Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Май май ще се спра на аудито , още 2 дни ще помисля ама май ще е то....

Днес специално ходих до ПЗ уж да купувам едно да покарам да видя как е ..... е супер е , върви перфектно идеалната кола просто.

Нямам идея дали средният разход не беше занулен но на компютъра показваше 14.5 мене леко ме съмнява понеже по каталог го дават 14.7-15 .....

 

Върви прилично и е страшно стабилно , а4-ката ми е със спортно окачване и не я чувствам толкова добре.

Другото е комфорта , тая беше дори с обикновенни седалки без кожа и пак ми хареса доста повече от Ц класата.

 

После седнах дръпнах чертата и излиза че всъщност макар че 3.2ФСИ си е лаком двигател евентуално може да ми излезе по евтино от 320ЦДИ ..... макар че гори горе долу 6л. повече обслужването му е по-евтино , маслата са му по-евтини , частите му са по-евтини и според повечето майстори е страшно здрав двигател , за Ц-класта никой почти не се изказа толкова бляскаво......

При Ц класата имало доста повече неща които могат да си заминат......

 

Все още не съм решил на 100% но ..... пък и още по телефона се договорихме за допълнителен комплект джанти което както и да го погледнеш си е добра "промоция" , ако и там паднат 500евра цената става подарък.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ей така, само между другото да спомена.Акциза падна, но....Имам един колега, с Волво S80 170к.с. и той така чакаше да падне пустия му акциз.Та, вчера го мързеше, но успях да го навия да отиде до КАТ да провери нещата(по телефона отказаха информация).И тази сутрин като се видяхме, още от вратата и взе да ми разправя.Като отишъл там, отново му отказали информация относно акциза, но му казали, че всеки момент очакват нова наредба относно екотаксата, която щяла да се плаща според кубатурата на автомобила.И се очаквало почти да замести акциза като стойност.Това "почти" какво означава не знам, но е въпрос на време да спуснат тази наредба.Може да е другата седмица, може и да е другия месец.Никой не знае, но е хубаво да се поразбърза малко човек, ако иска да си спести няколко хиляди лева.

Link to comment
Share on other sites

Не ги слушай. Нека си чакат. Отиваш регистрираш и копче не могат да ти кажат. Нищо не могат да направят преди да го пробутат през НС като закон ;)

 

АКЦИЗ НЯМА от 01.01.09г.

Link to comment
Share on other sites

Ми регистрираш я.Няма проблем.Няма да плащаш акциз.Само еко такса според възрастта на автомобила.Но ако са пуснали новата наредба, която както казах ще се изчислява на кубатура (не на конски сили или на киловати), ще трябва да платиш според нея.

Link to comment
Share on other sites

Ей така, само между другото да спомена.Акциза падна, но....Имам един колега, с Волво S80 170к.с. и той така чакаше да падне пустия му акциз.Та, вчера го мързеше, но успях да го навия да отиде до КАТ да провери нещата(по телефона отказаха информация).И тази сутрин като се видяхме, още от вратата и взе да ми разправя.Като отишъл там, отново му отказали информация относно акциза, но му казали, че всеки момент очакват нова наредба относно екотаксата, която щяла да се плаща според кубатурата на автомобила.И се очаквало почти да замести акциза като стойност.Това "почти" какво означава не знам, но е въпрос на време да спуснат тази наредба.Може да е другата седмица, може и да е другия месец.Никой не знае, но е хубаво да се поразбърза малко човек, ако иска да си спести няколко хиляди лева.

 

 

Добре де.. ако утре искам да регистрирам кола дето е 200 коня... какво става?

 

 

Може да дойде нова такса ама никой не знае кога..... вчера един приятел регистрира МЛ320 и си плати като пич само ЕКО ТАКСАТА която пак е колкото старата.

Според някои хора ако бъде прието нещо изобщо то няма да бъде по рано от 1 март 2010 .... така че .....

