Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Основния проблем на газта е бутилката под налягане. Резултата няма да е приятен при една по-тежка катастрофа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За щофьора ако имах пари да съм го направил и то не щото е трудно ами за да си спестя нервите и да не гледам просташките изпълнения на разни селски тарикати. Той INCINERATOR хубаво го беше казал (мисля че беше той - потърсих но не намерих мнението обаче беше доста добре описано): карането е удоволствие, само да ги нямаше дупките и то в такова количество, неправилните наклони по маса завои, тъпите изпълнения на разни юнаци, и още една камара неща.

 

 

КАТО ИЗКЛЮЧИМ ... идиотите по пътищата, дупките, неравностите, бабуните, нереалните легнали полицаи, нелогичните кръстовища, нелогичните пътни знаци, неправилно регулираните светофари, глупавите закони, заядливите полицаи, липсата на паркоместа, завидливите копеленца които правят мизерии по колите, камъчетата по пътищата които ебават лаковото покритие на колите, двулентовата магистрала, еднолентовите извънградски пътища с недоизмислени завои и пътни маркировки и липсата на такива маркировки, липсата на улично осветление, тесните улици, гадните и неравни павета, глупаво организираните бариери за влакове където чакаш 10 мин. да наближи влакът, липсата на начален опит при шофьорите, стърчащите казани по улиците, подредените шахти по улиците които като избегнеш едната уцелваш другата - явно нарочно са ги поставяли на зиг-заг, "измитите" улици по които след като караш по време на дъжд все едно си бил на офроуд... УЛИЦИТЕ СТАВАТ ЗА ШОФИРАНЕ

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че една добре направена бутилка би била проблем. На предишната ми кола сложих нов газов инжекцион и бутилката беше проектирана да издържи смачкване до 1/3 от размера й. Палене, прехвърляне - няма такива глупости, колата винаги си пали на бензин, като загрее и като всички налягания са оптимални си минава сама на газ, ако в даден момент нещо не е съвсем оптимално тя сама си минава на бензин и после като се стабилизира положението се връща отново сама на газ. Да не говорим, че по времето когато LPG-то беше 70 и нещо стотинки, Пловдив - Троян през зимата при катерене при затворения проход Троян - Кърнаре ми даде разход от 5.50лв. на 100 км. А все пак става въпрос за кола 103 к.с. при 1100 килограма тегло, което си е доста добър разход. Тогава обаче правех много градско, а там бензинец си върви много по презумпция. Сега карам главно извънградско и нямам никакви намерения да газифицирам автомобила. Иначе разлика във вървежа не мисля, че имаше. Компютърът на газовия инжекцион се включва към ECU-то на бензиновия двигател и реално погледнато му наследява работата с малки корекции по някои параметри, за да бъде всичко оптимално за работа на LPG. Да не забравяме, че някои производители (като Рено и SsangYong, да речем) предлагат заводско газифициране. Мисля, че ДВГ са напълно пригодими да работят с LPG, стига да има желание за подобно нещо.

 

@zlobil аз ти казах нещо за C класите като и аз като теб се услушвах какво да взема :)

Link to comment
Share on other sites

За карането... ами и аз ако трябва да карам повече от 50км градско и не изпитвам нищо положително, гледам на шофирането като на задача или по-скоро инструмент. А напоследък карам все по-рядко. С тия задръствания и все до центъра като трябва да отида (без багаж) или ми е прекалено близо до нас, или рейсчето за 2 лева предпочитам друг да го мисли колко нафта ще изгори. Ако бързам Такси.

 

С това движение в момента в Плд (и вс. др. големи градове май) удоволствието от шофирането е само в малките часове на нощта.

 

______________________

 

Волво, Фиат и доста други предлагат също фабрични системи ;)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Вчера имах малко работа към 11:00 в Южен, затова по това време се прибирах в посока към пл. Съединение по Цар Борис III. Задръстването (разбирай, спиране до покой) започна още преди тунела и беше чак до кръстовището на семинарията. Имах уникалния шанс да разгледам в подробности тунела. Някои се изнервиха и направиха директно обратни у тунело и дим да ги няма на юг. Кеф от карането през деня - да бе. В такива ситуации изключително много съжалявам, че не си взех автоматик.

Link to comment
Share on other sites

Аз толкова се изнервям на последък, когато карам през деня, че или ще ям бой или аз ще бия :rofl: :lol:

Сега сериозно - вече шофирането ми образува повече нерви, отколкото удоволствие в града ;) :Facepalm:

Но няма да се дам лесно :evil

 

Btw - 3.2FSI+Quattro e абсолютно , АМА абсолютно излишен в този град и ако разхода е 17 пак ще е добре.

