Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

В твое присъствие ли ти го написаха катаджиите? Ако е така на мен ми казаха, когато ми написаха фиш за престой на спирка, че ако не го платя в седемдневен срок ще стане на акт.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В твое присъствие ли ти го написаха катаджиите? Ако е така на мен ми казаха, когато ми написаха фиш за престой на спирка, че ако не го платя в седемдневен срок ще стане на акт.

Да, в мое присъствие беше. Добре и какво като стане акт? Какво трябва да направя?

Link to comment
Share on other sites

Да, в мое присъствие беше. Добре и какво като стане акт? Какво трябва да направя?

Виж на това не мога да ти отговоря. Но сигурно като стане акт глобата ще е по-висока и т.н.

Link to comment
Share on other sites

@kenian, за да ида до КАТ, трябва да си взема цял ден отпуска. Да не говорим, че като нищо от Софийския да ме пратят в Пловдив направо...

 

@bakker това което си пуснал е в 7 дневния срок, а после?

Link to comment
Share on other sites

чл. 186, ал. (7) от ЗДвП Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже какви са тея крушки, които светят бяло синкаво, гледам доста хора са с такива и предимно на стари коли са сложени, едва ли са ксенони.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже какви са тея крушки, които светят бяло синкаво, гледам доста хора са с такива и предимно на стари коли са сложени, едва ли са ксенони.

Халогени - водят се като "ксенон-ефект", основното количество по пътищата са китайски, но и големите фирми също имат такива модели крушки.

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е маслата на Shell - Helix и какви са му впечатленията от тях?

В момента на форда съм с тяхно 10W40, вече е на 3000 км., нямам оплаквания.

 

Едит: Васко, какво ти щукна да изровиш почти тригодишен пост на jozo? :confused

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Така че разграждат и обикновновенния рефлектор за това трябва специален.Поне така знам аз може да бъркам.

 

това изобщо не е вярно.

карах доста време с ксенон на обикновенни рефлектори и не е имало проблеми.

нито съм засплявал някой нито ми се стопиха рефлекторите , естествено след като ми монтираха ксенона ходих на регулация.

повечето които слагат ксенон го правят точно както е написано на кутията "plug and ...." и до там , никой не ебава да ги регулира и точно заради това заслепяват. и стига с тия глупости кви били китайските комплекти , и обикновенният и китайският засплепяват по еднакъв начин ако не са регулирани ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Ъм да ви попитам нещо,че вчера ми се случи доста неприятен инцидент с пътните органи.Та върпроса ми е каква е глобата когато не си минал годишен техн. преглед и също така за скорост 76 км/ч при ограничение 50 км/ч колко горе доло ще излезе.

Link to comment
Share on other sites

Едит: Васко, какво ти щукна да изровиш почти тригодишен пост на jozo? :confused

 

След ъпгрейда на форума като влезеш в някоя тема вместо да ти даде последните постове които не си гледал почва отначалото и вероятно не е обърнал внимание какво чете.

 

 

_____________________

 

 

Аз да питам някой ако знае - глоба къде и как се плаща. Тъста го глобили 10лв и му казали че може да си я плати в коя да е банка, обаче Райфайзен и не помня още коя му казали - да може, но таксата е 5лв... ебати за 10лв глоба 5лв на банката... обиколил 2-3 банки и в СиБанк било 3лв и понеже му писнало да търси платил там. Някой да знае коя е правилната банка в случая?

Link to comment
Share on other sites

При превод от банка към банка таксата наистина е 5 лв. Ако имаш сметка в банката, от която искаш да си платиш глобата с превод към другата банка, таксата е само 2 лв. Нямам информация дали има такса за превода ако имаш сметка в Си Банк, която е банката, "прибираща" преводите за глоби. ;)

 

Едит: Ники, сега прочетох, че си писал за такса 3 лв. от Си Банк към Си Банк...най-вероятно тъстът ти е нямал сметка там. От ОББ напр. към СИ Банк, при наличие на сметка в ОББ, таксата е 2 лв.

 

...ебати за 10лв глоба 5лв на банката...

 

Това е положението - банка да си имаш на днешно време.:bgrin:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

За превишената скорост -100 кинта + 4 точки .(поне при мен така беше)

"беше" ще рече наскоро нали ? За застраховката КАТ-аджията ми каза между 400 и 600 лв(да и застраховка нямах,щото някой друг не се беше сетил да я плати).Нещо не ми се нряват глобите дето са по 1 средна заплата.