 

 

Ми регистрираш я.Няма проблем.Няма да плащаш акциз.Само еко такса според възрастта на автомобила.Но ако са пуснали новата наредба, която както казах ще се изчислява на кубатура (не на конски сили или на киловати), ще трябва да платиш според нея.

 

Което пък за пореден път доказва какви тъпаци ни управляват.

Кво значение има кубатурата ? Има коли 1.6 с по 200к.с. , има и коли с 3.2 двигател пак с 200к.с. ..... аз не намирам логика :wacko:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Ми регистрираш я.Няма проблем.Няма да плащаш акциз.Само еко такса според възрастта на автомобила.Но ако са пуснали новата наредба, която както казах ще се изчислява на кубатура (не на конски сили или на киловати), ще трябва да платиш според нея.

 

Е като е ЕКО такса защо не е според отделяните вредни газове? И това да се изчислява при годишния преглед на колата или знам ли къде но така според кубатура не е най-правилно или поне така ми се струва. Не за друго ама като се залепя зад някой прецакан дизел и след 5 минути каране след него почва да ми се драйфа ако не цъкна да върти въздуха само вътре в колата...

Link to comment
Share on other sites

Даааа... нелогично е нали.... ма тука с всичко е така , няма да се изненадам ако направят подобна тъпотия....

 

Примерно аз ако сега взема а6-цата с 3.2 мотор съм сигурен че вредните емисии които ще отделям са в пъти по-малко от примерно някой голф 3-ка дизел на 500 000КМ ама нали голф-а е с 1.9 двигател а аз с 3.2 и затва трябва да плащам повече , тва тука само при нас го има - малоумна работа.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да отчайвам другарите от администрацията, но според евро разпоредбите е НЕЗАКОННО облагането с такси просто спрямо мощността на автомобила. За това и няма вече акциз и може (ако се заведе дело с/у България) да го връщат даже на платилите такъв.

 

Еко Таксата ще измени вида си, но тя ВИНАГИ ще бъде обвързана общоевропейските т.н. ЕВРО стандарти за емисии при МПС от различен тип. И тази такса както и сега ще следва винаги логиката "повече замърсяване, повече такса". Та таралясник с 350 к.с. от 1990г ще получи, примерно, по-висока еко такса (на годишен принцип вероятно) от един 2009г SAAB Turbo пак 300 к.с. (не случайно със SAAB давам пример, правят едни от най-чистите турбинирани двигатели).

 

За съжаление предвидимостта в законодателството на Р. България е много малка, но това не е оправдание за незаконни такси, акцизи, мита и данъци от какъвто и да е тип.

Link to comment
Share on other sites

Прав си дедо, ама нали се сещаш, че тука (България) е пълно с такива недомислици.Може би изхождат отново от идеята, че голяма кубатура = много, вредни изгорели газове.

Link to comment
Share on other sites

Което пък за пореден път доказва какви тъпаци ни управляват.

Кво значение има кубатурата ? Има коли 1.6 с по 200к.с. , има и коли с 3.2 двигател пак с 200к.с. ..... аз не намирам логика :wacko:

Че са тъпаци, тъпаци са - това е ясно на всички. Те нали пак на кубатура приеха ограничението за младите шофьори. Както каза, има 3-литров атмосферен със 150 коня, както и 1.6 турбо с...да не казвам колко...а за обема на роторките на мазда изобщо няма да споменавам. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Така е момчета..... трябва сега някой сериозен човек с много свободно време и активи да се захване с нашите "политици" да ги осъди хубаво и да ги накарат да върнат на всички хора акцизите от 2007ма година до сега..... ще стане страшно интересно , тогава Симеончо или там къвто е ще показва не пица ми ще се чудят къде да отидат с Бат Бойко. Пак ще излезнат с твърдението че "заварили" нещата така и няма как да ги поправят за толкова малък срок. Бахти цирка сме тука , вече почвам да осъзнавам защо доста хора зарязват домовете си и тръгват по света да си дирят късмета.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление предвидимостта в законодателството на Р. България е много малка, но това не е оправдание за незаконни такси, акцизи, мита и данъци от какъвто и да е тип.

