Jump to content
BulForum.com

Гуми


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
Зимни - Аржентински/100лв./ Ласа/115лв./ Маршал/120лв./ Тигър/100лв/- това е за твоя размер. Днес търсих същия размер и затова ти казвам. Аз си сложих тигърче, че по-евтино, дано да не съм се прекарал.

А за модели на Goodyear, Michelin и други по-известни марки цени да знаеш? Пак за същия размер.

Link to comment
Share on other sites

Отидох неска в даяната щот уж имали моите гуми.... Трънки!! викат "минавайте да проверите, че дойде камиона с гумите обаче за вашата кола няма.". Няква обърквация се била получила, та някои модели дошли, други "уж" дошли, а трети въобще не дошли.. Добре, че една позната мернах там, та чакам да ми се обади кога да ходя да си ги монтирам. Много се дразня, щото ги имам парите, имам го желанието а гуми няма!!

 

Бтв, поръчах си Корморан зимни новички 175/70/13 по 57лв бройката. Тънкана, то не че има голям смисъл на Форделината да слагам нещо по-скъпо, така и така мисля да я сменям.

 

@miro123 твои научни наблюдения ли са това или си дочул от някъде?

Link to comment
Share on other sites

А за модели на Goodyear, Michelin и други по-известни марки цени да знаеш? Пак за същия размер.

Съжалявам, но където ходих питах за гуми до 120лв. и затова споменах само тези. Гумите за които ти питаш са хубави маркови и естествено по-скъпи, но колко незнам.

Link to comment
Share on other sites

След дълго умуване между Континенталките и Гудиярките взех Гудиярките Ултрагрип 7+. Понеже са по-добри на сняг, а ще пътувам до северните ширини и балканските височини през зимата.

 

Колко пари ги взе тези гуми, че и аз съм се ориентирал към такива

моя размер е 205х55х16 и май ще са някъде към 250 кинта бройката :(

Link to comment
Share on other sites

Чух за някъв спрей който като го напръскаш на гумата предотвратявал полепването на сняг по нея и по тоя начин осигурявал добро сцепление. Та въпроса ми е съществува ли такова нещо и ако да от къде мога да го набавя?

Link to comment
Share on other sites

Сигурно става въпрос за спрейчетата , които се продават в Метро,Кауфланд,Мр. Бриколаж и т.н. Водят ги течни вериги или нещо такова беше :unsure: Не съм ги пробвал , но мисля че ефекта от тях би клонял към 0. Струват около 5-7 лв

Link to comment
Share on other sites

Колко пари ги взе тези гуми, че и аз съм се ориентирал към такива

моя размер е 205х55х16 и май ще са някъде към 250 кинта бройката :(

 

Гумицентър "Good Year" срещу Ален Мак - светофара след моста в ляво

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ами аз доколкото знам това са стари, използвани гуми, които са излъскани до дупка, след това им се лепи нов най-горен слой каучук със нова шарка. Смятат се за опасни, понеже се използва старата основа от телове и долни слоеве, което в допълнение с повторно лепения слой може да доведе до разпадане. Аз това знам, може и да не съм много добре запознат, някой ако има неточности да ме поправи. :)

 

Регенерат не значи нещо лошо,все пак 90% от камионите са с регенерат гуми...не се препорачват да се слагат на предницата,но за отзад са супер...На камионите специално им се дава 80000км гаранция,вие си правете сметка лош ли е регенерата :rolleyes: за колите-незнам,не сам купувал регенерат за колата

Link to comment
Share on other sites

Значи днес 15.12 ( големия сняг) си сложих Debica Frigo 2 185/65/15 - 103 лв, защото два пъти се завъртях докато стигна до гумаджията, с чисто новите си летни гуми :bgrin: Много добри отзиви чета за тях, че са едно към едно с Goodyear Ultragrip 5, че се държали идеално на сняг и мокър път, абе само суперлативи ,едно лошо мнение не прочетох като за гума от този клас. Ще ги тествам с едно ходене до Сев. България и по Балкана (Тетевен- Рибарица) и ще споделя и личните си наблюдения ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи днес 15.12 ( големия сняг) си сложих Debica Frigo 2 185/65/15 - 103 лв, защото два пъти се завъртях докато стигна до гумаджията, с чисто новите си летни гуми :bgrin: Много добри отзиви чета за тях, че са едно към едно с Goodyear Ultragrip 5, че се държали идеално на сняг и мокър път, абе само суперлативи ,едно лошо мнение не прочетох като за гума от този клас. Ще ги тествам с едно ходене до Сев. България и по Балкана (Тетевен- Рибарица) и ще споделя и личните си наблюдения ;)

 

Гимата е готина - държи се отлично, но протектора падне ли под 50% започват да се получават балони!!

