Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А сега като отвори думат - кога ще се съберем да идем да покараме картинг? Може и едно мини състезание да си направим :)

 

Ааа, да ги нямаме такива - цяла тема като слънце си имаме, ти си тръгнал да пишеш в тази. Шеф, шеф, ама...трябва пример да се дава! :P

Между другото тази година за пръв път имаше зимен любителски шампионат (миналата седмица приключи), ама мерси - откак участвах в едно зимно състезание и ми замръзнаха разни части на тялото, в такива мероприятия вече не участвам, а и мразя зимата. :sick

 

Като се постопли пак може да пропишем в онази тема, че съвсем я забравихме. А ти дотогава вземи да оправиш линковете да се отварят в нов прозорец (ама всичките), че и горният линк пак се отваря в този. :)

 

П.П. От миналата година шампионатът е променен и почти прилича почти на този във F1 - събират се точки, в зависимост в кое състезание на кое място си завършил и освен това вече се сформират тиймове с крайно класиране - няма да е лошо да направим един warez-тийм, ама като гледам няма много сериозни за тази цел. ;)

Link to comment
Share on other sites

Еми то и темата за картинга е "леко" поумряла.Явно на всички им е минал мерака.

ПС:Гледам че днеска проверяваха документите на всички бакшиши.Явно има някаква акция :)

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм осигурен на 280 и получавам 280,я да видим простата сметка 12х280=3360 лв,имам 3 нарушения 100 лв за скороста,80 за техн.преглед и 400-600 за застраховката - което прави от 580 в добрия и 780 в най-лошия случай средно да речем 680 + 1 неплатен акт от миналата година за винетка (на околовръстното бях) 100 лв = 780 лв. И така резултата е че трябва да платя 21,2 % от годишния си доход......

 

Добре де - не разбираме сега от какво се оплакваш или по принцип да си помрънкаш малко... не че не те разбирам и не ти съчуствам, но нито ще ти помогне мрънкането нито нещо. Виновен си, глобили са те. Толкова е просто. Постарай се в бъдеще да не правиш глупости и няма да те глобяват.

 

Ще ти дам пример със себе си - преди време като ударих старата кола поради заплес бях забравил да си платя гражданската и можех да си говоря че съм се канел от 1 седмица ама все нещо изниквало и на виж какъв лош късмет... да ама си платих като поп и моя ремонт и този на човека дето ударих. Никой не ми е виновен че съм заплес нали? Някой да ме е чул да се оплаквам колко скъпо ми е излезнал ремонта (а беше доста над 1000лв в крайна сметка което хич не е малко за който и да е).

 

 

 

Не сме дорасли за такива закони бе хора,тука в нашата държава тея неща след светлинни години ще се случат.И къде по дяволите ще остане удоволствието от шофирането като нацъкат камери из цялата страна,тоя проект от 2 години искат да го изградят.

 

Не сме защото банковата ни система не работи и хората поголовно икономисват от данъците. Малко хора взимат 3000лв заплата и се осигуряват на реално това което са получили.

 

А сега като отвори думат - кога ще се съберем да идем да покараме картинг? Може и едно мини състезание да си направим :)

 

Сега? Те дъжд като вали не работят та при сняг.

 

Еми то и темата за картинга е "леко" поумряла.Явно на всички им е минал мерака.

 

Е зима е ... нормално :)

 

 

 

... а и мразя зимата. :sick

 

Ъхъ... 30 градуса не са като -5 :)

 

 

П.П. От миналата година шампионатът е променен и прилича почти на този във F1 - събират се точки, в зависимост в кое състезание на кое място си завършил и освен това вече се сформират тиймове с крайно класиране - няма да е лошо да направим един warez-тийм, ама като гледам няма много сериозни за тази цел. ;)

 

Ми то като гледам май само ти си сериозен аз карам ама любителски и то от дъжд на вятър за кеф само

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Добре де - не разбираме сега от какво се оплакваш или по принцип да си помрънкаш малко... не че не те разбирам и не ти съчуствам, но нито ще ти помогне мрънкането нито нещо. Виновен си, глобили са те. Толкова е просто. Постарай се в бъдеще да не правиш глупости и няма да те глобяват.