Ще взема да си купя новия POLOвер и да си бръмча :)

 

edit : Няма ли да пуснат electric car вече, на по сносни цени :) За града е перфектно!

Edited by CyberHill
Link to comment
Share on other sites

Аз толкова се изнервям на последък, когато карам през деня, че или ще ям бой или аз ще бия :rofl: :lol:

Сега сериозно - вече шофирането ми образува повече нерви, отколкото удоволствие в града ;) :Facepalm:

Но няма да се дам лесно :evil

 

Btw - 3.2FSI+Quattro e абсолютно , АМА абсолютно излишен в този град и ако разхода е 17 пак ще е добре.

Ще взема да си купя новия POLOвер и да си бръмча :)

 

edit : Няма ли да пуснат electric car вече, на по сносни цени :) За града е перфектно!

 

Новото Поло пък страшно ме кефи или Scirocco с тоя 1400 кубиковия двигател.... Мед ми капе от сърцето

Link to comment
Share on other sites

КАТО ИЗКЛЮЧИМ ... идиотите по пътищата, дупките, неравностите, бабуните, нереалните легнали полицаи, нелогичните кръстовища, нелогичните пътни знаци, неправилно регулираните светофари, глупавите закони, заядливите полицаи, липсата на паркоместа, завидливите копеленца които правят мизерии по колите, камъчетата по пътищата които ебават лаковото покритие на колите, двулентовата магистрала, еднолентовите извънградски пътища с недоизмислени завои и пътни маркировки и липсата на такива маркировки, липсата на улично осветление, тесните улици, гадните и неравни павета, глупаво организираните бариери за влакове където чакаш 10 мин. да наближи влакът, липсата на начален опит при шофьорите, стърчащите казани по улиците, подредените шахти по улиците които като избегнеш едната уцелваш другата - явно нарочно са ги поставяли на зиг-заг, "измитите" улици по които след като караш по време на дъжд все едно си бил на офроуд... УЛИЦИТЕ СТАВАТ ЗА ШОФИРАНЕ

Мисля, че пропусна още двайсетина подобни проблеми, а иначе това за зиг-заг шахтите си е конспирация - нарочно ги правят така и за бонус...или ги вкопават, или издигат така, че да си остържеш картера. :laughing:

 

П.П. Освен това има и още един сериозен проблем на новото разширение към моста, но днес ще го проверя отново, за да видя дали случайно не са го премахнали междувременно и тогава ще пиша за него.

Link to comment
Share on other sites

Новото Поло пък страшно ме кефи или Scirocco с тоя 1400 кубиковия двигател.... Мед ми капе от сърцето

 

 

Нда. Перфектни са за града.

 

edit: a VW Scirocco 1.4 Tsi 160hp не само за града :)

 

едит2:

New Polo 1.2 Trendline, 60 к.с. за 19 980 лв. с ДДС

 

Колко струва това Scirocco ?

Edited by CyberHill
Link to comment
Share on other sites

КАТО ИЗКЛЮЧИМ ...

 

 

А именно!

 

А напоследък карам все по-рядко. С тия задръствания и все до центъра като трябва да отида....

 

Ние живеем НА центъра. Срамота е да се вади кола за да се придвижиш от Сакъзов до Главната. Всеки един живял в София ще ти каже че е повече от нормално да паркираш дори малко по-надалече и да си направиш 10 минутна разходка а ако ходиш бързо от ВИХВП до Джумаята е под 10 минути даже.

 

 

 

 

С това движение в момента в Плд (и вс. др. големи градове май) удоволствието от шофирането е само в малките часове на нощта.

 

Да не се бъркаш нещо? Или и ти си взел да ставаш "пенсионер" като мен? :lol:

 

едит2:

New Polo 1.2 Trendline, 60 к.с. за 19 980 лв. с ДДС

 

Момчета, КАК я мислите тази работа Васил да даде толкова пари за подобна "въшка"? Пък и съм останал с впечатление че е едро момче та предната седалка на Поло-то направо ще трябва да я махне :)

Link to comment
Share on other sites

Момчета, КАК я мислите тази работа Васил да даде толкова пари за подобна "въшка"? Пък и съм останал с впечатление че е едро момче та предната седалка на Поло-то направо ще трябва да я махне :)

Абе щом Васко го побрахме в картинга, ще се хване и в Полото...съвсем друг е въпросът, че ще трябва да ползваме съдебна заповед, двама жандарми и една немска овчарка, за да го набутаме насила вътре. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дали съм станал пенсионер. Човек, на ден срещам десетки тъпанари така или иначе, нямам нужда на пътя да срещам още толкова. Напълно съм сериозен. Гледам да не им обръщам внимание ама то дори само тия напъни като си спестя пак е по-добре.