 

Ето друго нещо което ме учудва. Трябвало да се реформира не знам си какво по еди кой си закон... и нашите умни глави почват да го "мислят" как да се промени настоящото... хубаво де, защо не го вземат наготово от някоя друга Европейска държава? Знам че не е толкова просто и че нещата са свързани но примерно ей тези еко такси и т.н. - не виждам какво толкова има да се мисли - да не би Германците да са си патентовали техните закони и да сме задължени нашите да са различни в това отношение?

Link to comment
Share on other sites

Не, не, не, не ... ТОВА вече на нищо не прилича. Тоя симпатяга продава Volvo c70 с обратен волан 2.0 163 к.с. през 2009-та за 3 хил, сега за 6 хил щото бил паднал акциза. Ебати ахмака. Нито той, нито някой друг й е платил акциз на тая кола и нещастника пак иска да си вземе парите за нещо което не се е случило.

 

Евала, поклон. Е това е показателно в каква държава сме.

Link to comment
Share on other sites

Даааа... нелогично е нали.... ма тука с всичко е така , няма да се изненадам ако направят подобна тъпотия....

 

Примерно аз ако сега взема а6-цата с 3.2 мотор съм сигурен че вредните емисии които ще отделям са в пъти по-малко от примерно някой голф 3-ка дизел на 500 000КМ ама нали голф-а е с 1.9 двигател а аз с 3.2 и затва трябва да плащам повече , тва тука само при нас го има - малоумна работа.

 

Васе, ще черпиш ли най-после поне по тоя повод, че сме те навили да вземеш очевадно по-добрия автомобил - Аудито :laughing:

 

Не почерпи за заведението, не почерпи за предното Ауди - ай сиктир :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не, не, не, не ... ТОВА вече на нищо не прилича. Тоя симпатяга продава Volvo c70 с обратен волан 2.0 163 к.с. през 2009-та за 3 хил, сега за 6 хил щото бил паднал акциза. Ебати ахмака. Нито той, нито някой друг й е платил акциз на тая кола и нещастника пак иска да си вземе парите за нещо което не се е случило.

 

Евала, поклон. Е това е показателно в каква държава сме.

 

че то за 163к.с. няма акциз изобщо :blink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Васе, ще черпиш ли най-после поне по тоя повод, че сме те навили да вземеш очевадно по-добрия автомобил - Аудито :laughing:

 

Не почерпи за заведението, не почерпи за предното Ауди - ай сиктир :laughing:

 

Забеляза ли колко хитро отговори на host и подмина другите коментари? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Забеляза ли колко хитро отговори на host и подмина другите коментари? :lol:

Ами...'сефте'...редовно го прави. Преди време щеше да черпи и с луканки от магазина им, ама пак така се направи на разсеян. :devil

Link to comment
Share on other sites

To и аз се каня от маса време... но пък Пламен го почерпих 1-2 пъти кафе... и други хора отнесоха по нещо дребно ама баш черпене така и не успях да организирам...

 

Забележка от Midex: Не раздувай, дедо...само 1 път беше, че и не ми даде да си запаля...хахахаха..... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Са, е*а в гъза пиян. Чета и не виждам. Зацепих за кое.

 

Съжалявам.

 

Це70-то е 170ps акцизно е ;) грешката е моя.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Са, е*а в гъза пиян. Чета и не виждам. Зацепих за кое.

 

Съжалявам.

 

Це70-то е 170ps акцизно е ;) грешката е моя.

 

A на кой отговори...

 

Аз се въздържах да се нарежа, че утре имам упражнение :( :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Имам едно фишче за светлините. Не обърнах внимание, че трябва да го платя в едноседмичен срок. Какво се прави в такъв случай? По принцип се плащаше в банка, дали обаче сега, ако просто преведа 20 лв ще е достатъчно или трябва и нещо друго да правя?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...