Link to comment
Share on other sites

При превод от банка към банка таксата наистина е 5 лв. Ако имаш сметка в банката, от която искаш да си платиш глобата с превод към другата банка, таксата е само 2 лв. Нямам информация дали има такса за превода ако имаш сметка в Си Банк, която е банката, "прибираща" преводите за глоби. ;)

 

И аз това се учудих, но не - тъста ми има сметка в Райфайзен, но въпреки това са му поискали 5лв такса. Не знам само конкретно разплащателна сметка ли трябва да има за да го прави това но неговата май е точно такава защото с тази сметка си плаща тока, телефона и не знам си кое още с "директен дебит" или както там беше термина когато въпросните фирми сами си взимат колкото им трябва от твоята сметка.

Link to comment
Share on other sites

btw и мен така до преди 4-5 месеца ме жулеха по 3лв в CCB (ЦКБ) обаче един път имах работа в МОЛ-а и ползвах банката там и "О, чудо!". Начислиха ми... 30ст или нещо от сорта за същата транзакция. Много смешна сума беше. Под 1лв 100%! Та банковия сектор е такъв бандитизъм, че няма край. Не случайно доста хора твърдят, че централната банкова система е "оста на злото" чрез която всичко се контролира в съвременния свят - да не се отвейваме обаче.

 

_________________________

 

ФОРД вече ще предлагат едни и същи модели в цял свят. Прецедент. До сега никога не се е случвало. Новия Фокус изглежда убийствено, а като интериор е прекрасен. През 2012 се очаква и Мондео да получи нова версия, до тогава с фейслифт. Те, така. Всички вече почват да гледат практичното и рентабилното. Дори МУСТАНГ, ще трябва да се вмести в схемата за общи платформи на ФОРД Мотър Къмпани.

Link to comment
Share on other sites

Първа инвестиционна и аз ги ползвам и е около левче ако имаш сметка при тях. За такса 30ст не съм чувал за превод. Ти конкретно глоба ли си плащал или за друго става дума? Защото обикновено има значение и до къде пращаш пари - някои преводи излизат по-скъпо от други колкото и да е учудващо.

 

ПС: В 1ва Инв. "каките" обикновено са доста приятни за окото - мойта счетоводителка ме бъзикаше по едно време дали не съм се зазяпал по някоя засукана "банкерка" че сметките ми са там :P И освен това работят до 21:00 (тези в МОЛА, други до по-рано но не е като Пиреус да затварят в 16:30)

Link to comment
Share on other sites

ФОРД вече ще предлагат едни и същи модели в цял свят. Прецедент. До сега никога не се е случвало. Новия Фокус изглежда убийствено, а като интериор е прекрасен. През 2012 се очаква и Мондео да получи нова версия, до тогава с фейслифт. Те, така. Всички вече почват да гледат практичното и рентабилното. Дори МУСТАНГ, ще трябва да се вмести в схемата за общи платформи на ФОРД Мотър Къмпани.

 

Крайно време беше, а и не е зле останалите американски производители също да погледнат по-практично, а не само да се пишат големи националисти. Ей тоз красавец долу, в щатите се продава за $26790 - докато дойде до Европа, знаете какво се получава. Ако паднат акцизите и се получи нещо подобно и с останалото американско производство (което силно ме съмнява), сериозно се замислям за нещо подобно, тъй като 'американците' са ми слабост отдавна. По данни тоя зеленият не е нещо особено - 3.6 V6, 304 коня, ама к'во ми пука, нали ще карам ново Камаро.:f1:

 

d292cb0c65f99ec3.jpg

 

П.П. Я! Шофьорската иконка не бях забелязал, че я имаме...сигурно наскоро е добавена. :)

Link to comment
Share on other sites

Те Пиреус пак добре че тук до 16:30 работят,отиди в Гърция да си имаш работа с банки,пилене на нерви на 100 процента.Всички банки там работят до 14:00 най-много до 14:30 и работният им ден почва в 8:30.

 

едит: като прочетох че и в неделя има отворени банки,то ние тука направо сме dreamland.

 

@host не знам колко превантивен ще е ефекта от глоба която ще я плащам поне 3 месеца,по-скоро още повече ще ги намразя ченгетата.

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...