 

И наистина, да - живеем в Централен. И да, опитвам се да не излизам с колата щото е тъпо за 10 мин пеша. Онзи ден ме питаха дали съм дошъл с кола - до 9ball. Бая им се смях. Там не стига, че всякакви си паркират колите по твоите калници ами и понеже ми е далеч да отида до там моторизиран. Само заради щеката бих си помислил, но пък някой олигофрен може да ми счупи стъклото ако я забравя в колата... та пеш, хем бързо, хем полезно, хем не замърсявам.

Link to comment
Share on other sites

Нда. Перфектни са за града.

 

edit: a VW Scirocco 1.4 Tsi 160hp не само за града :)

 

едит2:

New Polo 1.2 Trendline, 60 к.с. за 19 980 лв. с ДДС

 

Колко струва това Scirocco ?

 

На изуст не знам, но една 10-тка, че дори 15-ка от горе.....достатъчно, че да го гледам на снимка и в youtube :rolleyes:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

бензиновите широко-та почват от 45К лева с ДДС, а варианта с 1,4ТСИ (160 кобили)+ДСГ е 49 Клева. за 2.0ТСИ вадиш от джоба още 5К лева.

хич не е евтино удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

На изуст не знам, но една 10-тка, че дори 15-ка от горе.....достатъчно, че да го гледам на снимка и в youtube :rolleyes:

 

Трябва ли да се знае всичко наизуст? Колко трудно беше да се намери ей това: http://volkswagen.bg/modelle/scirocco/zahl...en/info_prices/ ?

Link to comment
Share on other sites

бензиновите широко-та почват от 45К лева с ДДС, а варианта с 1,4ТСИ (160 кобили)+ДСГ е 49 Клева. за 2.0ТСИ вадиш от джоба още 5К лева.

хич не е евтино удоволствие.

 

Достатъчно много. Обаче формата...грабне ли ме дизайна един път и край. :rolleyes:

 

Трябва ли да се знае всичко наизуст? Колко трудно беше да се намери ей това: http://volkswagen.bg/modelle/scirocco/zahl...en/info_prices/ ?

 

с достатъно търпение....ти го намери преди мен :P :P

Link to comment
Share on other sites

бензиновите широко-та почват от 45К лева с ДДС...

 

Това е според ценовата листа, гаранция още едно поне 5к ще отидат за "подробности"... въпреки че ценовата листа е малко стара може да имат отстъпки в момента...

 

 

 

DON_CHEFO, какво търпение какви 5 лева? Написах в гугъл "vw scirocco ценова листа" и познай какво намерих най-отгоре? Отделно че за www.volkswagen.bg също не е трудно да се сетиш а оттам по менютата е точно на 2 (два) клика разстояние...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Това е според ценовата листа, гаранция още едно поне 5к ще отидат за "подробности"... въпреки че ценовата листа е малко стара може да имат отстъпки в момента...

 

 

 

DON_CHEFO, какво търпение какви 5 лева? Написах в гугъл "vw scirocco ценова листа" и познай какво намерих най-отгоре? Отделно че за www.volkswagen.bg също не е трудно да се сетиш а оттам по менютата е точно на 2 (два) клика разстояние...

 

ебавам се бре и ти. :rolleyes: :laughing: знам, че го има...не ми се търсеше просто.

Link to comment
Share on other sites

Достатъчно много. Обаче формата...грабне ли ме дизайна един път и край. :rolleyes:

 

И сега слагаш едно А6 до него... помисли си пак :)

 

И погледни отвътре "широко"-то колко е широко и как е разположено и таблото и всичко и сравни с алтернативата за която се чуди Васил:

 

A6

866.jpg

 

 

Scirocco:

952609357.jpg

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз не ги сравнявам двете. ;) Не ми е миналo през ум. Казвам, че мен ме кефи....но като отвори дума и като видяхме как бърЖЕ боравиш с гуугъл, я дай и цената на ЧИСТО ново А6 :rolleyes: :P :P

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...