм си бил в България и следващия път стискам палци да не ме спрат, че ще трябва да плащам глоба без да съм особено виновен (не че някой ми е виновен, че не съм минал преглед последния път като съм си бил у БГ, преди изтичането)... ако ме спрят ще се обяснявам и ще показвам международния паспорт пък каквото стане. Кинти няма да им дам, да пишат каквото щат.

Link to comment
Share on other sites

FalleN_213, не мисля, че на някой му пука, че не можеш да си платиш глобата. Да си мислил преди да си тръгнал да караш кола без преглед, без застраховка, че от горе на всичкото и с доста превишена като за градска среда превишена скорост. А рейсовете не ги мисли с колко карат, това е градски транспорт, ако закъснява за график ако иска и с повече ще кара. След като рейсът и без това е карал с добра за града скорост, с какъв акъл си тръгнал даже и да го изпреварваш? То бива наглост, ама твоето е просто върха. И тези лафове за родителите-инвалиди и прочее са твоя персонална история, а не повод да нарушаваш хиляда правила и да вадиш собствени дивиденти на гърба на родителите си. Никъде в конституцията не пише, че всеки има право на автомобил, така че ако не можеш да си позволиш всичките й нужни разходи (кой знае дали изобщо е в добро техническо състояние) просто ползвай градския транспорт. Ще ти спести много главоболия, пък и останалите ще знаят, че самураи не обикалят по булевардите.

 

Потвърждавам твърдението на дедо мраз - тук в Калифорния overspeeding-а се плаща яко. Това не означава, че всеки кара в ограниченията - напротив, често се случва хората да превишат с някоя друга миля. Обаче винаги в рамките на разумното и ако ги спрат не се правят на света вода ненапита и неразбрана, ами си отиват на съд, сключват споразумения със съда и плащат като поп хем на съда, хем на адвоката, който ще ги измъкне само с парична глоба и това няма да се впише в досието ти. Паркиране на места за инвалиди, смяна на ленти или завиване без мигач са все дейности, които няма да ти уголемят уи-уито както в България, ами ще те лишат от 1/2 от средната заплата за страната, та следващия път ако ще и да е фул паркинга, пак да не спреш на местата за инвалиди. Благодарение на това уважение към закона и инвалидите се придвижват спокойно и с удоволствие, а не като нас да ги набиваме в трета глуха, защото можем да си позволим 10 годишен 'жип ML и да паркираме на мястото им "за малко".

 

Също така - стига с тези изтъркани лафове за заплатите в България и в Европа. Ако не можеш да си докараш нужното заплащане в България проблемът си е твой. В цял свят май само в България е гордост да кажеш, че нямаш финансови възможности. Да не мислиш, че глобите на Ханс в Германия не са му колкото заплатата? Затова Ханс гледа да е изряден, а не да циври после колко несправедлива е полицията, че го кара да спазва правилата.

 

П.П. Нищо лично.

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

Не мисля че точно пред вас трябва да се оправдавам,нито съм първия нито последния изгорял.Говорите така защото не ви се е случило на вас,ще ми е интересно да чуя мнението ви ако на вас ви ги натряскат тези глоби.Никъде в постовете си не съм изпозвал думите "не съм виновен".

Link to comment
Share on other sites

Мани, че в момента и аз съм с минал срок за техническия преглед. Изтече на 17-ти декември, но от началото на декември не съм си бил в България и следващия път стискам палци да не ме спрат, че ще трябва да плащам глоба без да съм особено виновен (не че някой ми е виновен, че не съм минал преглед последния път като съм си бил у БГ, преди изтичането)... ако ме спрят ще се обяснявам и ще показвам международния паспорт пък каквото стане. Кинти няма да им дам, да пишат каквото щат.

 

то няма да е само глоба , ако не излезнат неразбрани директно ти спират колата от движение и после се почва едно ходене по мъките да ти се дореве.... тука за жалост техническият преглед е просто формалност , навсякъде минаваш без дори да си с колата така че точно ти си си виновен че не си минал..... ако големият талон ти е в БГ просто помоли някой да мине вместо тебе и да ти прати стикерите.....

баща ми така беше забравил да мине та после се разкарва сумати време насам-натам....

