Jump to content
BulForum.com

Гуми


ROBIN

Recommended Posts

Сложих си гумите, като танк съм :) Уж само 2см са по високи, но се усеща разликата.

Последно си сложих nokian. Направи ми впечатление че са доста меки, волана се върти по лесно от преди, колата друса по малко. Пробвах ги на една кална поляна под силен наклон, без проблеми :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
Някой да каже мнение за Марангони? Изглеждат много добре, но как се държат на пътя? :bgrin:

 

Ми до днеска ми бяха предни на Реното вече ми са задни и често казано съм доволен :D Като ги сложиш се държаха перфектно и не плущяха много и имах добро управление но след като изкривих на 2 3 пъти джанта и по чудо оцеляха се промени поведението им към по зле.Също трябва да се има предвид че съм ги взел и втора ръка но бяха много запазени.Иначе като цяло са добри и съм доволен.Днес сложих 2 Матадор предни и сега волана ми е като перце просто все едно имам хидравлика.Какво ви е мнението за тях?

Link to comment
Share on other sites

Такива матадор(почти съм сигурен че бяха тази марка) ги излъсках до телчета за едно лято :) Вярно че постоянно въртях гуми и дърпах ръчни и подобни изпълнения но все пак.. Пълни боклуци, взех ги от метро за 85лв бройката. Дано бъркам ;)

Тези които бях сложил може и марангони да са били :P

Link to comment
Share on other sites

Къде е Матадор, къде е Марангони.

Марангони са ниско качество евтини гуми. Ниско сцепление. Зимните им са корави и не стават. За същите пари има много по-добри гуми, посочени в темата вече ;)

Link to comment
Share on other sites

Марангони са ниско качество евтини гуми...

 

Освен всичко друго,голяма част от продаваните у нас са регенерат...Някои търговци го обявяват,други не ;)

 

@Лъки Лучано,ако искаш евтина и с добро качество зимна гума,ориентирай се към Sportiva.Фирмата е дъщерна на Континентал,гумите се произвеждат в техни заводи(а Конти си е сериозна фирма с традиции,обикновенно е в челото на класациите)Миналата година ги тествахме на служебните возила и са ок. :)

Link to comment
Share on other sites

Брех много негативни мнения за тези гуми.Аз тези Матадорки ги взех 2-те за 80 лв(155х60) и може да съм сбъркал ама за толкова пари толкова :D Направи ми впечатление че на един приятел чистак бърсак Шкодата им е с гуми Матадор.Те не че Шкода са някво мерило ама щом ги слагат може да не са много лоши.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм Спортива - летни. И как да определя дали съм доволен от тях като не съм по пистите и не тествам на всеки светофар кво ниво на сцепление имат. Гума като гума - не най скъпата, но върши работа

Link to comment
Share on other sites

Какви са им цените. Става дума за 195/65/15 :)

 

Според ценоразписа на "Диана" ContiWinterContact TS 810, 195/65-15 Т са около 145 лв скоростен индекс Т (190 км/ч) и аз смятам точно такива да взема за моето 406 с две врати :P Не виждам да има по-добра гума, дори и на по висока цена. Не случайно това е избора на БМВ

Link to comment
Share on other sites

Ами аз доколкото знам това са стари, използвани гуми, които са излъскани до дупка, след това им се лепи нов най-горен слой каучук със нова шарка. Смятат се за опасни, понеже се използва старата основа от телове и долни слоеве, което в допълнение с повторно лепения слой може да доведе до разпадане. Аз това знам, може и да не съм много добре запознат, някой ако има неточности да ме поправи. :)

Link to comment
Share on other sites

Според ценоразписа на "Диана" ContiWinterContact TS 810, 195/65-15 Т са около 145 лв скоростен индекс Т (190 км/ч) и аз смятам точно такива да взема за моето 406 с две врати :P Не виждам да има по-добра гума, дори и на по висока цена. Не случайно това е избора на БМВ

 

Охооо и да не се похвалиш за 406цата. Я раздуй малко. С какъв мАтор е? Екстри?

Link to comment
Share on other sites

Според ADАС, континенталките са най-добри на мокро и сняг. А лошата оценка на износване не ме притеснява, защото няма да ги карам повече от две зими.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз взех Vredestein Quatrac3 за шкодилака. Мн ми ги хвалиха и съм чел доста похвални review-та в списанията за коли. За сега съм ги пробвал само на дъжд държат се доста добре сцепление, спирачен път, тнт. Дано поне вали малко сняг тая година да ги видя как са.

Link to comment
Share on other sites

Аз взех Vredestein Quatrac3 за шкодилака. Мн ми ги хвалиха и съм чел доста похвални review-та в списанията за коли. За сега съм ги пробвал само на дъжд държат се доста добре сцепление, спирачен път, тнт. Дано поне вали малко сняг тая година да ги видя как са.

откъде ги взе?

Link to comment
Share on other sites

След дълго умуване между Континенталките и Гудиярките взех Гудиярките Ултрагрип 7+. Понеже са по-добри на сняг, а ще пътувам до северните ширини и балканските височини през зимата.

Link to comment
Share on other sites

Как вървят цените на R15 195/65? Някой ако може да помогне. В Пловдив или извън Пловдив ще са по-евтини, че един приятел ме пита дали да идвал по Пд да си купува...?!?!

Много благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли мнение за гумите КОРМОРАН?? Смятам да сложа 4 зимни нови на фордалината. 175/70/13 ? Предлагат ми оферта от Даяната..

За тия Корморан един приятел ми каза, че ги правят в завод, в който правят и Michelin, няма да се учудя ако качеството и технологията им е една и съща но Michelin държат по-високата цена само заради името си. А дори и да не е така, все пак ги правят под техен контрол, т.е. едва ли са лоши и цената не бива да подлъгва.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли мнение за гумите КОРМОРАН?? Смятам да сложа 4 зимни нови на фордалината. 175/70/13 ? Предлагат ми оферта от Даяната..

и аз съм чувал само добри неща за корморан, но за +15лв на гума си взех goodyear за които съм сигурен че са доста по-добри !!

Link to comment
Share on other sites

Как вървят цените на R15 195/65? Някой ако може да помогне. В Пловдив или извън Пловдив ще са по-евтини, че един приятел ме пита дали да идвал по Пд да си купува...?!?!

Много благодаря!

Зимни - Аржентински/100лв./ Ласа/115лв./ Маршал/120лв./ Тигър/100лв/- това е за твоя размер. Днес търсих същия размер и затова ти казвам. Аз си сложих тигърче, че по-евтино, дано да не съм се прекарал.

Link to comment
Share on other sites

За тия Корморан един приятел ми каза, че ги правят в завод, в който правят и Michelin, няма да се учудя ако качеството и технологията им е една и съща но Michelin държат по-високата цена само заради името си. А дори и да не е така, все пак ги правят под техен контрол, т.е. едва ли са лоши и цената не бива да подлъгва.

 

 

и аз съм чувал само добри неща за корморан, но за +15лв на гума си взех goodyear за които съм сигурен че са доста по-добри !!

tiiq gumi sa pulni bokluzi samo tva moga da kaja,bili po nqkvi lizenzi ala bala

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...