Jump to content
BulForum.com

Гуми


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

На чист сняг и лятна гума с дълбок грайфер върши работа. Виж на -15 на сух асфалт дори зимните "с шарка на Гудиър" (да не споменавам марки :) ) се пързалят. Моите Ултрагрип 7+ вече мога с чиста съвест да препоръчам на всеки който иска да има хубава зимна гума, единствен кусур им е, че са малко по шумни, но пък са залепени на пътя при всякакви температури под +15 (с изключение на лед)

Link to comment
Share on other sites

На чист сняг и лятна гума с дълбок грайфер върши работа. Виж на -15 на сух асфалт дори зимните "с шарка на Гудиър" (да не споменавам марки :) ) се пързалят. Моите Ултрагрип 7+ вече мога с чиста съвест да препоръчам на всеки който иска да има хубава зимна гума, единствен кусур им е, че са малко по шумни, но пък са залепени на пътя при всякакви температури под +15 (с изключение на лед)

 

ДА и от мен 1 глас за Goodyear UltrGrip7+ и аз съм с такива колата не е мръднала!!

Link to comment
Share on other sites

748643_t.jpg

Снимката е от днес, около 17.30 ч на Бунарджика. Зимни гуми Debica Frigo 13", съвсем стандартно R19. Закара ме почти до стълбите без особена трудност по завоите и стръмните участъци. Останаха 20-тина метра откровен лед и се отказах. Надолу карах полека и не се лъзнах на нито един завой.

Та ето някои от полезните страни на зимните гуми (в зимни условия).

Link to comment
Share on other sites

Значи днес 15.12 ( големия сняг) си сложих Debica Frigo 2 185/65/15 - 103 лв, защото два пъти се завъртях докато стигна до гумаджията, с чисто новите си летни гуми :bgrin: Много добри отзиви чета за тях, че са едно към едно с Goodyear Ultragrip 5, че се държали идеално на сняг и мокър път, абе само суперлативи ,едно лошо мнение не прочетох като за гума от този клас. Ще ги тествам с едно ходене до Сев. България и по Балкана (Тетевен- Рибарица) и ще споделя и личните си наблюдения ;)

 

От един месец съм с такива гуми на Астра комби.На 2 януари сутринта в големия сняг пътувах из града и тогава разбрах колко са добри.Всеки ден пътувам по 50 км. извън града.Просто гумата е много добра-и на сняг и на лед.Няма буксуване и поднасяне.Все пак карайте разумно като за зима

Link to comment
Share on other sites

Пичове, спешно ми трябва сервиз, където се предлагат зимни гуми с параметри 195~70~15...може също и 205~70~15.

 

Силно се съмнявам, че има някъде с 15 затова питам тук.ВАжно ми е и ще помоля само тези които са сигурни къде ги има да пишат.Благодаря предварително :excl:

Link to comment
Share on other sites

От един месец съм с такива гуми на Астра комби.На 2 януари сутринта в големия сняг пътувах из града и тогава разбрах колко са добри.Всеки ден пътувам по 50 км. извън града.Просто гумата е много добра-и на сняг и на лед.Няма буксуване и поднасяне.Все пак карайте разумно като за зима

Aз пък точно на 02.01 ходих до София сутринта.Страшен тест им направих на гумите по непочистената магистрала (е все пак не вдигах повече от 80 км/ч на отиване)Колата беше залепнала за пътя.Леките занасяния на задницата (с летни гуми),при смяната на коловозите, при изпреварване, се компенсираха с подаване на малко повече газ и издърпване от предницата ( DEBICA FRIGO 2 :lol: ). За този ценови клас ,това е гумата :punk . А видях и доста джипове с летни гуми как не могат да "откинат",като казват по шоплука(имаше и някои направо в канавката :laughing: )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nqmam kirilica da se izvinq ot rano.

Daite mi syvet kade da namerq 195/45/14'' shtoto qko sym zakysal s gumite :) moje i s po-visok profil 50 ili 55.prosto kolata e fiesta s sportno okachvane i 14'' O.Z absolutno nestandartni gumi i ot 1 godina karam s letnite s koito doide ot germania.

Link to comment
Share on other sites

nqmam kirilica da se izvinq ot rano.

Daite mi syvet kade da namerq 195/45/14'' shtoto qko sym zakysal s gumite :) moje i s po-visok profil 50 ili 55.prosto kolata e fiesta s sportno okachvane i 14'' O.Z absolutno nestandartni gumi i ot 1 godina karam s letnite s koito doide ot germania.

Такива гуми трудно. Може би втора употреба, но аз трудно си намирам 185/70/13, които са пак по-често срещани.

Знаеш ли колко J са ти джантите? До 6J предполагам (но не съм сигурен), ще паснат добре 185, без да си ти така \__/ гумите (то и така може де). 185/50 пак сигурно няма да има, но 185/55 и 185/60 вече е друго нещо.

 

ПП: 185/60>195/55 (диаметър) така че не ти ги препоръчвм.

Link to comment
Share on other sites

Разходи се до Диана. В момента обаче не им се отваря каталога. Но това е много кофти размер. 185/55 най-вероятно ще има.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...