 

 

Не мисля че точно пред вас трябва да се оправдавам,нито съм първия нито последния изгорял.Говорите така защото не ви се е случило на вас,ще ми е интересно да чуя мнението ви ако на вас ви ги натряскат тези глоби.Никъде в постовете си не съм изпозвал думите "не съм виновен".

 

Няма какво да се оправдаваш виновен си и ще си носиш последствията.

И аз бях виновен и аз стоях без книжка 1 месец..... ма тва щото карах с превишена скорост а не защото еди-си кво.....

И само м/у другото глобите в БГ са направо смешни така че айде стига сме ревали колко сме бедни тука пък те навсякъде кво ни правели..... ставаме смешни вече с подобни изказвания......

Ако се замислиш ще видиш че точно заради това е "глоба" а не "награда" - за да може като си платиш глобичката директно да те тресне в джоба и да те заболи......

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мисля, че не разбрахте правилно момчето..

Просто в такова тежко време за повечето хора,

не трябва с такова озлобление да тръгваме..

Направил е грешка, ще си понесе последствията(глобите)!

И аз не съм си платил гражданската на колата,

от един месец стой зад блока, ползвам градският транспорт и БДЖ.

 

Не се оплаквам, това е дераджето.

 

Fallen_213 - Препоръчвам ти да сключиш гражданска отговорност при брокер на SDI или по интернет(мисля имаше някакво допълнително намаление). Хората са много коректни и изпращат предупредителни СМС-и при наближаващ срок за плащане на вноска или при изтичане на валидността.

 

Мъре - точно ти да коментираш скоростта, е малко подло.

Всички сме правили грешки, нека не се правим на светци ;)

Link to comment
Share on other sites

Е, какво да е подло? И аз съм превишавал скоростта - седял съм 2 месеца без книжка и съм броил 150лв и 12 точки от талона.

 

И аз не съм си платил гражданската на колата,

от един месец стой зад блока, ползвам градският транспорт и БДЖ.

С което потвърждаваш златното правило - ако временно нямаш възможност колата ти да е изрядна, просто не я ползвай. Убеден съм, че ако тръгнеш със Сузукито из София без застраховка, без гражданска и със 106км./ч по цариградско и те спре полиция, после няма да оревеш форума колко лоши и гадни са полицаите, защото си достатъчно интелигентен да разбереш, че си в много сериозно нарушение и последствията, колкото и тежки да са, са справедливи и трябва да бъдат понесени. В горния пример само липсваше человекът да е пиян като мотика и в багажника да носи трупа на Медведев.

 

ИМЕННО! Не е награда а глоба. И не може да се "равняват" глобите по социално слабите за да е честно...

Затова финландския модел според мен е най-добър - глобата да е % от годишния ти доход. Така нещата ще са справедливи. Обаче у нас докато масово се осигуряваме на в пъти по-ниски пари от реалните, които получаваме, едва ли ефектът ще е кой-знае какъв.

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

Ако се замислиш ще видиш че точно заради това е "глоба" а не "награда" - за да може като си платиш глобичката директно да те тресне в джоба и да те заболи......

 

ИМЕННО! Не е награда а глоба. И не може да се "равняват" глобите по социално слабите за да е честно...

Link to comment
Share on other sites

Затова финландския модел според мен е най-добър - глобата да е % от годишния ти доход. Така нещата ще са справедливи. Обаче у нас докато масово се осигуряваме на в пъти по-ниски пари от реалните, които получаваме, едва ли ефектът ще е кой-знае какъв.

 

Абсолютно споделям мнението ти!

 

А това за доходите - ББ сега като ни подбара и за тях :laughing:

Link to comment
Share on other sites

 

Fallen_213 - Препоръчвам ти да сключиш гражданска отговорност при брокер на SDI или по интернет(мисля имаше някакво допълнително намаление). Хората са много коректни и изпращат предупредителни СМС-и при наближаващ срок за плащане на вноска или при изтичане на валидността.

 

Сключих при тях,към Булстрад.

 

Затова финландския модел според мен е най-добър - глобата да е % от годишния ти доход. Така нещата ще са справедливи. Обаче у нас докато масово се осигуряваме на в пъти по-ниски пари от реалните, които получаваме, едва ли ефектът ще е кой-знае какъв.