 

Ще ти дам пример със себе си - преди време като ударих старата кола поради заплес бях забравил да си платя гражданската и можех да си говоря че съм се канел от 1 седмица ама все нещо изниквало и на виж какъв лош късмет... да ама си платих като поп и моя ремонт и този на човека дето ударих. Никой не ми е виновен че съм заплес нали? Някой да ме е чул да се оплаквам колко скъпо ми е излезнал ремонта (а беше доста над 1000лв в крайна сметка което хич не е малко за който и да е).

 

Да си помрънкам главно,пък и виж каква дискусийка се заформи.

 

п.с : то и аз съм заплес,като прибавим и лош късмет се случват подобдни неща като тези.

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

Преди малко ходих да се попързалям на Кауфланд в Тракия :) Беше супер яко ,но дойдоха много рацери по едно време развалиха всичко като почнаха да се засилват като луди на този лед. Добре че дойдоха и ченгетата та да развалат всичко ...

Link to comment
Share on other sites

Да си помрънкам главно,пък и виж каква дискусийка се заформи.

 

п.с : то и аз съм заплес,като прибавим и лош късмет се случват подобдни неща като тези.

 

А виж за кофти късмета и заплеса си беше за другата тема. Ама 2рото е хронично така че даже няма какво да се оплаква човек а лечение няма - ей ме на мен.

 

ПС: Преди време един човек ми беше казал умния лаф - не са ми много разходите и не искам да ги намалявам - парите които печеля са малко и тях искам да увелича. Ей това е много вярно и това е правилния начин на действие. Аз поне така мисля.

Link to comment
Share on other sites

ПС: Преди време един човек ми беше казал умния лаф - не са ми много разходите и не искам да ги намалявам - парите които печеля са малко и тях искам да увелича. Ей това е много вярно и това е правилния начин на действие. Аз поне така мисля.

 

pretty much

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

Отдавна изчерпахме темата (в стеснителен смисъл) ако трябва да сме точни.

 

А някой в крайна сметка да разбра какво става със SAAB? Не питам в темата за новини нарочно, да може да си поговорим. Аз се удавих в потока от информация - Кьонигзег, китайци и кой ли още не наддавали, последно чакали обща оферта от шведите + китайците... ?!

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Само да попитам колко автомобилни писти имаме в България ?

 

Май само една Facepalm14.gif

 

То един свестен полигон няма човек поне да се учи как да се върти и тн, така че за какво говорим изобщо - държавата не инвестира нищо, само те следят от храстите или с камери да те глобят.

Link to comment
Share on other sites

И на мен тва ми направи впечатление. Малко преди да изкарам курса направиха от тренировъчния полигон на гребната - паркинг за паяците. Не че беше нещо особено но имаше 1-2 наклона , ала-бала , помня че в кабинката на пазача (зад спирката, от другата страна на Бумеранга) имаше около 10тина конуса за свободно ползване.Даже си спомням как въртях там един москвич като бях 6-7ми клас и се учих да карам, а сега нищо няма.Та трябва да се обикалят тепетата за да те научат как да тръгнеш при даден наклон :wacko:

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли някаква информация или още по-добре - впечатления от джанти HRS? Дори би било идеално ако има някой форумец, който работи в Motoexpert :rolleyes: Eто какви съм си харесал:

 

1. HRS H114/414: снимка

 

2. HRS H412: снимка

 

3. HRS H372: снимка

 

4. HRS H386: снимка

 

Най-ме влекат първите джанти, но в крайна сметка ако са читави ще видя какви размери имат и тогава ще избирам. Това, което ми трябва на мен е 6.5 или 7Jx16" ... 5x108 ... center hole 60 ... offset 50.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна изчерпахме темата (в стеснителен смисъл) ако трябва да сме точни.

 

А някой в крайна сметка да разбра какво става със SAAB? Не питам в темата за новини нарочно, да може да си поговорим. Аз се удавих в потока от информация - Кьонигзег, китайци и кой ли още не наддавали, последно чакали обща оферта от шведите + китайците... ?!

Аз, доколкото знам, дори и Бърни Екълстоун реши, е ще е в бизнеса с наддаването за Сааб. Няма лошо де, все пак ще е доста жалко ако стане както с Роувър... Edited by dunata
Link to comment
Share on other sites

Най-ме влекат първите джанти

 

И мен, обаче и 2рите ми харесват много. Останалите също но първите 2 са най-интересни

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

1-вите са супер. Малко приличат на AMG пакета на Бенц (има сходен модел) - това е комплимент.