Link to comment
Share on other sites

баси поледицата беше вчера, направо както не бях сменил още гумите бях като шейна - ужас!!! :(

Ако се върнеш назад в темата ще намериш няколко човека които упорито твърдяха, че не е нужно да слагаш зимни гуми. Много ми е интересно какво мислят в момента. Вероятно не карат.

Link to comment
Share on other sites

Ако се върнеш назад в темата ще намериш няколко човека които упорито твърдяха, че не е нужно да слагаш зимни гуми. Много ми е интересно какво мислят в момента. Вероятно не карат.

Ми като се разхождаш из града можеш да видиш доста коли с пуснати аварийни, коя в оградата, коя в друга кола, коя по таван, може и те да са.

Link to comment
Share on other sites

Големи тарикати сте...да ви имам иронията. Я да се обадят онези, които си купуват зимни гуми по 50-60 кинта на бройка. В петък видях как такива чисто нови зимни гуми не могат да отлепят на лек наклон и 2 пръста сняг/лед ;) Както и да е...дано да не вали много в Пловдив, защото движението тотално се обурква. Да карате внимателно

Link to comment
Share on other sites

Аз пък и двата дена в снега си карах с летните гуми хехе :) Яваш-яваш и става работата :) Ама трябва да сложа поне предните да са зимни де. Зимната гума си е зимна гума, спор няма по тая тема. Все пак на равното горе-долу може да докреташ с летните ама маааалко баирче да има и си до там. Тая Диана къде се намира, че не разбрах честно казано.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък и двата дена в снега си карах с летните гуми хехе :) Яваш-яваш и става работата :) Ама трябва да сложа поне предните да са зимни де. Зимната гума си е зимна гума, спор няма по тая тема. Все пак на равното горе-долу може да докреташ с летните ама маааалко баирче да има и си до там. Тая Диана къде се намира, че не разбрах честно казано.

 

 

След ТехноМаркет европа...

 

 

Не знам как карате с тия летни гуми на СНЯГ...

Link to comment
Share on other sites

Всичко е до майсторлък :)

всички мърмоти така разправят преди да огънат некоя скъпа ламарина....

ама съм се зачудил - как не селектираха неква специална порода дървета за градски нужди вече?! тия наще са яко тъпички и никое не се дърпа кат полети колата срещу него... поне са твърди, де.

чудно що ли точно кат падна по-свестен сняг и се задръстиха всички гумаджийници?

Link to comment
Share on other sites

Така въпроса ми не е свързан само с гумите, но мисля че е за тук.В момента колата ми е с 15-ки, а за лятото съм й намислил 16 или 17-ки, но при промяна на големината на джантата си спомням, че се променя и точността с която скоростомера ви отчита реланата скорост на движение.Например ако сега с 15-ките като отчита 50 км/ч има отклонение 2-3, то ако сложа 17-ки доста ще се повиши разликата в реалната скорост и отчетеното.Има ли начин да се пренастрои след смяната измерването или е невъзможно?Говорим за Volvo S40 '97 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Така въпроса ми не е свързан само с гумите, но мисля че е за тук.В момента колата ми е с 15-ки, а за лятото съм й намислил 16 или 17-ки, но при промяна на големината на джантата си спомням, че се променя и точността с която скоростомера ви отчита реланата скорост на движение.Например ако сега с 15-ките като отчита 50 км/ч има отклонение 2-3, то ако сложа 17-ки доста ще се повиши разликата в реалната скорост и отчетеното.Има ли начин да се пренастрои след смяната измерването или е невъзможно?Говорим за Volvo S40 '97 2.0.

обикновено при смяна на джантите с такива с по-голям цолаж се слагат гуми с по-нисък профил, при което в общата сметка за външния диаметър на колелото си стойността се изменя в границите +/- 5-6 мм, което не оказва съществено влияние върху точността на километража на автомобила, тъй като те по принцип са с нисък клас на точност (доколкото знам са до 5% отклонение при скорости около и над 100 км/ч).

проблема се появява ако сложиш освен по-големите джанти и по-високи гуми, при което общия диаметър нараства значително. но тогава се явяват подробности от вида на дали ще ти се поберат гумите в калниците при пълно ляво и дясно завъртане на воланта, както и при натискане на предницата/задницата за да се обере хода на амортисьора.

иначе за пренастройка на километражи не съм чувал. може и да има. обикновено хората просто си карат с едно наум, за да нямат проблеми с радарите на полицията.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...