Ами аз съм осигурен на 280 и получавам 280,я да видим простата сметка 12х280=3360 лв,имам 3 нарушения 100 лв за скороста,80 за техн.преглед и 400-600 за застраховката - което прави от 580 в добрия и 780 в най-лошия случай средно да речем 680 + 1 неплатен акт от миналата година за винетка (на околовръстното бях) 100 лв = 780 лв. И така резултата е че трябва да платя 21,2 % от годишния си доход,следователно ти като си баровец и вадиш много кинти и си осигурен на тях(щото се оплакваш че другите били на минимална и реалния им доход бил мноооого повече) и да речем че ти взимаш по 1300 лв на месец (хипотетично само,НЕ ме интересува с какво се занимаваш и какъв ти е дохода) излиза че ти трябва да платиш за тези абсолютно същите нарушения 3307,2 лв.

 

Това е сметката по примера ти за финландските закони. 1/5 от годишния ми доход ще го кихна в КАТ.Като си платя глобите,без значение кога,ще сканирам и ще постна да видите.

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

ИМЕННО! Не е награда а глоба. И не може да се "равняват" глобите по социално слабите за да е честно...

 

Мне ама може да се направят като в Швейцария - да се определят на база дохода на нарушителя

Link to comment
Share on other sites

Не сме дорасли за такива закони бе хора,тука в нашата държава тея неща след светлинни години ще се случат.И къде по дяволите ще остане удоволствието от шофирането като нацъкат камери из цялата страна,тоя проект от 2 години искат да го изградят.

Link to comment
Share on other sites

Все съм си мислил, че удоволствието от шофирането в градска среда е спокойно да стигнеш от т. А до т. Б, като действията на останалите участници от движението са логични и в рамките на очакванията ти, т.е. съобразени със закона за движение по пътищата. В тая градска джунгла в Пловдив не знам как намираш удоволствие от шофирането. В Пловдив сме едни от най-лошите шофьори - трябва ни яка тояга, за да се превъзпитаме.

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

И къде по дяволите ще остане удоволствието от шофирането като нацъкат камери из цялата страна,тоя проект от 2 години искат да го изградят.

 

За какво удоволствие става дума? Нарушаваш + хващат те = плащаш си ; Правиш си удоволствието + не те хващат = рискуваш и продължаваш да си правиш удоволствието, докато те хванат.

А като искаш да се кефиш - отиваш на Калояново, плащаш си входната такса и се кефиш. А ако и входната такса не ти се плаща, тогава забиваш из дълбоката селска провинция, дето полицай не стъпва и караш, докато си разбиеш колата из "прекрасните" пътища там или докато не се спреш в някоя крава, пасяща по средата на платното.;)

Link to comment
Share on other sites

Говорех за извънградско,не съм такъв мазохист да изпитвам удоволствие от градското.Мидекс ти ходиш на пистата и си правиш кефа,аз карам в планината и си правя кефа,не говоря за дрифт и разни подобни,просто в планината с спортното окачване ми харесват завоите,това ми е кефа на мене да си джъткам и да взимам завои със 60-70 дето по принцип с 40-50 трябва.

Само да попитам колко автомобилни писти имаме в България ? Наистина не знам,стана ми интересно сега като спомена Калояново.

Link to comment
Share on other sites

Говорех за извънградско,не съм такъв мазохист да изпитвам удоволствие от градското.Мидекс ти ходиш на пистата и си правиш кефа,аз карам в планината и си правя кефа,не говоря за дрифт и разни подобни,просто в планината с спортното окачване ми харесват завоите,това ми е кефа на мене да си джъткам и да взимам завои със 60-70 дето по принцип с 40-50 трябва.

Само да попитам колко автомобилни писти имаме в България ? Наистина не знам,стана ми интересно сега като спомена Калояново.

 

И какво - да не мислиш, че ще ти сложат в планината камера на всеки завой? А писти има в различни градове из страната, не са много, но ги има. Btw, картингът също предоставя доста удоволствие, а и редовно се провеждат любителски състезания. Да не говорим, че за по-силни усещания има Ротакс, който така ще те изнесе, както никога няма да те изнесе колата ти. Привилигировани сме, че имаме Лаута под носа ни.:punk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...