 

 

1. HRS H114/414: снимка

 

2. HRS H412: снимка

 

3. HRS H372: снимка

 

4. HRS H386: снимка

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Които и да избереш - поне на визия са супер, с това няма как да сгрешиш :)... мен лично първите и последните най-много ми харесват... особено това сиво с черно на 4-тите ще е много добре.

Edited by dunata
Link to comment
Share on other sites

Абе как може да му давате съвети, без да видите на каква кола ще ги слага. Аз дето знам на каква, пак няма да му кажа, докато не видя и 4-те модела насложени на съответното купе. Всяка джанта си е красива сама по себе си и всяка джанта пасва по различен начин на различните форми на автомобилите. Примерно тия с многото спици пасват добре на големите и луксозни седани, докато 5-6 лъчевите 'вървят' на спортно-изглеждащите....и пак си има изключения.

Най-добре всеки, преди да си купува джанти, да влезе в някой симулатор (напр. този), да си зареди колата, която има и да сменя на воля различни форми и раздели. Гарантирам, че ще бъде по-доволен от избора си, отколкото ако е избрал първосигнално джантата, която му е харесала на пръв поглед изолирано от колата. :)

Link to comment
Share on other sites

Това, което мен ме интересува някой да каже нещо за качеството на тайванските HRS джантаци. Инак вкусове всякакви и това дали на някой му харесват или не няма да ми помогне особено :) Що се отнася до симулатора - дава някаква представа, но далеч от реалната. На моята кола май не й отиват малко и тънки лъчи... Laguna II Hatchback.

Link to comment
Share on other sites

+1 за първите ... 2 и 3 са кежуъл ... #4 приличат на метална версия, широко разпространени из "тунинг" магазините - тасове за 25 лв. :lol:

 

ПП. Като стана дума за amg-та, гледам тука в Бургас всяко slk или clk (не знам кой точно е модела, но става дума за по-новите) e със едни такива особени джанти. Много яки .. 8-9 спици са и са направени едни такива извити , като мечове ... по-скоро на някакви перки приличат. Ама са страхотни !

 

Нещо такова , ама не точно ... http://vehctech.com/images/rs_8.png

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

+1 за първите ... 2 и 3 са кежуъл ... #4 приличат на метална версия, широко разпространени из "тунинг" магазините - тасове за 25 лв. :lol:

 

ПП. Като стана дума за amg-та, гледам тука в Бургас всяко slk или clk (не знам кой точно е модела, но става дума за по-новите) e със едни такива особени джанти. Много яки .. 8-9 спици са и са направени едни такива извити , като мечове ... по-скоро на някакви перки приличат. Ама са страхотни !

 

Нещо такова , ама не точно ... http://vehctech.com/images/rs_8.png

Не са ли модела или подобен на него от МакЛарън Мерцедес

Link to comment
Share on other sites

"Малко" китайски са - аз не бих дал пари за такива. Намери си от форумите истински джанти, примерно такива или такива - стоят добре на почти всяка кола и не са маде ин тайван.

Най ми е смешно като видя някой скъп мерцедес с такива джанти Facepalm14.gif от 2км си личи на хубавата кола китайски джанти.

Сплавта и фалшивата черна боя нямат нищо общо с истинска жанта.

 

едит: сега видях това на предната страница

В Пловдив сме едни от най-лошите шофьори - трябва ни яка тояга, за да се превъзпитаме.

Не си прав - в момента съм студент в Шумен и трябва да ти кажа, че по-лоши шофьори от тук не съм виждал - движението върви с 40-50 по големите булеварди, като светне зелено минават 15сек да реагира първия, още 10 на втория, като има червено само на едната лента спират всички ленти, ако идва с-класа трябва отбиеш да пропуснеш великия селянин иначе ти свири и свети на дълги biggrin.gif

Мигачи и огледала за смяна на ленти не се ползват, все има някой да кара с 30 на средата върху маркировката и да те гледа тъпо, неразбирайки защо му свириш от една минута angry1.gif

А ако си пешеходец чакаш 5мин да пресечеш, никой не спира като си на пешеходна пътека - минават си с 50 на сантиметри от теб и не им пука за теб. Никога не ми се е случило някой да спре, за да мина.

В Пловдив е супер кеф да се кара и движението е някак си по-организирано cool.gif

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...