Jump to content
BulForum.com

Гуми


ROBIN

Recommended Posts

Всичко за гумите. ;)

 

Конкретния ми въпрос е затова дали мога да сложа гуми 205/60/16 на колата ми, която по каталог е с 205/55/16.

Някой има ли отзиви за гумите марка KUMHO.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

За първият въпрос,да можеш,но ще се получи това:

 

7003_078.JPG

 

Кумхо правят много качествени гуми,според моите наблюдения,аз карам в момента 205/45/16 Kumho Ecsta SPT (високоскоростни,летни) просто перфектни :)

 

Kumho_Ecsta_SPT_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Стефане, Ултрагрип е хубава гума също, но е друг клас. Ултрагрип е за много сняг, а тук в Пловдив са по подходящи гумите от класа на КВ17 - асиметрични с по ниско ниво на шум и по добро държане на сухо. Иначе на мокро и киша, и ултрата и кумхото са еднакви. На по дълбок сняг, ултрагрип вече има превес. Така, че според нуждите. А да не сравняваме цените ;)

Link to comment
Share on other sites

Е да скъпички са ултрагрип-а. Кумхо съм карал само летни, не бяха лоши. Последните 2 години зимата карам с Клебер, ама тая година с новата кола ще пробвам нещо по-скъпичко. Някой знае ли дали Диана имат клон в Пловдив, че имам отстъпка за там ?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали Диана имат клон в Пловдив, че имам отстъпка за там ?

 

На Пазарджишко шосе , на 100м след Техномаркет. Това е новия център :) от 8:30-20:00 часа , събота - 09:00-18:00

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
И аз се разходих, взех си Michelin Alpin , даже ги потествах на мокрото, много съм доволен :)

 

Ха,има си хас да не си доволен :P Честито и със здраве да си ги караш,аз мисля тая зима да заложа на YOKOHAMA AVS WINTER :)

 

 

22.jpg

Link to comment
Share on other sites

И аз се разходих, взех си Michelin Alpin , даже ги потествах на мокрото, много съм доволен :)

Точно такива си взех миналата година. Много съм доволен от тях. За съжаление не успях да ги тествам на прилично количество сняг. Тази година вероятно ще успея :).

Link to comment
Share on other sites

...За съжаление не успях да ги тествам на прилично количество сняг....

 

Аз съм карал с такива на много сняг-на едно малко Пежо 205,имах усещането че мога да се изкатеря по стената с тях :punk Невероятна гума....

Link to comment
Share on other sites

Аз съм карал с такива на много сняг-на едно малко Пежо 205,имах усещането че мога да се изкатеря по стената с тях :punk Невероятна гума....

За пример да дам какво стана вчера и днеска. При мен валя доста сняг и в понеделник сутринта беше натрупало. В мометна съм в летни гуми Бриджстоун. Никога не съм имал проблеми с тях дори и в много вода. Тръгвам по снега с тях. Дори и при леко подаване на газ гумите превъртаха. Грайфера им е бих казал отличен в момента. Със зимните не се сещам дори и веднъж да са превъртели гумите.

Link to comment
Share on other sites

Ха,има си хас да не си доволен :P Честито и със здраве да си ги караш,аз мисля тая зима да заложа на YOKOHAMA AVS WINTER :)

22.jpg

 

А мерси :) Йокохамата и те ги дават много добри. В тая Диана много лошо правят като излагат тия лети джанти, харесах си едни ОЗки и догодина живот и здраве като купувам летни ще си ходя и с джанти от там :) Между другото който има клубна карта на М-тел ползва отстъпка в Дианата, която хич не е малка.

Link to comment
Share on other sites

А мерси :) Йокохамата и те ги дават много добри. В тая Диана много лошо правят като излагат тия лети джанти, харесах си едни ОЗки и догодина живот и здраве като купувам летни ще си ходя и с джанти от там :) Между другото който има клубна карта на М-тел ползва отстъпка в Дианата, която хич не е малка.

 

Колко е тази отстъпка?Че съм "акционер" отдавна в Мтел :P

Link to comment
Share on other sites

Колко е тази отстъпка?Че съм "акционер" отдавна в Мтел :P

според картата - от 5% до 25%. платинените са с 15 до 25% според самия търговец и вида на услугата.

 

едит: не. не съм сигурен точно какво е с Даяната. карам на спомени и нямам картата пред мен, както и видовете отстъпки. предполагам от сайта информацията е по-вярна, а мойте спомени се касаят за някои от другите услуги с намаление, а не точно Дияната.

Link to comment
Share on other sites

според картата - от 5% до 25%. платинените са с 15 до 25% според самия търговец и вида на услугата.

 

Сигурен ли си? Защото сега гледах в сайта на Мтел и има класик, сребърна и златна карта, а също така пише от 5 до 9 % отстъпка в Диана. Но може и Мтел да не са обновявали скоро

Link to comment
Share on other sites

И аз не съм чувал за платинена :) Златната наистина е 9, толкова ми свалиха, но пък ме накараха да си платя монтажа и баланса. Най-накрая няква фаида,че им плащам по 300 лева сметки ;)

Link to comment
Share on other sites

Утре ще ходя да си сменям и 4те гуми със зимни. В тая Диана има ли кафе нещо.. Миналата зима чаках 2ч при един квартален гумаджия. Направо умрях от тъпотия.

Link to comment
Share on other sites

Yokohama са перфектни-с кумхо не съм карал,но съм чувъл,че са хубави гуми.Можеш да сложиш желания от теб размер няма да има проблем.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...